Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed majówkową masą majową

Zaczęty przez w4b, Maj 02, 2012, 12:47:17

« poprzedni - następny »

w4b

Propozycje , trasa... ?

Wrzucajcie :)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]


PanF4

TRASA KAROLINY FAJNA ALE GDZIE SIĘ MASA ZAKONCZY?MOŻNA JĄ LEKKO ZMODYFIKOWAC I DO LPKiW POCIĄGNĄĆKAROLINA POCZEKAJMY NA WYPOWIEDZ PREZESA I INNYCH!

April

No to właśnie Karolina pomyślała i dwie trasy, na dwie możliwości zakończenia przygotowała :)


Fracek

Ooo! Ostatnia trasa Karoliny bardzo mi się podoba! Może i ma sporo kilometrów, ale jest fajna!

Lord Golem

hmm, ten Londynek to super pomysł, taki lans idealny na pokazanie Bydgoszczy, a 15-kilometrowa trasa z zaliczeniem Myślęcinka to nie tak dużo.

Cashflow

Każda trasa jaka by nie była, będzie dobra.. :) W końcu liczy się dobrze spędzony czas. :)

mvg (Michu)

Kupiłem w Biedrze worki na śmieci, bo na ostatnim ognisku brakowało; zapłaciłem 4 zyle za 20 worków 35 litrowych- starczy na dwa sezony; może to być mój wkład w BMK albo mi oddacie kesz ;).
Na masę wezmę baniak 5 litrowy, więc będzie pojemnik na wodę do gaszenia ogniska.

w4b

#9
Dzięki za pomoc Michu

Byśmy oddać mogli kesz musiało by to być kupione na fakturkę najlepiej albo choć paragon. Jeśli masz i chcesz zwrot, zgłoś się do Gumis.
Na przyszłość jeśli chcesz nam pomóc, daj znać jakoś wcześniej ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Mała Mi

jest jakiś specjalny temat trasy na maj?
@$#%&

mvg (Michu)

Dobra to będzie mój wkład w BMK ;), bo paragonu już raczej nie mam.

Seba

Cytat: Mała Mi w Maj 10, 2012, 14:15:08
jest jakiś specjalny temat trasy na maj?

Tematu jeszcze nie ma właśnie... ale pojawi się do końca tygodnia

GUMIS

Michu jakbys znalazł paragon to na masie się rozliczymy.

Piochu

Ostatnia trasa pasuje mi. Bocianowo dzięki dużej ilości uliczek bocznych, ciasnoty ograniczającej widoczność idealnie pokazuje jakim nieprzyjaznym dla samochodów środowiskiem jest miasto propagując wykorzystanie rowerów. Co więcej na obranych ulicach przejazd będzie się poruszać ciągle po pierwszeństwie zatem z plusem dla nas. Trudności? Masa na Bocianowie będzie zajmowała cały przekrój jezdni, co wymagać będzie lepszej współpracy z radiowozem przednim.

Jestem za, idealne warunki do pokazania przewagi roweru i dawno tam Nas nie było :)
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

w4b

Cytat: Seba w Maj 10, 2012, 15:52:08
Cytat: Mała Mi w Maj 10, 2012, 14:15:08
jest jakiś specjalny temat trasy na maj?

Tematu jeszcze nie ma właśnie... ale pojawi się do końca tygodnia

Moja propozycja, w sumie to już wcześniej o niej myśleliśmy: bezpieczeństwo.... roweru!
To w kontekście plagi kradzieży rowerów.

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]


w4b

Nie jestem pewien czy ciut nie za długa... ostatnio słyszałem uwagi, że za długo jedziemy i jedziemy... i ludzie się nudzą.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]


Lord Golem

Cytat: buldi.nic w Maj 14, 2012, 14:51:07
To może skrócić o wjazd na górny taras i mamy już 13 z groszem kilometrów:

trochę szkoda rezygnować z tego wjazdu na górę, rzadko tędy jeździmy. Myślę że trasa jest tak urozmaicona,że nie powinna się nudzić.

Poza tym Jak ktoś się nudzi to może jeszcze nie rozumie idei Masy

Mała Mi

Podoba mi się temat. Niech Rzesza zaakceptuje to bym coś zaczęła ciumciać.
@$#%&

Seba

A co myślicie o tym, żeby w maju zrobić masę fordońską, a w czerwcu o bezpieczeństwie? Wynika to z tego, że na tę drugą potrzeba więcej czasu, a na horyzoncie pojawił się sponsor, który może pomóc nam w jej lepszym przygotowaniu, ale też optuje za czerwcem

Danielasty

że niby masa do fordonu? ale jaja, gdy by było wiadomo ze nie będzie padać

w4b

Cytat: Seba w Maj 15, 2012, 08:59:37
A co myślicie o tym, żeby w maju zrobić masę fordońską,

Jeśli wyjaśnisz jakie przesłanie ma przejazd do Fordonu ?
Zastanawia mnie też ile osób przejedzie całą trasę, zostanie jeszcze na ognisku i wróci do domu - to w sumie może być ponad 30km i ponad 2h samej jazdy w tempie "masowym".
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Robiliśmy taką w zeszłą roku (dla przypomnienia: 80 osób przejechało w deszczu 30 km, w tym małe dzieci). Przesłanie również takie jak w zeszłym roku: przypomnienie, że 4don potrzebuję infry tak samo jak reszta miasta i pokazanie ludziom, że nie jest to dystans kolarski, ale dla każdego człowieka ;)

w4b

#25
Co do długości trasy mam swoje zdanie i go nie zmienię - im dłuższa tym mniej ludzi dojedzie do końca i tym więcej się zniechęci, 10-14km uważam za optimum.

No to teraz głosujemy.... a za organizację zabierzemy się 24 maja XD (dziś mamy już 15 ! )
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Lord Golem

#26
Taka akcja fordońska powinna być lepiej i wcześniej przygotowana - w tym rozreklamowana, na samym Fordonie oczywiście. Im cieplejszy miesiąc tym lepiej, dla takiej trasy.

Poza tym sądzę że trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na brak DDR na samej Fordońskiej. Dziś jedyna możliwa droga bezpieczna to Kamienna. To dobra droga dla tych z Leśnego i Bartodziei a co z górnym tarasem?

Jestem za lepszym przygotowaniem takiej Fordońskiej Masy, dobry miesiąc to lipiec.



Zauważam też istotny problem Masy: coraz wiecej spraw do poruszenia, a przejazd raz na miesiąc. Pojawia się wiele sugestii na hasło Masy: bezpieczna, elegancka, więcej kobiet na rowery, w sierpniu jak zwykle Biała Masa.
Jak widać pomysłów jest wiele, dobrze jest już wcześniej rozpisać tematy Mas, poszukać odpowiednich sponsorów, przygotować plakaty (nie na ostatnią chwilę) ale tak aby po jednej Masie już można dać informację o kolejnej jako zachętę.

3w1

No więc właśnie o to chodzi, dlatego ja już wczoraj zgłosiłam propozycję na lipcową masę, jako tą kobiecą, bo i ze sponsorami trzeba porozmawiac, i akcje wśród kobiet rozpropagowac, a nie za za pięc dwunasta działac. Ja działania na ostatnią chwilę nie lubię.
Pozdrawiam. Ania

Mała Mi

ile km będzie miała majowa masa? i gdzie się bedzie kończyła?
@$#%&

Seba

Kończyła się będzie w Myślęcinku ogniskiem, ile km to jeszcze ustalamy

w4b

Cytat: Mała Mi w Maj 17, 2012, 21:48:09
ile km będzie miała majowa masa?
20km, każdy da radę :)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Worner


Seba

Zostanie wykorzystana w czerwcu ;)

Piochu

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale będziemy przejeżdżać obok Mordoru  :-X  :-X
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

Worner

W takim razie jaka trasa na Maj?


karolina

Hej, przy uprzejmości Piocha mogłam zerknąć na plakat Fordońskiej Masy i nasuwa mi się jedno WIELKIE pytanie: Dlaczego postać po prawej stronie plakatu ma wąsy? - TOĆ TO KOBIETA - a przynajmniej tak wygląda.

Seba

CytujPodobnie jak w zeszłym tak i teraz odwiedzimy największą dzielnicę naszego miasta.  Chcemy w ten sposób pokazać, że mieszkańcy Fordonu również poruszają się na rowerach i potrzebują infrastruktury rowerowej.

Pierwsza Fordońska Masa Krytyczna odbyła się w zeszłym roku i mimo ulewy, która nas dopadła po drodze, przejechało z nami ok. 80 osób. W tym roku do Fordonu wybieramy się w maju, z nadzieją na lepszą pogodę ;) Fordon jest taką dzielnicą Bydgoszczy jak i każda inna, ale wciąż czeka w swojej kolejce po inwestycje w infrastrukturę rowerową. Chcemy także pokazać bydgoszczanom, że dojazd do tej dzielnicy i z powrotem nie jest zarezerwowany wyłącznie dla profesjonalistów, ale leży w możliwościach każdego rowerzysty. Przejazd zakończymy ogniskiem w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Ruszamy 25 maja o godzinie 18, spod hali ,,Łuczniczka". Tempo będzie dostosowane do możliwości uczestników i na pewno nikt nie zostanie pozostawiony w tyle. Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczamy przez Policję. Po jego zakończeniu będzie można zdobyć nagrody ufundowane przez Horus Innowacyjne Materiały Odblaskowe oraz Salon Rowerowy AMSports. Serdecznie zapraszamy!

Czym jest Masa Krytyczna?

Masa Krytyczna jest ruchem społecznym i przejawem obywatelskości rowerzystów. W każdy ostatni piątek miesiąca w Bydgoszczy i wielu miastach na całym świecie rowerzyści wyjeżdżają na ulice, by zamanifestować swoją obecność w ruchu ulicznym oraz pokazać władzom i społeczeństwu, że rower może być nie tylko środkiem rekreacji, ale przede wszystkim wygodnym środkiem transportu w mieście."My nie blokujemy ruchu, my nim jesteśmy" – pod takim przesłaniem  odbywają się Masy Krytyczne, a sama nazwa ruchu wywodzi się z fizyki. Oznacza ona minimalną masę, w której reakcja rozszczepienia przebiega w sposób łańcuchowy tak, aby jedna jednostka inicjowała rozszczepienie drugiej i taki jest też cel rowerowych przejazdów – jeden rowerzysta ma przyciągać kolejnych, prowadząc do powstania Masy Krytycznej.

https://www.facebook.com/events/129388300530265/

Gwoli ścisłości dodam, że dyskusja w tym temacie o bezpiecznej/antykradzieżowej nie poszła na marne, bo zrobimy taką BMK w czerwcu i wtedy też wykorzystamy trasę zaproponowaną przez Karolinę ;)

April

Cytat: karolina w Maj 20, 2012, 09:22:08
Hej, przy uprzejmości Piocha mogłam zerknąć na plakat Fordońskiej Masy i nasuwa mi się jedno WIELKIE pytanie: Dlaczego postać po prawej stronie plakatu ma wąsy? - TOĆ TO KOBIETA - a przynajmniej tak wygląda.
A to nie jest mężczyzna z długimi włosami? A może to babcia z wąsem ;> :P

karolina

Cytat: April w Maj 20, 2012, 11:30:16
Cytat: karolina w Maj 20, 2012, 09:22:08
Hej, przy uprzejmości Piocha mogłam zerknąć na plakat Fordońskiej Masy i nasuwa mi się jedno WIELKIE pytanie: Dlaczego postać po prawej stronie plakatu ma wąsy? - TOĆ TO KOBIETA - a przynajmniej tak wygląda.
A to nie jest mężczyzna z długimi włosami? A może to babcia z wąsem ;> :P

Jak byk KOBIETA!

mvg (Michu)

Teraz jest równouprawnienie. Facet może mieć długie włosy, to i kobieta może zapuścić wąsy czy brodę ;).


karolina

No to co kobietki, pozostało nam tylko zapuścić zarościk i pamiętajcie nie wyrywajcie sobie brwi - będziemy naprawdę seksownie wyglądać :P

http://i.pinger.pl/pgr283/f5713384000d90974a857b3f/wasy1.jpg


Fracek

No super! Brawo! Jedziemy do Fordonu :]

Mała Mi

@$#%&

adam1992

w końcu mi przypasowała zmiana :D bo jak nie popołudniówka to nocka...

tomaszur

A ja się nie wybieram. Identyfikuję się z przesłaniem tej MK ale ni cholery nie rozumiem jak do tego przesłania ma się trasa która prowadzi później Zamczyskiem do Myślęcinka. To już nawet nie zahacza o jeżdżenie w celach transportowych, a nawet gdyby, to miasto szykuje przecież trasę przez las do Myślęcinka więc po co tam jeździć? Bo jest bliżej na ognisko?
Rozważmy lepiej wyprawę MK do Łęgnowa: dojazd do tej dzielnicy to jest dopiero problem, na Toruńskiej i Nowotoruńskiej nie ma żadnych DDR. Jako korzystający codziennie z części tej trasy wiem że nie jest najbezpieczniej. Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał że nie ma znów Starego Rynku. Dawniej zawsze staraliśmy się kończyć na Starym Rynku żeby pokazać się, szczególnie teraz jest tam komu się pokazać.
Reasumując: Masa Krytyczna dla idei transportu rowerowego w mieście i walki o DDR a nie dla kiełbasy w Myślęcinku!
Zasady MK, nie mylić z regulaminem przejazdu! http://strona.awacom.net/sztejkag/masa/index.php?menu=1&tekst=2

Seba

Zwyciężyła (niestety) opcja krótsze trasy. Co do Łęgnowa pamiętamy o tym i pewnie pojedziemy tam w lipcu lub wrześniu