Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[Kulki do ośki] Jakie? Gdzie?

Zaczęty przez XWindowsMen, Styczeń 12, 2013, 14:21:22

« poprzedni - następny »

XWindowsMen

Witam.
Wiem - trochę wróżenie z fusów a pod ręką brak suwmiarki :/ Jakiej wielkości kuleczki alu montują w rowerach do piasty tylniej / przedniej dziś w rowerach? Ostatnio rozkręcałem koła i trochę tego się wysypało... chciałbym zaopatrzeć się w jakieś nowe. Sprzęt klasy Alvivio... jakby co. Są dostępne w sklepach rowerowych w BYD? Teraz nie mogę sprawdzić, gdyż... leżę w łóżku rozbity :/ Aaaa! W środku do smarowania... zwykły tawot wystarczy? Pozdrawiam.

zibi_4don

Kulki masz w każdym sklepie. Przynajmniej powinny być w każdym szanującym się. Zwykły smar do łożysk może być. Rozmiary są chyba tylko dwa ;p mniejsze i większe. Ale na pewno one nie są alu. Ja ostatnio kupiłem na Wiślanej w paczkach po 100szt. Często je wymieniam (nie tylko w swoich kołach) więc mi się opłacało.

XWindowsMen

Pamiętasz może cenę? Można kupić w mniejszej ilości?

zibi_4don

na sztuki kosztują yyy... nie pamiętam, jakieś 10-30gr. Ja płaciłem 5zł za paczuszkę 100pcs. Ośkę też kupisz razem z stożkami/konusami w sklepie rowerowym.

XWindowsMen

Dzięki wielkie :) W poniedziałek rękawy do góry i zabieram się do pracy. Pierwszy raz mi się zdarzyło, żeby ośka ot tak sobie pękła w pół... a ja chuderlak raczej jestem ;)