Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Sprawiedliwość trzeba będzie wymierzać we własnym zakresie?

Zaczęty przez w4b, Kwiecień 05, 2012, 11:42:33

« poprzedni - następny »

w4b

CytujJeśli złodziej ukradnie twój rower, policja będzie go ścigać go jak przestępcę, a sędzia może go nawet posłać do więzienia. Tak jest dzisiaj. Niebawem jednak za to samo złodziej dostanie zaledwie... mandat. Teoretycznie do 5 tys. zł, ale w praktyce - zaledwie kilkaset złotych. Trwają bowiem prace nad zmianami w kodeksie wykroczeń.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/545963,beda-zmiany-w-kodeksie-wykroczen-to-papierowy-sukces-policji,id,t.html

Sprawiedliwość trzeba będzie wymierzać we własnym zakresie?  :-\
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

PanF4

a jak złodzieja ciężko poturbuje jak go dorwe to dostane a).mandat,b).kolegium,c).200 godzin prac społecznych,d).medal? pytanie kierowane do deb..a który to wymyślił!oczywiście forumowicze również mogą odpowiedzieć

Seba

Od nas dostaniesz medal :) a tak na poważnie to jest dopiero pomysł, trzeba zrobić dobre nagłośnienie przeciwko niemu, bo jeszcze długa droga zanim wejdzie w życie

PanF4


XWindowsMen

Ale czego się dziwicie? Przecież przestępcy to najbardziej uprzewilijowana grupa w Polsce! Nie wierzycie? Sprawdź sobie. Kumpla kolega siedział w pierdlu i... w końcu zrobił sobie zęby. Tak, za nasze pieniądze. Ściemniam? Raczej nie...

Jestem skłonny zrobić zrzutkę na jakiegoś cinkciarza co podprowadzi auto temu mONdremu co takie prawo sobie wymyśla... ot, taka pokazówka.

mvg (Michu)

Ze złodziejstwa będzie można zrobić prawdziwny interes. Kradniesz do 5 000 zł i jako karę dostajesz mandat. Pewnie za sprzedaż dochodzi jakaś kara np. paserstwo, ale doświadczeni coś wymyślą.
Tak jak Panf4 pisze. Za pobicie złodzieja, jeśli ten się poskarży, jest więcej...

bastek1989

ale moze upasc z roweru gdy go zepchne i przypadkowo moge mu zlamac jakas czesc ciela;D i nie zostanie pobity;D

MuadDib

hm... ale tam jest mowa o kradzieżach do 1000zł - a jednak większość rowerów po których kradzieży ma się żal jest warta więcej, więc trochę to straszenie rowerzystów przesadzone (co nie zmienia faktu, że sam pomysł tych zmian durny straszliwe)

Piochu

MuadDib - nie byłbym taki pewny. Pamiętaj, że są różne "ceny" roweru:
1. ta w chwili zakupu?
2. ta w danej chwili uwzględniająca amortyzację
3. no i cena za jaką byś był skłonny sprzedać rower
4. cena za jaką dany rower ktoś by kupił

Podejrzewam, że do klasyfikacji czyny Policja korzystała by z najniższej z ww. tj pewnie cen 2 i 4, a one bardzo często mogą być poniżej tego 1000zł. Ośmieliłbym powiedzieć, że gro rowerów użytkowanych przez zwykłych ludzi ma rowery o średniej wartości grubo poniżej 1k zł. Tylko grupa zapaleńców, sportowców i nieliczna z laików.

Patrz np mój rowerek codzienny... wartość na szybko ok 500zł
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

MuadDib

@Piochu trochę racji jednak w tym masz :)
ale jest jeszcze jedna sprawa - teraz i tak wykrywalność takich rzeczy jest śmiesznie niska, jeśli już to wpadają szajki z dziuplami, a za to raczej będzie nadal coś więcej niż mandat, więc to i tak nie zrobi różnicy... a jeśli dzielna policja odzyskała by jakimś cudem mój rower od jakiegoś leszcza to by już mi zwisało czy sprawca pójdzie pod sąd (przed którym i tak zapewne się wywinie znając nasze piękne prawo) czy dostanie mandat... dlatego pozostaję przy swoim zdaniu, że odnoszenie tych zmian akurat do spraw rowerzystów jest naciągane - coś w stylu "w Ziemię uderzy wielka planetoida! - rowerzyści zagrożeni!" ;)

PanF4

SPRAWIEDLIWOŚĆ TRZEBA BRAĆ W SWOJE RĘCE!Przykład z kwietnia (rok 2011)-choć nie dotyczy bezpośrednio kradzierzy!,dwa pajace+dwie panie raczej w wieku nieletnim na pkp-przystanek 62,szukali wrarzeń!przed głównym wejściem stoi strażnik SOK i milicjant (pisze milicjant bo obecnie policja robi tyle samo co oni wtedy czyli za komuny!WYNIK:jeden uwalony (jak myśle złamanie nosa)drugi przeprasza a małolatki strach w oczach!do tego złamana kość śrudręcza!WYNIK KOŃCOWY złamana kość śrudręcza i ZERO reakcji słurzb porządkowych!!!

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Szybszy32

Jak nie są potrzebni to ich pełno, a jak coś się dzieje to głowy w drugą stronę...

bastek1989

mysle, ze moze kiedys sie przeniose do policji to bede to sprawiedliwosc wyrzadzal ;D

mvg (Michu)