Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed masą czerwcową "Muzyczna Masa Krytyczna"

Zaczęty przez buldi.nic, Czerwiec 20, 2011, 12:18:02

« poprzedni - następny »

buldi.nic

Toruń może a my nie?! Że co? Że gorsi? :P

Otóż nie! W tym miesiącu robimy toruński plagiat i startujemy z pierwszą Muzyczną Masą Krytyczną! :)

Dla tych którym nie chce się czytać - plakat:


Następnie dla zainteresowanych trasa: Trasa przejazdu
Startujemy spod HSW Łuczniczka kilka minut o 18:00, trasa mam nadzieje że się spodoba, wjeżdżamy na Stary Rynek by się pokazać że tego dnia "rowerzyści rządzą miastem" ;) wyjeżdżamy w kierunku ronda Jagiellonów i przez Rondo Bernardyńskie, Poznańskie docieramy do Nakielskiej tak by nie utrudniać życia kierowcom na remontowanym skrzyżowaniu Królowej Jadwigi/Focha.

Przejazd kończymy w Myślęcinku ogniskiem więc proszę zabrać kiełbaski - oby pogoda nam dopisała :)

A hasło masy? Oczywiście zobowiązuje!
W tym wątku: http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php/topic,284.75.html można wrzucać swoje preferencje odnośnie muzyki którą chcielibyście usłyszeć w trakcie przejazdu.
Obowiązkowym wyposażeniem każdego uczestnika powinien być dzwonek byśmy narobili w mieście trochę hałasu!
Poszukujemy także muzyków, którzy zgodzili by się grać w trakcie przejazdu. Więc jeżeli jakiś muzyk się wśród nas ukrywa niech się ujawni a my zapewnimy mu wygodny transport na rikszy  8)

Czy jeszcze jakieś pytania?
No tak, zapomniałem. Oczywiście jak co miesiąc będzie możliwość wejścia w posiadanie jedynej, niepowtarzalnej... szprychówki!!!  :D

To chyba na tyle :P
Do przejazdu zostało jeszcze 5 dni. W razie jakiś uwag i pytań piszcie!
I pamiętajcie - obecność obowiązkowa! :)

Pozdrawiam.
Buldi.

EDIT: wiedziałem, że o czymś zapomnę :P Ognisko będzie koło Jolki -> wytłumaczenie gdzie to kilka postów niżej ;)

Pichulec

Ognisko kolo zoo czy przy Jolce?? Nie mam roweru ale na ognicho się pojawię.

mvg (Michu)

Dzięki Buldi.nic za cynk, że jest MASA, bo bym  zapomniał w tym miesiącu. Serio, nie ściemniam :o

Terek

No muzycy by sie znaleźli, tylko jak grać jadąc :P:P

Seba

Muzycy będą siedzieli na rikszach, które będą kogoś kierowane :) może trochę trząść, ale to nie powinno aż takich problemów sprawić :)

buldi.nic

#5
Cytat: Pichulec w Czerwiec 20, 2011, 13:26:23
Ognisko kolo zoo czy przy Jolce?? Nie mam roweru ale na ognicho się pojawię.
Oj, moje niedopatrzenie -> ognisko koło Jolki

Dla niezorientowanych :P tłumaczę... "Jolka" to domek w Myślęcinku znajdujący się za Centrum Edukacji Ekologicznej, nad dobrze znanym wszystkim mieszkańcom miasta "źródełkiem". Do domku prowadzi wybrukowana droga więc najprawdopodobniej trzeba będzie poprowadzić rower kilka metrów, jednak damy radę :)

Tak więc ognisko będziemy mieli właśnie koło Jolki

Cytat: mvg (Michu) w Czerwiec 20, 2011, 13:31:44
Dzięki Buldi.nic za cynk, że jest MASA, bo bym  zapomniał w tym miesiącu. Serio, nie ściemniam :o
O takich rzeczach nie wolno zapominać :P


jerry

Zachęcam do pojawienia się z plastikowymi nakrętkami,zebrane nakrętki odkupuje od nas firma  recyklingowa.
Naszym celem jest zebranie pieniędzy na obóz rehabilitacyjny dla chorego Natanka.
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

PanF4

Jerry czy mogę cię prosić o info ile  Natanek już uzbierał nakrętek,ile zbiera-jak blisko jesteśmy celu!i jeżeli można to dowiedz się ile warta jest tona nakrętek!Pamiętajmy że nie liczby grają cel ale cel uświęca środki!Każdemu można pomoc tylko trzeba chcieć!!!

April

#9
W 2010 roku udało się zebrać 12 ton i dzięki temu Natanek pojechał na obóz.

W tym roku z tego co przeczytałam w aktualnościach zbierane są nakrętki na sprzęt rehabilitacyjny dla Natanka!
Im więcej tym lepiej :)

Żółwik

Będę. Jako że jestem "uzdolniony" muzycznie mogę coś tam pograć. Na rikszę się nie godzę. Z instrumentów na których gram zabiorę harmonijkę(albo dwie) i akustyka(nie za bardzo ogarniam jeszcze 6 strun). Bas i perkusja odpada(wiadomo chyba czemu :) )

buldi.nic

Cytat: Żółwik w Czerwiec 21, 2011, 22:56:58
Będę. Jako że jestem "uzdolniony" muzycznie mogę coś tam pograć. Na rikszę się nie godzę. Z instrumentów na których gram zabiorę harmonijkę(albo dwie) i akustyka(nie za bardzo ogarniam jeszcze 6 strun). Bas i perkusja odpada(wiadomo chyba czemu :) )
Jadąc ciężko Ci będzie grać, może jednak się skusisz na riszkę? :D

Seba


PanF4

Żółwik osobiście będę będę cię powoził byle być chciał dosiąśc rikszy nr 4!

Seba

CytujDruga połowa czerwca zazwyczaj kojarzy się pozytywnie ze względu na rozpoczynające się lato i szkolne wakacje. Jest to także ulubiona pora rowerzystów, dlatego nasz najbliższy przejazd ma być swego rodzaju radosnym powitaniem lata.

O tym, że czerwiec należy w Bydgoszczy do rowerzystów chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Rajd Galerii Pomorskiej, Święto Cykliczne, a w najbliższy piątek, 24 czerwca – Muzyczna Masa Krytyczna. Tym razem stawiamy na dobrą zabawę, by w wyśmienitych humorach powitać lato. Kolorytu naszemu peletonowi ma dodać muzyka, która będzie obecna w różnych postaciach. Zachęcamy do zabrania dzwonków, trąbek i innych przedmiotów, które robią dużo hałasu. Nie zabraknie na pewno grającej przyczepki masowej, a swoje preferencje muzyczne możecie zgłaszać tutaj. Planujemy także przygotowanie pewnej muzycznej niespodzianki, ale o tym wszyscy rowerzyści będą mogli przekonać się w piątek :)

Wyruszamy tradycyjnie o godzinie 18 spod hali ,,Łuczniczka" przy ul. Toruńskiej i przejedziemy przez Stary Rynek, by zaznaczyć swoją obecność w centrum miasta. Trasa tym będzie nieco dłuższa, ale nie powinna nikomu sprawić trudności. Po przejeździe zapraszamy na ognisko do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

PanF4

Prośba do wszystkich posiadających kamizelki masowe a nie chcących uczestniczyć w zabezpieczeniu masowego przejazdu o dostarczenie ich do organizatorów przed masą!Dziękuję

Żółwik

Niestety F4... Czerwcowa masa ma być miejscem premiery mojego śmieciowego ostrego w pierwszej postaci...

e_RaT

Jeeeest w końcu po tylu nieobecnościach zawitam na Masę :)
a teraz się zastanawiam na:
-Rolkach,
CZY
-Rowerku

Na rolkach mogę mieć problem na starym :P ale przebrać na buty szybko też można :P
Impossible Is Nothing

Danielasty

jak z rikszami? potrzebujecie jeszcze drivera do jakiejś? ja na swoim rowerze nie przyjadę z powodów krytycznych ^^

gp111

Skąd startuje "Masa"?.
Plakat mówi, że Łuczniczka, a mapka jak została dołączona w dyskusji pt. Porząkowi, że ze starego Rynku :(.

Lord Golem

to jest mapka marcowej Masy

a swoją drogą przydałoby się podać trasę jutrzejszej Masy tym bardziej że doszły mnie słuchy że ma być dość długa

buldi.nic

Należy po prostu uważnie czytać moje posty a wszystko się znajdzie, trasa podana w pierwszym wątku, którego fragment cytuję poniżej:
Cytat: buldi.nic w Czerwiec 20, 2011, 12:18:02
Następnie dla zainteresowanych trasa: Trasa przejazdu
Startujemy spod HSW Łuczniczka kilka minut o 18:00, trasa mam nadzieje że się spodoba, wjeżdżamy na Stary Rynek by się pokazać że tego dnia "rowerzyści rządzą miastem" ;) wyjeżdżamy w kierunku ronda Jagiellonów i przez Rondo Bernardyńskie, Poznańskie docieramy do Nakielskiej tak by nie utrudniać życia kierowcom na remontowanym skrzyżowaniu Królowej Jadwigi/Focha.

Przejazd kończymy w Myślęcinku ogniskiem więc proszę zabrać kiełbaski - oby pogoda nam dopisała :)

Seba

Cytat: Lord Golem w Czerwiec 23, 2011, 21:34:37
a swoją drogą przydałoby się podać trasę jutrzejszej Masy tym bardziej że doszły mnie słuchy że ma być dość długa

Trasa nie ma być długa, tylko dłuższa niż ostatnio ;) ostatnie masy po prostu z różnych względów były krótsze, a jutrzejsza będzie taka w normie

adam1992

#23
jerry weź plecak na nakrętki ;)

jedziemy według mapy w pierwszym poście?

buldi.nic


April


Lord Golem

Działa działa ale trzeba chwilę poczekać :)

sabina89

Cytat: April w Czerwiec 24, 2011, 10:40:26
Czyli zakrętki można zabrać?
Podbijam pytanie, bo nie wiem czy brać ze sobą jakiś plecak do pomocy. Jerry, będziesz przygotowany na odbiór większej ilości nakrętek?
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

jerry

Podbijam odpowiedz każdą ilość biorę czym więcej tym lepiej  ;)
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

adam1992

miałem spory worek nakrętek(coś koło 1200sztuk)w piwnicy,ale okazało się że ojciec wydał je jakiemuś znajomemu z roboty na jakąś akcję(dobrze,że ich nie  wyrzucił).Tak więc przywiozę tylko kilka sztuk :-\