Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Ostrokołowcy

Zaczęty przez Ply, Sierpień 27, 2010, 21:51:11

« poprzedni - następny »

Ply

podziękowania dla ostrokołowców za wspólne ostrokołowanie, pogoda nie odstraszyła, czekam na wiecej takich akcji ;)

roxy

Ja również bardzo dziękuję, świetnie się z Wami bawiłam! :D
Szczególnie zapamiętam te łączone stójki :D

Można by jakiś dzień w tygodniu ustalić na takie wspólne jazdy... :P

buzon

podziękowania również z mojej strony, miło widzieć tyle ładnych rowerów naraz ;p
Jeśli chodzi o cotygodniowe ostre kołowanie, to jestem jak najbardziej za! Trzeba się sprężyć, póki w miare ciepło i w miare sucho ;) za tydzień w piątek po spotkaniu masowym?
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

kita

proponuję co piątkowe spotkania o godzinie 19 na Starówce naszej Bydgoskiej
a potem to gdzie koło poniesie.


PS podziękowanie za piątkowe kręcenie i sobotnie 3 godzinne kręcenie z Buzoniastym.
Jak również nie mogę zapomnieć o prawie 7 godzinnym z resztą ostrokołowców :)  na Świetlaną Masę Krytyczną w Toruniu.


buzon

postanowione, każdy piątek o 19 na starym rynku, tudzież zaraz po masie/ spotkaniu masowym.
Mile widziany każdy bez wolnobiegu, lub z wolnobiegiem i obietnicą że się go pozbędzie ;d

Swoją drogą, dzięki za dzisiejsze kręcenie ;)
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

kita

Cytat: buzon w Sierpień 29, 2010, 22:34:20
Mile widziany każdy bez wolnobiegu, lub z wolnobiegiem i obietnicą że się go pozbędzie ;d
(...)
w najbliższych kilku latach   ;D


i Ja dziękuję za kręcenie, Devil chyba jeszcze kręci :P

Ply

to co dziś wiadziałem to nie tylko ostrokołowanie ale i przełajówka ;) zwłaszcza schody z rowerem na plecach i latanie po trawnikach ;) PIERWSZA KLASA  ;D

Lukaszdevil

Melduję, żem już w domu cały i zdrowy (przynajmniej fizycznie :P ). Dzięki za cały ostry weekend.  Do następnej zajawki. ;)

roxy

Panowie, dziś "ostry piątek" w męskim wydaniu - ja niestety nie mogę przyjechać...

buzon

Przypominam o dzisiejszym kręceniu.

Łapcie masowo-rowerowy reportaż tvn wwa z bezcennymi wypowiedziami warszawioków :)
http://www.tvnwarszawa.pl/11410,program.html
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

Ply

i tylnia piasta odmówiła współpracy, czekam na nową więc mnie na bank nie bedzie

Maraz

Witam! Jeden z dwóch nowych ostro kołowców, udało się zalogować! 

kita


Lukaszdevil

A witamy witamy w zacnym, potępionym gronie!! :)

mariw

Ostrego coraz więcej na mieście, czy właściciel tego sprzętu już też jest na forum?
Ostre na WSG

buzon

Nie znam, ale zapiecie ma przednie ;)
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

roxy

A ja widziałam dziś na Królowej Jadwigi właśnie to nieostre ostre :P Nieostre, ponieważ to singiel - korby się nie obracały, gdy był prowadzony :( Ale już niedaleko mu do ostrego... :P

biper2

Wczoraj skonczylem budowac i godzinke nawet pojezdzilem (no i pierwsza gleba tez za mna :-) ):

Jedno ostre kolo wiecej w miescie! :-)
Gdybyscie sie gdzies wybierali - dajcie znac. Kurcze... fajnie gdyby ktos mi podpowiedzial co i jak... myslalem, ze prosciej bedzie sie jezdzilo :-)
Pozdrawiam

damianpia

tak się składa że dzisiaj o 14:30 była już w sumie runda fixowa :)
;)

buzon

#19
Cytat: damianpia w Październik 14, 2011, 15:46:57
tak się składa że dzisiaj o 14:30 była już w sumie runda fixowa :)

Siemasz biper2!

Nie wiem jak jesteś fejsbukowy, ale praktycznie całą aktywność z forum przenieśliśmy na facebooka:
Profil bydgoskiego alleya - gdzie dowiesz się głównie o ścigankach: https://www.facebook.com/bydgoskialleycat
Grupa społeczna, gdzie gadamy o wszystkim i niczym jak rundy, sprzęt, bole kolan etc. [link usuniety 4 punkt regulaminu]

A na pewno chętnie podpowiemy co i jak, także zapraszamy - jesteśmy do dyspozacji (a przynajmniej ja jestem)

Pozdro Ostro!
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

PanF4

Cytat: biper2 w Październik 14, 2011, 14:57:49
Wczoraj skonczylem budowac i godzinke nawet pojezdzilem (no i pierwsza gleba tez za mna :-) ):

Jedno ostre kolo wiecej w miescie! :-)
Gdybyscie sie gdzies wybierali - dajcie znac. Kurcze... fajnie gdyby ktos mi podpowiedzial co i jak... myslalem, ze prosciej bedzie sie jezdzilo :-)
Pozdrawiam
AAA witam kolege.I jak nauki?

biper2

step by step to by bylo... trybik za trybikiem? :-P
matko, jeszcze po rowerze nie bolaly mnie tak nogi - na bank bardziej od hamowania niz przyspieszania. Nawet nie pamietalem, ze mam takie miesnie co mnie teraz bola :-)
Ale podoba mi sie :-)

magik2208

Jeszcze jutro na torun zapraszamy, jeden fix wiecej bedzie :)
Na jakim przelozeniu smigasz?

biper2

dopiero zaczynam... mam najazd na ostrym jakies 2h :-P
a przelozenie 2,( 8 )

magik2208

Spoko, to dobrze, nie bede jedynym nowicjuszem, ja tez dopiero co zlozylem swoje. Przelozenie mam 3,4, ale bedzie 2,75.

Żółwik

Kilka rad od wujka Żółwia:
-Kup sobie noski albo hamulec bo początkujący bez żadnej z tych rzeczy to raj dla stomatologa...
-Te same przełożenia przy mniejszych kółkach wychodzą lżej(a o ile dobrze widzę masz 26'?).
-Wywal sztycę amortyzowana i regulowany mostek bo to zło przy ostrym!
-Gdzieś ty dorwał takie fajne gripy?!
Amen.

buzon

Wujek Żółwik niech się zajmie doskonaleniem sztuki jeżdżenia, a potem przystępuje do udzielania rad :P
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

biper2

Zolwik...? Tylko chwile krece sie przy ostrych a juz slyszalem... hehehe
- juz po pierwszej godzinie wiem, ze potrzebuje noskow i bede mial
- 28 cali; to, ze mniejsze korony beda ciut lzejsze przy tej stalowej ramie... troche racjonalizmu...
- sztyca faktycznie niepotrzebna ale mostek w czym przeszkadza?
- niebieskie, korkowe owijki - na allegro znalazlem

magik2208

Pewnie o to mu chodzilo, ze na ostrym masz duze przeciazenia, przy skidach prawie cale sadlo idzie na kiere, robisz bh i takie tam, a opony cegla, tak jak bys w dirtowce czy streetowce dal regulowany mostek, po prostu nie trzyma ten mostek tak mocno jak sztywny.

buzon

Nie przesadzajmy z tymi przeciążeniami na mostku - jeśli się nie katuje to tego nie czuć, jak biper zacznie katować i poczuje że mu to przeszkadza, to sam będzie wiedział że musi zmienić, proste?

Żółwikowi chodziło o lżejsze przełożenia w sensie lekkości pedałowania, nie wagi ;)
Ale i tak koła 26 z szerokimi oponami mają niemal identyczną średnicę jak 28 z szosowymi. Jeśli dążymy do maszyny do zapierdalania, to proste że spoko jest się przerzucić na 28 ze względu na opory, ale kombinowanie z przełożeniem raczej nie ma tu sensu.

Żyjcie i jeździjcie w pokoju.

Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku