Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Porządkowi

Zaczęty przez Michalecki, Wrzesień 03, 2010, 23:47:02

« poprzedni - następny »

Michalecki

Jednym ze sposobów zadziałania na masie jest przyłączenie się do grona porządkowych. Jako koordynator tych służb proszę o w miarę możliwości wcześniejsze przybywanie na Masę (17:40). Pozwoli to na zapoznanie się z obowiązkami. Ponad to będę wiedział, na kogo mogę liczyć i kto mi pomoże. Jeśli będziemy mieli wsparcie policji, a na najbliższych masach ma być to nasza funkcja ograniczy się do pilnowania porządku wśród uczestników przejazdu. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na szaleńców, którzy skaczą, ostro hamują itd. Ponad to zajmujemy tylko JEDEN pas. Szczegóły jeśli dopisze pogoda to omówimy w ostatni pt. września. Proszę jednak już teraz, aby chętne osoby się wpisywały to będzie wiadomo, ilu nas będzie.

Seba


kita

Proponuję aby osoba odpowiedzialna za porządkowych, nauczyła się na pamięć trasy jaką porusza się Masa Krytyczna, wiedziała w których momentach będzie zagrożenie dla uczestników, przewidywała w których momentach będzie trzeba wspomóc policję (Straży Miejskiej już nie będzie).
Z całej grupy osób jadących wychwytywała za w czasu osoby które mogą potencjalnie stwarzać zagrożenie.
Była komunikatywna ze wszystkimi osobami które będzie miała do pomocy, jak również będzie poniekąd i za nie odpowiedzialna aby zawsze wiedziała gdzie są tak dobierała osoby do zabezpieczenia aby zawsze miała kogoś do sytuacji awaryjnej.

elvis-1974

uzupełniając Kitę- Michalecki rządzi i dzieli robotę -sam nie obstawia choćby po to by mieć ogląd na całość sytuacji i możliwość wsparcia w newralgicznych punktach ;)

buzon

Zgłaszam się więc i ja
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

Michalecki

Cieszę się, że jest już jakaś grupka chętnych. Liczę na więcej ;)

Pichulec


roxy

Oczywiście na mnie też możecie liczyć ;)

buldi.nic

Zaznaczam że później skontroluję deklarację z rzeczywistością :P

Luqas

na mój wcześniejszy przyjazd też można spokojnie liczyć  ;) (tak wygłoszę formułkę: zgłaszam się! )

kita

Cytat: buldi.nic w Wrzesień 05, 2010, 00:34:42
Zaznaczam że później skontroluję deklarację z rzeczywistością :P

dlatego się nie deklaruję  ;)

roxy

Dlatego ja już niczego nie mogę obiecać - mam już 4 szwy,a wolałabym nie mieć więcej :P Na masie oczywiście będę, ale pewnie tylko jako uczestnik przejazdu.

Pichulec

#12
Przykro mi, muszę zrezygnować tym razem z funkcji porządkowego... Czeka mnie inwentaryzacja od rana do wieczora w pracy :( Chętnych po kamizelkę masową zapraszam do Fordonu. W razie co pw

Piochu

Widze żę ludzię sie wykruszają, a robote zrobić trzeba... Wpiszcie mnie na liste :P
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

Danielasty

tutaj masz jeszcze o mnie. Pichu byś pożyczył kamizelkę wtedy?

Pichulec

Cytat: Danielasty w Wrzesień 21, 2010, 22:16:46
tutaj masz jeszcze o mnie. Pichu byś pożyczył kamizelkę wtedy?
Tak, podjedź po nią któregoś dnia przed 11:00 rano bo na 12 mam do pracy w tym tygodniu.

e_RaT

Ja też jestem chętny :)

Kamizelkę posiadam ale została w samochodzie którym mój tata pojechał w delegację, tak więc może w piątek będę miał swoją, a jak by dało radę to miał bym prośbę aby ktoś mi pożyczył :P
Impossible Is Nothing

Seba

Poszukujemy chętnych do zabezpieczenia trasy w piątek, potrzebne ok. 8 osób. Proszę o wpisy tutaj, bo potrzebujemy wiedzieć jak najwcześniej, kto będzie do dyspozycji :)

Pichulec

Zgłaszam gotowość.

PanF4

Chętny zwarty i gotowy!tylko zapomnieli co niektórzy że PanF4 korzysta aż z telefonu i jeszcze nie widział trasy!

Pichulec

Specjalnie dla ciebie przyjacielu ;)



Mam nadzieję, że się rozczytasz.

buzon

Dopowiem do mapki picha że wyjeżdżamy w kierunku Planu Teatralnego, potem podjezdzamy kujawska - zebys ino masy na odwrót nie zabezpieczył :D


A co do funkcji porządkowego - z przyczyn techniczno-rodzinnych nie będę mógł się jej podjąć. Poprowadzę przejazd, albo nie wiem, będę się obijał :D
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

Seba

Mogę nie dojechać na 17:30, ale jeśli będzie brakowało ludzi to liczcie mnie do obstawy :)

Seba

Przypominam, że obstawiający spotykają się pod halą już o 17:30

PanF4

Z przyczyn wynikłych mogę się zjawić przed samym startem i równie szybko zniknę!-ale udział w zabespieczeniu biorę!

pelus

Skoro będzie brak zabezpieczenia medycznego w czasie przejazdu, mogę tak jak kiedyś obstawić tyły masy, aby w razie czego interweniować  ;)

Seba

Tak, dobry pomysł :)

Seba

Zebranie zabezpieczających tradycyjnie o 17:30. Kto się deklaruje?

kris_bdg

W związku z tym że jadę sam, mogę obstawiać, mam do dyspozycji dwa radiotelefony.

GUMIS

jak jest potrzeba rowniez moge uczestniczyc w zabezpieczeniu.

Seba

Zdecydowanie jest :)

Żółwik

Zgłaszam się na ubezpieczyciela Wrześniowej masy.

Seba

szybko, bo jeszcze sierpień po drodze :P

Żółwik

W sierpniu będę miał podopieczną więc "się nie da".

Seba

Kto jutro pisze się na obstawę? zbiórka 17:40 przed halą

DarekW

AJ mogę jeśli nie będzie chętnych oczywiście ;)

Luqas

ja będę
swoją kamizelkę czy otrzymam masońską?

Seba

Jeśli masz swoją to weź w razie czego ;)

GUMIS

Jak bedzie potrzeba to również mogę zabezpieczać,w razie czego zabiorę kamizelkę.

Seba

Im więcej kamizelek, tym lepiej, bo braki są ;)

GUMIS

tylko w razie czego ktoś by musiał szczekaczkę zabrać.

Seba

ustalimy wszystko na miejscu wtedy

pelus

Medycznie zabezpieczone tyły też będą..  Radzę zabrać dzisiaj dużo wody dla ochłody ;D

GUMIS

Moze pożyczymy przyczepkę od wodociągów z pitną wodą :D

Seba

W najbliższą sobotę ubezpieczamy rajd z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Rzucam już hasło wcześniej, bo termin jest niestandardowy. Zbiórka o 11:15 na Starym Rynku. Od tego przejazdu nastąpi pewna zmiana - będziemy już jeździli w nowych kamizelkach masowych, także zielonych nie musicie już brać :)

kita

mnie na przejeździe nie będzie :(
wyższy priorytet, będę w pracy a właściwie będę na stoisku CentrumRowerowe.pl na młyńskiej na murawie  prezentował... właśnie nie wiem dokładnie co lecz będę prezentował.

Luqas

ja spróbuję się zjawić  ;)

DarekW

Sebuś  trasę mamy do wglądu ;) ?  8)

Luqas

nie, będzie tajna  :o

Seba