Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed wrześniową masą

Zaczęty przez Seba, Wrzesień 12, 2012, 10:16:04

« poprzedni - następny »

Seba

Wrześniowy przejazd będzie kolejną odsłoną akcji "Wyczaruj rower". Więcej szczegółów niebawem

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,12460751,Zbieraja_na_rowery_dla_niewidomych__Pomaga_Wojciechowski.html

//edit:  28 września 18:00 hsw Łuczniczka

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Jedziemy spod Łuczniczki na Stary Rynek - propozycje tras?

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Marzecky


w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

1. 3 maja nie skręcisz w Piotra Skargi
2. Piotra Skarki, Gimnazjalną, Placem Wolności, Gdańską, Świętojańską i Hetmańską jechaliśmy w ubiegłym miesiącu
3. trzeba sprawdzić czy da się skręcić z Jana III Sobieskiego w Dworcową
4. trzeba sprawdzić czy da się skręcić z Dworcowej w Królowej Jadwigii - w ubiegłym miesiącu nie dało się
5. z racji remontów na Starym Rynku - czy Jana Kazimierza jest przejezdna?

Lord Golem

Cytat: buldi.nic w Wrzesień 21, 2012, 00:21:17

4. trzeba sprawdzić czy da się skręcić z Dworcowej w Królowej Jadwigii - w ubiegłym miesiącu nie dało się


już przejezdne

kris_bdg

3. Z Sobieskiego można skręcać w Dworcową :)


buldi.nic

8 kilometrów z groszem to prawie jak zimą :P

Proponowałbym na podstawie trasy Seby, wydłużoną ponad 11km trasę, która miała by swoje "przesłanie" a mianowicie objechanie dzielnicy Bartodzieje, by jej mieszkańcy nas dobrze dostrzegli ;)
- HSW Łuczniczka do R. Fordońskiego i z Fordońskiej w Gajową
- z Gajowej w Szwarzewską, dalej Redłoswską koło budynką ZDMiKP i dalej Szwarzewską do Kijowskiej
- Kijowską do Skłodowskiej, tam pętelka na Łęczyckiej
- znów Skłodowskiej do Bałtyckiej, w Uznamską i Polanką do Skłowskiej
- później Skłodowskiej do Bałtyckiej, Pucką i Koszalińską do Kołobrzeskiej ;)
- Głowackiego do Wyszyńskiego, nawrotka na skrzyżowaniu z Kamienną i porót do Bartodzieje Powstańców Wielkopolskich
- następnie znów Gajową do Skłodowskiej
- no i później Skłodowską na Stary Rynek

https://maps.google.pl/maps?saddr=Hala+Sportowo-Widowiskowa+%22%C5%81uczniczka%22,+Hala+Sportowo-Widowiskowa+%22%C5%81uczniczka%22,+Toru%C5%84ska+59,+85-001+Bydgoszcz&daddr=Trasa+5%2FTrasa+80%2FE261+to:Sk%C5%82odowskiej-Curie,+Bydgoszcz+to:%C5%81%C4%99czycka,+Bydgoszcz+to:Boczna,+Bydgoszcz+to:Morska,+Bydgoszcz+to:Ko%C5%82obrzeska,+Bydgoszcz+to:Gajowa+to:Aleja+Powsta%C5%84c%C3%B3w+Wielkopolskich+to:Micha%C5%82a+Kleofasa+Ogi%C5%84skiego+to:Maksymiliana+Piotrowskiego+to:Bernardy%C5%84ska+to:Wa%C5%82y+Jagiello%C5%84skie+to:Zau%C5%82ek&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.116902,18.024101&spn=0.055429,0.154324&sll=53.121011,18.000884&sspn=0.003464,0.009645&geocode=FcqIKgMdawsTASlLyarXkBMDRzHwPLH5k_kNeA%3BFViDKgMday4TAQ%3BFeGlKgMdHkgTASkNZKiM9BMDRzHrUjFE5dM1UA%3BFSiiKgMdBIgTASk7r0clDBQDRzGA6cMWRZajsw%3BFeCtKgMdt4oTASlB_1HiDhQDRzFER3FVu1cLSw%3BFUmxKgMdDH4TASk1Xf0YCRQDRzE6AIfmfGD8mA%3BFcuyKgMdiXQTASkpaHGyCRQDRzGxADqngc0nGg%3BFdizKgMdEk0TAQ%3BFRiwKgMd2hETAQ%3BFZepKgMd2PoSAQ%3BFR-dKgMdz-YSAQ%3BFYqTKgMdOMMSAQ%3BFeuMKgMd7qkSAQ%3BFeKQKgMdl6gSAQ&oq=Powsta%C5%84c%C3%B3w+Wi&mra=mi&mrsp=13&sz=17&t=m&z=13

Co myślicie?

Seba

Wrzuciłeś jeszcze raz moją, rozrysuj swoją propozycję na mapie


Seba

strasznie kręta :P ale chyba może byc

Lord Golem

ostatnia propozycja bardzo fajna  :D

buldi.nic

Ha! Miło, że się podoba :)

Trasę musimy dać najpóźniej we wtorek więc można jeszcze dawać uwagi ;)

zibi_4don

Swarzewska - Redłowska nie wyjdzie tak jak to rozrysowałeś. Tam nie ma drogi.

April

Potwierdzam - wszystkie te małe uliczki są ślepe i nie połączone. Więc nie możliwości przejechania tamtego odcinka bez wyjazdu na Fordońską.

buldi.nic

Nie zgadzam się :P

Szwarzewska przecinając Bałtycką skręca w dół do pętli tramwajowej i co prawda lekkim ale szuterkiem idzie do Redłowskiej.
Da się.
Z drugiej strony, nie chcę się spierać - czy może ktoś przejechać się tam? Mnie nie ma w Bydgoszczy więc nie dam rady.

zibi_4don

#19
Cytat: buldi.nic w Wrzesień 23, 2012, 13:47:45
Nie zgadzam się :P

Szwarzewska przecinając Bałtycką skręca w dół do pętli tramwajowej i co prawda lekkim ale szuterkiem idzie do Redłowskiej.
Da się.
Z drugiej strony, nie chcę się spierać - czy może ktoś przejechać się tam? Mnie nie ma w Bydgoszczy więc nie dam rady.

Jest tak jak mowisz ale na mapce zaznaczyles inaczej. Jest jeszcze jedna sprawa, a mianowicie to ta szutrowka jest z tego co pamietam jedno kierunkowa. Nie pamietam tez w ktora strone jest zakaz.

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu.

buldi.nic


April

Ja się mogę przejść jutro! :D ...postaram się :]

buldi.nic


martako

jest już gdzieś dostepny wzór plakatu?

buldi.nic

Plakat będzie opublikowany na dniach ;)

April

Trasa przejezdna - jak wygląda dokładnie - wieczorem prześlę zdjęcia :]

April

Więc przeszłam dziś trasę od Swarzewskiej przez Drawską, Redłowską, Sobieszewską i ponownie Swarzewską do Kijowskiej. Niestety są to uliczki typowo osiedlowe i stan nawierzchni nie jest najlepszy, a same uliczki są bardzo wąskie, albo po obu stronach są parkingiem dla samochodów - jeżdżą tam jednak tylko mieszkańcy, ew. skrótowicze, którzy nie chcą stać w korku na Fordońskiej :p

I tak po kolei:
Swarzewska - strefa zamieszkania - kostka brukowa
Drawska - koniec strefy, ograniczenie do 30km/h

Redłowska

Sobieszewska

Swarzewska do Kijowskiej

Barbara

Nie bede mogła jechac,uważajcie na scieżkach rowerowych i na kierowców wyjezdzajacych z podporzadkowanych ulic!!potracił mnie samochód na Kamiennej wyjezdzal z Gajowej, nie bylo nikogo na drodze tylko my sami, widzialam go i bylam pewna ze sie zatrzyma- niestety! i tak szczesliwie sie skonczylo- złamany palec u nogi, czekam na ubezpieczyciela z firmy ubezpieczeniowej kierowcy, rower uszkodzony.

Seba

To on tam zdecydowanie nie miał pierwszeństwa, ale tam chyba nawet monitoringu nie ma...

Co do trasy - nie widzę możliwości przejazdu Redłowską, drogi w lesie tak źle nie wyglądają

April

Cytat: Barbara w Wrzesień 24, 2012, 23:08:12
Nie bede mogła jechac,uważajcie na scieżkach rowerowych i na kierowców wyjezdzajacych z podporzadkowanych ulic!!potracił mnie samochód na Kamiennej wyjezdzal z Gajowej, nie bylo nikogo na drodze tylko my sami, widzialam go i bylam pewna ze sie zatrzyma- niestety! i tak szczesliwie sie skonczylo- złamany palec u nogi, czekam na ubezpieczyciela z firmy ubezpieczeniowej kierowcy, rower uszkodzony.
Eh... Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Dobrze, że skończyło się tylko na złamanym palcu. Na Gajowej trzeba uważać w obydwie strony, bo kierowcy tam bywają nieobliczalni. Niestety...

Cytat: Seba w Wrzesień 24, 2012, 23:16:41
Co do trasy - nie widzę możliwości przejazdu Redłowską, drogi w lesie tak źle nie wyglądają
Ta ulica nie wygląda wcale tak źle. Myślę, że jest nawet lepsza niż bruk na Starym Rynku. Po takich płytach może nie jeździ się przyjemnie, ale jest to dość krótki odcinek.

Danielasty

źle rozumiecie przepis. Rower NIE MA pierwszeństwa przed pojazdem jeśli DDR przecina ulicę. Rowerzysta ma pierwszeństwo tylko wtedy kiedy JUŻ ZNAJDUJE SIĘ na tym przejeździe oraz również między wysepkami na ulicy

w4b

#31
Cytat: Danielasty w Wrzesień 25, 2012, 17:04:04
źle rozumiecie przepis. Rower NIE MA pierwszeństwa przed pojazdem jeśli DDR przecina ulicę. Rowerzysta ma pierwszeństwo tylko wtedy kiedy JUŻ ZNAJDUJE SIĘ na tym przejeździe oraz również między wysepkami na ulicy

Danielasty, mylisz się. Rowerzysta ma pierwszeństwo ZAWSZE gdy porusza się wzdłuż drogi z pierwszeństwem.

http://youtu.be/h8O2HZle_qg?t=6s

Czyli jadąć Kamienną (na drodze rowerowej wzdłuż ul.Kamiennej) na skrzyżowaniu z Gajową ma pierwszeństwo.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]


jerry

Zachęcam do pojawienia się z plastikowymi nakrętkami,które zostaną zebrane pod koniec masy.
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Sumi172

Cytat: jerry w Wrzesień 25, 2012, 19:57:00
Zachęcam do pojawienia się z plastikowymi nakrętkami,które zostaną zebrane pod koniec masy.

Jerry mam dla Ciebie całą reklamówkę nakrętek.

Flora

Taki może lekki offtop:
Zerknąłem na stronę http://www.rowerdlaniewidomych.pl/ z czystej ciekawości - chciałem się dowiedzieć jak bardzo inny jest rower dla niewidomych. Już na samym początku pojawia się tam w nagłówku CZY WIESZ JAK WYGLĄDA ROWER DLA NIEWIDOMYCH ? Pomyślałem: super, nie będzie dużo szukania, akcja dotyczy rowerów, więc ktoś pomyślał i pokazał na stronie na co daje się kasę. Poczekałem aż załadują się wszystkie obrazy - bo ten z rowerem ciągle się nie pokazał, po czym sprawdziłem odnośniki w poszukiwaniu jakiejś galerii i ...  nie wiem na ile jest to celowe działanie, ale dopiero po chwili zdałem sobie sprawę z tego co było zapisane między wierszami na stronie głównej: czy wiesz jak wygląda rower dla niewidomych? Z pewnością przyłączę się do akcji i dorzucę coś od siebie, do czego i Was wszystkich zachęcam.





Danielasty

CytujCzyli jadąć Kamienną (na drodze rowerowej wzdłuż ul.Kamiennej) na skrzyżowaniu z Gajową ma pierwszeństwo.
dzięki, mam sposób na zarobek będę wbijać się pod każde auto na takim przejeździe lub ono we mnie. straty małe a jaka kasa. Bez jaj, rowerzysta nadal nie ma pierwszeństwa. Nie wiem jak tam sprawa z pablo. Ale zjeżdżał z wiaduktu na ludwikowie - koło cmentarza - wjechał na ścieżkę i potrąciło go auto - wina jest rowerzysty bo nie zachował ostrożności - i gdzie tu "przepisowe pierwszeństwo"? Kiedy ono istnieje? wjedziesz pod auto - Wina rowerzysty bo "nie zachował ostrożności" a jak już tam aut nie ma to ... no właśnie, przed czym rowerzysta ma pierwszeństwo? Było o tym trąbione jakoś w maju zarówno rowerzysta jak i pieszy nie ma pierwszeństwa jeśli aktualnie jest na chodniku lub DDR. ma pierwszeństwo jeśli "jego koła" wjadą już na skrzyżowanie i wtedy auto musi ustąpić - choć - czy aby zdązy wyhamować?

kris_bdg

Jeśli samochód potrącił Cię na przejeździe dla rowerów to wina jest po stronie kierowcy, który dojeżdżając do przejścia powinien zwolnić i zachować ostrożność. Tego uczą na kursie chyba :P Sam dwa razy się spotkałem z samochodem na Kamiennej i raz nawet przy patrolu SM, i oni potwierdzili że wina była kierującego pojazdem który chciał wykonać manewr skrętu w prawo z Kamiennej w Sułkowskiego a nie uwzględnił poruszającego się rowerzysty. A co do Kamiennej i Gajowej, tam rowerzysta jadący DDR ma pierwszeństwo nad samochodem który chce wykonać manewr skrętu w Gajową. I nie dałbym sobie wmówić że to wina rowerzysty, dzwonić od razu na policję, zgłosić potrącenie. W razie jakiś uszkodzeń ciała lub roweru, starać się o odszkodowanie. A w razie uszczerbku na zdrowiu powyżej 7 dni sprawa i tak będzie wytoczona z urzędu.

3w1

A propos pierszeństwa. Dzisiaj wracałam sobie rowerem z pracy, jadąc Jagiellońską w stronę ronda i na wysokości Focusa z ulicy podporządkowanej wyjechała mi L-ka!, prosto na mnie, gwałtownie dałam po hamulcach, instruktor samochodu też zdążył wyhamować- na szczęście, bo inaczej byłoby bum! i to centralnie we mnie. Nie wiem, czego obecnie uczą na tych kursach jazdy, bo ja mam naście lat prawo jazdy, ale chyba nie tego, żeby na pełnym gazie dojeżdżać do drogi głównej, jak to miało miejsce w tej sytuacji. A najlepsza była mina kierowcy tego samochodu: uśmiech i komentarz nic się nie stało!, no nie bo mam refleks i jako kierowca oczy dookoła głowy.

zibi_4don

Cytat: Danielasty w Wrzesień 26, 2012, 14:43:27
CytujCzyli jadąć Kamienną (na drodze rowerowej wzdłuż ul.Kamiennej) na skrzyżowaniu z Gajową ma pierwszeństwo.
dzięki, mam sposób na zarobek będę wbijać się pod każde auto na takim przejeździe lub ono we mnie. straty małe a jaka kasa. Bez jaj, rowerzysta nadal nie ma pierwszeństwa. Nie wiem jak tam sprawa z pablo. Ale zjeżdżał z wiaduktu na ludwikowie - koło cmentarza - wjechał na ścieżkę i potrąciło go auto - wina jest rowerzysty bo nie zachował ostrożności - i gdzie tu "przepisowe pierwszeństwo"? Kiedy ono istnieje? wjedziesz pod auto - Wina rowerzysty bo "nie zachował ostrożności" a jak już tam aut nie ma to ... no właśnie, przed czym rowerzysta ma pierwszeństwo? Było o tym trąbione jakoś w maju zarówno rowerzysta jak i pieszy nie ma pierwszeństwa jeśli aktualnie jest na chodniku lub DDR. ma pierwszeństwo jeśli "jego koła" wjadą już na skrzyżowanie i wtedy auto musi ustąpić - choć - czy aby zdązy wyhamować?

Ale Pawła nie potrąciło auto. Chyba nie znasz szczegółów tego zdarzenia. Ale i tak Paweł powinien być niewinny w tej sytuacji.

Wujo

Ja dziś leciałem DR Pelplińską i z  osiedlowej Witkiewicza wyleciała mi Fiestą blondyna :) obserwowałem ją już na dojezdzie i wiedziałem co się święci, zwolniłem i wtedy już widząc mnie dała hebel.....uśmiechnąłem się z politowaniem i dostałem od Pani....fakera na odchodne :)

3w1

A ja mam niecodzienne pytanie; kto potowarzyszy mi podczas przejazdu masowego?, bo lubię porozmawiać, a chyba moich koleżanek, nie będzie?  :(

kris_bdg

Przyczepka będzie więc chętnie do kogoś się odezwę ;)

MuadDib

#43
Cytat: Danielasty w Wrzesień 26, 2012, 14:43:27zarówno rowerzysta jak i pieszy nie ma pierwszeństwa jeśli aktualnie jest na chodniku lub DDR. ma pierwszeństwo jeśli "jego koła" wjadą już na skrzyżowanie i wtedy auto musi ustąpić - choć - czy aby zdązy wyhamować?
no i oto chodzi by mógł w takiej sytuacji zahamować - po to w przepisach jest o zachowaniu ostrożności ;)
nie rozumiem o co dyskusja prawie na stronę skoro ruch na drogach reguluje Prawo o ruchu drogowym w którym stoi napisane:
CytujArt. 26 pkt 2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
CytujArt. 27 pkt 1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

to o nodze czy kole na przejściu/przejeździe dotyczy przejść/przejazdów przecinających jezdnię w poprzek (a nie poruszających się na wprost jak w powyższych przypadkach) gdzie jest mowa o ustąpieniu pierwszeństwa przez pojazd pieszemu/rowerzyście znajdującemu się na przejściu/przejeździe

buldi.nic

Jednak trzeba jeszcze pamiętać o:
CytujArt. 13.
1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
Więc jak już wchodzimy na przejście dla pieszych bo z lewej strony nic nie jedzie to samochody jadące z lewej muszą nam ustąpić.

3w1

No to się ciesze, że jednak będę mogła porozmawiać. Dzięki Kris.  :)