Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Obowiązkowe OC dla rowerzystów - kłamstwa Gazety Prawnej

Zaczęty przez admin, Kwiecień 29, 2013, 15:14:57

« poprzedni - następny »

admin


CytujPo dzisiejszej publikacji w "Dzienniku Gazecie Prawnej", dotyczącej wprowadzenia OC dla cyklistów na stronach rowerowych wrze. "Jestem zażenowany niskim poziomem warsztatu dziennikarskiego" - pisze Adam Łaczek.

CytujJeszcze nie widziałem tekstu, w którym praktycznie każdą linijkę trzeba sprostować - komentuje Marcin Hyła

CytujUbezpieczenia na wzór samochodowego OC, to zwyczajne kłamstwo. Bo żaden z krajów UE NIE pracuje obecnie nad przepisami na poziomie ustawy lub rozporządzenia dot. ograniczenia prędkości, cenzusu wieku dla rowerzystów, ubezpieczenia na wzór samochodowego OC.

źródło

admin


Nieudany artykuł niedoświadczonego dziennikarza komentuje ogólnopolskie stowarzyszenie Miasta dla Rowerów:

http://www.miastadlarowerow.pl/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=9&art=103


Cytuj
Jedyne działanie podejmowane na szczeblu europejskim w zakresie ruchu rowerowego to założenie jego dwukrotnego wzrostu w krajach UE do 2020 roku jako jednego z celów 7. unijnego programu działań w zakresie środowiska.
CytujRedaktor Żółciak mija się z prawdą, pisząc że ,,Od trzech lat rośnie liczba wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów.

CytujRed. Żółciak pisze: ,,Policja twierdzi, że nie ma danych dotyczących tego, które z wypadków powodowane są przez rowerzystów. W opracowaniach GDDKiA można przeczytać, że większość zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów to zderzenia boczne z samochodem osobowym, spowodowane nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu – według GDDKiA wina dzieli się po połowie między kierowców a rowerzystów." Jest to nieprawda. Policja posiada takie dane we własnym Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji. Przekazała je m.in. stowarzyszeniu Miasta Dla Rowerów i są publicznie dostępne na stronie http://www.sewik.pl. Z tych samych danych korzysta GDDKiA. Co więcej, wynika z nich jasno, że kierowcy są sprawcami  ok. 57% wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów i ten udział od wielu lat powoli ale systematycznie rośnie.


Suchej nitki nie zostawia też autor piszący dla PnR http://polskanarowery.sport.pl/blogi/tylkodlarowerow/2013/04/gazeta_prawna_o_rowerach_ile_nieprawdy_zmiesci_sie_w_jednym_artykule/1