Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Plakat Wiosenny

Zaczęty przez buldi.nic, Luty 22, 2009, 19:45:18

« poprzedni - następny »

buldi.nic

Witam wszystkich!

Ponieważ akcja plakatowa jest bardzo trudna w realizacji (brak osób, funduszy no i czasu) mam pomysł (nie tylko ja, ale ktoś podpisać się pod nim musi) by były tylko 4 plakaty na rok.
Czyli:
1. Wiosenny (Marzec, Kwiecień, Maj)
2. Letni (Czerwiec, Lipiec, Sierpień)
3. Jesienny (Wrzesień, Październik, Listopad)
4. Zimowy (Grudzień, Styczeń, Luty)
Tak więc plakaty będą przygotowywane raz na trzy miesiące. Na takim plakacie będą daty trzech mas, ich tematy, i jakieś inne "pierdoły".
Zakładam, że na ich powstanie uda mi się wyciągnąć fundusze od masowiczów gdyż mają być przynajmniej A3 i kolorowe. Tak więc koszt jednego plakatu może wynieść kilka złotych i jeśli ma być ich kilka/kilkadziesiąt to przepraszam, ale np. 50-100zł nie jestem wstanie na nie wyłożyć samemu.
Ilość plakatów ograniczy się do sklepów rowerowych i ewentualnie do miejsc w których będą wisieć te trzy miesiące.

Czy wam się to podoba czy też nie plakaty na trzy miesiące wprowadzam do "obiegu" i rezygnuję z comiesięcznych gdyż jak na razie tylko ja, Wab, Kitajec i Damian zajmujemy się nimi.
Jeśli są jakieś uwagi chętnie wysłuchamy...

Ale zmierzając do sedna...
Potrzeba tematów na masę Marcową, Kwietniową i Majową.
Moje pomysły:
Marzec: Powitanie Wiosny
Kwiecień: ?
Maj: ?
Tak, że więc wspólnymi siłami będziemy musieli coś wymyśleć. I niestety trzeba się streszczać bo czasu mało a plakat trzeba robić.
A no i jeśli są jakieś pomysły/grafiki na plakat to proszę umieszczać, wszelkie pomysły się przydadzą.

Pozdrawiam.
Buldi.



w4b

Ma to sens. Plakatów mniej więc koszty będą niższe oraz czasu mniej pochłonie projektowanie, drukowanie, rozwieszanie. Szczególnie że wiele osób się w to nie angażuje (5 osób).
Dodatkowo dzięki temu że plakaty będą znacznie wyższej jakości (o ile fundusze pozwolą) będą bardziej przyciągały uwagę.

Pierwszy plakat będzie mógł powstać gdy ustalone zostaną tematy mas oraz ocenione możliwości druku w kolorze.
Mam nadzeję że Buldi przesadził z kosztami i będą one niższe. 

Zna ktoś miejsce w którym niedrogo można wydrukować plakaty A3 w kolorze?
Może ma ktoś możliwość wydruku takich plakatów ?
Można by umieścić logo sponsora, który podejmie sie ich druku na plakatach jeśli takowy by się znalazł.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Kitajec

Ja oczywiście jako trzeci z tej "trójki" podpisuje się pod pomysłem i zachęcam do pomocy.

Wab jakie 5 osób? Ty, Buldi, Damian, ja i ... ?

w4b

Nie wszyscy chcą się ujawniać
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

Cytat: w4b w Luty 25, 2009, 22:11:16
Nie wszyscy chcą się ujawniać
Tak... ale nas ciekawi z kim współpracujemy, zresztą wypadało by powiedzieć, że ktoś jeszcze do nas "dołączył"...

Kitajec

Zgadzam się, wolałbym wiedzieć z kim współpracuje... Aczkolwiek już chyba i tak wiem o kogo chodzi

Biskup

Może na marcowy plakat " powitanie wiosny" można by umieścić rowerzystę jadącego szosą na której widnieje znak koniec miejscowości ZIMA i drugi znak początek miejscowości WIOSNA ( oczywiście w tle jakieś motywy wiosenne słonko itp.)
To taka moja propozycja może ktoś coś zmodyfikuje ;)


A co do tematów na kwiecień i maj to proponuje w kwietniu zrobić temacik związany z świętem 1 lub 3 maja, a w maju związany z dniem dziecka ktory wypada kilka dni po masie... może hasło nawiązujące " Rodzicu zabierz swoje dziecko na wyprawe rowerową z okazji dnia dziecka" albo coś w tym stylu...

To są luźne propozycje może temat dalej sie rozwinie

Pozdrawiam

Kitajec

Pod plakat co zaproponowałeś z tymi tablicami można by jeszcze jakos podpiąć to hasło które wczoraj na spotkaniu organizacyjnym podrzuciłem, chodzi mi dokładnie o to że "rowerem zdrowiej, szybciej i przyjemniej' .

Ale sprawa fundamentalna, odpuszczamy plakat na trzy miesiące i przygotowujemy go dopiero na kwiecień, maj, czerwiec (a na marzec zwykły plakat), czy sprężamy się i robimy go na marzec, kawieciń, maj?

Biskup

To wtedy to hasło można by umieścić w nagłówku "POWITANIE WIOSNY Z ROWEREM : ZDROWIEJ SZYBCIEJ I PRZYJEMNIEJ"

w4b

Co do luźnych pomysłów które wykluły się na spotkaniu organizacyjnym to były to także:
- Temat jednej z przyszłych mas: "Masa kowbojska"
- Trasa do Fordonu latem poprowadzona częściowo drogami rowerowymi tam gdzie wystąpują (ul. Kamienna), pozostała część trasy szosą
- "Powitanie wiosny"
- "Bądź inny jeżdzij na 2 kółkach a nie 4"
- "Wyciągnij rower z piwnicy" (zanim go ukradną  ;D), "odkurz rower i nasmaruj"
- "Rowerem szybciej, zdrowiej i przyjemniej"

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]