Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Parkowanie na drodze rowerowej

Zaczęty przez XWindowsMen, Kwiecień 20, 2011, 13:02:49

« poprzedni - następny »

XWindowsMen

Niektórzy to nawet "stare" przepisy mają w głębokim poważaniu (Ludwikowo), sytuacja dzień w dzień.


Seba

To prawda... ostatnio prawie przeleciałem tam przez drzwi samochodu, bo po co wysiadając z auta na ścieżce rowerowej spojrzeć w lusterko...

w4b

#2
Możesz wkleić to http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php/topic,797.0.html
albo zadzwonić na straż miejską. Jeśli robią to notorycznie nie ma innej metody jak mandat.
Trzecia opcja to nie robić nic i pozwolić by inni pseudokierowcy postępowali tak samo ale wtedy nie można narzekać.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

XWindowsMen

Cytat: w4b w Kwiecień 20, 2011, 14:02:14
Możesz wkleić to http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php/topic,797.0.html
albo zadzwonić na straż miejską. Jeśli robią to notorycznie nie ma innej metody jak mandat.
Trzecia opcja to nie robić nic i pozwolić by inni pseudokierowcy postępowali tak samo ale wtedy nie można narzekać.

Dzięki za przypomnienie linku. Już wydrukowane, pocięte i nic tylko "polować na jelenia". Jak coś wskuram to dam znać :)

Piochu

Wyślij do straży miejskiej jeśli masz zdjęcie z datą i godziną. To auto raczej służbowe zatem prowadził zapewne jakiś pracownik, a nie właściciel auta.
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

gp111

Można temat załatwiać również tak:

Podobnie to działa w przypadkach parkowania na miejscach parkingowych dedykowanych dla osób niepełnosprawnych, tylko zmienia się naklejka.

buldi.nic

W sumie to powinni tam poustawiać słupki. Wiem, że to koszt, ale czasami jeżeli rady nie ma to tak należy robić.

zibi_4don

Piochu bardziej bym obstawiał handlarza zniczami, kwiatami i co tam jeszcze da rade... Na takich kierowców to tylko SM...

kita

Już w przygotowaniu teraz tylko wydrukować kilkadziesiąt (set) wlepek i mieć w kieszeni w każdej sytuacji


XWindowsMen

"Bydgoszcz dnia 28 kwietnia 2011r.
Pan
Xyz Zyx
[email protected]

Nasz znak: ##########
Odpowiadając na zgłoszenie dot. pojazdu samochodowego o nr rej. CB #### zaparkowanego w dniu 11.04.2011r. około godz. 14.14 na ul. Artyleryjskiej w Bydgoszczy, na drodze dla rowerów, pojazdem samochodowym  o masie powyżej 2,5t,       w miejscu obowiązywania znaku drogowego ,,B-36" ,,zakaz zatrzymywania się", Straż Miejska  w Bydgoszczy informuję              o podjętych czynnościach w sprawie.
W dniu 27.04.2011 r. w wyniku podjętych czynności wyjaśniających stawił się w siedzibie referatu Śródmieście Straży Miejskiej przy ul. Poniatowskiego 5 kierowca ww. pojazdu, który został ukarany za popełnione wykroczenie zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Jednocześnie dziękujemy za zainteresowanie sprawami dotyczącymi porządku i bezpieczeństwa w Naszym mieście
Z poważaniem
Kier. Ref. Śródmieście Straży Miejskiej w Bydgoszczy"


Wysłałem @ ze zdjęciami do SM i oto co znalazłem dziś na skrzynce pocztowej  :o Chyba muszę zmienić opinię o SM w Byd....

Seba

Wow ale to szybko chyba zadziałali? tylko problem jest taki, że tam codziennie ktoś parkuje... nie wiem, czy oni będą tam tak często zaglądać

zibi_4don

Sm w każdej sprawie w której może wystawić mandat szybko działa i rzadko kiedy kończy na pouczeniu.
Przecież oni ledwo co się utrzymują w tym kraju, gdyby nie wystawiali mandatów to już by w naszym mieście ich nie było.
I za to bydgoszczanie nie lubią SM.

PanF4

Zdjęcie zrobione u naszych sąsiadów

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

Sądząc po rejestracji to Chełmno (2), albo Toruń (1) :)

PanF4

Brawo April.Toruń-Płac Związku Nauczycielstwa Polskiego

pawel_RT

heh widzę, że koledze PanF4 udało się złapać nielegalnie parkujących na ścieżce przy Wałach Gen. Sikorskiego. Ta ścieżka to bardziej śmieszka, tłumów rowerzystów tam nie ma, lepiej jeździć jezdnią na tym krótkim odcinku :P

PanF4

A no przypadkiem tam się kolego znalazłem.Jak ty dbasz o porządek na swoim podwórku Pawle_RT?!

pawel_RT

Cytat: PanF4 w Maj 11, 2011, 22:05:13
A no przypadkiem tam się kolego znalazłem.Jak ty dbasz o porządek na swoim podwórku Pawle_RT?!

hehe czy nie za dużo ode mnie wymagasz? :P

buzon

Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

buzon

#20
http://youtu.be/bzE-IMaegzQ

Nie wiem czy tylko ja nie widze czy wszyscy filmiku ktory wkleilem w poprzednim poscie

EDIT: nikt nie widział
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

zibi_4don

xD aaahahahaha róbmy u nas to samo xD

mvg (Michu)

Takie sytuacje zdarzałyby się, gdyby ścieżka znajdowała się na ul. Gdańskiej. Facet miał świetny pomysł, aby ukazać ścieżkowe absurdy.

sabina89

A co jeśli trafiam na zaparkowane policyjne auto na ścieżce rowerowej? Sądzę, że ulotka "mandatu" jest raczej niestosowna.. Miał ktoś podobną sytuację?
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

w4b

#24
Ja bym im zrobił ładne zdjęcie a następnie grzecznie zwrócił uwagę że parkują na drodze rowerowej  :D
Na pewno w mig by zrozumieli swój niecny postępek ;P
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

sabina89

Zdjęcie zostało zrobione ale z tel. kom. także z datą mógłby być problem (tylko gdzie ono jest?). A po mundurowych zostały czapeczki na zagłówkach i głucha cisza dookoła :-\
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

Lord Golem

#26
Przykład jak w innych miastach Europy oraz w NYC radzą sobie z problemem parkowania na drodze rowerowej

http://www.youtube.com/watch?v=ONS2ptAR4mo

bir

A oto inny skuteczny sposób. Tylko pamiętajcie: jak już wykonacie taką operacje zawsze posprzątajcie szkło z ulicy:)

"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

GUMIS

Na ul.W.Bełzy parkowanie na scieżce rowerowej jest na porządku dziennym.

jerry

Jak zauważycie auto na ścieżce rowerowej róbcie zdjęcie i wszystkie szczegóły wyślijcie na e-maila Policji lub Straży Miejskiej.
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Lord Golem

Co z tego że Gdańską się unowocześnia (czyt. cywilizuje się dla ludzi), jeśli mieszkają tam "buraki




Lord Golem

Cytat: Lord Golem w Sierpień 17, 2011, 11:16:51
Co z tego że Gdańską się unowocześnia (czyt. cywilizuje się dla ludzi), jeśli mieszkają tam "buraki
http://desmond.imageshack.us/Himg709/scaled.php?server=709&filename=foto0004s.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg233/scaled.php?server=233&filename=foto0007ob.jpg&res=medium

zdjęcie wysłałem do SM dziś rano

a to kolejne które zostaną wysłane jeszcze dziś:
zrobione na Gdańskiej (może ktoś coś zauważy - podpowiedź: zdjęcia wyżej)

na Fabrycznej




żeby winowajca miał świadomość że mu zrobiłem fotkę umieszczam kartkę którą stąd skopiowałem http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php/topic,797.0.html
z dodatkową informacją że zdjęcie samochodu wysłałem na policję

i tu moje pytanie: lepiej wysyłać zdjęcia do Straży Miejskiej czy na policję?

Seba

na forum był podobny opisywany przypadek i z tego co pamiętam zdjęcie było wyslane do SM, mandat w skrzynce kierowcy znalazł się tydzien pozniej

Lord Golem

Cytat: Seba w Sierpień 17, 2011, 21:59:34
na forum był podobny opisywany przypadek i z tego co pamiętam zdjęcie było wyslane do SM, mandat w skrzynce kierowcy znalazł się tydzien pozniej

a skąd wiadomo że był w skrzynce?

jeśli to da efekt to kierowca tego szarego volvo może się zdziwić, może nawet tam mieszka. Więc  powinien nauczyć sie parkować

Seba

Próbowałem znaleźć w archiwum, ale mi nie wyszło... jesli dobrze pamietam to osoba zglaszajaca dostala od SM potwierdzenie wystawienia tego mandatu

Lord Golem

Cytat: Seba w Sierpień 17, 2011, 22:36:07
Próbowałem znaleźć w archiwum, ale mi nie wyszło... jesli dobrze pamietam to osoba zglaszajaca dostala od SM potwierdzenie wystawienia tego mandatu

Już znalazłem na początku tego wątku. Zastanawiam się tylko czy zdjęcie bez godziny ale osobno w mailu przeze mnie podana razem z ulicą i godziną zdarzenia wystarczy.
Mam nadzieję że tak. Bo jeśli jest zdjęcie że ktoś stał na ścieżce to stał bez różnicy o której godzinie...

Seba

Jaaaa... a ja się tyle naszukałem tego ;D a godzina nie gra tu roli ;)

April

W pliku zdjęcia jest zapisane kiedy zostało wykonane.

Grzehu

W lipcu wysłałem do SM zgłoszenie ze zdjęciem o samochodzie parkującym na DDR i zostałem wezwany jako świadek, bo sprawa trafiła do Sądu Grodzkiego. 8) Na pytanie dlaczego nie jest zwyczajnie wystawiany mandat jak w zdjęciu z fotoradaru, padła odpowiedź, że przecież zdjęcie fotoradorowe robi uprawniony funkcjonariusz.

Seba

I tamten "oskarżony" był przy tym? Jak się sprawa skończyła?

Grzehu

"Oskarżony" zeznawał kilka dni wcześniej. Po moich zeznaniach sprawa trafi do sądu. Jak mi przekazano - 99% nie będę wzywany do sądu.

bir

Cytat: Grzehu w Sierpień 19, 2011, 22:23:11
W lipcu wysłałem do SM zgłoszenie ze zdjęciem o samochodzie parkującym na DDR i zostałem wezwany jako świadek, bo sprawa trafiła do Sądu Grodzkiego. 8) Na pytanie dlaczego nie jest zwyczajnie wystawiany mandat jak w zdjęciu z fotoradaru, padła odpowiedź, że przecież zdjęcie fotoradorowe robi uprawniony funkcjonariusz.

dostając zawiadomienie o mandacie nie trzeba go przyjąć: wtedy sprawa kierowana jest do sądu. Absurdem sytuacji jest to, że z tego co mi wiadomo oskarżony jest informowany kto wniósł sprawę.....
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

April

Ale sprawy nie wnosi przecież świadek... a Grzehu jest w tym wypadku światkiem, czyli składa tylko zaznanie, gdzie co kiedy i potem jest poinformowany o wyroku.

Po prostu Pan liczy na szybkość naszych sądów :) a to pewnie trochę potrwa zanim sprawa się rozwiąże.

Grzehu

Cytat: bir w Sierpień 22, 2011, 18:19:55
dostając zawiadomienie o mandacie nie trzeba go przyjąć: wtedy sprawa kierowana jest do sądu. Absurdem sytuacji jest to, że z tego co mi wiadomo oskarżony jest informowany kto wniósł sprawę.....
Z tego co mi wiadomo w przypadku przekroczenia prędkości (wiem, bo miałem taki przypadek ;)) najpierw dostaje się zaproszenie do stawienia się w SM lub wysłania listownie informacji - ustalają kto był kierującym pojazdem (w przypadku parkowania - kto zaparkował?). Następnie dostaje się mandat (lub nie, jeśli się ma odpowiednio zrobione zdjęcie...).

W przypadku zaparkowania pojazdu, o którym pisałem wyżej rozumiem to tak, że jestem tyko świadkiem zgłaszającym fakt naruszenia przepisów, nie funkcjonariuszem, a SM wyjaśnia wszystko, tzn. przesłuchuje świadka i kierowcę, dokumentuje miejsce zdarzenia (tak, powstała osobna dokumentacja fotograficzno-opisowa, wykonana przez SM), a następnie zgłasza sprawę do sądu. Być może jest tak jak pisze @bir - parkujący nie przyznał się do winy, więc skierowano sprawę do sądu. Jeśli oskarżony ma prawo do wglądu w całe akta, to faktycznie absurd.

Wobec czego:
1. Plan A - kupno "karnego kut*sa za złe parkowanie" i naklejenie na szybę...
2. Plan B - następnym razem poczekam, aż ktoś do samochodu wróci i wtedy zrobię zdjęcie ;P

w4b

Dlatego najlepiej jeśli reaguje sama SM i ona bezpośrednio w miejscu naruszenia przepisów wlepia mandat. Jeśli SM otrzyma telefoniczne zgłoszenie o złym parkowaniu jej obowiązkiem jest przybycie na miejsce i załatwieniu sprawy - i to chyba najłatwiejsze rozwiązanie, ale... nie wiem jak z czasem reakcji SM na zgłoszenie.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Grzehu

Właśnie chodzi mi o ten czas reakcji...
"Eeee! Zenek!! Jak będziesz jechał jutro koło tej ścieżki rowerowej, to weź zerknij, czy tam nie stoi ten samochód, co to go przed chwilą zgłosił jakiś nawiedzony rowerzysta... He he he"
Wolę mieć pewność, że zareagują. Taki jestem wredny.  ;)

bir

Sprawa była opisywana na forum zielonego mazowsza. jeśli ktoś ma chwilę to może spróbuje odkopać ten wątek?
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Lord Golem

Kilka dni temu wysłałem do SMe-maila ze zdjęciem jednego z samochodów które wam przedstawiłem na forum. Oto jaki mail na mnie czekał:
CytujW odpowiedzi na Pana e-mail z dnia 17 sierpnia 2011 r. Straż Miejska Wydział d/s Dzielnic Referat Śródmieście informuje, że w wyniku podjętych czynności służbowych ustalono sprawcę udokumentowanego wykroczenia i zastosowano środki oddziaływania wychowawczego zgodne z obowiązującymi przepisami.

Z poważaniem
kier. ref. Śródmieście Straży Miejskiej w Bydgoszczy
mgr Robert Faustmann

Może dla niektórych to jest mało efektywne ale mi wystarczy. ;)


w4b

Cytat: Lord Golem w Sierpień 24, 2011, 23:16:33
zastosowano środki oddziaływania wychowawczego zgodne z obowiązującymi przepisami.
Dostał pewnie szlaban na pączki do końca tygodnia.... ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]