Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed kwietniową masą

Zaczęty przez buldi.nic, Marzec 31, 2012, 20:50:32

« poprzedni - następny »

buldi.nic

Hej! ;)

Po masie i przed masą :)

Pomysły na trasę kwietniową?
Start: HSW
Koniec: LPKiW

Michalecki

Wschodem http://g.co/maps/fwamd 12,5 km
Zachodem http://g.co/maps/2pg7g 14,5 km z podjazdem

Takie są moje propozycje

Lord Golem

Pierwsza propozycja trochę za krótka ale kierunek dobry.

Druga trasa trochę za bardzo na uboczu, w moim odczuciu Masa powinna przemieszczać się przez centrum miasta.

April

Pierwsza trasa bardzo mi się podoba. I długość jest odpowiednia. Może bardziej bym głównymi ulicami pojechała... ale lepsza niż 2.
Kwietniowa masa, będzie dla niektórych osób pierwszą masą, do tego 100 i fajnie jakby trasa nie była zbyt długa (może nawet krótsza niż 12-10km), aby można się było nacieszyć planowanymi (?!) atrakcjami po jej zakończeniu jak najdłużej... Wiadomo kwiecień jeszcze chłodno wieczorami, ale moc atrakcji powinna trwać długo :)

Akcja plakatowa (roczne) powinna już wówczas zebrać pierwsze żniwa, więc ja się spodziewam wielu nowych osób :) Może pójdziemy na rekord - więc trasa powinna być symboliczna. I tempo też - porównajcie sobie filmik z Torunia z naszym, a będzie widać, że my to mkniemy jak w wyścigu pokoju :p

buldi.nic

Opieracją się propozycją trasy pierwszej moje modyfikacje:
- ze Skłodowskiej do Fordońskiej zjechać ul. Polanka a nie ul. Bałtycka, ponieważ na Bałtyckiej po jednej stronie stoją zaparkowane samochody na dość długim odcinku. Jeżeli coś nadjedzie z naprzeciwka może być problem.
- na r. Powstańców Wielkopolskich skręcić w Aleje Powstańców Wielkopolskich by dojechać do Placu Józefa Weyssenhoffa gdzie zrobić "nawrót" i wrócić do r. Powstańców Wielkopolskich i dalej na pierwotną trasę. Wszystko po to by uzyskać ciekawy efekt gdy przód peletonu widzi tył. :)

Trasa po modyfikacjach:
http://maps.google.pl/maps?saddr=Toru%C5%84ska&daddr=Nowotoru%C5%84ska+to:Marii+Curie-Sk%C5%82odowskiej+to:53.125827,18.0450593+to:Polanka+to:53.122019,18.0436488+to:Fordo%C5%84ska+to:53.124348,18.0237831+to:53.1264751,18.0231295+to:53.128731,18.022046+to:53.1304766,18.0153942+to:Micha%C5%82a+Kleofasa+Ogi%C5%84skiego+to:J%C3%B3zefa+Su%C5%82kowskiego+to:53.143142,18.0252549+to:Gda%C5%84ska+to:53.158741,18.0245263+to:Nieznana+droga&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.127771,18.047018&spn=0.032806,0.076818&sll=53.131221,18.027749&sspn=0.016402,0.038409&geocode=FYKCKgMd9BUTAQ%3BFXJ0KgMdtn8TAQ%3BFfShKgMdMnMTAQ%3BFcOiKgMdg1gTASkZt0l49RMDRzFfrSPnH0EYzQ%3BFSSaKgMdbFUTAQ%3BFeOTKgMdAFMTASndzvxgdRQDRzFTwuP65rdawQ%3BFSSPKgMdj04TAQ%3BFfycKgMdZwUTASn33jsekxMDRzGOi-D4GKWMLw%3BFUulKgMd2QITASkDIOo0kxMDRzGKRZddy1Dnzw%3BFRuuKgMdnv4SASn304pj6xMDRzFZUsyCOt0Vfw%3BFey0KgMdouQSASljL15-6hMDRzHuWMTCFxX7IA%3BFUq2KgMdAv0SAQ%3BFa7VKgMdtxMTAQ%3BFWbmKgMdJgsTASnL4Ey54BMDRzFo2dd_XNcWSw%3BFX75KgMdag4TAQ%3BFVUjKwMdTggTASkDXIPQZREDRzFY8H6vaYPNXA%3BFRVEKwMdkvQSAQ&mra=dpe&mrsp=10&sz=15&via=3,5,7,8,9,10,13,15&t=m&z=14

Seba

Trasa musi być dłuższa, tak na 15 km chociaż

April


Seba

April, bo najważniejszy jest sam przejazd, a reszta jest dodatkiem i nie możemy go sprowadzać do czegoś "symbolicznego". Ludzie chcą więcej, więcej, żeby przejazd skończyć po zmroku już koło 20. O ile faktycznie w marcu część osób pierwszy raz wsiadła na rower, o tyle takiej sytuacji nie będzie już w kwietniu... chyba że ktoś 2-3 dni wcześniej kupi sobie rower ;)

Żółwik

April! [Troll]Długość ma znaczenie![/Troll]A tak na poważnie to nawet nie proszę o setkę na setkę ale te 2 dychy by można było tępo nie jest jakieś zabójcze... Jak będę miał czas podeślę swoją propozycję trasy.

Mała Mi

szybko pokonujecie taką trasę?
-czy ślamazarne istoty z niesportowymi rowerami lubiące podziwiać piekno miejskiej natury- tez sie nadają na trasę?
@$#%&

Seba

Jeżdżą z nami 4letnie dzieci i osoby bardzo wcześnie urodzone i wszyscy dają radę :) jeśli robią się luki w peletonie, bo np. tył nie nadąża, to przód czeka i wszyscy jadą dalej ;) luki te wynikają bardziej z powolnego ruszania na światłach niż prędkości, która wynosi zazwyczaj ok. 12 km/h. Mała Mi wpadnij w końcu to się przekonasz ;)

w4b

Cytat: Mała Mi w Kwiecień 01, 2012, 21:31:55
szybko pokonujecie taką trasę?
-czy ślamazarne istoty z niesportowymi rowerami lubiące podziwiać piekno miejskiej natury- tez sie nadają na trasę?
Widziałaś filmik z poprzedniej? Tam prędkośc ładnie pokazana jest (po ca fragmentem ktory 2x przyspieszony został). Biedny Policjant na motorze ledwie dawał radę równowagę utrzymać


Seba, peleton to jest na Tour de Pologne u nas to bardziej chmara jest :D
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Jutro we wtorek o 18 zapraszamy na spotkanie przed kwietniową BMK. Czekamy na osoby z konkretnymi pomysłami na ten przejazd ;) Miejsce: saling club

buldi.nic

Cytat: Seba w Kwiecień 02, 2012, 09:09:20
Jutro we wtorek o 18 zapraszamy na spotkanie przed kwietniową BMK. Czekamy na osoby z konkretnymi pomysłami na ten przejazd ;) Miejsce: saling club
Idziemy, idziemy! :)

April

Cytat: Seba w Kwiecień 01, 2012, 21:06:13
Ludzie chcą więcej, więcej, żeby przejazd skończyć po zmroku już koło 20.
Skąd wiesz? Ilu ludzi pytałeś? Samych znajomych?

Mała Mi - nadajesz się na masę, ale będziesz musiała jechać szybciej niż zazwyczaj - nici z podziwiania widoków. Szczególnie na górkach zostaniesz w tyle... Panowie z przodu nadają tempo... Panowie z tyłu jadą z najwolniejszymi i dobijają się, żeby przód zwolnił.

PS. Przypomnijcie mi na kwiecień o radiotelefonach ;)

w4b

#15
Cytat: April w Kwiecień 02, 2012, 11:42:42
Cytat: Seba w Kwiecień 01, 2012, 21:06:13
Ludzie chcą więcej, więcej, żeby przejazd skończyć po zmroku już koło 20.
Skąd wiesz? Ilu ludzi pytałeś? Samych znajomych?

Popieram głos April. Masa jeśli ma być przyjemna dla wszystkich musi być dostosowana długością do tych najsłabszych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby tuż PO masie pojechać sobie w grupie nawet i 40 km jak będą chętni. Jestem za tym by czas przejazdu wynosił ok 1h a długość ok 10km, w przypadku dłuższych tras ludzi będzie po drodze po prostu ubywać bo będą się odłączać z braku czasu i chęci do dłuższej jazdy.

Dodatkowo z pewnością w sobotę po masie pojawi się okazja do dłuższego pokręcenia wiec niewyżyci będą mogli zużyć nadmiar energii. 

Nie zapominajcie także że spodziewamy się gościć przyjaciół z Rowerowego Torunia ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Danielasty

nie będę ukrywał że na masach długich jest po prostu nudno. Owszem jest to spotkanie i przejazd rowerzystów po mieście ale jest nudne. Co do tempa, ostatnia masa była spoko, tempo odpowiednie by utrzymać równowagę. Znam sytuacje masy, ale przyczepka jest za cicha, tak jakby dudni za mocno - nie ma tego rozgłosu. Przede mną jechało dwóch rowerzystów i przyczepka której już nie słyszałem. Ogółem też przyjeżdżają ludzie nowi, z braku chęci poznawania się - może się krępują - na masie jest podział na pod grupy, pierw jedzie stowarzyszenie, potem Ci co znają się z forum i na końcu osoby które tylko jadą, bo nikogo nie znają. Może by tak stowarzyszenie utrzymało towarzystwa innym ludziom? 

Przede wszystkim brakuje na masie kobiet na holendrach które samoczynnie przyciągają facetów co potęguje liczebność masy - warto by można było nad tym popracować.
Można też wziąć przykład z Torunia, mam na myśli czasowca. Jeździ jeden taki na rowerze  z kamerą i prowadzi wywiad z prostych pytań "jak się podobało, który raz na masie czy będziesz na następnej"

Jak wygląda sprawa z plakatamii i ulotkami na masie? Czy ktoś jeździ i rozdaje jak to się odbywało rok temu?

w4b

Cenne uwagi Danielasty. Ulotek niestety nikt nie rozdaje a widzę że to błąd bo wielu ludzi na przystankach nie wie co się dzieje, tylko co odważniejsi pytają.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

Cytat: Danielasty w Kwiecień 02, 2012, 12:32:12
nie będę ukrywał że na masach długich jest po prostu nudno. Owszem jest to spotkanie i przejazd rowerzystów po mieście ale jest nudne.

Zgodzę się, a także z późniejszymi słowami - jest nudno, bo nie ma z kim pogadać. Jedzie się, gubi się gdzieś w tłumie znajomych z którymi się przyjechało i nie ma do kogo gęby otworzyć i jedzie się, żeby już do końca - albo gdzieś się zatrzymuje, bo nie daje się rady - ew. wraca się do domu.

Dlaczego nie ma pań na holenderkach? Może pojawią się, jak będzie cieplej - popytajcie kobiet, dlatego jeżdżą na właśnie takim rowerze, dlaczego go kupiły to się dowiecie, Panowie, dlaczego nie ma wielu kobiet na masie! :) Na chłopski rozum tego nie udźwigniecie :p

Trzeba jednak zaznaczyć po takim przejeździe, że właśnie nastąpił koniec :P
Na marcowej masie obyły się jeszcze konkursy po, ale po nich nie było takiego powiedzenia, że koniec i kilka osób obok których stałam zastanawiało się czy to już... już koniec czy jednak jeszcze coś będzie czy nie... ;)

A jak Masa kończy się w Myślęcinku można także zrobić wywiad "po" - podchodząc do osób, których się nie zna :)

mvg (Michu)

W kwietniu zapowiada przyjazd Rowerowy Toruń i sądzę, że należałoby im pokazać nasze najlepsze trasy - czy lepiej reprezentacyjne części naszego miasta. Sugestia Danielastego na powołanie "bydgoskiego czasowca" jest dobra. Może w naszym gronie forumowym znajdzie się ktoś taki? Jeśli nie to nic się nie stanie. Można taki pomysł zapodać na następnej masie krytycznej i może ktoś z nieznanych nam jeszcze masowiczów podejmie się takiego zadania? Akurat będzie miał predyspozycje, lubi kontakt z ludźmi, kto wie?
Co do długości trasy. Nie ma sensu jej przeciągać niewiadomo jakie kilometry, a z drugiej strony żeby nie była za krótka. Masa to nie wycieczka krajoznawcza, bo jeżdżą różni ludzie - wiekowo czy kondycyjnie. Małych prędkości się nie uniknie, więc ściganci będą niezadwoleni (już mi przeszło).  Myślę, że 12 km wystarczy.

kris_bdg

I ja zamieszczę tu swoje trzy zdania:
Otóż ciągnąc w tym miesiącu przyczepkę starałem się nawiązywać kontakt z każdym, nie jechałem tylko w jednym miejscu, wielu pytało się: "Jak to działa", "Gdzie gramofon", "ile to ma Wat"? Więc miło było mi co nieco powiedzieć:) Co do głośności przyczepki, obiecuję poprawę;) i nawet dźwięk tak znienawidzonego klaksonu będzie zagłuszony;P
Co do nawiązywania kontaktów, wiem że mało Nas do zabezpieczania i większości zajmujemy się tym tylko My członkowie Stowarzyszenia, ale fajnie było by podczas np gonienia czoła przejazdu zapytać rowerzystów jak się im podoba i czy wszystko ok. Co pokazało by że zajmujemy się nie tylko obstawą..

3w1

Do Danielastego w odpowiedzi na pytanie:
"Przede wszystkim brakuje na masie kobiet na holendrach które samoczynnie przyciągają facetów co potęguje liczebność masy - warto by można było nad tym popracować."
bo prawda jest taka, że kobietami na masie nikt się nie interesuje!!!!, nie podjedzie i nie zapyta jak się jedzie, czy taki masowy przejazd kobietce się podoba, czy może coś by zmieniła?. Ja też tego doświadczyłam, przez 3 lata jeżdżenia na masie tylko dwa razy zostałam zapytana jak mi się podoba i tyle, a tak to sobie jechałam i myślałam o niebieskich migdałach, teraz sytuacja się zmieniła, ale pewnie gdyby nie ten wywiad ze mną na masie styczniowej- zupełny przypadek- to dalej jechałabym w milczeniu. No poza tym nie jeżdżę na holendrze, czyli jestem bez szans. Powiedz innym kobietom, że tylko te co jadą na holendrze to budzą zainteresowanie, a inne nie, na pewno się ucieszą i już widzę jak gnają do sklepu kupic tego holendra  :). Sukces murowany.
Pozdrawiam. Ania. KOBIETA BEZ HOLENDRA.

pawel_RT

wybieramy się do Was - w końcu - na jubileuszową 100 Masę i mamy zamiar zabrać ze sobą sprzęt grający: rikszę i przyczepkę. jestem za trasą po najciekawszych rejonach Bydgoszczy dlatego przygotujcie coś fajnego :) z pewnością Wam się to uda.

do kwietniowej Masy trochę czasu więc zaglądnę tu jeszcze nie raz.

Seba

http://www.bikemap.net/route/1493430#lat=53.133323198939&lng=18.01711&zoom=13&maptype=ts_terrain

Atrakcje: budowa Trasy Uniwersyteckiej (co by o tym nie wiedzieć to wygląda dosyć imponująco), Focus (który w końcu jest zabytkową rzeźnią), Starówka, Gdańska, Bazylika. Tylko trzeba skręcić z Focha w Gdańską bez robienia pętli. Generalnie powinniśmy przejechać przez Wyspę Młyńską, ale przyczepki mogą tam nie wytrzymać

damianpia

Bardzo spoko trasa, jestem za taką jaką pokazał Seba ;)
;)

April

Przyczepki mogą nie wytrzymać na tym naszym bruku od siedmiu boleści na Starym Rynku :p
Ale układnie trasy tylko, żeby goście z Torunia zobaczyli miasto to dla mnie trochę przesada ;) Nie układajmy wszystkiego pod nich? Chcecie się przypodobać czy coś? Przestańcie się przejmować - każdy ma swoją masę i pomaga ją zorganizować po swojemu.

mvg (Michu)

Ja nie zarzucałem tematu, żeby się Toruniakom przypodobać. Miałem na myśli wybranie ładnych tras. Z budowy mostu nie ma się co cieszyć, jeśli rowerzyści z niego nie skorzystają :-\ ;). Trasa Seby jest spoko. Wcześniejsza też był ok, więc zdecydujmy która.

kris_bdg

Przyczepka przynajmniej nasza jest wytrzymała;) Sprawdzona w bojach, co nie Buldi? :)

Seba

https://www.facebook.com/events/250762408353190/ Działajcie już na fejsie ;)

Propozycja trasy została po dzisiejszym zebraniu lekko zmodyfikowana w celu przejazdu przez Dworcową

http://www.bikemap.net/route/1495136#lat=53.135994312614&lng=18.013420000001&zoom=13&maptype=ts_terrain

w4b

#29
Trasa jest ok, krótka łatwa i przyjemna a co ważne zakończona w Myślęcinku og...  :-X

Cytujbudowa Trasy Uniwersyteckiej (co by o tym nie wiedzieć to wygląda dosyć imponująco)
Komunikacyjny bubel roku 2012 ! a do tego koszmarnie drogi. Naprawdę jest co podziwiać  :o
Już nawet pomijam kwestie, że zablokował ważną drogę pieszo-rowerową prowadzącą wzdłuż Brdy do Centrum, o czym można przeczytać było w raporcie.

Cytat: Seba w Kwiecień 02, 2012, 22:41:21
Focus (który w końcu jest zabytkową rzeźnią)

Już widzę te bannery reklamowe: "FOCUS - Zabytkowa rzeźnia - odwiedź ją! "

Nie kombinujmy za wiele, taka trasa jak zaproponowana jest ok. Pozwiedzać można wcześniej ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]


Lesnik

Jak dla mnie trasa extra ;) Jest wszystko to co można pokazać w Bydgoszczy ;)

nonda

Na początku chciałbym wszystkich powitać. To mój pierwszy post ;D
Cytat: Danielasty w Kwiecień 02, 2012, 12:32:12
Można też wziąć przykład z Torunia, mam na myśli czasowca. Jeździ jeden taki na rowerze  z kamerą i prowadzi wywiad z prostych pytań "jak się podobało, który raz na masie czy będziesz na następnej"
Mógłby ktoś podrzucić link z takich wywiadów, chciałbym zobaczyć jak to wygląda... Może mógłbym się czymś takim zająć, tylko musiałbym wykombinować jakąś dobrą kamerkę  ;)

Danielasty


q84_fH

Cytat: Lesnik w Kwiecień 04, 2012, 21:07:38
Jest wszystko to co można pokazać w Bydgoszczy ;)
Tu się ośmielę NIEZGODZIĆ :P
Jest milion innych pięknych miejsc!

A trasa OK! Bez zbędnego kręcenia prosto na OGNISKO! (bo będzie, prawda?)

Seba


PanF4

HUUUUUUUUUUUURA W KOŃCU OGNISKO  :) JAK MI NIC NIE STANIE NA PRZESZKODZIE TO LANSER No1 STAWI SIE

Żółwik

Hej! Do mojego spracowanego mózgu wpadł pomysł... Może przed masą niech grupa chętnych zrobi sobie jakiś większy objazd i niech z tego(w połączeniu z masą) zrobi się 100km na setną masę krytyczną? Ktoś może byłby chętny na taki lans?

PanF4

MOŻNA ŻÓŁWIK UWZGLĘDNIĆ TWÓJ WNIOSEK.PYTANIE JAK PRACA I JAK ZDROWIE?!ALE JAK CO TO ZAPISZ W NOTESIE MOJE PRAWDOPODOBNE UCZESTNICTWO!A KTO ROBI TORT?

Szybszy32

jak coś możecie się wybrać w stronę Świecia. Jak byście wracali na BMK to zabiorę się z wami :)

buldi.nic

To jak trasa zaklepana to idę załatwiać z odpowiednimi "służbami" :P

Ognisko będzie na 99% ;)

I wesołych świąt wszystkim :)

mvg (Michu)

@Żółwik: Gdyby Masa była w sobotę, to wcześniej dałoby radę takie coś zorganizować. W piątek raczej wielu nie znajdziesz. Danielasty pewnie chętny :P. Może lepiej zorganizować wycieczkę w cyklu sobotnich, niedzielnych, "pelusowych", "w4b-owych" i nakręcić na niej 100 km przy okazji odwiedzić ciekawe tereny?

kobra672

#42
Cytat: Lesnik w Kwiecień 04, 2012, 21:07:38
Jak dla mnie trasa extra ;) Jest wszystko to co można pokazać w Bydgoszczy ;)

Zwłaszcza remontowana Dworcowa i Królowej Jadwigi gdzie są straszne utrudnienia i korki
ale żeby za długa trasa nie była to tak musi zostać niestety.

mvg (Michu)

Przy okazji tematu o rolkarzach i ulotkach wpadłem na pomysł, aby ponumerować ulotki i napisać, że dana ulotka będzie brała udział w losowaniu nagród na następnej masie krytycznej. Do konkursu byłby zaliczane wszystkie rozdane ulotki w czasie przejazdu BMK przez miasto czy także przed masą jako informacja o zbliżającym się przejeździe. Tylko część czy wszystkie to już kwestia do uzgodnienia i ilości nagród od sponsora. Oczywiście warunek konieczny to pojawienie się rowerem na Masie Krytycznej ;). Dzięki temu może się zwiększyć liczba uczestników, bo niektórzy przyjadą dla nagrody raz, a inni przyjadą sprawdzić, polubią masę i zaczną pojawiać się cyklicznie.

Co do sponsorów, banderów, prezentacji loga i naszej strony internetowej/forum. Czy wzorem Rowerowego Torunia nie dałoby się załatwić wózka doczepianego do roweru z miejsciem na baner reklamowy? Myślę, że hojność sponsora byłaby większa, bo taką reklamę widzą nie tylko masowicze, ale rownież osoby przy których taka reklama przejedzie. Z jednej strony mogłaby być strona reklamowa a z drugiej logo masy i napis "Bydgoska Masa Krytyczna". Ew. bez loga, wtedy znalazłoby się miejsce na dwóch reklamodawców. Co o tym myślicie?


PanF4

Cytat: mvg (Michu) w Kwiecień 09, 2012, 13:59:00


Co do sponsorów, banderów, prezentacji loga i naszej strony internetowej/forum. Czy wzorem Rowerowego Torunia nie dałoby się załatwić wózka doczepianego do roweru z miejsciem na baner reklamowy? Myślę, że hojność sponsora byłaby większa, bo taką reklamę widzą nie tylko masowicze, ale rownież osoby przy których taka reklama przejedzie. Z jednej strony mogłaby być strona reklamowa a z drugiej logo masy i napis "Bydgoska Masa Krytyczna". Ew. bez loga, wtedy znalazłoby się miejsce na dwóch reklamodawców. Co o tym myślicie?


był taki zamiar i na tym koniec!jak ktoś ma chęci na zmontowanie owego sprzętu to zapraszam po koła!

mvg (Michu)

Chodzi mi o ten "wózek":


Panf4, masz to samo na myśli?

3w1

Jeżeli chodzi o ulotki, to ja już pomysł nagradzania pewnej ilości osób, które z ową ulotką na masie się pojawią przedstawiłam na spotkaniu członków SBMK i pomysł został uznany za dobry i ma byc zrealizowany. No, ale fajnie, że Michu też na to wpadł.
Pozdrawiam. Ania

w4b

Cytat: mvg (Michu) w Kwiecień 09, 2012, 19:44:07
Chodzi mi o ten "wózek":


Ten wózek to extawheel w wersji reklamowej http://www.extrawheel.eu/go/_category/?idc=id_9
jeśli nam ktoś taki zasponsoruje na pewno się odwdzieczymy...
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Lord Golem

Cytat: w4b w Kwiecień 10, 2012, 12:20:48
Cytat: mvg (Michu) w Kwiecień 09, 2012, 19:44:07
Chodzi mi o ten "wózek":


Ten wózek to extawheel w wersji reklamowej http://www.extrawheel.eu/go/_category/?idc=id_9
jeśli nam ktoś taki zasponsoruje na pewno się odwdzieczymy...

ale ta cena 700 PLN to "ciężka" przesada - myślę że jakiś ślusarz zrobiłby to za max 200 PLN

Żółwik

Jeśli zapewnicie mi spawarkę na kilka godzin, dostarczycie profile stalowe i inne części to zrobię wam to nawet za darmo...  Z tego co widzę jedyną trudnością jest zeby to utrzymywało pion, chociaż i do tego mam pomysł(boczne kółka z roweru dziecięcego)