Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Jakie zabezpieczenie roweru ??

Zaczęty przez Majka, Styczeń 29, 2013, 12:50:44

« poprzedni - następny »

Majka

Witam serdecznie :D
Od niedawna zaczęłam przygodę z rowerem, jestem właścicielka małego ale wygodnego rowerka składanego- nie składaka ;D , co prawda nie nowy ale miło sobie amatorsko pojeździć po osiedlu dla zdrowia i po drobne zakupy o wiele łatwiej się wybrać moim jednośladem niż na piechotę. No właśnie i tutaj pojawia się problem, gdyż obecnie mam bylejakie zabezpieczenie które dostałam z rowerem typu zapięcie linkowe fakt mój jednoślad nie jest wiele wart, ale poręczny i wolała bym go trochę lepiej zabezpieczyć przed kradzieżą.  Czytam różne opinie na temat zabezpieczania roweru i wiem że nie ma idealnego, nie chcę też kupić jakiegoś super drogiego więcej wartego niż sam rower więc proszę o fachową radę  :D
Zastanawiałam się nad kryptonitowe keeper 815 lub kryptonitowe MODULUS http://allegro.pl/zapiecie-kryptonite-modulus-1018s-10mm-180cm-i2927480868.html może coś takiego?? Wiem że większość na ludzi poleca U-locka ale mój rower jest składany i nie wiem czy to nadaje się do niego. Pozdrawiam i proszę o radę  ;)

Flora

Modulus służy raczej za dodatkowe zabezpieczenie wspomagające coś 'cięższego' typu łańcuch lub własnie u-lock. Jeżeli na czas postoju składasz rower to u-lock sprawdzi się jeszcze lepiej niż w przypadku zwykłego roweru ponieważ najprawdopodobniej uda się jednocześnie złapać oba koła i ramę.  Nawet jeżeli nie składasz roweru u-lock będzie miał najlepszy stosunek jakości do ceny przy zachowaniu niskiej wagi. Osobiście wożę 180cm łańcucha Kryptonite, który pozwala przypiąć rower przez ramę oraz oba koła, ale to 4,5kg dodatkowego bagażu.

Majka

No właśnie myślałam o łańcuchu ale na moim 15 km rowerku to ogromny ciężar więc może tego u-loka tylko jakiego?? 

w4b

#3
U-lock najlepiej dobrej jakości, takich firm jak Kryptonite, Magnum, Trelock. Raz kupiony służyć będzie wiele lat.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Majka

 :) Zastanawiam się tylko gdzie w Bydgoszczy można nabyć w miarę dobre u locki za rozsądna cenę, bo na moim osiedlu w sklepie rowerowym to takie zabezpieczenie co na allegro za 40 -50 zł to kosztuje 110 zł, więc o resztę się nie pytałam. Proszę o informacje  ;)

Seba

Majka, najlepiej zamówić przez internet właśnie :) skorzystaj z CTBike albo Centrum Rowerowego, teraz w sklepach stacjonarnych jest generalnie mniej asortymentu, ale jaki znajdziesz w necie taki Ci ściągną ;)

Majka

A dziś mnie w pracy kolega oświecił żeby do Dekatlonu podjechać bo tam można kupić takie właśnie zabezpieczenia w miarę rozsądnej cenie 8)

Seba


Majka

Tak wybrałam kryptonowe dodatkowo z linką na allegro cena w miarę przystępna rowerek da się spiąć i przypiąć, a dodatkowo mam 1,2 m linki do przypięcia tu i tam  ;) Pozdrawiam

Piochu

No i dobrze, że zabezpieczenie jest!


...ale i tak jest bleee bo to nie łańcuch ;) Czekam do lata gdy będę wypatrywać sikorek na rowerkach w szortach z pięknie zawiniętymi łańcuchami na biodrach ... ;D 8) ;) ::) ;D ;D ;D

Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)


w4b

Pomysłowa reklama Abus-a, można sobie porównać które zabezpieczenie jest dobre.

http://www.youtube.com/watch?v=igHkVDpVXmo
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

tomeh

Przydatna, wiedza. Sam muszę kupić sobie coś lepszego.
Serwis www.open-youweb.com - tematyczne materiały informacyjne.

Memlajacy

Wracając do tematu. Może taki patent. Tylko co na to władze miasta :).
Remove Before Ride

marek_m

Fajny paten z tym rowerem na słupie ... a co do zabezpieczeń ... to ja mam knoga. Jak na razie to jeszcze nikt nie próbował przeciać. Wiem od kolegi, że jest mega mocne, bo sam próbował go przeciać nożycami.

RobertJez

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w zapięcie rowerowe łańcuchowe, takie ciężko przeciąć i zniszczyć, u mnie sprawdza się coś takiego http://www.imp-rowery.pl/zapiecie-rowerowe-lancuch-tonyon, mam je już od kilku lat i nie było żadnego problemu, a często zostawiam rower w centrum miasta.