Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[SKRADZIONO] Skradziono komplet kół

Zaczęty przez kita, Październik 04, 2010, 00:40:58

« poprzedni - następny »

kita

Witam.
W niedzielę 3 października 2010roku w godzinach 18:00 - 22:00  z bloku przy ulicy brzozowej 39 skradziono komplet kół z mojego roweru.
kontakt
Nycek Krzysztof
509 652 529
krzysztof.nycek[at]gmail.com
opis koła przedniego:
piasta Deore XT HB M756 czarna 32otwory  pod tarczę 6 śrub szybkozamykacz w komplecie   charakterystyczne jest iż jedna śruba od tarczy jest zerwana i były próby jej rozwiercenia w pieście,
szprychy DT Champion Srebrne 32otwory plecione wokół siebie to też charakterystyczny zaplot koła,
obręcz Kellys Kbix czarna  bok mocno zjechany
opona Kenda Komodo 26"x2.0
dętka Maxxis DH  (łatana/klejona łatką)
zdjęcie koła: na zdjęciu jest ono z tarczą koło zostało skradzione bez tarczy.


koło tylne opis:
piasta czarna 36 otworów z szybkozamykaczem shimano,
szprychy każda z innej parafii przewaga srebrnych, jedna szprycha zerwana, zaplot normalny na 3 krzyże
obręcz Alex Rims PC19 36otworów srebrna
kaseta Deore 11-34  dolne koronki zjechane kaseta około 12tyś km
opona Kenda Komodo trochę zjechana 26"x1,95
dętka Schwalbe SV13 Auto (raczej łatana)
koło ma luzy na konusach
Zdjęcie koła czystego poniżej.


Tak zastałem rower jak po niego poszedłem aby sprowadzić do domu aż dziw że siodełko zostało a było również na szybkozamykacz :D


e_RaT

Jak zobaczę gdzieś takie koła [z takimi szprychami] to dam znać

Impossible Is Nothing

Pichulec

Ja również dam znać gdybym zobaczył takie koła.... Tak to jest jak się zostawia rower na klatce schodowej. Ja swojego nie zostawiam nawet na 5minut a co dopiero na dłużej.

agent

Komus sie spodobał zaplot szprych na "warkocze". Pierwszy raz cos takiego widze by ktoś zarabał koła tylko.

Kita moze ktoś ci dowcip zrobił?
Bo aż mi się wierzyć nie chce, ze mógłby to być złodziejski proceder.

Luqas

koła faktycznie charakterystyczne
agent kradną teraz wszystko. Łącznie z licznikami i uwaga brudną ścierkę
leżącą na przepiętym rowerku...

agent

No niby fakt, liczniki, lampki... tylko ze te rzeczy łatwo schowac i nawiac. Z kołami to trzeba sie namachać. Ja bym Kita był czujny i sprawdzał kontenery ze smieciami. Moze ktos je tam zostawi, ew. wyciagnał co mu sie spodobało i reszte zostawi. Z tego co opisujesz to koła były po przejsciach wiec kaseta tylko była atrakcyjna. Jedno jest pewne, osoba sciagajaca te koła musiała sie troche na tym znać. V-ki tak dla laika nie jest tak łatwo rozbroić.

Z tego samego powodu ja zrezygnowałem z szybko zamykaczy moich hamulców Magura na obrecz tak by nie dąło sie zdjąć koła łatwo bez całkowitego spuszczenia powietrza, dodatkowo zaciski mam bolt-on do koła, bez klucza ani rusz.

mvg (Michu)

Będę lukał na koła - przednie rozpoznam, bo nigdy takiego splotu nie widziałem. Z tylnym gorzej bo jest standardowe. Trochę mnie dziwi dlaczego Kita nie połączyłeś łańcuchem ramy, tylnego koła i kaloryfera, byłoby tylko jedno koło z głowy.

Metoda zabezpieczenia szybkozamykacza piast tutaj: http://www.streetsblog.org/2008/04/28/streetfilm-grading-your-bike-locks-part-ii/
Przyda się zacisk do węża ogrodowego -> http://www.techsilesia.com/zaciski_do_wezy_ludecke.htm.
Zawsze jakoś opóźnia wyjęcie, chociaż najlepsze są nakrętki, których akurat w bajku nie mam :/.

e_RaT

"Patrz na te oczy one mówią Grrry ! xD"

Zajebisty filmik ^^
Impossible Is Nothing

kita

Cytat: mvg w Październik 04, 2010, 18:51:11
Trochę mnie dziwi dlaczego Kita nie połączyłeś łańcuchem ramy, tylnego koła i kaloryfera, byłoby tylko jedno koło z głowy.

Chwila nieuwagi i masz a raczej nie masz.
Może dlatego iż nie raz zostawiałem rower w tym miejscu bez jakiegokolwiek zamykania i stał dłużej niż w tę niedzielę.
Może dlatego, że mieszkam już tu kilka lat a rower stawiam na tym półpiętrze przez ten cały okres (oczywiście nie codziennie a sporadycznie)

Kolejna rzecz na którą kumpel z pracy zwrócił uwagę, mianowicie tylna przerzutka podwaja wartość roweru dużo mniejsza droższa itp. a przy rowerze została.


w4b

Widocznie jakiś "ciemny typek" schodził od znajomych mieszkających w tym bloku wyjątkowo schodami i zauważył rower, a że nie był przygotowany na większą akcję ukradł to co było najłatwiej zabrać.

Rada: Nigdy nie zostawiajcie cennego roweru w przestrzeni do której mają dostęp osoby obce (w blokach, sklepach, magazynach, firmach, NIGDZIE).

Na dowód wrzucam informacje o skadzionych rowerach http://www.forumrowerowe.org/forum/113-skradzione/
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

sabina89

dołączam do wypatrywania złodzieja.
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)


Pichulec

To nie to. Kita miał koła z czarnymi piastami w dodatku pod tarcze.