Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed lutową masą

Zaczęty przez Seba, Luty 02, 2012, 16:45:36

« poprzedni - następny »

Seba

Jakieś koncepcje tras, przejazdu, tematu? :)

w4b

Byle była krótka bo zimno :D
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

Jak kiedyś - "Kierowco pokochaj rowerzystę"  - z okazji walentynek? :P

w4b

Może trochę dziwnie brzmi ale pozytywnie. Można pożonglować trochę tą nazwą jeszcze...
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

agent

#4
Bardziej się to na EuroPride nadaje i inne parady równości (czyt. wyższości). Kierowca nie musi kochać rowerzysty, ale można się odnieść do samych ludzi by pokochali rower. I tak rowerzysta jest kojarzony z przeciwnikiem kierowcy, więc po co to pogłębiać?
Nawet jeżeli hasło do czegoś na odwrót co ma niby to odkręcić i tak sugeruje ten negatywny wmawiany fakt, a to nieprawda jak się na to szerzej spojrzy. W dziwnej sytuacji mogą się znaleźć ludzie, którzy jeżdżą rowerem, ale też użytkują samochód. Moim zdaniem nikomu nie jest potrzebna takie radykalne biegunowanie ludzi pomiędzy samochodem a rowerem.

Środek obrazowania uwielbienia dla roweru (czy miłości) jest moim zdaniem niewyczerpany jeszcze, a odnoszenie się do rzekomych antagonizmów kierowców do rowerzystów krótkowzroczne i płytkie... wmawiane do porzygu.

buldi.nic

Heh... no ja w tym haśle sprzed kilku lat widziałem tylko wesołe podejście do lutego jako miesiąca walentynkowego szaleństwa i kojarzyło mi się jedynie z czerwonymi serduszkami przy rowerach :P Ale ok, może jestem krótkowzroczny i płytki, że nie widzę głębszego znaczenia tego hasła :D

Pytanie: inne propozycje? :)


damianpia

To może trasa w kształcie serca? Co do lutowej masy to piszę się na 50% :)
;)

w4b

#8
Lutowa masa jest też pewną ważną dla polskich rowerzystów rocznicą zmian w przepisach ruchu drogowego. Szykują się też kolejne zmiany o których więcej na stronie http://masa.bydgoszcz.pl/archiwum/172-wiosenne-porzadki-w-przepisach-niezbedne-konwencja-wiedenska
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

3w1

Witam
Mam pytanie do Jerrego, czy będziesz po masie zbierał nakrętki?
Pozdrawiam Ania

Seba

Jutro będzie tłoczno pod halą, bo o 18 jest ważny mecz Delecty, ale powinniśmy się zmieścić :)

w4b

Trasa dość krótka (7km) więc pójdzie gładko i ok 19 będziemy już na Starym Rynku ;)
Pamiętajcie o oświetleniu.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

jerry

Dzisiaj wpłaciłem na konto fundacji 'Zdążyć z Pomocą' współpracującą z Natankiem kwotę 50zł za nakrętki
przelew jak zostanie zrealizowany wkleję w powyższym temacie potwierdzenie,wielkie dzięki za zbieranie nakrętek i zachęcam do kontynuacji  ;)
Na najbliższej masie nakrętki będą zbierane pod koniec masy  :)
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Seba

Dziś na godzinę 18:45-50 mamy zapowiedziane wejście live w Zbliżeniach. W związku z tym ruszamy punktualnie o 18, żeby na SR pojawić się w momencie nadawania. Jest to spora szansa na promocję roweru przed wiosną, więc liczymy na dużą frekwencję :)

Worner

Wiadomo jaka jest oficjalna trasa Lutowej masy?


damianpia

Jakby ktoś mógł mi pożyczyć na mase przednie światełko rowerowe, bardzo bym się cieszył, objechałem sklepy i nie mogę nic małego znaleźć :/
;)

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]