Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Stara przyczepka masowa

Zaczęty przez buldi.nic, Marzec 03, 2009, 20:11:21

« poprzedni - następny »

w4b

#50
Nie wiedziałem jak było kiedyś, ale wiem jak to wygląda dziś:

Przyczepka jest sprawna i jeździ za sprawą Szkodnika, ma jeden sprawny wzmacniacz ok 30W (2x TDA2030 w układzie mostkowym), akumulator na czas masy będzie wypożyczony, docelowo jednak kupimy żelowy... jak będą na to fundusze.

Co do "wystarczyło zapytać":

Nikt nie wiedział kto ma przyczepkę. Bezskutecznie prosiliśmy wszystkich aby jeśli wie gdzie ona jest ją przywiózł/wypoczyczył/dał kontakt do właściciela... cokolwiek, nic to nie dało. Jedynie dowiedzieliśmy się że "przyczepkę ma Paweł ale jest w UK".
Stwierdziliśmy że skoro nie mamy dostępu do istniejącej przyczepki zrobimy nową.
Gdy trwały przygotowania do uruchomienia cyklu produkcyjnego, kombinowanie sprawarki, wymyślanie projektu itd zjawił się Szkodnik i oznajmił że ma przyczepkę tylko musi jej ramę załatwić i sprawić by jeździła, zrobił jak mówił z tym że był problem bo obydwa wzmacniacze w przyczepie były popsute, (spalona dioda na wejściu, popalone scalaki). Miałem wzmacniacz 2x18 W zasilany z 2x18V który kiedyś zmajstrowałem, przerobiłem go na układ mostkowy zasilany pojedynczym napięciem (wszystko na pająka, płytka wygląda koszmarnie) i tak mamy wzmacniacz.
Tym sposobem mamy przyczepę.. było więcej z tym perypetii, poczytaj ten wątek od początku a wszystkiego się dowiesz
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

snuffi

Tak z ciekawości, przyczepka jest w starym pudle?
Mógłby ktoś wrzucić zdjęcia?

Pawell

#52
akumulator jest do przyczepki... leży i czeka... wystarczy zadzwoni tak jak mówiłem wcześniej. Jednak jeszcze raz napiszę. OBA WZMACNIACZE DZIAŁAŁY!!! JEŚLI SPALILIŚCIE JE PRZEZ NIEUMIEJĘTNE PODŁĄCZENIE AKUMULATORA TO WASZA WINA !!! OBA DZIAŁAŁY NA 1 000 000 %...

W sprawie zasilacza zadzwońcie do mnie XXX XXX XXX. Został kupiony do przyczepki i i tak nigdzie indziej go nie wykorzystam więc możecie go zabrac. Było pod niego mocowanie zrobione na spodzie... Nie wiem co zostało i jak przerobione z konstrukcji więc mocowaniem pewnie będziecie musieli się zając jeszcze raz.

Pozdrawiam
Paweł (ten co był na 2,5 miesiąca w UK)

//edit: admin: numer telefonu przeniesiony do działu nie dostępnego publicznie - ochrona danych osobowych

Ply

siemka wszystkim  ;D czas wrócić do masowego życia, jeśli któryś ze wzm padł podrzućcie go do mnie, jest duża szansa ze go postawie na nogi.

w4b

#54
Witamy (po latach ?  ;))

Z tego co wiem jeden z uszkodzonych wzmaków leży u Szkody... albo u Klimasa... już sam nie wiem.
Z drugiego (żółtego) zostały wyciągnięte bebechy i wstawiona moja samoróbka... która podobno nie gra zbyt dobrze choć u mnie po podłączeniu do zasilacza 12V chodził jak trzeba... to też u Szkodnika być powinno

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Dylan

Czewrony wzmak FIRSTA ma ujarane scalaki i kondensatory. Brawo dla tego kto odwrotną biegunowość zapodał wzmacniaczom ;/ (nienaprawialny)

kila_bdg

Cytat: Dylan w Czerwiec 23, 2010, 22:19:22
Czewrony wzmak FIRSTA ma ujarane scalaki i kondensatory. Brawo dla tego kto odwrotną biegunowość zapodał wzmacniaczom ;/ (nienaprawialny)

Dylan wszystko jest naprawialne ;) jeśli mówisz, że kondensatory i scalaki są do wymiany to nie jest tak źle, chyba że to drogie scalaki. Możesz zapodać zdj. tych zjaranych scalaków? Może uda się go uratować jeszcze...

Ply

to są proste konstukcje, wiec chetnie zobaczę czy da rade je zrobić, ale kontakt na pw,

Dylan

Taniej będzie kupić nowy wzmak za ok 50zeta na allegro niż bawić się naprawe czegoś co może itak nie zadziałać. Już to z kilkoma osobami zbadałem i nie ma pewności czy jakieś zamienniki da się znaleźć ;/