Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Trasy do jazdy na rolkach

Zaczęty przez w4b, Lipiec 15, 2010, 09:44:19

« poprzedni - następny »

w4b

Jakie znacie miejsca do jazdy na rolkach  ? Ja mogę polecić

- Myślęcinek - główna aleja (ul Hipiczna) - wadą jest duży ruch rowerowy
- Myślęcinek - między jeziorkami a zoo - tu z kolei pojawiają się zarówno piesi jak i rowerzyści
- Osiedle Glinki - ul. Dąbrowa - to jest ulica dopuszczona do ruchu  :(
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bir

Cytat: w4b w Lipiec 15, 2010, 09:44:19

- Myślęcinek - główna aleja (ul Hipiczna) - wadą jest duży ruch rowerowy

ładne rzeczy piszesz  ;)
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

Cóż, to jest dział dla rolkarzy więc pisze z ich perspektywy :P
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Hooter

Pierwszy raz od dłuższego czasu miałem okazję przejechać się główną aleją Myślęcinka (ul. Hipiczna) i miałem wrażenie, że natknąłem się na Rolkową Masę Krytyczną. Swobodny przejazd rowerem był delikatnie mówiąc utrudniony. Aż chciałoby się zwrócić do braci rolkowej parafrazując słowa naszego bydgoskiego guru wszelakiej turystyki mobilnej:
" - Kupcie sobie węższe rolki!"

A tak całkiem serio to pomimo tego, że jestem świadomy, iż to chyba jedyny odcinek bydgoskiej nawierzchni, na której można z przyjemnością pojeździć na rolkach i rolkarzom nie mogę nic zarzucić, a wręcz przeciwnie, bo reakcje były jak najbardziej pozytywne (kilkukrotnie usłyszałem 'sorry' 'przepraszam') to jakoś wewnętrznie daleki jestem od bycia zwolennikiem wspólnego ruchu rowerzystów i rolkarzy (głównie ze względów bezpieczeństwa, bo chociażby połączenie jednośladu z kimś stawiającym pierwsze kroki na rolkach nie brzmi dość zachęcająco). Ale wszelkie formy aktywności trzeba promować zatem w godzinach szczytu po prostu trzeba zacząć wybierać alternatywną ścieżkę przy szosie Gdańskiej.

e_RaT

Na rolkach pojeździsz prawie wszędzie :)
no ale i tak największa frajda była teraz na 79 masie :)
Ulica Rulez :P
Impossible Is Nothing

buldi.nic

Cytat: e_RaT w Lipiec 31, 2010, 17:48:38
Na rolkach pojeździsz prawie wszędzie :)
no ale i tak największa frajda była teraz na 79 masie :)
Ulica Rulez :P
Wam masa spodobała się chyba z tego powodu, że mogliście pojeździć ulicą? :P

e_RaT

nie była frajda :):
-pomagalismy sobie nawzajem podciągając się
-naprawdę świetnie się jechało
-do tego muzyczka i fajna atmosfera :)

-po ulicach to większość z nas pojezdzi na maratonach :P.
Impossible Is Nothing

w4b

Cytat: e_RaT w Lipiec 31, 2010, 18:58:43
-po ulicach to większość z nas pojezdzi na maratonach :P.
Są w okolicy jakieś maratony na rolkach ? Chętnie bym coś takiego zobaczył
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

e_RaT

28.08.2010 w Gdańsku
chętnych zapraszamy do kibicowania :P
odbędą się również zawody freestyle
oraz wyścigi na krótki dystans

A DOKŁADNE INFORMACJE NA TEJ STRONIE :P

http://www.maratonsierpniowy.pl/index.php
Impossible Is Nothing

bohun

Pozwolę sobie sięgnąć trochę do historii :-) Większymi grupami jeździliśmy regularnie pod Tesco. Raz nawet odbyła się tam nasza rolkowa impreza z gonitwami i zabawą :-) Również pod dawnym Minimalem czyli obecną Billą. Także często na Placu Wolności.

Sam często jeźdźiłem w tunelu przy obecnym Realu, a także pod Rondem Jagiellońskim.

To były czasy... ::)



if 1 slow, then everybody slow if 1 know, then everybody know if 1 flow, then everybody flow if 1 blow, then everybody blow

bohun

Obecnie świetnie jeździ się na ulicy Cmentarnej na Wyżynach. To ta ulica od ul. Glinki w stronę lasu za Makro. Najlepiej w weekendy oraz po godz 21. Wtedy prawie nie ma tam ruchu. Ulica jest szeroka, asfalt jest świetny. Przy ulicy jest chodnik. Teraz ulica dochodzi aż do samego lasu. Przy Glinkach jest dobrze z górki. Podsumowując - trasa b dobra. Super na rekreację oraz szybsze tempo. Łącznie ok 2 km.
if 1 slow, then everybody slow if 1 know, then everybody know if 1 flow, then everybody flow if 1 blow, then everybody blow

bohun

Kolejnym fajnym miejscem jest ul. Dąbrowa zaczynająca się przy "Chemiku" na Wyżynach. Nawierzchnia nie jest idealna, ale za to jedzie się w lesie. interesująca rekreacyjna trasa.
if 1 slow, then everybody slow if 1 know, then everybody know if 1 flow, then everybody flow if 1 blow, then everybody blow

bohun

Do tego dopisałbym jeszcze parking przy "Chemiku". Zerowy ruch i wyjątkowo dobra nawierzchnia. Idealna na trening i do szaleństw. Szczerze polecam.
if 1 slow, then everybody slow if 1 know, then everybody know if 1 flow, then everybody flow if 1 blow, then everybody blow

bohun

Prawdopodobnie bardzo interesującym miejscem do jazdy będzie Wyspa Młyńska. Budowany jest tam obecnie deptak - pasaż z wyjątkowo dobrą nawierzchnią. Pytanie tylko jak będzie z ilością miejsca. Zobaczymy, jeśli da się tam jeździć to będę pierwszym, który przetestuje i zda relacje  ;D
if 1 slow, then everybody slow if 1 know, then everybody know if 1 flow, then everybody flow if 1 blow, then everybody blow

bohun

Cytat: buldi.nic w Lipiec 31, 2010, 18:12:58
Cytat: e_RaT w Lipiec 31, 2010, 17:48:38
Na rolkach pojeździsz prawie wszędzie :)
no ale i tak największa frajda była teraz na 79 masie :)
Ulica Rulez :P
Wam masa spodobała się chyba z tego powodu, że mogliście pojeździć ulicą? :P


Ulicami jeździliśmy, jeździmy i będziemy jeździć nie raz i nie dwa  :P
if 1 slow, then everybody slow if 1 know, then everybody know if 1 flow, then everybody flow if 1 blow, then everybody blow

sabina89

#15
Z krótkich, asfaltowych odcinków:
- ślepa uliczka między brzozową a horodelską (bliżej kujawskiej, za tym parkingiem).
- stawowa (część za skrzyżowaniem z broniewskiego, od przychodni po las).

Przyjemnie sie jeździło swego czasu. Nie wiem jak to teraz wygląda, po tych roztopach. Sprawdzi się przy okazji.
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

bastek1989

a co do ul. Cmentarnej przejade sie przetestowac. jeszcze nie bylem ale polece trase rowerowa w Trzcincu jest to odcinek 5km dosc szeroki ale jak dla rolkarzy to polecam od stacji pkp do zielonki czyli 3km

demon

już po sezonie śmigania na rolkach ale może właśnie to dobra pora w właśnie teraz kiedy ma się odpoczynek od 'rolkowania' 'pobawić się' w zaznaczanie na miejsc gdzie warto i można na rolkach pośmigać i polecam do tego tą stronkę www.inlinemap.net

7tomas7

Cytat: bohun w Listopad 05, 2010, 23:46:52
Kolejnym fajnym miejscem jest ul. Dąbrowa zaczynająca się przy "Chemiku" na Wyżynach. Nawierzchnia nie jest idealna, ale za to jedzie się w lesie. interesująca rekreacyjna trasa.

Super trasa. Jeżdżę tam czasami.

Lord Golem

W Myślęcinku została zbudowana nowa droga asfaltowa od Gdańskiej aż do Hipicznej (obok Różopola). Teraz można jeździć po pętli wokół jeziorka. Ciekawiej i przyjemniej niż na Hipicznej. Polecam.

Kudłaty

#20
Chciałbym zwrócić uwagę, że niezłym miejscem do jazdy na rolkach w Bydgoszczy jest park przemysłowy po Zachemie(wjazd- ulicą Glinki do końca w stronę Torunia). Znajduje się tam tak jakby dokładnie policzyć ponad 10 km ścieżek rowerowych(wylane niezłej jakości asfaltem) z chodnikami i pozostałą infrastrukturą. W dni powszednie w okolicach godziny 19 sporo ludzi tam jeździ ale wszystko odbywa się w sposób bezpieczny i bezkolizyjny. Zachęcam i polecam- naprawdę  warto. Do zobaczenia na trasie:)