* *
Zaloguj się by ukryć reklamę

Kierowca wjechał w grupę rowerzystów

  • 2 Odpowiedzi
  • 3787 Wyświetleń
*

Offline w4b

  • *
  • 3549
  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
Kierowca wjechał w grupę rowerzystów
« dnia: Marzec 21, 2008, 13:12:45 »
Cytuj
Kierowca wjechał w peleton rowerzystów - 12 osób rannych

Dwunastu rowerzystów zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w piątek przy ul. Łódzkiej w Kaliszu - na drodze krajowej nr 12. Stan pięciu z nich jest ciężki.


Jak dowiedziało się Radio Merkury, 53-letni kierujący polonezem zjechał na lewą stronę jezdni i wjechał w grupę rowerzystów. Sprawca próbował uciec z miejsca wypadku, ale został zatrzymany przez policję


Jak poinformowała Monika Rataj z zespołu prasowego miejscowej policji, ranni jechali w peletonie.

Droga Kalisz-Łódź jest całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. (mj)

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9783525&rfbawp=1206101230.394&ticaid=1591e

Cytuj
Nie był pijany. Prawdopodobnie przysnął za kierownicą. W pewnej chwili zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost na peleton 17 młodych kolarzy z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. To było w piątek. W sobotę 53-letni mężczyzna z ust prokuratora usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Tymczasem stan czternastu hospitalizowanych ofiar wypadku poprawia się - informują lekarze.


Sprawca wypadku nie zostanie aresztowany. Prokuratura w Kaliszu zdecydowała, że wystarczy dozór policji. Prokuratura uznała, że zastosowanie dozoru będzie wystarczającym środkiem zapobiegawczym i zapewni prawidłowy tok postępowania - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Janusz Walczak.

Co się stało? Według prokuratury, w następstwie zmęczenia i utraty orientacji, kierujący polonezem zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył czołowo w jadący peleton kolarzy. Podejrzany przyznał, że nie pamięta ostatnich chwil przed uderzeniem w peleton. Ustalono, że musiał zasnąć podczas jazdy - powiedział Walczak.

Kierowca był trzeźwy. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Tymczasem stan zdrowia większości z czternastu nastoletnich rowerzystów, którzy zostali ranni w wypadku, do którego doszło w piątek w Kaliszu, poprawia się - jak poinformował rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego dr Artur Tarasiewicz.

Wszystko idzie w dobrym kierunku, nie ma żadnych powikłań. Wykluczone zostało podejrzenie stłuczenia płuca i serca u jednego z hospitalizowanych - podkreślił.

Trzech nastolatków przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, ale ich stan po operacjach jest stabilny. Prawdopodobnie jeden z nich, który miał złamane podudzie i samodzielnie oddycha, jeszcze w sobotę zostanie przeniesiony na oddział ortopedyczny. Jeden z pozostałych dwóch pacjentów OIOM doznał w wypadku obrażeń twarzoczaszki, a drugi ma pękniętą wątrobę.

Według dyrektora szpitala Wojciecha Grzelaka, na razie nie wiadomo, który z rannych będzie wymagał rehabilitacji i w jakim zakresie. Złamania u tak młodych i wysportowanych osób przeważnie goją się bardzo dobrze - powiedział.

Pozostali z poszkodowanych nastolatków przebywają na oddziałach ortopedycznym, dziecięcym, neurochirurgicznym i chirurgicznym.

Czy kiedykolwiek rowerzyści będą mogli się czuć bezpieczni o własne życie...   ???
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 15:14:33 wysłana przez wab »
 

Odp: Kierowca wjechał w grupę rowerzystów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2008, 12:16:55 »
Dopóki prawo karne na drogach, egzekwowanie kar oraz egzaminy na prawko się nie zmienią to na pewno nie. Samochód stał się zbyt powszednim pojazdem i ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi tego nad czym mają kontrolę lub częściej "niekontrolę".
Dla tego też my musimy mieć oczy dookoła głowy i kontrolować wszystko co się dzieje. Nam poduszka powietrzna nie uratuje życia tylko my sami możemy o nie zadbać.

*

Offline s4per

  • ***
  • 151
  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kierowca wjechał w grupę rowerzystów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2008, 22:53:05 »
(...)Dla tego też my musimy mieć oczy dookoła głowy i kontrolować wszystko co się dzieje. Nam poduszka powietrzna nie uratuje życia tylko my sami możemy o nie zadbać.

Racja, ale jak widać to niestety nie wszystko zależy od nas... Dlatego kask nigdy nie zaszkodzi!
Alternatywa Bike Team "Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli."