Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed sierpniową Białą masą

Zaczęty przez w4b, Lipiec 13, 2011, 09:37:50

« poprzedni - następny »

MuadDib

Cytat: buldi.nic w Sierpień 15, 2011, 22:40:40wysłałem już propozycję trasy na sierpień do konsultacji z Policją.
a propo służb mundurowych, tak mi się przypomniało - dlaczego na ostatniej masie nie było drugiego, zamykającego radiowozu? i czy to jakiś nowy trend czy wyjątek? bo tak trochę "biedniej" wtedy ten nasz przejazd wygląda ;)

Lord Golem

Cytat: MuadDib w Sierpień 15, 2011, 22:53:24
Cytat: buldi.nic w Sierpień 15, 2011, 22:40:40wysłałem już propozycję trasy na sierpień do konsultacji z Policją.
a propo służb mundurowych, tak mi się przypomniało - dlaczego na ostatniej masie nie było drugiego, zamykającego radiowozu? i czy to jakiś nowy trend czy wyjątek? bo tak trochę "biedniej" wtedy ten nasz przejazd wygląda ;)

biedniej i bardziej niebezpiecznie co można było doświadczyć na lipcowej MK z panią za kierownicą na ul. Inwalidów

Jak są dwa radiowozy to "szaleni kierowcy" (czyt. bardzo spieszący się) nie próbują nas wyprzedzać).

Krasiak96

Ok a tak a propo tego wypadku może gdyby za rowerzystami jechała by policja lub sm to nie było by tego tragicznego w skutkach wypadku

w4b

#53
Cytat: Krasiak96 w Sierpień 16, 2011, 12:35:55
Ok a tak a propo tego wypadku może gdyby za rowerzystami jechała by policja lub sm to nie było by tego tragicznego w skutkach wypadku

Niestety to było już PO masie, wiec policji by nie było... 

Przyczyna była inna i ciągle jest z nią problem... http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10119933,Dlugi_weekend__53_osoby_zginely__prawie_3_tys__pijanych.html
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Luqas

Witam po powrocie do Bdg.
imo nie musi to być radiowóz.
Gdyby zmobilizowało się panów Strżników coby (kilku z nich) jechali z tyłu
i ubezpieczali tył masy wyszło by na to samo co radiowóz.
Ważna jest kamizelka + napis :P

Lord Golem

Cytat: Luqas w Sierpień 16, 2011, 13:27:42
Witam po powrocie do Bdg.
imo nie musi to być radiowóz.
Gdyby zmobilizowało się panów Strżników coby (kilku z nich) jechali z tyłu
i ubezpieczali tył masy wyszło by na to samo co radiowóz.
Ważna jest kamizelka + napis :P

na ostatniej była kamizelka i napis a jednak znalazło się kilku kierowców którzy nie mogli utrzymać ciśnienia i dawali ostro obok MK

Luqas

kamizelka z napisem strażnik lub policja  ;)

w4b

Cytat: Luqas w Sierpień 16, 2011, 20:04:08
kamizelka z napisem strażnik lub policja  ;)
To za słabe, musi być coś solidnego - radiowóz albo lepiej transporter opancerzony :P
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

CytujSierpniowy przejazd ulicami Bydgoszczy, jak co roku, będzie miał specjalny charakter. Biała Masa Krytyczna pojedzie ku pamięci Adama Sztejki, który zginął siedem lat temu, potrącony przez pijanego kierowcę. Prosimy wszystkich rowerzystów o przyjazd w białych koszulkach.

26 sierpnia o godzinie 18 spod hali ,,Łuczniczka" wyruszy Biała Masa Krytyczna. Jest ona wspomnieniem Adama Sztejki, inicjatora naszego ruchu w Bydgoszczy. Życie Adama zostało brutalnie przerwane po wypadku, którzy wydarzył się 27 sierpnia 2004, tuż po zakończeniu sierpniowego przejazdu.

- To właśnie po ósmej sierpniowej Bydgoskiej Masy Krytycznej miał miejsce wypadek, w którym pijany kierowca, pracownik Myślęcinka, potrącił ze skutkiem śmiertelnym Adama Sztejkę, inicjatora i organizatora ruchu MK w naszym mieście – mówi Tomasz Urban, obecny na tej Masie. - Kierowca został skazany na 6 lat pozbawienia wolności ale już w 2008 roku wyszedł z więzienia. Adam był w przededniu wyprowadzenia się z Bydgoszczy do Szczecina, żeby zamieszkać ze swoją narzeczoną. Miał 25 lat. Białe Masy są bardziej wspomnieniem Adama niż wypadku, Adam był koleżeński, pogodny, uśmiechnięty, ten kolor pasuje do Niego. Zachęcam zatem do ubrania się na biało (wystarczy T-shirt) i zabrania znicza, który można zapalić dla Adama oraz ku przestrodze, że pijani kierowcy wiozą śmierć – dodał.

Spod ,,Łuczniczki" przejedziemy przez Kapuściska, Wyżyny, Śródmieście, Stary Rynek, stamtąd skierujemy się na Osiedle Leśne i do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Biała Masa zakończy się przy Szosie Gdańskiej (obok drogi rowerowej) w miejscu, w którym siedem lat temu doszło do tragicznego wypadku. Tam, przy krzyżu zapłoną znicze, dlatego prosimy o ich zabranie, by każdy mijający je kierowca zastanowił się dwa razy, zanim wsiądzie do auta ,,na drugim gazie".


https://www.facebook.com/event.php?eid=256721511013250


VintageElvis

zapowiada się że tradycyjnie na biało i w deszczu  :'(



Uploaded with ImageShack.us
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

Seba

Cytat: VintageElvis w Sierpień 24, 2011, 12:01:53
zapowiada się że tradycyjnie na biało i w deszczu  :'(

Ja już prognozom nie wierzę, onet pokazuje np. 32 st i zero deszczu ;)

MuadDib

ten model "compas" jest do d...pupy - np. wg. niego dziś nie ma padać :P czasem na niego zerkam i cuda tam przepowiadają zawsze ;)

adam1992

A ja właśnie się dowiedziałem że w piątek popołudniówka...

DarekW

Elvis nie gadaj, że cię ten deszcz zniechęca przez jakieś przesmyki czy strumyczki przechodziłeś prawie po ciemku a tu parę zielonych słupków na meteo ;) A poza tym nie będzie padać!

VintageElvis

Cytat: DarekW w Sierpień 24, 2011, 15:57:07
Elvis nie gadaj, że cię ten deszcz zniechęca przez jakieś przesmyki czy strumyczki przechodziłeś prawie po ciemku

Ciiiiii!!! tam byłem incognito  ;D ;D ;D
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

April

W zeszłym roku sobie odpuściłam przez pogodę, ale teraz się nie dam i najwyżej pelerynka znów się przyda... Jutro po znicz i w piątek będę mogła ruszać nawet w gradobicie :P

Blondi

Viola

zibi_4don

Nad czym tu myśleć. Biała bluzka i jedziemy, bez względu na pogodę :P

Blondi

Viola


Seba

W radiu mówili, że dziś ma być najcieplejszy dzień roku :) Tak więc przypominam jeszcze o białych koszulkach i do zobaczyska pod Łuczniczką :)

GUMIS


Krasiak96