Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Zaświat-skrzyż. Powst. Warszawy

Zaczęty przez mvg (Michu), Lipiec 07, 2011, 17:16:58

« poprzedni - następny »

mvg (Michu)

Bubel przy wjazdach na cmentarz ewangelicki. Rowerem MTB z dobrą amortyzacją nie jest problemem przejazd przez nie z większą prędkością. Reszta musi uważać.



Skrzyżowanie Zaświat-Powstańców Warszawy. Intencje dobre, ale chyba zbudowane na wyrost. Dla mnie to koszmarek.




sabina89

Cytat: mvg (Michu) w Lipiec 07, 2011, 17:16:58
Rowerem MTB z dobrą amortyzacją nie jest problemem przejazd przez nie z większą prędkością. Reszta musi uważać.
Nie posiadam takowej amortyzacji, dlatego zawsze towarzyszy mi odrobina adrenaliny...   :o

Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

Lord Golem

#2
Cytat: mvg (Michu) w Lipiec 07, 2011, 17:16:58
Bubel przy wjazdach na cmentarz ewangelicki. Rowerem MTB z dobrą amortyzacją nie jest problemem przejazd przez nie z większą prędkością. Reszta musi uważać.


po prostu chciano zachować zabytkowy bruk :D

zibi_4don

Ot właśnie chciałem napisać. Popsuł by się klimat tego miejsca gdyby ten bruk zmienili.

mvg (Michu)

Wg wikipedii otwarto go w 1910 r. więc aż taki stary nie jest. Co prawda wpisany do rejestru zabytków, ale szczegułów (co dokładnie brak). Ile lat mają  kociełby nie napisali ;).
Klimat to jest na cmentarzu o 12 w nocy, ale na ścieżce kiedy telepie ten klimat się kończy. Takie jest moje zdanie. Nie lubię tam jeździć właśnie przez te przeszkody drogowe. 
Przy okazji zastanowiło mnie ile lat miały kociełby na dworcowej zanim się ich pozbyli przy okazji kładzenia szyn pod tory tramwajowe ;).

demon

uważam, że można by zainterweniować w tej sprawie, przecież bruk jeśli jest nawet zabytkowy to  przecież wielkim dramatem by nie było gdyby był ucięty przez DDR, trzeba spróbować naciskać by przywrócić normalną funkcjonalność tej DDR

bir

nie wiem czy znacie podejście konserwatora zabytków odnośnie bruku. Obecnie szykuje się wielkie odsłanianie bruku i innego rodzaju starej kostki w całym obrębie Starego Miasta. Dla pieszych będą płyty (bodaj 50x50). Samochody i rowery: bruk. Problem wielu miast a raczej konserwatywnego podejścia.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn