Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Masowa playlista

Zaczęty przez roxy, Kwiecień 26, 2010, 23:25:08

« poprzedni - następny »

Jelcyn

CytujPopieram kolegę!Rutyna nie jest wskazana!Ej Jelcyn a coś z disco polo znajdziesz za free?

Hmmm będzie ciężko, w końcu w tym kraju nikt nie słucha disco, ale wszyscy znają słowa. A to oznacza, że nie łatwo jest znaleźć darmowe disco, bo ludzie się z tym nie obnoszą. Nie można tak po prostu powiedzieć: "Hej stary, co tam u żony? masz jakieś darmowe disco?" Nie, tak się nie da, bo od razu usłyszy się coś w stylu: "Disco?! Jakie disco, ja nie słucham takiego szajsu". Tutaj trzeba posłużyć się fortelem, np podczas przerwy w rozmowie zanucić "jesteś szalona" czy coś z repertuaru Shazzy. Wtedy poznają żeś swój, żeś jest wtajemniczonym człowiekiem z odpowiednich kręgów i użyczą ci (mówimy tu cały czas o ludziach z darmowym disco) darmowo i bezproblemowo jakikolwiek utwór zechcesz. I tu dochodzimy do głównego problemu, mianowicie: Cholernie ciężko się nuci przez internet.

Także mogą wystąpić problemy z dostarczeniem darmowego disco na najbliższą masę. Ale nie martwcie się Wujek Jelcyn czuwa i właśnie teraz opracowuję metodę bezprzewodowego nucenia  dawnych szlagierów Disco Polo (specjalnie dla masowiczów przełożyłem badania nad lekarstwem na raka).
Ten kto wolny nad swym losem nie płacze, ptak mrozem z gałęzi strącony, bez żalu umiera i smutku!

PanF4

Trochę z wiochy-trochę z miasta!Niemców promować nonstop nie można,jamendo może być ale nie cały czas!też nie jadą z nami sami metal i hip-hop ludzie!

Seba

Czy ktoś się zajmuje przygotowaniem konkretnej listy? Niekomercyjnej oczywiście :)

Seba

#53
Chętnych brak, czasu niedługo też, więc wrzucam swoje propozycje (z jamendo wszystkie). Jest to na 1h 12' więc jeszcze drugie tyle by się przydało

Amorphia - Beyond
Banau - Wrong time, wrong place
Czaqu - Inność
Heifervescent - Deep Sea Diver
Horda - My Home
Illusionary World - Rescue Me
Joy Machine- My way
Kawałek Kułki - fuchu ruchu
Mikirurka - Wrinkles
Mndthings - Life's Things
Mordercy P - Nasze podworko
Plug&Play - Enemy
Rabastrbarbar - Fioletowe Słońce
Regeneracja - Jednostki Masy
The Postman - Stolen Thief
Yesterday - Irish Tears
Z Igły Widły - Jestem

EDIT: Dorzucam dwa kawałki Superxiu (zgoda jest od zespołu)

Superxiu - A gift from the sky
Superxiu - Time Fuse

Razen 1h 20'

q84_fH

#54
Odnośnie Creative Commons
CytujIV. 1. c)
Licencjodawca udziela niniejszej licencji, która jest licencją nieodpłatną, niewyłączną, na czas nieoznaczony, której stosowanie nie jest ograniczone terytorialnie, do korzystania z Utworu w następujący sposób:
(...)
Rozpowszechnianie zwielokrotnionych egzemplarzy lub fonogramów, na których Utwór jest zwielokrotniony, publiczne odtwarzanie, publiczne wykonywanie, publiczne odtwarzanie drogą cyfrową Utworu oraz Utworu jako części Utworu Zbiorowego,
(...)
W przypadku gdy Utwór jest utworem muzycznym Licencjodawca zrzeka się prawa do pobierania, indywidualnie, czy też za pośrednictwem organizacji zbiorowego zarządzania, wynagrodzeń z tytułu publicznego wykonania lub publicznego wykonania cyfrowego (na przykład webcast) Utworu,
Wynagrodzenia za publiczne cyfrowe wykonywanie utworu muzycznego. Aby uniknąć wątpliwości w przypadku utworów muzycznych utrwalonych w formie nagrań, Licencjodawca zrzeka się prawa majątkowego autorskiego do pobierania, indywidualnie, czy też za pośrednictwem organizacji zbiorowego zarządzania wynagrodzeń z tytułu publicznego cyfrowego wykonywania (na przykład webcast) Utworu.
źródło: http://creativecommons.org/licenses/by/2.5/pl/legalcode (pogrubienia moje)
A więc można.

A odnośnie muzyki, to proponuje Walkirie Wagnera. ^^ Na masę pasuje jak ulał.
Nagranie z 1921 roku, w domenie publicznej.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Richard_Wagner_-_Ride_of_the_Valkyries.ogg



April

Cytat: q84_fH w Sierpień 24, 2010, 23:07:56
A odnośnie muzyki, to proponuje Walkirie Wagnera. ^^ Na pasuje jak ulał.
Nagranie z 1921 roku, w domenie publicznej.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Richard_Wagner_-_Ride_of_the_Valkyries.ogg

Och... byłoby cudownie, gdyby nie tylko Wagnera można byłoby posłuchać na masie...

q84_fH

Dodam jeszcze, że wcale nie trzeba żadnej śmiesznej licencji kupować od Jamendo. Utwory, które tam są na Creative Commons, więc można publicznie odtwarzać za darmo.

Co prawda czytałem w Sieci, że zdarzało się iż organizacje zbiorowego zarządzania upominały się o odprowadzanie opłat przez lokale grające muzykę na licencji Creative Commons, ale robiły to najwyraźniej bezprawnie. Nie jestem jednak prawnikiem i wolę nie wypowiadać się w tej materii. Myślę jednak, że przytoczony wyżej fragment licencji jest dość jednoznaczny.

Ah. I na Jamendo naprawdę można znaleźć bardzo dobrą muzykę (choć również można znaleźć chłam).

Seba

Nikt nie ma w planach kupować żadnych licencji, tylko trzeba dokoptować do powyższej listy jeszcze drugą połowę playlisty :)

Jelcyn

Ja myślę, ze przyszłą masę można by urządzić pod szyldem muzyki klasycznej. Także droga April Wagner obowiązkowo będzie.
Ten kto wolny nad swym losem nie płacze, ptak mrozem z gałęzi strącony, bez żalu umiera i smutku!

April

...tylko kto nam zagra taką muzykę, bez licencji? Ok, kompozytorzy stracili już prawa autorskie, ale wykonawcy ich dzieł nie.
No chyba, że zagramy marsz turecki z bębniarzami xD

q84_fH

Jedyne co można zrobić, to wykorzystanie takich nagrań, które już są w domenie publicznej (na przykład takich, do których prawa majątkowe wygasły, a więc głównie albo opublikowantch przed 1939, albo 140 lat temu zależnie od sytuacji (bazuję w tym momencie na informacjach z wikipedii) choć sprawa wydaje się nieco bardziej skomplikowana).

Jest też druga opcja. Zatknąć na przyczepce piracką flagę i się tym nie przejmować.

Seba

Wyjdę zaraz z siebie ;] co zrobimy na wrześniową masę to ustalimy za tydzień. Można nawet napisać do bydgoskich muzyków prośbę o dostarczenie ich niekomercyjnej muzyki i odzew będzie duży na pewno. Teraz najważniejsza jest SIERPNIOWA MASA. Mamy jeden dzień na skończenie tej playlisty

April

Oki! Jak uzupełnię dzienniczek praktyk to poszperam w jamendo, aby też "inne ucho" mogło wybrać.

April

Kolejna porcja muzyki na piątkową masę:

Juanitos - Super Exotic 60's Beat
Sundayers - Si Mueves...
TenPenny Joke - She
TenPenny Joke - Don't Go
Leslie Hunt - American Dream Man
Trafic de Blues - Steady B.
Fresh Body Shop - Can't Get Enough
Viola - Popsicle Summer
Ay-14ice - Tell Me
Misery - You never know what the future may bring
Maya Filipič - Stories from Emona I
Kendra Springer - Hope
Kendra Springer - With You
zero-project - Intro
zero-project - Dawn of a new era
czas: 56:47

Ostatnie sześć jest bardziej spokojnych, aby wyciszyć troszkę masę w odpowiednim momencie...

Jeśli komuś spodobały się utwory chętnie podam linki, lub wyślę na pocztę :)

Seba

Całość ma a wtej chwili 2:17. Jeśli ktoś chce jeszcze dorzucić na pół godzinki to zachęcam, to jeszcze będzie na ognicho

w4b

Nic nie stoi na przeszkodzie by utwory się powtarzały. Jeśli będą odtwarzane w losowej kolejności na pewno się nie znudzą  :)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

q84_fH

Dołożę swoje trzy grosze:
Diablo Swing Orchestra - Balrog Boogie  3:53

PanF4

A ja chce Boys-JESTEŚ SZALONA :)

w4b

Cytat: panf4 w Sierpień 25, 2010, 19:48:33
A ja chce Boys-JESTEŚ SZALONA :)

Jak tylko Boys wydadzą nam zgodę na publiczne odtwarzanie ich utworu ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

BLONDI

#69
A ja chcę Żółte Tulipany-w4b kto musi wyrazić na to zgodę? ;))

elvis-1974

#70
... a ja gadałem dziś przez CB z Niemenem i na "...mimozami jesień się zaczyna..." mamy zgodę  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=-2LNB_zBL0s
"Małego księcia" też możemy byle cicho mówi Kasia ;)
http://www.youtube.com/watch?v=kK1Rfvd7zP0&feature=related
...a że jest po sezonie nie może zabraknąć Piotra
http://www.youtube.com/watch?v=80vu-n8Iobo&feature=related

BLONDI

Na "Jak minął dzień?" Krzyś tez dał zgodę  ;D

Jelcyn

Ja nie rozumiem, po co nam zgody, licencje i prawa autorskie, jak mamy pod nosem Elvisa.
Ten kto wolny nad swym losem nie płacze, ptak mrozem z gałęzi strącony, bez żalu umiera i smutku!

kita

Witam.
Co użytkownicy by chcieli posłuchać przy Masie Październikowej to ta Halowenowa jak mi się dobrze kojarzy ??

można korzystać z wielkiej bazy utworów na

http://www.jamendo.com

Proszę o wypowiedz każdy z użytkowników po 2-3 kawałki może zamieścić ;)

elvis-1974

...przed październikową mamy jeszcze Masę wrześniową!  ;D
Gotowa paczka muzy z jamendo od Blondi tu:

http://www.speedyshare.com/files/24251380/muza_na_mas_.zip


buldi.nic

Witajcie!

Halloweenowa, październikowa MK się zbliża więc warto pomyśleć o muzyce :P

Pomysły? ;)

Pozdrawiam.
Buldi.

buzon

Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

Ply

no na halloween można by też dać Diabło Swing Orchestra
http://www.jamendo.com/pl/album/49216

April


Moje propozycje do ściągnięcia i posłuchania:
http://www.speedyshare.com/files/24641576/82_Masa.rar
Juanitos - Super Exotic 60's Beat
Sundayers - Si Mueves...
TenPenny Joke - She
TenPenny Joke - Don't Go
Leslie Hunt - American Dream Man
Fresh Body Shop - Can't Get Enough
Viola - Popsicle Summer
Ay-14ice - Tell Me
Misery - You never know what the future may bring

buzon

Odgrzewam suchara: czy mamy sprawną przyczepkę?
Czy playlista to dalej takie smuty?
Czy przyjmujemy możliwość zmian?
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

jerry

Prosze o dodanie Rowe Rowe Love Pax Unity
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

w4b

Poszukaj link do mp3-ki to dodamy...
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Pichulec

Cytat: buzon w Kwiecień 28, 2011, 11:25:04
Odgrzewam suchara: czy mamy sprawną przyczepkę?

W4b twierdzi, że jest sprawna, jak będzie okaże się w praktyce.

w4b

W odpowiedzi na pytania Buzona:

Playlista została uaktualniona i jest to żywa muzyka w klimatach raggae, rock a nawet kilka kawałków elektroniki - smutów brak! (sam testowalem :D)
Są możliwosci zmian rzecz jasna ale to już na kolejnej masie dopiero.
Przyczepka gra, a przynajmniej przedwczoraj robiła to i to całkiem konkretnie aż wszystko w okolicy podskakiwało :)
Tymczasowo jest w niej zamontowany mój wzmacniacz samochodowy, istniejący wzmacniacz idzie do testów by zobaczyć co się z nim stało.
Z braku czasu nie była testowana w warunkach drogowych niestety tylko w miejscu postoju.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

jerry

Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Pichulec

Jerry przyczepki nie będzie bo nie ma jej kto ciągnąć.

April

To może ja odkopię wątek :)
Ostatnio utwory, które pojawiały się na masie mnie nie satysfakcjonowały, więc zachęcam też innych do pogrzebania na jamendo i wyszukania perełek, które umilą nam przejazd!

Moje propozycję wysyłam na skrzynkę masową z nadzieją, że usłyszę na MK.
Emerald Park  - Ume
Nastya Yasnaya - RUKI
Tryad  - Peace On Earth (Same Place)
Paul Lisak & After The Ice - Polka for a Vamp
(więcej wkrótce)

sabina89

#87
Ja też, ja też...

...wykorzystuje niemiłosiernie jamendo i dorzucam (dosłownie) swoje 3 grosze  ;D

Dave Bentley - Save me from Love
Dave Bentley - Standing on my Promise
Cavanaugh - Fade Away
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

buldi.nic

Moje preferencje:
Hot Fiction - My Girl Dances
Not From Georgia - Freedom
Au Lit les Momes - Le pont du Gard
Dario - Collection
Bryan Dunn - Ordinary

Tylko muszę wyszukać i też pchnać mailem na skrzynkę masową ;)

Seba

Mordercy P - Niebieski
Mordercy P - Daj mi siłę
Orphan Songs - Epitaphs
Figures - Sleep Disorder

Seba

Zachęcam do propozycji muzyki na najbliższą masę. Przypominam, że korzystam z tej, która nie jest objęta płatnymi prawami autorskimi, czyli najlepiej korzystać ze strony jamendo.com

xagusiakx

Akurat - Lubie mówić z tobą, Wiej Ska, Hahahaczyk, Droga długa jest ( w sam raz na Fordońską?  :P), Czas dogania nas
Zabili Mi Żółwia - Wiosna, Kwiatek, Jak to się mogło stać
Dubska - Mama, Johny, Avokado, Raj
Jamal - Słońca Łan, Pójdę tylko tam, Warto to przetrwac
EastWest Rockers - Dotknąć Cię, One, Mała
Bethel - Zabrali mi skrzydła, Jesteś moim życiem, Stacja babilon, Jedna miłość, Otwieraj, Kochaj życie (choć nie wiem czy Bethel bedzie gdzies w mp3... Może coś załatwie ;])
Metallica - Nothing else matters, The unforgiven ll
System Of A Down - Toxicity
Coma - Leszek Żukowski, Pierwsze wyjście z mroku
Dżem - Wehikuł czasu, Czerwony jak cegła, Whisky, Chcę Ci coś opowiedzieć, W życiu piękne są tylko chwile
T.Love - Piosenka, Ajrisz, Gnijący świat, Nie nie nie, Love love love, Warszawa

Niektóre to tak bardziej z myślą o ognisku.... Ja tak długo moge...  ::) Większość pewnie nie zostanie zaakceptowana, ale cóż :D


w4b

Prawa autorskie się kłaniają ;) Nie możemy tych utworów wykorzystywać które nie mają licencji Creative Commons
Wybierz coś z jamendo.com
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Pichulec

Niestety Agusia nie mamy praw do rozpowszechniania utworów komercyjnych. Możemy rozpowszechniać jedynie te które są oparte na wolnej licencji.

xagusiakx

Spodziewałam się tego więc nie płaczę, a jeśli spytam o zgodę zespół z którym mam zaszczyt być zaprzyjaźniona to musi być jakoś oficjalnie zgoda wyrażona? ;]

w4b

Cytat: xagusiakx w Lipiec 21, 2011, 01:19:05
Spodziewałam się tego więc nie płaczę, a jeśli spytam o zgodę zespół z którym mam zaszczyt być zaprzyjaźniona to musi być jakoś oficjalnie zgoda wyrażona? ;]
Najlepiej na piśmie :D Myślę że jeśli wyślą Ci po prostu e-maila z utworem w mp3 do którego mają prawa autorskie i dopiskiem że ten utwór możesz wykorzystać za darmo do odtwarzania publicznego na przejeździe rowerowym to nikt się do nas nie przyczepi ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

xagusiakx

Jak mi się kiedyś będzie chciało i nie zapomnę to ich o to poproszę. :x

buldi.nic

Obecnie masowa playlista:
Au Lit les Momes - "Le pont du Gard"
Bryan Dunn - "Ordinary"
Cavanaugh - "Fade Away"
Cosca Dei Compari - "Chi Rizla"
Cosca Dei Compari - "Con it Fuoco"
Cosca Dei Compari - "Guarda Fuori"
Dario - "Collection"
Drunksouls - "Pain of life"
Drunksouls - "Give me a sing"
Drunksouls - "No more fighting"
Drunksouls - "Promenons nous dens les bois"
Emerald Park - "Ume"
Hot Fiction - "My Girl Dances"
Killo Killo - "My Bike"
King Dubby - "N1 Dub"
Leslie Hunt - "American Dream Man"
Loudog - "New Friends"
Loudog - "Waste My Time"
Loudog - "Too Wicked"
Loudog - "She Don't Love Me"
Men in Route - "Borne to shine"
Men in Route - "Night beat"
Missin Red - "Giro Giro"
Not From Georgia - "Freedom"
Orphan Songs - "Epitaphs"
Paul Lisak & After The Ice - "Polka for a Vamp"
Tryad - "Peace On Earth"

Lista odtwarzana od pół roku więc dobrze już obsłuchana, przydało by się odświeżenie. Wszystkie propozycje mile widziane, to co wybierzecie to będziecie słuchać :)

Fracek

A jakiego rodzaju to maja być utwory?

Seba

Taka, przy której dobrze się pedałuje ;) i nie płaci, jak na stronie jamendo.com