Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Odpowiednie stojaki rowerowe

Zaczęty przez jerry, Lipiec 02, 2011, 13:15:25

« poprzedni - następny »

jerry

Wczoraj na otwartym spotkaniu padła propozycja dotarcia do firm,instytucji,urzędów,szkół,sklepów w celu proponowania odpowiednich i bezpiecznych stojaków rowerowych czyli najbardziej odpowiednich odwrócone u.Potrzebna jest ulotka informacyjna w której będzie wyjaśnienie wszystkich szczegółów stojaka czyli wymiary,zdjęcie,koszty stojaka i wyjaśnienie dlaczego taki a nie inny reflektują rowerzyści można przypiąć cały rower porównanie do wyrwikółka itd. itp. Zachęcam was do działania w powyższym kierunku wszelkie inicjatywy będą bardzo mile widziane  ;)
Tutaj jest firma sprzedająca stojaki z miejscem reklamowym  model do wbetonowania kosztuje 214 zł. http://stojakinarowery.com.pl/stojak-rowerowy-srp21-poprzeczka-model-wbetonowania-ocynkowany-ogniowo-rura-p-17.html?cPath=1
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Lord Golem

Wczoraj wracając z miasta też myślałem, aby większą uwagę zwrócić na stojaki.

Myślę, że dobrym pomysłem będzie stworzenie jakiegoś LOGO promującego sprzedawców, galerie handlowe, instytucje, itp. - przyjazne dla rowerzystów za montowanie odpowiednich stojaków.
Takie logo trzeba byłoby najpierw rozpropagować żeby stało się znakiem pożądanym. Umieszczane byłoby przy wejściach tych firm tak jak są znaczki informujące że jakaś firma jest proekologiczna.

Jerry, swoją drogą ta firma na pierwszym miejscu reklamuje i promuje (niższe ceny) wyrwikółka. Ale te właściwe stojaki są OK.

w4b

Takie logo powinno być ogólnopolskie by się nim wszędzie móc posługiwać, sieć Miasta dla Rowerów już nad tym myśli.
Było by to w formie certyfikatu dla firm i instytucji które są przyjazne rowerzystom i gdzie śmiało można jechać swoim rowerem nie martwiąc się o parking, itp
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

To może zróbmy to za nich i podeślemy im gotowca :)

w4b

Grafikę możemy zaproponować ale tam jeszcze cały regulamin przydzielania jest potrzebny
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Lord Golem

#5
Zgłaszam swój projekt  :)

jak widzicie trochę chęci. Kto ma głowę do przepisów niech tworzy regulamin.


jerry


Osobiście podoba mi się bardzo logo pełnomocnika Prezydenta ds.Komunikacji Rowerowej widać utożsamia się z barwami Bydgoszczy,do stojaków które są już zamontowane bez poprzeczki można dospawać poprzeczkę i zaproponować miastu zamontowanie odpowiedniej konstrukcji z miejscem na logo i reklame
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

DarekW



Z braku pogody i ja coś zrobiłem ;)
Jeśli chodzi o powierzchnie reklamową osobiście nie wyobrażam jej sobie na stojaku 'miejskim', bardziej skłonni do tego byli by prywatni przedsiębiorcy (sklepy, galerie itp.).
A jeśli chodzi o same stojaki to niestety przewagą 'wyrwikułek' nad 'U'kształtnymi' jest ich mobilność ( w przypadku ''U" muszą one być albo przykręcane albo wkopywane ) i to że na mniejszej powierzchni upakuje się więcej rowerów. Są miejsca gdzie 'wyrwikułka' sprawdzają się lepiej od 'U' lecz jako stojaki uliczne, przy sklepach czy innych miejscach ogólnie  dostępnych  są one znikomym zabezpieczeniem.

Lord Golem

Cytat: jerry w Lipiec 03, 2011, 10:40:32
http://www.bydgoszcz.pl/binary/biker-logo_tcm29-104893.jpg
Osobiście podoba mi się bardzo logo pełnomocnika Prezydenta ds.Komunikacji Rowerowej widać utożsamia się z barwami Bydgoszczy,do stojaków które są już zamontowane bez poprzeczki można dospawać poprzeczkę i zaproponować miastu zamontowanie odpowiedniej konstrukcji z miejscem na logo i reklame

To logo może i jest ładne ale zbyt lokalne, ciężko np. promować poza Bydgoszczą,tzn w województwie, w miejscowościach.
Poza tym nie podoba mi się to że miasto ma mieć wpływ na jakąś reklamę jeśli stojak będzie fundowała firma lub sklep.

bir

wracając do pierwszego postu: nie lepiej by ulotka miała charakter poglądowy bez wskazywania firmy?
Poza tym to nie musi być odwrócone U. Jest to jedna z najprostszych (przez co przyjazna w swojej prostocie) konstrukcji. Ale jak pokazują inne miasta może to być krasnal, książka, smok, plamka, kółko itp. ważna jest funkcjonalność.
I ważna uwaga: stojak nie zabezpiecza przed kradzieżą! Może być najlepszy stojak ale źle przypięty rower lub złej jakości zapięcie sprawią że i tak rower zniknie...
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Lord Golem

Mile zostałem dziś zaskoczony że na osiedlu Kapuściska można znaleźć sklep gdzie myśli się o rowerzystach
To sklep"Chata Polska" przy ul. Szarych Szeregów. Gdybyśmy mieli znaczki można byłoby przyznać temu sklepowi takowy.
Jedyna usterka to umieszczenie śmietnika na słupie ze znakiem "parking dla rowerów", który stoi za blisko pierwszego stojaka.
Naprawdę serce rośnie (choć jaskółka wiosny nie czyni).


Seba

To są raczej te stojaki, które zostały postawione w zeszłym roku w ramach akcji "Wnioskuj o stojak", a więc z miejskiej kasy. Sklep miał po prostu szczęście, że tam wybrano lokalizacje

Lord Golem

ale mnie zagiąłeś a ja myślałem że coś się ruszyło

zibi_4don

nie wiem jak wy, ale ja czasami jadąc rowerem mam jakiś śmieć do wyrzucenia ;P

demon

W Warszawie (co widać z resztą na zdjęciu)

znakują STOJAKI ROWEROWE w banalnie prosty sposób i to mi się podoba. Bo tak jak u nas są stawiane obok stojaków znaki PARKING ROWEROWY, uważam za marnotrawienie pieniędzy bo za pieniądze wydane na taki znak można by postawić pewnie jeszcze 2 stojaki, a z rury na której umieszczony jest znak kolejny stojak :) czyli mam już 3 stojaki więcej. Pewnie zaraz znajdą się tacy ze słowami krytyki, że te naklejki jak na tych stojakach z Warszawy są nietrwałe i mało widoczne dla kierowców, ale te stojaki nie są dla kierowców to raz, jeśli stojaki będą wmontowane odpowiednio tzn. żeby blachosmrodem go nie można zastawić to też znak jest tu niepotrzebny, no i naklejka potrzebna jest czasowo dlatego bo jak takich stojaków będzie więcej to z czasem znakowanie ich będzie niepotrzebne bo będzie wiadomo co to jest i do czego służy. Dziękuje za uwagę. :)

Piochu

Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

Lord Golem

#16
My martwimy się o brak stojaków rowerowych

A co mają oni powiedzieć :D  (Utrecht - 4-te co do wielkości miasto w Holandii, ponad 300 tyś mieszkańców)



a teraz wyobraźcie sobie że tam stałoby tyle samo blachosmrodów  :o


Grzehu

Swego czasu w Radomiu stawiali stojaki za pieniądze pochodzące z opłat parkingowych.

Foto z SSC

Lord Golem

Cytat: Grzehu w Lipiec 25, 2011, 21:28:53
Swego czasu w Radomiu stawiali stojaki za pieniądze pochodzące z opłat parkingowych.


zauważyłem że w Radomiu są bardziej normalni włodarze niż w Bydgoszczy



jerry

#21
Powstał projekt opracowania dotyczący Parkingi rowerowe Infrastruktura, polityka, ocena stanu oraz propozycje rozwoju
http://www.rower.byd.pl/userfiles/files/Parkingi%20rowerowe_konsultacje.pdf

Bir: temat dotyczący konsultacji opracowania http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php/topic,1337.0.html
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Pichulec

Takie parkingi jak ten z którego miałem przyjemność korzystać dziś powinny być wzorem do naśladowania w Polsce. Z resztą, zobaczcie sami:







dodam, że to nie jedyny tego typu parking z, którego korzystałem.