Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed czerwcową masą krytyczną :)

Zaczęty przez buldi.nic, Czerwiec 05, 2012, 06:37:40

« poprzedni - następny »

buldi.nic

Oj, widzę że cisza tutaj... więc... ;)

Zgodnie z deklaracją, wykorzystujemy propozycję Karoliny na majową masę:
https://maps.google.pl/maps?saddr=Nieznana+droga&daddr=Toru%C5%84ska+to:53.110305,18.0439201+to:Aleja+Wojska+Polskiego+to:Nieznana+droga+to:Trasa+5%2FTrasa+80%2FE261+to:Aleja+Kardyna%C5%82a+Stefana+Wyszy%C5%84skiego+to:Aleja+Powsta%C5%84c%C3%B3w+Wielkopolskich+to:Hetma%C5%84ska+to:Genera%C5%82a+J%C3%B3zefa+Sowi%C5%84skiego+to:Bocianowo+to:Pomorska+to:Gda%C5%84ska+to:Gda%C5%84ska&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.137091,18.034058&spn=0.065598,0.153637&sll=53.166636,18.044872&sspn=0.032777,0.076818&geocode=FQCHKgMdBhQTAQ%3BFVh_KgMd4C4TAQ%3BFSFmKgMdEFQTASm1wMPteRQDRzGDdAMk-pxPDQ%3BFWxlKgMdNx8TAQ%3BFft0KgMdzB8TAQ%3BFbuNKgMdJDITAQ%3BFYKUKgMdZTQTAQ%3BFRaxKgMdKyQTAQ%3BFSjDKgMd-J4SAQ%3BFZLHKgMddp4SAQ%3BFdDFKgMdrMISAQ%3BFZbNKgMd-sQSAQ%3BFSLJKgMdSN0SAQ%3BFTJAKwMdVFYTAQ&mra=dme&mrsp=13&sz=14&via=2&t=m&z=13
Jednak ze słusznym wnioskiem Kity, zmienił się trochę podjazd na Bełzy (bo łatwiej).

Akceptują wszyscy, czy jeszcze jakieś uwagi? :)

Masa czerwcowa ma się skupiać w temacie zapobiegania kradzieży rowerów w mieście. Planowany jest pokaz jak słabe są niektóre zabezpieczenia, jak nie powinno się zostawiać roweru przypietego oraz dlaczego stojaki U-kształtne są dobre :)

Dodatkowo jak zwykle ognisko, rozdawanie szprychówek, nagrody rozlosowane wśród osób, które zdobyły szprychówkę....


Grzehu

Cytat: buldi.nic w Czerwiec 05, 2012, 06:37:40
Masa czerwcowa ma się skupiać w temacie zapobiegania kradzieży rowerów w mieście. Planowany jest pokaz jak słabe są niektóre zabezpieczenia, jak nie powinno się zostawiać roweru przypietego oraz dlaczego stojaki U-kształtne są dobre :)

Cieszy mnie temat czerwcowej Masy :) Testy zapięć robili warszawiacy podczas święta cyklicznego. Tutaj http://polskanarowery.sport.pl/blogi/warszawska_masa_krytyczna/2012/06/swieto_cykliczne_w_warszawie_okiem_organizatora/2?bo=1 pod koniec artykułu trochę o tym.

mvg (Michu)

Będziecie chcieli to zapięcie, o którym mówiłem? Jest spięte na szyfr. Nie chce mi się go rozkodowywać, a raczej używał nie bedę - z wiadomych przyczyn. Zanim wywalę to warto pokazać ludziom, żeby tego czy podobnego nie używali ;).

Piochu

Nie znam dokładnie tematu MVG ale każdy kolejny obiekt do prezentacji rozciecia jest dobry.
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

buldi.nic

Cytat: kobra672 w Czerwiec 05, 2012, 14:11:26
Trochę końcówka zmieniona bo zawsze tak tą Gdańską jedziemy i jedziemy
Poprawki co do trasy jak najbardziej :)
Jeszcze jakieś uwagi? Czekam do soboty :P
Cytat: mvg (Michu) w Czerwiec 06, 2012, 20:56:45
Będziecie chcieli to zapięcie, o którym mówiłem? Jest spięte na szyfr. Nie chce mi się go rozkodowywać, a raczej używał nie bedę - z wiadomych przyczyn. Zanim wywalę to warto pokazać ludziom, żeby tego czy podobnego nie używali ;).
Będziemy chcieli :) Gdzie można zgłosić się po odbiór? ;)

mvg (Michu)

Do mnie do domu najłatwiej. No chyba, że gdzieś się umówimy.

PanF4

przypominam że moge załatwić narzędzia do cięcia!

buldi.nic

Przypominam, że je bierzemy :P Ale rozumiem, że to pełna profeska te narzędzia? :D A jak ulegną przypadkowemu zniszczeniu czy stępieniu? :P Bierzesz to pod uwagę? ;)

q84_fH

Ja chętnie poświęcę na próby jedno ogniwo mojego łańcucha - chciałbym zobaczyć co jest warty. :)

buldi.nic

Cytat: q84_fH w Czerwiec 09, 2012, 18:32:12
Ja chętnie poświęcę na próby jedno ogniwo mojego łańcucha - chciałbym zobaczyć co jest warty. :)
No to sprawdzimy czy warto nim przypinać rower ;)

Może ktoś jeszcze będzie chciał sprawdzić swoje zapięcie?  :)


kris_bdg


mvg (Michu)


Santa

Trasa ciekawa ;)
Jakbyście potrzebowali porządkowych to podtrzymuje swoją gotowość :D

PanF4

Cytat: PanF4 w Czerwiec 09, 2012, 16:11:57
przypominam że moge załatwić narzędzia do cięcia!
sprzęt żaden market!a czy się stępi czy uszkodzi to mój problem!-biore na siebie!

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Dostałem taką rozpiskę z różnych źródeł odnośnie przekazania różnych zapięc na pokaz przedmasowy - czy wszyscy z tu wpisanych potwierdzają to?

- q84_fH będzie dawał ogniwo łańcucha do sprawdzenia
- mvg deklaruje, że da jakąć linkę na szyfr
- Żółkiw linka i łańcuszek
- Gumiś jakieś zapięcie


PanF4


q84_fH

@Witek: w tym miesiącu spróbujemy coś nakręcić? To całe cięcie może dobrze wyjść na filmie :) Może pomożemy z montażem tym razem, albo uda się spiąć mikrofon, rejestrator i aparat (weźmiemy kable).

w4b

#21
Jak pomożecie z montażem to jestem na tak :)  mogę dostarczyć wstępnie dociętą surówkę  :)
Jak by się udało spiąc sprzęt by nie trzeba było synchronizować A/V to też było by dużo łatwiej.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

kobra672

A ja z innej beczki - nakrętki plastikowe zabrać?

mvg (Michu)

Rozumiem, że to jest pytanie retoryczne. Nakrętki zabieramy (i zbieramy) zawsze ;).

kris_bdg

Od April dostałem radiotelefony, oczywiście tylko na przejazd:P więc zabezpieczający będą mieli kontakt ze sobą;) Ja prawdopodobnie będę ciągnąć coraz cięższą przyczepkę. :P

jerry

Cytat: kobra672 w Czerwiec 20, 2012, 14:33:22
A ja z innej beczki - nakrętki plastikowe zabrać?

Plastikowe nakrętki standardowo zostaną zebrane pod koniec masy
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

kita

Kris,  jak nie wyjadę  a będę wiedział to w czwartek to mogę za ciebie pociągnąć grające pudło.

Seba

CytujPlaga kradzieży rowerów dotyka nie tylko Bydgoszcz, ale i cały kraj. Poczucie bezkarności złodziei pokazuje, że sami musimy zadbać o jak najlepsze zabezpieczenie naszych pojazdów i właśnie tej kwestii będzie poświęcona czerwcowa Bydgoska Masa Krytyczna.
Rowery giną z piwnic, z centrum miasta, sprzed hipermarketów i z każdego możliwego miejsca, gdzie złodziej czuje się bezkarny. Wynika to z różnych czynników, ale nie możemy zapominać, że sami musimy przeciwdziałać kradzieżom. Trudno znaleźć w pełni skuteczny sposób na ochronę przed tą plagą, ale istnieje szereg działań, które mogą opóźnić działania złodzieja czy w pełni go zniechęcić. Jedną z nich jest dobór odpowiedniego zabezpieczenia i poprawność jego zapięcia, dlatego przed rozpoczęciem czerwcowej Bydgoskiej Masy Krytycznej przeprowadzimy test stosowanych zabezpieczeń. Każdy z Masowiczów będzie mógł sam się przekonać, jak łatwe jest zadanie złodzieja, kiedy rower nie jest dobrze chroniony.
Antykradzieżowa Masa Krytyczna wyruszy 29 czerwca o godzinie 18 spod hali ,,Łuczniczka" przy ul. Toruńskiej. Jak w każdy ostatni piątek miesiąca przejedziemy przez centrum miasta, by zamanifestować naszą obecność w ulicznym ruchu. Zakończenie jest planowane w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie będzie czekało już rozpalone ognisko.
Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczamy przez Policję i naszą grupę zabezpieczającą. Po jego zakończeniu będzie można zdobyć nagrody ufundowane przez Horus Innowacyjne Materiały Odblaskowe 3M oraz Salon Rowerowy AMSports ul.Jagiellońska 94D. Serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/235416116574926/

buldi.nic

#28

mvg (Michu)

Nie chce zapeszać, że nie przyjadę, ale gdybym nie mógł to ktoś przyjechałby do mnie i odebrał zapięcie? Wystarczy pod blok, a ja "podam" przez okno z 3 piętra ;). Mam jeszcze baniak 10 l na wodę, przyda się do gaszenia ognicha.


adam1992

pogoda zapowiada się piękna to może padnie rekord frekwrencji :)

Seba

Osoby w jakikolwiek sposób zaangażowane w test zabezpieczeń niech pojawią się dziś o 17:30. Przypominamy także wszystkim, że będzie to jedyna okazja do przetestowania swojego zabezpieczenia bez ryzyka utraty roweru w przypadku poradzenia sobie złodzieja z zapięciem ;)

Santa

To jak Panowie, potrzebujecie kogoś do "porządkowania" ? ;) Jeśli tak, to o której się stawić?

w4b

bądz o 17:30 pod Łuczniczką i zagadaj do kogoś z nas ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Santa