Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[Usterki i buble] skrzyżowanie Brzozowa - Kujawska

Zaczęty przez Lord Golem, Czerwiec 28, 2011, 16:31:02

« poprzedni - następny »

Lord Golem

skrzyżowanie Brzozowa - Kujawska po stronie południoej
zbyt wąska ścieżka


i niedoróbka przy przejeździe

DarekW

Jeśli chodzi o zbyt wąskie ścieżki orientujecie się może jak wygląda sprawa z tą idącą przez Niemcz jest ona niestety zamiast udogodnieniem, utrudnieniem i miejscem po którym niechętnie i rzadko się poruszam.

buldi.nic

A czy w Niemczu nadal jest oznakowanie pionowe? (poziomego nigdy nie było)

DarekW

Przejeżdżałem tamtędy dziś rano i są znaki C13/16 z dość dużą intensywnością a ta ścieżka jest po prostu udręką.

Lord Golem

śmieszka na Kujawskiej po zachodniej stronie miała połączyć ścieżkę na ul. Solskiego ze ścieżką obok Carrefoura.
ale jak zwykle na dobrych chęciach się skończyło

jadąc od ronda Kujawskiego natrafiamy na przejście, ale gdzie przejazd?


dalej mamy przystanek (nie zrobiłem zdjęć) bez wydzielonego pasa dla rowerów
następnie przejazd przez ul. Konopnickiej z wysokimi krawężnikami (postaram się dostarczyć zdjęcia w późniejszym czasie)

dalej już jest wydzielony pas dla rowerów z części chodnika
ale to byłoby za piękne, dlatego kierowcy blachosmrodów przyczyniają się do tego abyśmy mieli rozrywkę w postaci slalomu




tam oczywiście nie ma miejsc parkingowych, widoczne płyty chodnikowe to pozostałość po dawnym przystanku PKS

PanF4

Lord Golem nie chce być nadgorliwy i ... ale jeżeli mogę prosić to wrzucaj linki do zdjęć a nieżeli zdjęcia!Cenimy twoją kreatywność ale za chwilę zapchamy forum samymy zdjęciami a z tego co wiem to Admina jak i SBMK nie stać na obecną chwilę na zmianę bardziej pojemnościowego serwera!DZIĘKUJĘ   

Seba

PanF spoko, to są zdjęcia zamieszczone na zewn serwerze - tak przynajmniej mi się wydaje :)

Lord Golem

oczywiście, tu umieszczam tylko link z rozszerzeniem dla obrazu

//edit: admin: Dzięki za czujność ;) Tylko zdjęcia dołączane jako załącznik zapychają serwer, Lord wrzuca je na stronę imageshack.us i tylko wkleja do nas więc nie ma problemu :)

Lord Golem

#8
Wczoraj jadąc Kujawską od skrzyżowania z Brzozową po stronie wschodniej nie mogłem się powstrzymać od robienia zdjęć, tyle tam kwiatków

1. Ścieżka nagle przerwana chodnikiem


2. Zapadnięta nawierzchnia, jak widać po zbierającej się wodzie



3. Na środku ścieżki znajdującej się po lewej stronie piękne drzewo


a jadący w drugą stronę mogą nas uznać że nie znamy zasad poruszania się po ścieżkach,
już nie wspominając o pieszych którym zwracamy uwagę że idą po niewłaściwej stronie - brak konsekwencji

Lord Golem

po drugiej stronie Kujawskiej  zaczynając od skrzyżowania z ul. Konopnickiej

1. Jak dostać się na tę ścieżkę przy takiej jakości krawężników, na przejściu przez Kujawską krawężniki mają po 7 cm.


2. Ścieżka zawsze w tym miejscu jest zastawiona


3. Jakiś mało znaczący wyjazd ale zawsze ważniejszy od rowerzystów


4. Ścieżka ma zaledwie metr szerokości


5. Przejazd przez Brzozową, brak respektowania jakichkolwiek przepisów


6. A oto przykład innego przejazdu na tym skrzyżowaniu,
ścieżka ma zaledwie metr szerokości i łamie się pod kątem 90 stopni, nadaje się tylko dla monocyklów rowerów cyrkowych
wcześniejsze zdjęcie pokazuje ten sam problem


innym problemem na tym skrzyżowaniu jest sygnalizacja: przez każde przejście można przekroczyć po jednym cyklu świateł tzn 4 min.
przekraczając skrzyżowanie trzeba przejść przez co najmniej 2 przejścia co daje 8 minut,
są tez absurdalne momenty gdy samochody mają czerwone i na przejściu jest czerwone
trzeba mieć bardzo dużo czasu na pokonanie tego skrzyżowania