Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Wstąpienie do organizacji Greenpeace

Zaczęty przez Kidllerr, Listopad 25, 2010, 13:46:55

« poprzedni - następny »

Kidllerr

Miłośnicy rowerów w Bydgoszczy
Pragnę Was poinformować, że zapisałem się do wielce pożytecznej organizacji ekologicznej Greenpeace. Przedstawiciele tej instytucji od około tygodnia w newralgicznych punktach Bydgoszczy zbierają deklaracje poparcia dla ekologów. Namawiam aby forumowicze również podjęli taki krok jak ja, gdyż jakby nie patrzeć turystyka rowerowa jest również związana z ochroną przyrody.

agent

Cytat: Kidllerr w Listopad 25, 2010, 13:46:55Namawiam aby forumowicze również podjęli taki krok jak ja, gdyż jakby nie patrzeć turystyka rowerowa jest również związana z ochroną przyrody.
Paradoksalnie i wbrew panujacym trendom uwazam, ze ekologia kłoci sie z klimatem srodowisk rowerowych ot w bardzo prosty sposób. Coraz mniej organizuje sie imprez rowerowych ze wzgledu na ochrone naturalnego srodowiska. Jak Greenpeace przekona ze w miescach rezerwatu mozna rowerem wjezdzać i w miejscach niedozwolonych dla rowerów, zrównac i z prawami pieszych z racji nie samego niebezpieczenstwa tylko własnie ekologii - moze popre ta inicjatywe. Dla mnie Greenpeace to sekta, bo jego działania inaczej nie mozna nazwac jak nurt jakiejś religii. Organizacja, ktora walczy np. o rozród jakiegos ptaka, a człowieka ma głeboko w dupie i ogolnizuje go do roli najwiekszego zła na tej planecie.

Owszem, przyroda sobie poradzi bez człowieka, a cłżowiek bez niej nie, ale to nie jest powód by gatunek ludzki samounicestwiać, do czego moim zdaniem ta organizacja nieświadomie dąży.

bohun

więc tym bardziej powinniśmy trzymać razem. a to z prostego powodu. żeby łatwiej nam było wpływać na ich stanowisko. trzeba ich po prostu przekonać, że rower jest nawet mniej szkodliwy od wędrówek pieszych. wydaje się to trudne, ale będzie znacznie łatwiej jeśli nawiążemy współpracę. myślę, że stawka jest dla nas bardzo wysoka.
if 1 slow, then everybody slow if 1 know, then everybody know if 1 flow, then everybody flow if 1 blow, then everybody blow

sailor

Ekoterrorysci z greenpeace maja gdzies prawdziwa ekologie. Organizacja finansowana jest z roznych niejasnych zrodel, przez lobbystow, ktorzy zalatwiaja sobie poprzez 'ekologow' swoje interesy. Czapa pseudozielonych bierze sobie niezla kase za sterowanie biednymi nawiedzonymi harcerzykami, ktorzy mysla, ze robia cos slusznego dla swiata...
turn on, tune in, drop out

bohun

mocne słowa, chociaż ziarno prawdy pewnie w tym jest.

trzeba to uwzględnić, ale też pomyśleć trzeźwo z naszej perspektywy. zyskamy coś czy nie ?
if 1 slow, then everybody slow if 1 know, then everybody know if 1 flow, then everybody flow if 1 blow, then everybody blow

Andamin

#5
No niestety, ale to jest prawda. Greenpace to podejrzana instytucja. Chyba dość powiedzieć, że jej byli prezesi pracują dla koncernów naftowych i innych korporacji, któe z ekologią niewiele mają wspólnego. Ale są tam też na pewno fajni ludzie, któym naprawdę zależy... Moda na ekologię niechaj trwa jak najdłużej, bo nasza planeta naprawdę potrzebuje ratunku!

papkin

Greenpeace popiera projekt GMO. Poza tym jak była sprawa obwodnicy Augustowa to jak tylko dostali pieniądze odkleili się od drzew. A akcja godzina dla ziemi, podczas której miały być na godzinę wyłączone elektrownie jest śmiechu warta!

Pozdrawiam

agent

Cytat: sailor w Listopad 28, 2010, 22:21:07
Ekoterrorysci z greenpeace maja gdzies prawdziwa ekologie. Organizacja finansowana jest z roznych niejasnych zrodel, przez lobbystow, ktorzy zalatwiaja sobie poprzez 'ekologow' swoje interesy. Czapa pseudozielonych bierze sobie niezla kase za sterowanie biednymi nawiedzonymi harcerzykami, ktorzy mysla, ze robia cos slusznego dla swiata...
Po dwóch latach czytając to mogę chyba spokojnie to potwierdzić. Jakoś zeszłego lata "harcerzyki" z Greenpiece'u chodzili w pobliżu Placu Wolności. Opowiadali o różnych akcjach, ale oprócz eko-akcji to ujawnili plany Greenpiece'u, że podejmą walkę z Facebook'iem. Ja taki zdziwiony i pytam w imię czego, co wam ten fejsbuk takiego zrobił?
Zielony harcerz odpowiada, że przeciwstawiają się szerokiemu łamaniu prywatności jakie poczynia FB, zbieraniu danych osobowych, upublicznianiu wizerunku, zdjeć itd itd.
A ja tak sobie myślę i zaraz pytam, a czemu tego nie wystosujecie w kierunku Google'a? Przecież zbierają wszystko, z treści maili użytkowników tagi ciągną na AdWords i AdChoice, trakują pozycję z map i zbierają różne informacje o przemieszczaniu się użytkowników po świecie, robiąc właściwie taki mały "Raport mniejszości". No i tutaj chłopak powiedział "ale Google jest zielony..". Dał tym mi w rozmowie do zrozumienia, że Google ich po prostu opłaca :)

papkin

Nie zdziwię się jak przez ekoterrorystów przez wielkie G. Unia Europejska zakaże krajom członkowskim prowadzenia wydobycia gazu łupkowego!

demon

no to ciekawostkę przedłożyłeś agencie czyli w moim rozumieniu Google+ chciałby zająć miejsce Facebooka i do walki z konkurencją opłacił sobie 'harcerzyków' Greenpeace ...
więc znów sprawdza się stare powiedzenie  'jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze '

agent

Cytat: demon w Grudzień 10, 2012, 11:23:48
czyli w moim rozumieniu Google+ chciałby zająć miejsce Facebooka i do walki z konkurencją opłacił sobie 'harcerzyków' Greenpeace ...
Słuszne skojarzenie, bo ta moja rozmowa była jakoś zaraz po otwarciu G+ lub chwile przed, w każdym razie było to jeszcze tak niszową sprawą, ja o tym osobiście wtedy jeszcze nie słyszałem. Przez parę miesięcy było zamkniętym serwisem dostępnym tylko na zaproszenie.

w4b

#11
Cytat: agent w Grudzień 10, 2012, 10:55:22
No i tutaj chłopak powiedział "ale Google jest zielony..". Dał tym mi w rozmowie do zrozumienia, że Google ich po prostu opłaca :)

Nie wyciągał bym aż tak daleko idących wniosków że ich finansuje (choć nie wykluczam, ale to zbyt daleko idący wniosek), może po prostu chodziło mu o zwykłą "zieloność": http://www.google.pl/green/
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

agent

Rozumiem, że mają samochody działające na wodę i śmieci, ale chyba to tylko taka mała pokuta w stosunku do tego ile ich serwery pochłaniają energii. Musieli by się chyba wyłączyć i stać się Amiszami, żeby być zielonym w rozumieniu ekologów ;)

Times

tak samo jak uczestnicy obrad o klimacie, efekcie cieplarnianym etc. oni również jeżdżą na wodę i latają wynalazkami Leonarda da Vinci, a nie samolotami