Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Zapięcie

Zaczęty przez mvg (Michu), Maj 11, 2011, 19:28:13

« poprzedni - następny »

mvg (Michu)

Cześć
Mam pytanko do Was odnośnie zapięć do rowerów. Jakiś czas temu kupiłem łańcuch Authora z porządną kłódką z zabezpieczeniem przeciwrozwierceniowym. Sprzęt jest dobry, ale jednak jego przewożenie jest niewygodne. Nie wyrzuce ( w sensie sprzedam), bo się przyda. Widziałem, że część z Was przewozi łańcuchy w pasie, moje jest niestety za krótkie i się nie zepnę. Chodzi mi po głowie również łańcuch (jednak bardziej uniwersalny niż u-block, chociaż większy) z zatrzaskiem (też antyrozwierceniowy) co by szybko zapinać i nie bawić się z kłódką. W tym wypadku może być gorzej z przenoszeniem w pasie. Na ramie ostrego koła łańcuch authora, który mam obecnie ciężko jakoś założyć aby się nie obijał lub przeszkadzał kręcić. Co byście polecali? Będę wdzięczny za rady, bo chciałbym kupić coś dobrego. Wcześniej nie zastanawiałem się nad sposobami transportu, sądziłem że będzie poręczniejszy, a jednak nie jest.

P.S. Czy wożenie na ramieniu jest wygodne czy na dłuższą metę odpada?
Chciałbym przewozić je na sobie, ramie bądź plecaku, chociaż to ostatnie nie za bardzo bo nie zawsze z nim jeżdżę.

zibi_4don

Jaką masz ramę? Może torba trójkątna na ramę, albo pod siodełko...

mvg (Michu)

Mam ramę szosową (ostre koło) i mtb 20", ale chodzi głównie o szosową, bo tym rowerem poruszam się po mieście i przypinam. O torbie trójkątnej już myślałem, bo to nie głupi pomysł. Przy podsiodełkowej może być problem, bo zapięcie waży 1 kg i ciężko upchnąć na małej przestrzeni.

Jeśli kupowałbym drugie zapięcie (mam to jedno, a czasem matka też potrzebuje) to jakie wybrać, aby dobrze się przewoziło?

PanF4

Proponuje zabezpieczenie  Pitbulla kieszonkowego :)

zibi_4don

Wydawało mi się że niektóre podsiodłowe pomieszczą taki łańcuch. Jedynym chyba słusznym rozwiązaniem jest torba na ramę bo kilogramowego łańcucha to nawet ze złota nie chciałbym zawiesić na szyi.

w4b

Ciężki łańcuch albo U-lock (ewentualnie pitbull :D) innego solidnego zabezpieczenia po prostu nie ma.
Wszystko inne można łatwo i szybko przeciąć.
Najlepiej to wszędzie chodzić z rowerem pod pachą :D
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Piochu

Jedziesz do pewnego sklepu metalowego ( ja byłem w tym na literkę "C" tylko dlatego że inne sklepy które odwiedzałem nie miały tego asortymentu ). Kupujesz 1m łańcucha o średnicy zwoju 10mm hartowanego, obszytego osłonką i kupujesz solidną kłódkę ( ja wziełem jakąś oblaną tworzywem by nie rdzewieć itd).

Teraz troszkę danych:
-waga tego jest duża (3,5-4kg)
-cena za moje zapięcie to chyba 102zł ( to które opisałem wyżej )
-jest to wygodne pod warunkiem wożenia na pasie bo ta ekstra waga jest najmniej odczuwalna
-jazda z plecakami jest nawet wygodniejsza bo plecak leży dalej od pleców ( lepsza wentylacja )

Jeździłem z zapięciem które przewieszałem sobie przez ramię ( jak torbę jednostronną na ramie ), ale to jest lipne rozwiązanie bo jazda z plecakiem i pojawiał się problem.

Obecnie uważam to z czym jeżdżę za b.dobre rozwiązanie, wady?
-Nie starcza mi łańcucha by objąć tylne koło, ramę i przednie koło. Tylko na dwa z wymienionych starczy.
-Zapięcia jakieś fabryczne ( zintegrowana kłódka w łańcuchu ) będą szybsze, ale niewiele więc to mało istotna wada.
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

mvg (Michu)

W4b nie chodzi mi o solidność, bo wiem że wszystko się da przeciąć. To tylko kwestia narzędzi i czasu. Mój łańcuch jest ździebko za krótki (2-3 ogniwa), ale drugi mi się przyda, bo w domu jest dwoje rowerzystów i czasem przydałyby się dwa, a nie jeden na spółę.
Dzięki Piochu za odpowiedź. Na necie czytałem o takim rozwiązaniu. Koszt nie taki wielce straszny, więc spoko. Rozglądałem się za czymś droższym.
Łańcuch przewożony w pasie przyda się, bo jednak jak wracam ze sklepu z plecakiem wypełnionym np. pięcioma kilo bułek ;) to łańcuch jest dodatkowym obciążeniem dla pleców.

Piochu

..."bułek" powiadasz (  :o )  ;D
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

buzon

I ja podzielę się doświadczeniami - mam łańcuszek taki: http://www.mbike.pl/Zapiecie-Kryptonite-Keeper-1010-APC-100cm-lancuch-%284,9109,6997%29.aspx , jednak kupowany za nieco mniejsze pieniądze (bodajże 139), także niedużo więcej od piocha. W ciągu 2 lat użytkowania 2 razy wymieniałem kłódkę, także cieszę się, że zapiecie nie jest zintegrowane z lancuchem (patrz - łańcuch Kity). Główna wada taka jak u Piocha - oba koła i ramę można spiąć tylko w wyjątkowo korzystnych okolicznościach i przy dłuższym kombinowaniu. Z kolei łańcuchy 150cm są za długie by wygodnie je wozić.

Podsumowując łańcuch 100cm jest to chyba najbardziej praktyczne rozwiązanie. A do pełni szczęścia brakuje mi tylko małego u-locka żeby dopinać drugie kolo do ramy.

Najwygodniej przewozić oczywiście na pasie - absolutnie nie czuć tych 3kg.
Przez ramię - niewygodnie. Mam tam ogniwa kwadratowe w przekroju i wbijaja sie w obojczyk, rami i plecy; poza tym na plecach (a szczególnie w plecaku) ten ciężar już czuć. Na odcinek dluzszy niz 3km mordęga.


Jeśli brakuje Ci kilku cm do zapięcia na pasie może doszyjesz sobie kawał płótna albo dopniesz ogniwa, tylko do przenoszenia przeznaczone
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

GUMIS

Znalezione w jednym z marketów Tesco co myslicie o tym? Cena ok.23 zł.
http://imageshack.us/photo/my-images/848/20120506980.jpg/

Piochu

Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

mvg (Michu)

Pewnie można z łatwością uwalić na zapięciu. Może młotkiem jak na jakimś testowym filmiku. Poza tym klucz jest słaby. Zwykła chińszczyzna zapewne. Lepiej dołożyć do lepszego albo kupić piwo ;).

Lord Golem

Może to nie jest najmocniejsze ale sam wygląd odstrasza potencjalnego złodzieja.

bastek1989

po kradziezy roweru wyposazylem sie w
ulock magnum w skali 7/10 13mm

oraz

co o tym sadzicie moze warto cos doinwestowac czy tak mozna pewnie zostawiac rower w tym miejscu gdzie mi skradziono poprzedni?

w4b

Ulock wydaje się porządny, choć z tą marką niewiele miałem zetknięcia.

Łańcuch...nie widać czy gruby na zdjęciu tym no  trochę mnie ta "kłódka" niepokoi, za dużo plastiku w niej i trudno stwierdzić czy przywalenie młotkiem nie spowoduje rozpadu jej.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bastek1989

powiem tak jak piznie mlotkiem to ochroniarz chyba odejdzie od tv pierwie ogladanie mody na sykces czy czegy jakiegos innego serialu;D a jakiego ulocka polecisz?
chce jeszcze jednego;)

mvg (Michu)

Wątpię, żeby ktoś się zajmował rowerem przypiętym w taki sposób, ale różnie z tym może być. Oczywiście zależy jaką ma ten rower dla złodzieja wartość.
Wczoraj widziałem ładny rower miejski przypięty za koło tyle (trochę trudniej wyjąć) linką przypominającą linkę np. hamulcową z pancerzem. To można przeciąć cążkami do linek :D. Nie było właściciela i nie miałem żadnej kartki, bo bym coś mu napisał ;). Później płacz że ukradli.

w4b

Właśnie kartki... Buzon robił swego czasu taką akcję http://bbc.bydgoszcz.pl/2011/09/22/parkuj-rower-bezpiecznie/

bastek, nie wiem czy aż tak polecam, jednak używam u-locka Kryptonite, to chyba najbardziej znana i ceniona marka produkująca u-locki,
choć kiedyś mięli grubą wpadkę z u-lockami otwieranymi długopisem BIC ale to było dawno i zmienili technologię a wadliwe u-locki powymieniali.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

PanF4


mvg (Michu)

Podawałem ten temat; takie zapięcie kosztuje od 165-200 $ w zależności od wersji; wiecej na www.tigrlock.com

bastek1989

widziale, ten temat tego zapiecia rower mam kolo 3.5k wiec warto zainwestowac w zapiecia niz mam beczec pozniej "k.. czemu nie kupilem innego zabezpiczenia"

PanF4

Cytat: mvg (Michu) w Maj 11, 2012, 17:26:28
Podawałem ten temat; takie zapięcie kosztuje od 165-200 $ w zależności od wersji; wiecej na www.tigrlock.com

200$?to wole kupić jakiegos doga agresywnej rasy jako zabespieczenie :)

GUMIS

Według producenta blokada koła,trochę mija się z celem,chyba że ma sie jakieś dodatkowe.
http://www.omega24.pl//index.php?p7575,solidna-blokada-kablakowa-na-szyfr-z-

Lord Golem

Cytat: GUMIS w Maj 12, 2012, 08:22:57
Według producenta blokada koła,trochę mija się z celem,chyba że ma sie jakieś dodatkowe.
http://www.omega24.pl//index.php?p7575,solidna-blokada-kablakowa-na-szyfr-z-

pomysł tej blokady jest nie trafiony, zabezpieczać koło zakładając blokadę na szprychy?

w4b

Cytat: GUMIS w Maj 12, 2012, 08:22:57
Według producenta blokada koła,trochę mija się z celem,chyba że ma sie jakieś dodatkowe.
http://www.omega24.pl//index.php?p7575,solidna-blokada-kablakowa-na-szyfr-z-
Dla mnie lipa... te kilka szprych można wyrwać a potem wstawić nowe. Zero zabezpieczenia. Nie wspomnę że aluminium można bardzo łatwo przeciąć
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]