Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Skradziono dwa rowery!

Zaczęty przez emilia999, Sierpień 16, 2011, 22:56:15

« poprzedni - następny »

emilia999

Dokładnie tak jak w temacie założonym przez mojego chłopaka:
http://www.bydzia.com/phpBB/viewtopic.php?t=3477&sid=0a4b54e8d1b623e04ab0f50f56c1f0d1

Polowaliśmy już na giełdzie, ale żadnych śladów. Gdyby ktoś cokolwiek zauważył, prosimy o kontakt.
kontakt do mnie gg: 7771590, tel. 723 021 753 lub do mojego chłopaka tak jak podane w linku.

Drizzd22

Omg też tam zostawiam rowery zawsze pod Kauflandem lecz nie podstawowe tylko takie typowe miejskie bez przerzutek hamulców itp. Widziałem też jak przypinają tam GIANTy za 2 tys... na zwykłą linkę za 5 zł - musieli mieć niezłego farta. Współczuje i powodzenia w poszukiwaniach.

emilia999

No my mieliśmy blokady 12mm, w sklepie sportowym kupioną i sobie bez problemu poradzili.

Drizzd22

To mnie teraz przestraszyłaś, bo ja zostawiam tam często dwa rowerki miejskie 28" torpedo bez przerzutek i hamulców itp. typowe badziewiaste miejskie za max 300 zł i zabezpieczam jeden na linke 8 mm a drugi na łańcuch z ogniwami i pytanie czy takimi też się zainteresują?  ???

Lord Golem

dziś widziałem w sklepie sportowym linkę za 20zł o grubości ołówka - wstyd czymś takim handlować  :o

w4b

#5
Cytat: emilia999 w Sierpień 17, 2011, 16:43:09
No my mieliśmy blokady 12mm, w sklepie sportowym kupioną i sobie bez problemu poradzili.

Tego typu blokady bez problemu można przeciąć np takimi nożycami:

Cytuj



Głowica nożyc wykonana jest z bardzo wytrzymałego stopu chromowo-molibdenowego. Ostrza hartowane indukcyjnie o twardości 40 HRC. Wzmocniona konstrukcja przegubu zapewnia przełożenie siły równe 80:1. Rękojeści wykonane są z rury stalowej, co zapenia większą wytrzymałość przy mniejszej masie. Ergonomiczne , gumowe uchwyty zapewniają bezpieczniejsza i wygodną pracę. Mechanizm regulacji umożliwia własciwe ustawienie ostrzy.

Cechy produktu:

długość:
   900mm

maksymalna średnica ciętego pręta:
   12mm

źródło: e-tool.pl
Powyższe nożyce kosztują ponad 100zł - dla złodzieja to nie jest zaporowa cena.
Dla linek o grubości do 6mm jeszcze tańsze nożyce dadzą radę (za ok 30zł!) które można kupić nawet w tym Kauflandzie!

Stosowanie linek o większej grubości utrudni przecięcie ale lepszą metodą są grube i ciężkie łańcuchy lub U-lock.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

MuadDib

Cytat: w4b w Sierpień 18, 2011, 08:21:39
Powyższe nożyce kosztują ponad 100zł - dla złodzieja to nie jest zaporowa cena.
cena roweru dla złodzieja też nie jest zaporowa, więc mogę się założyć, że jeśli ma takie nożyce to nie zapłacił za nie 100zł ;)

w4b

#7
Cytat: MuadDib w Sierpień 18, 2011, 12:54:42
Cytat: w4b w Sierpień 18, 2011, 08:21:39
Powyższe nożyce kosztują ponad 100zł - dla złodzieja to nie jest zaporowa cena.
cena roweru dla złodzieja też nie jest zaporowa, więc mogę się założyć, że jeśli ma takie nożyce to nie zapłacił za nie 100zł ;)
Mogl zapłacić 30 albo i 300 .... i tak mu się zwróci po sprzedaniu kradzionych rowerów, o ile wcześniej ktoś go nie dorwie i nie nabije mu tym narzędziem solidnego guza.

Warto zwracać uwagę gdy ktoś kręci się z takim narzędziem, nie jest to małe ma od kilkudziesięciu cm do prawie metra długości.
Nie da się tego w kieszeni schować, od razu widać że coś jest podejrzanego.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Piochu

Vader przegiełeś, złodziej nie będzie popylał sobie z narzędziem o długości 1m, no nie siej teraz obłudy i strachu. Taki sprzęt to zbyt gruba sprawa, zwykłe nożyce są w obiegu bo są mniejsze i umożliwiają przecięcie większości linek jakimi zapinane są rowery. To co ty pokazałeś to są białe kruki i nawet ludzie pracujący z wykorzystaniem podobnych narzędzi rzadko mają tak ciężki sprzęt
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

w4b

#9
Cytat: Piochu w Sierpień 18, 2011, 14:50:30
Vader przegiełeś, złodziej nie będzie popylał sobie z narzędziem o długości 1m, no nie siej teraz obłudy i strachu. Taki sprzęt to zbyt gruba sprawa, zwykłe nożyce są w obiegu bo są mniejsze i umożliwiają przecięcie większości linek jakimi zapinane są rowery. To co ty pokazałeś to są białe kruki i nawet ludzie pracujący z wykorzystaniem podobnych narzędzi rzadko mają tak ciężki sprzęt

Pisałem przecież że w większości linki mają 5-6 mm grubości więc starczą nożyczki z Kauflanda za 30 zł znacznie mniejsze (kilkadziesiąt cm). Czytaj dokładniej proszę :P
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

GUMIS

Niestety po kauflandzie chodzą pogłoski że kradną rowery spod sklepu.Złodziej roweru nie jest sam,i wogóle nie rzuca się w oczy.Sami wiecie dlaczego tak jest,sytuacja w kraju,po co ma pracowac za 5 zł,a dopóki będziecie kupować zabezpieczenia najtansze bedą także kradzieże rowerów.Wezcie przykład z zabezpieczenia Piocha co prawda trochę waży ale czym je obciąć.

bastek1989

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=9149619
ja mam cos takiego w tesco kupilem za 80zl firmy romet i powiem ze nie mam problemu jak narazie nikt sie nie dobieral do roweru a np czasu stawiam w myslecinku i jezdze na rolkach

damianpia

Wszystko zależy kto jaki ma rower, bo jeżeli masz coś wartości powyżej 4000 i będzie regularnie stawiał w jakimś miejscu, to żadne u-locki nie pomogą ;)
;)

mariw

Dla mnie najlepszą rekomendacją mojego u-locka przed zakupem była recenzja użytkownika, który pisze, że ma go kilka lat i winylowa osłona jest nacięta w paru miejscach przez próbujących od czasu do czasu go ruszyć ;)

Pichulec

Mariw jakiego ulocka posiadasz?? Ja właśnie stoję przed zakupem swojego bo w niedziele nowy rower kupuje.

Pichulec

Dobra nie ważne, już kupiłem Kryptonite series 2 std + cable flex