Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Akcja "Wnioskuj o stojak" przedłużona

Zaczęty przez bir, Czerwiec 11, 2010, 09:48:11

« poprzedni - następny »

bir

Cytat: buldi.nic w Sierpień 31, 2010, 18:42:32
Cytat: bir w Sierpień 31, 2010, 15:58:52
wystarczylo jednak by była mniejsza....
Albo by była niżej...

Chyba rzeczywiście czytają nasze forum - przed Empikiem stojaki obwiązali taśmą by nie można było stawiać rowerów :P

Wiesz: info o tym chodzi różnymi kanałami już od piątku czyli dnia wstawienia stojaków. I o to chodzi....ktoś przeczyta tu, kto inny tam, a trzeci uslyszy od kogoś kto gdzieś przeczytał i doniesie odpowiednim osobom. Plusy internetu. Z jakiegoś powodu przed kampaniom wyborczą politycy zakładają swoje strony www i profile na portalach społecznościowych.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Jeremi

Cytat: bir w Sierpień 31, 2010, 12:40:04
Dlatego piszę jakich szkół: podstawowych czy średnich. pytam w związku z rejonizacją szkół podstawowych. odległości nie duże i rodzice boją się puszczać pociechy rowerem. większy sens ma to w przypadku szkół średnich.

Zgłaszałem wniosek dotyczący umiejscowienia stojaków przy Gimnazjum nr 16 (Wyżyny). Chodzi do niego dużo uczniów z Kapuścisk, Wzgórza Wolności, a nawet Śródmieścia i os. Leśnego.

Co do szkół podstawowych, to niektóre np. 60 ma taką renomę, że w klasie mojej siostry ponad 1/3 uczniów mieszka poza rejonem. Rejonizacja w wielu przypadkach to mit.

mariw

Cytuj
Ja bym się bał postawić rower przy takim chwiejącym się stojaku. Jeśli są tak słabo zamocnowane to wystarczy kopnąć by ukraść przypięty rower  :-\  

Przejeżdżałem koło empiku dzisiaj - wmurowali na nowo stojaki i otoczyli taśmą, żeby w spokoju wyschło, ale 2 rowery i tak były przypięte ;)

Seba

Za to na Wielkopolskich-Jurasza nie ma nawet chwiejących się stojaków...

w4b

Cytat: mariw w Sierpień 31, 2010, 22:50:30
Cytuj
Ja bym się bał postawić rower przy takim chwiejącym się stojaku. Jeśli są tak słabo zamocnowane to wystarczy kopnąć by ukraść przypięty rower  :-\  

Przejeżdżałem koło empiku dzisiaj - wmurowali na nowo stojaki i otoczyli taśmą, żeby w spokoju wyschło, ale 2 rowery i tak były przypięte ;)

;D Wiedziałem że lokalizacja się przyjmie..  trzeba będzie pewnie z Empikiem pogadać by stojaków dokupił  ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Zrobiłem dziś mały objazd po centrum i stojaków w dalszym ciągu nigdzie nie ma. Są tylko te przed Empikiem w dalszym ciągu odgrodzone resztkami taśmy, bo już ktoś zdążył ją rozerwać

Piochu

Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

roxy

Taki widok dziś napotkałam niedaleko ul. Mostowej (obok bank chyba jest):


Trzeci stojak stał obok, "czekał" na montaż.

Agata

Dziękuję Wam za załatwienie tych stojaków!

Sama do siebie się uśmiechałam, jak bez problemu mogłam zaparkować rower na rogu Chodkiewicza i Gdańskiej czy też na wysokości Apteki przy Gdańskiej 67  ;D

Niby mała rzecz, a cieszy!

Piochu

Ja skorzystałem razem z PP ( Panem Prezesem :P ) z tego na fotce na Mostowej :P:P i podzielam euforie koleżanki z tak w sumie banalnej rzeczy ;D
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

Seba

Sęk w tym, że nie ma wszystkich jeszcze... ale wczoraj sobie zaparkowałem przed Empikiem to ludzie ze zdziwiniem przyglądali się, co robię przy tych rurach, bo jeszcze sprawdzałem czy się nie ruszają na boki :P

Seba

W kwestii stojaków dla szkół  - nie poruszyliśmy jeszcze tej kwesti w UM, ale pojawiła się szansa załatwienia ich w prostszy sposób:

http://www.mtb.wsg.byd.pl/index.php?id=115&submenu=44

CytujSzkoły zgłoszone do rajdu rowerowego, otrzymają stojaki rowerowe.

Jeremi

#112
CytujNagroda specjalna (barierki rowerowe) przypadnie również najliczniej reprezentowanej w rajdzie SZKOLE!!!
~bydgoszcz.pl

CytujSzkoły zgłoszone do rajdu rowerowego, otrzymają stojaki rowerowe.
~WSG


Zaszła pewna rozbieżność między WSG a Ratuszem.

Zapewne, i tak postawią stojaki takie jak przy ZS 26, z reklamami utrudniającymi zapięcie roweru. Poza tym, w regulaminie, nie napisali czy szkołę ma zgłaszać, nauczyciel, dyrektor, czy może któryś z uczniów. Nie po to wysyłałem z kumplami wniosek żeby teraz stawać na głowie. Mnie, i moim znajomym zależy tylko na tym, żeby można było bezpiecznie zostawić rower pod szkołą.

bir

odpowiadając na pytania:
- zgodnie z tym co jest na stronie http://www.czystabydgoszcz.pl/czysta-bydgoszcz,article,0,1,487,europejski-dzien-bez-samochodu-19092010r.html "Nagroda specjalna przypadnie najliczniej reprezentowanym 6 - ciu PLACÓWKOM! Będą to barierki rowerowe w ilości 4 szt. "

-szkoły zgłasza nauczyciel/opiekun ze szkoły

-o problemie z tablicą informującą o tym, że to stojaki z EDBS informowaliśmy już rok temu. Więc w tym roku nie powinno być z tym problemu.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Jeremi


bir

Spoko. Mam kontakt z głównym organizatorem więc sam chętnie się dowiedziałem szczegółów:) Dzięki za zwrócenie uwagi!
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Seba

Zasięgnęliśmy języka w sprawie stojaków dla szkół i jest krok do przodi: kwestia stojaków jest uzależniona od decyzji dyrektorów szkół, co otwiera nam drogę do szukania sponsorów. Wiemy, które szkoły wnioskowały o stojaki i będziemy z nimi kontaktować się

Jeremi

Świetna wiadomość. Czekam na dalsze informacje w tej sprawie.

Luqas

z naszą szkołą jeszcze się nie kontaktowali ...

bir

Warto pamiętać że szkoły które były na EDBS dostaną stojaki od WGKiOŚ...
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

buldi.nic

Cytat: Luqinio w Październik 01, 2010, 20:19:08
z naszą szkołą jeszcze się nie kontaktowali ...
ZDMiKP nie skontaktuje się z żadnym z wnioskodawców, dlatego też w BMK narodził się pomysł "pomocy" szkołom i wspólnego działania w celu uzyskania środków na stojaki.

mvg (Michu)

Jeśli akcja stojaków jeszcze jest to warto byłoby zgłosić postawienie ich przed wydziałem humanistycznym UKW na Jagiellońskiej. Może jacyś studenci chcieliby tam stawiać swoje kozy. Czasem miałem jakieś sprawy do załatwienia w dziekanacie i powiem wam, że nie ma gdzie przypiąć bajka. Jest płot - trzeba na trawnik wejść i trudno zaczepić. Słupów ze znakami jak na lekarstwo. Jeden słup przy przystanku, ale z kolei przeszkadza chcącym obejrzeć rozkład jazdy. Zdjęcia nie ma, ale wiadomo, że mógłby gdzieś zboku stać.

bir

Niedługo trzeba będzie naciskać by w przyszłym roku wygospodarowane zostały w budżecie miasta kolejne pieniądze na stojaki. Mogłaby być to taka akcja jak w tym roku (pewnie druga edycja poszłaby sprawniej i bez takich zawirowań jak tegoroczna), albo jako przetarg pozwalający na zakup dobrych stojaków do wszystkich urzędów (zastąpienie wyrwikółek).
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Seba

Odświeżając temat - dziś stawiali stojaki na Wyspie Młyńskiej. Tez U-kształtne, ale różniące się od tych zeszłorocznych

buldi.nic

Dziś? Ja je wylukałem już jakiś czas temu tylko nie miały oznakowania i nie były do końca zamontowane :P

Seba

No dziś ekipy tam były, przy początku ścieżki zjeżdżając z kładki koło opery

bir

zgadza się. też ich widziałem jadąc tamtędy. Pewnie to te stojaki o których mówiła rok temu była zastępca prezydenta p. Kojder-Szweda.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Agnieszka85

Tak naprawdę to w wielu wielu miejscach by się przydało... przydałoby się przy każdej Biedronce bo każdy Bydgoszczanin robi tam zakupy a nie ma go gdzie przypiąć, a tak to można zrobić zakupy jadąc po drodze rowerkiem..
przydałoby się wymienić przy Drukarni na ul. Gdańskiej bo tam są tzw ,,wyrwikółka"
nie wiem czy są przy Focusie?

q84_fH

Przy Focus Parku są takie słupki do których można przypiąć rowery, ale nie są w żaden sposób oznakowane. Być może nawet nie są to stojaki rowerowe. Ale bez problemu można do nich przypiąć ramę i jedno koło.

kuba2005

Dobrym miejscem byłby róg Cieszkowskiego i Gdańskiej na przeciw sklepu z butami

w4b

Cytat: kuba2005 w Czerwiec 15, 2011, 06:32:52
Dobrym miejscem byłby róg Cieszkowskiego i Gdańskiej na przeciw sklepu z butami

Zeszloroczna akcja co prawda już zakończyła się ale liczymy na kolejne edycje, wiec wszelkie sugestie mile widziane ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Alex

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,13415284,Wskaz__gdzie_w_miescie_powinny_stanac_stojaki_na_rowery.html#LokBydTxt

W ten sposob gazeta utrwala wirwikolke w swiadomosci spolecznej.
Artykul zajawia zdjecie stojaka wirwikolki, w tresci nie ma slowa ze chodzi o stojaki U ksztaltne.
Alex