Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Akcja "Wnioskuj o stojak" przedłużona

Zaczęty przez bir, Czerwiec 11, 2010, 09:48:11

« poprzedni - następny »

bir

tylko nas przy montażu nie będzie. my wskazaliśmy Najlepszą Praktykę. Ale miasto nie raz pokazuje że papier swoje a oni swoje.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

Cytat: bir w Lipiec 13, 2010, 08:51:16
tylko nas przy montażu nie będzie. my wskazaliśmy Najlepszą Praktykę. Ale miasto nie raz pokazuje że papier swoje a oni swoje.
Kurcze to może niech na papierze podpiszą że będą stosować Najlepsza Praktykę podczas montażu... bo słowa nic nie znaczą.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Cytat: April w Lipiec 13, 2010, 08:42:46Czy empik nie powinien sam zadbać o stojak? To jednak większy sklep niż osiedlowy warzywniak czy mała gastronomia... Dlatego nad punktem 5 bym się zastanowiła...

Tu się kierowaliśmy tym, że z tych stojaków korzystaliby nie tylko klienci Empiku, ale też ludzie dojeżdżający do innych miejsc. Przy niektórych wnioskach pojawiły się takie propozycje, które wskazywały na konkretną firmę.

A co do montażu stojaków, to niewykluczone, że będziemy przy nim obecni

bir

kto nie pracuje pewnie będzie. tak samo żenuje mnie sprawa godziny dzisiejszego spotkania z NGO.
Empik to moim zdaniem jedna z lepszych lokalizacji. Z tego co z Buldim rozmawiałem jeszcze będzie jutro dyskusja nad lokalizacjami z innymi grupami rowerowymi które zechcą się zjawić.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

April

Ja rozumiem, że to jest dobre miejsce na stojak, jednak chciałam po prostu napisać, że uważam iż sam sklep powinien się zainteresować postawieniem takiego stojaka, a nie korzystać z akcji...


w4b

#55
Cytat: April w Lipiec 13, 2010, 09:28:28
Ja rozumiem, że to jest dobre miejsce na stojak, jednak chciałam po prostu napisać, że uważam iż sam sklep powinien się zainteresować postawieniem takiego stojaka, a nie korzystać z akcji...


Tym sposobem 90% stojaków można by postawić, sęk w tym że nie każdy sklep/instytucja jest świadoma że taki stojak jest potrzebny bo niby skąd mają wiedzieć że klient chciał by rower u nich pod sklepem bezpiecznie zaparkować ?

Dodatkowo gdy jest kilka sklepów w okolicy to jedni powiedzą - "dlaczego to ja mam kupować stojak skoro sąsiedni sklep może to zrobić a ja będę z tego stojaka też korzystać?" - takie niestety jest myślenie które skutecznie blokować może powstawanie stojaków.

Dlatego przy dobieraniu miejsc staraliśmy się wybierać takie miejsca które są na "wspólnej przestrzeni" tak by klienci wielu sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych mogli korzystać z jednego parkingu rowerowego.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

Miejsca pod stojaki bylo naprawde ciezko wybrac.
Z jednej strony stojak powinien stac wszedzie i teraz wybrac miejsce wazniejsze od mniej waznego ciezko.
Z drugiej strony sklepy i firmy mogly by same postawic.
Ale patrzac z jednej jak i z drugiej strony nigdy niczego sie nie postawi. Zarzad kupil stojaki to juz niech stana. Pozniej bedzie sie je uzupelniac o nowe.

Milo jakby pojawily sie jeszcze jakies uwagi co do miejsc.
Wypisalbym rejony gdzie byly prozby o stojak lecz nie mam Internetu i jestem doslownie uziemiony :-|

kris_bdg

Widzę że nie tylko ja jestem uziemiony ;)

Seba

Druga część naszej wizji lokalnej zakończona. Byliśmy w 4donie, ale po dyskusji stwierdziliśmy, że na razie nie będzie tam stojaków, z tego względu, że nie rzuciło nam się w oczy miejsce, w którym jest taka plina potrzeba. Znalazłoby się kilkanaście miejsc, gdzie stojaki powinny się w ogóle tam znaleźć, ale nie ma takich superpilnych. Poniżej wklejam nasze dzisiejsze ustalenia, do tych powyższych jeszcze mała korekta będzie

1.Grzymały-Siedleckiego 26 (przed Urzędem Pocztowym) – 2
2.Konopnickiej 28 (koło Baru Krokus) - 2
3.Broniewskiego 8 (przy przejściu dla pieszych, w miejsce ,,wyrwikółek") - 3

Pozostały jeszcze dwa, ale lokalizację na nie ustali już Bydgoszcz Rowerowa


[załącznik usunięty przez administratora]

bir

A gdzie faktycznie będą stały okaże się i tak za czas jakiś. To pierwsza partia i mam nadzieje że nie ostatnia niespodzianka. Przypominam, że w styczniu jeszcze twierdzono że nie ma szans. Więc myślę że można to odebrać jako miły gest w stronę rowerzystów od UM.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

Jedno z sugerowanych miejsc w Fordonie miało już stojak

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bir

Dzisiaj byłem w polo market na czyżkówku (?). Osiedle domków jednorodzinnych więc przed sklepem wyrwikółka prawie pełna. Czyli rowerzysta też klient. Jeszcze jakby standard stojaka był lepszy.
Oczywiście niepokornie olałem wyrwikółke i skorzstałem z barierek w boxie na wózki....prawie jak stojak typu sheffield:)
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

bir

Cytat: Seba w Lipiec 15, 2010, 23:33:30

Pozostały jeszcze dwa, ale lokalizację na nie ustali już Bydgoszcz Rowerowa


hmm jedna uwaga: nie mamy wniosków, żeby zweryfikować lokalizacje ze zgłoszonymi postulatami.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Seba

A to do Buldiego albo możecie zapronować swoje własne też

bir

Bądźmy wierni założeniom: wybierzemy spośród wniosków które wpłynęły:)
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

PanF4

Nie bede wnioskowal za jakimś miejscem!buldi i mega paka wiedzą gdzie?ufam za trafnosć!

w4b

Buldi wrzuć fotki z proponowanymi miejscami gdzie stojaki mają stanąć.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

I tak moja propozycja nie przeszła... :(

Ale bym chciała zobaczyć gdzie mają być..

Seba

Dziś złożyłem następujące propozycje do ZDMiKP, teraz będą analizować

1.Wełniany Rynek – 2 stojaki
2.Grzymały-Siedleckiego 26 (przed Urzędem Pocztowym) – 2
3.Róg Mostowa - Focha – 3
4.Przed Pocztą Główną (od strony Jagiellońskiej) – 2
5.ul. Gdańska 15 (przed Empikiem) – 3
6.Plac Wolności (naprzeciwko restauracji Mc Donald's) – 3
7.Śniadeckich – Gdańska (za pomnikiem M. Rejewskiego) – 2
8.Przed Filharmonią Pomorską – 1
9.Przed Teatrem Polskim – 1
10.róg Gdańska – Chodkiewicza (przed piekarnią) – 1
11.Gdańska 140 (przed Urzędem Pocztowym) – 1
12.róg Sułkowskiego – Czerkaska (naprzeciwko Urzędu Pocztowego) – 1
13.róg Powst. Wielkopolskich – Jurasza (przed sklepem BSS) – 2
14.Skłodowskiej-Curie 1 (przed restauracją Kaprys) – 2
15.ul. Długa 76 (przed Chińską Patelnią) – 2
16. Konopnickiej 28 (koło Baru Krokus) - 2
17. Broniewskiego 8 (przy przejściu dla pieszych, w miejsce ,,wyrwikółek") - 3
18. Długa 39 - 2

Seba

W dzisiejszej GW jest artykuł o stojakach (nie ma go jeszcze na stronie). Konkretów mało, tyle że drogowcy sprawdzają teraz nasze propozycje pod kątem prawnym cyt. "Gdy tylko wyjaśnią się wszystkie sprawy formalne, przystępujemy do budowy"

Jeremi

Cytat: Seba w Lipiec 12, 2010, 23:47:16
[...] Stojaki dla szkół i na terenie firm prywatnych będą załatwiane w inny sposób.[...]

Czy mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób będą załatwiane stojaki dla szkół ?

Seba

Pierwszy pomysł jest taki, żeby razem ze szkołami znaleźć sponsorów na nie. Nie wiem jeszcze jak dokładnie będzie to rozwiązane w kwestiach formalnych, ale sponsorzy powinni się znaleźć z tej racji, że takie stojaki będą oznaczone ich logo. JEszcze za to się nie zabraliśmy, bo czekamy na sfinalizowanie tych stojaków z ZDMiKP i wtedy zajmiemy się wnioskami ze szkół.

April


Seba

Zestawienie ich podsumowania z naszymi z propozycjami

1 Gdańska 15 – Empik______________3 - ok
2 Plac Wolności 1 – McDonald's_______3 – po złej stronie ulicy
3 Broniewskiego 8_________________3 - ok
4 Plac Teatralny 4_________________3 - ok
5 Filharmonia Pomorska____________2 (jeden więcej niż chcieliśmy)
6 Gdańska – Chodkiewicza__________2 - ok
7 Gdańska 140____________________2 - (jeden więcej niż chcieliśmy)
8 Focha 4________________________2 (sami to wymyślili)
9 Powstańców Wlkp. – Jurasza________2 - ok
10 Szarych Szeregów 2d____________3  (sami to wymyślili)
11 Mennica_______________________2 (sami to wymyślili)
12 Jagiellońska – Konarskiego________2 (sami to wymyślili)
13 Gdańska 67____________________2 (sami to wymyślili)
14 Gdańska 79____________________2 (sami to wymyślili)
15 Wełniany Rynek_________________2 – ok

Z naszych propozycji brakuje: Grzymały-Siedleckiego 26, Przed Pocztą Główną (od strony Jagiellońskiej), Śniadeckich – Gdańska (za pomnikiem M. Rejewskiego), Przed Teatrem Polskim, róg Gdańska – Chodkiewicza, róg Sułkowskiego – Czerkaska, Skłodowskiej-Curie 1, ul. Długa 76, Konopnickiej 28, Długa 39. Tam, gdzie napisałem, że sami to wymyślili być może takie propozycje pojawiały się we wnioskach od ludzi, ale nie mam ich. Generalnie te dwie ich lokalizacje na Gdańskiej są przed bankami, a w naszym zamyśle prywatne firmy miały sponsorować stojaki, a nie żeby stawiać tam z miejskiej puli. Bir, dostałeś jakieś pismo może w tej sprawie?

April

#74
No i mamy stojakowe zagłębie na Gdańskiej... 14 stojaków - wow!

...mam wrażenie, że troszkę nas zignorowali. Wiadomo, że nikt się nie spodziewał, że wszystkie propozycje nasze będą uwzględnione ale aż tyle odrzucić... mam nadzieję, że ktoś dostał jakieś wyjaśnienie, dlaczego w odrzuconych miejscach nie ma możliwości zamontowania stojaka. A te które wybrane zostały - chciałabym potwierdzenia wnioskiem.

bir

#75
Nic do mnie nie dotarło. poczekajmy. w innych sprawach też czekam na odpowiedź (zepsuty sygnalizator i dwa pisma związane z zielenia na DDR)

EDIT  25.08.2010

W dzisiejszej Gazecie Pomorskiej jest informacja że pierwsze stojaki mają stanąć już w piątek (przed empikiem)
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

bir

Pierwsze stojaki już są:

http://www.rower.byd.pl/index.php?id=447&submenu=44

na stronie także efekt interwencji w sprawie chwastów na drogach rowerowych:

http://www.rower.byd.pl/index.php?id=446

wiem, że nie dodaje się postu pod postem, ale z racji, że to dość ważna wiadomość postanowiłem ją wyróżnić by więcej osób ją dostrzegło.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Seba

Z tymi sponsoringiem nie jest tak różowo jak to było na początku zapowiadane. Opcja z reklamą na stojaku, a więc na drodze należącej do ZDMiKP jest traktowana w zarządzie jako normalna reklama, za która co miesiąc się płaci. Jak to usłyszeliśmy, ktoś zapłaci raz 170 zł, a będzie miał reklamę na długie miesiące. Potem każdy chciałby taki stojak i w mieście nie byłoby nic innego. Opcja zakupu stojaków przez firmę bez reklamy na nim wydaje się mało prawdopodobna patrząc z pkt interesów firmy. Zarząd bierze pod uwagę zaznaczenie (np. przez małą tabliczkę na stojaku), kto zakupił stojak, ale też nie jest to do końca pewne. Jeśli coś pominąłem, Buldi dopowiedz ;)

bir

Informacja która ukazała się w tym tygodniu w gazecie pomorskiej:

"o nie koniec, bo jesteśmy w trakcie rozmów ze sponsorami następnych stojaków i cały czas zachęcamy innych darczyńców - przyznaje Kosiedowski. Zaraz dodaje, że koszt jednego to 170 złotych brutto. Drogowcy natomiast gwarantują umieszczenie logo sponsora i pokrycie kosztów montażu urządzenia. "

jednoznacznie jest mowa o logo (czyt. elemencie reklamowym) sponsora.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Seba

Jak byliśmy tam w czwartek to nic takiego nie usłyszeliśmy...

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Jak można cytować wypowiedzi z naszego forum :o brak mi słów normalnie

bir

Przyzwyczaj się że strony rowerowe także są źródłem informacji dla mediów. jakby nie patrzeć jest to forum wymiany informacji. Pozostaje mieć nadzieje że osoba korzystająca z forum do pisania tekstów potrafi wybrać wartościową infromację gdyż głosy forumowiczów mogą być różne (taka specyfika forów internetowych).
No i szczególnie jako przedstawiciel organizacji musisz uważać co piszesz:)
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Jeremi

Czy wiadomo już kiedy zostaną rozpatrzone wnioski o stojaki dla szkół ?

bir

"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Seba

Były. Sprawa ze stojakami dla szkół jest skomplikowana, bo ZDMKiP nie może stawiać swoich stojaków na terenie szkół. Musimy się udać do wydziału edukacji Urzędu Miasta i zapytać, jak oni to widzą

bir

"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

buldi.nic

Cytat: bir w Sierpień 31, 2010, 12:19:41
a przed jakimi szkołami?
Wysyłałem Ci listę na której było krótkie zestawienie wszystkich wniosków, również szkół. Gdzieś mi to teraz umknęło, ale jeszcze poszukam i najwyżej napiszę.

Dostaliśmy zgodę na odezwanie się w tej sprawie do szkół i indywidualną współpracę w celu pozyskania sponsorów na stojaki.


bir

Dlatego piszę jakich szkół: podstawowych czy średnich. pytam w związku z rejonizacją szkół podstawowych. odległości nie duże i rodzice boją się puszczać pociechy rowerem. większy sens ma to w przypadku szkół średnich.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b


źródło: http://www.rower.byd.pl/index.php?id=447&submenu=44

Ja bym się bał postawić rower przy takim chwiejącym się stojaku. Jeśli są tak słabo zamocnowane to wystarczy kopnąć by ukraść przypięty rower  :-\  
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Hooter

Czyżby zapotrzebowanie na stojaki było tak ogromne, że jakiś nadgorliwy rowerzysta przypiął tam jednoślad zanim stwardniała zaprawa?  ;D

Pewnie wykonawcy zrobili swoje i poszli nie zabezpieczając choćby taśmą ostrzegawczą. Któryś z przechodniów chciał sprawdzić funkcjonalność nowych 'ławek' i mamy efekt.

Swoją drogą, znając polską pomysłowość, zastanawiam się jak często takie stojaki będą wykorzystywane do innych celów? Pewnie zamiast jednośladów znacznie częściej przypięte będą czworonogi...

bir

jest znak tak duży postawiony że ciężko nie zauważyć że to stojak. chociaż chyba lepsze byłoby naklejki: za sam znak drogowy pewnie 1-2 stojaki można kupić. a tych znaków będzie tyle ile jest lokalizacji....wiem: znów narzekam że można było lepiej wydać pieniądze....
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Seba

W ZDMiKP uznali, że biorą przykład z innych miast, a gdzieś tam stoją takie pionowe znaki, a wg nich tabliczki wiszące na rurze sprawiałaby problem przy przypinaniu rowerów...

bir

a naklejki tak jak w innych miastach? znaki spotkałem chyba (jak się mylę poprawcie) w Poznaniu.

Ciekawe że tabliczka ze sponsorem nie będzie przeszkadzać...
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

#94
Cytat: Seba w Sierpień 31, 2010, 14:31:14
W ZDMiKP uznali, że biorą przykład z innych miast, a gdzieś tam stoją takie pionowe znaki, a wg nich tabliczki wiszące na rurze sprawiałaby problem przy przypinaniu rowerów...

Problem przy stawianiu rowerów.... eee chyba nie



[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Powiem tak: nawet jeśli powiesicie taką tabliczkę i pokażecie, że tak jest dobrze, w zarządzie stwierdzą, że oni wiedzą lepiej. Przynajmniej taki wniosek wyniosłem z ostatniego spotkania. O koszty pionowych znaków już nie pytaliśmy


bir

#97


a to przykład z Bydgoszczy. niestety w tym wypadku faktycznie reklama jest utrudnieniem. wystarczylo jednak by była mniejsza....
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

buldi.nic

Cytat: bir w Sierpień 31, 2010, 15:58:52
wystarczylo jednak by była mniejsza....
Albo by była niżej...

Chyba rzeczywiście czytają nasze forum - przed Empikiem stojaki obwiązali taśmą by nie można było stawiać rowerów :P

q84_fH

Odnośnie stojaków w szkołach w V LO Ogólnokształcącym za moich czasów wywalczyliśmy stojak dla rowerów wewnątrz szkoły, w piwnicy koło uczniowskiego radiowęzła, pod czujnym okiem kamery z monitoringu. Nie wiem, czy nadal tam stoi, bo ponad rok już tam nie byłem, ale myślę, że pomysł jest godny powielenia w innych szkołach.

W sezonie zwykle cały był zapchany. Nawet zimą zwykle stał tam co najmniej mój rower, a czasem nawet kilka innych. Stojak był wykonany z jakiegoś rodzaju starej metalowej półki, czy czegoś podobnego. Koszt był zerowy - po prostu walała się w rupieciarni.

Więc - jeżeli dojeżdżacie do szkoły, to warto znaleźć jakiś kącik w którym stojak nikomu by nie wadził i porozmawiać z dyrekcją. Wziąć sprawy w swoje ręce, znaleźć odpowiedni kawałek złomu i poprosić woźnego o zespawanie tego w stojak. :)