Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Serwisy z trasami - znacie jakieś?

Zaczęty przez Kuban, Sierpień 20, 2012, 09:52:22

« poprzedni - następny »

Kuban

Hej, mam propozycje, żeby w tym wątku umieszczać ciekawe trasy rowerowe... myślę, że dzięki temu będzie nam łatwiej podróżować i poznawać okolicę... Może zacznę pierwszy.... Coś ciekawego można znaleźć tutaj.

w4b

#1
Serwis z głównie lokalnymi trasami, ale nie tylko

[furl=http://rowerowanie.com/kategoria/trasy]http://rowerowanie.com/kategoria/trasy[/furl]
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

google są najlepsze :) wpisujesz "rower" i interesujące Ciebie miejsca i zawsze coś się pojawi. Niekoniecznie trzeba szukać serwisów, bo często lepsze są prywatne blogi

agent

Nie bawiłem się tym jakoś długo i mam tylko jedną aplikację na smartfona o nazwie EveryTrail, ale podejrzewam, że jest mnóstwo takich. Ludzie wpisują trasy używając google maps i wrzucajac zdjęcia. Serwis sam wykrywa teren gdzie znajdują się ciekawe trasy za pomocą GPS. Możesz się też zarejestrować na Endomondo, Runkeeper lub innych podobnych serwisach, tam możesz śledzić poczynania ludzi i sięgać ich opinii.

Szukasz gotowych opracowań? To polecam udać się do księgarni i szukać książki typu rowerem po Polsce to są opisy tras krajoznawczych. Chociaż ja nie jestem fanem tego typu książek, które prozą i jakimś indywidualnym autorskim sposobem opisują na podstawie układu drzew, kamieni itd co, gdzie, jak skręcić - czyli takie gadanie włóczykija. Zasadniczy problem właściwie wszystkich artykułów i opisów, wydań map itd., jest też to, ze one mogą się stać nieaktualne. Sam się przekonałem o tym rezydując w Trójmieście, las się zmienia w oczach, szlaki i oznaczenia też. Dlatego inspiracji na trasy szukałbym wśród społeczności internetowej różnych serwisów oferujących takie zabawy i harcerstwo na rowerze. Jest technologia i warto sobie ułatwić życie.

Ciężko teraz o dobre mapy, szczególnie, że wydawnictwo Eko Caprio już nie wydaje i zostało wchłonięte przez jakąś firmę, która ma podejście bardziej komercyjne. Te mapy np. trójmiejskich okolic z przed 10-15 lat trzymam w sejfie nie wożąc ich rowerem. Mają nieaktualne informacje dotyczące szlaków i przebiegu oznaczeń, ale mają idealnie zaznaczoną każdą ścieżkę i 99% informacji o topografii terenu nadal pozostała niezmienna. Dla kogoś kto ma czas się tym bawić to jest prosty zabieg skanowania i naniesienia graficznie własnych oznaczeń i wytuszowania starych, nieaktualnych.

Jeżeli chodzi o Bydgoszcz to zawsze był problem, nigdy nie miałem dobrej mapy okolic.