Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Tour de Pologne 2014

Zaczęty przez kasiakowalska, Lipiec 10, 2014, 13:13:03

« poprzedni - następny »

kasiakowalska

Dzisiaj siędowiedziałam, jak będzie wyglądał przejazd tour de Pologne. (http://www.mmbydgoszcz.pl/485993/2014/7/10/tour-de-pologne--w-bydgoszczy--sprawdz-trase-przejazdu?category=sport) w związku z tym pytanie: był ktoś w poprzednich latach na takim wydarzeniu? Można zrobić trochę zdjęć?

arekm

Którędy do Curie dojadą? (Fordońska, Łeczycka?) I w którym konkretnie miejscu meta odcinka?

Wg mapki w Bydgoszczy pętla 3x7.2km jeśli dobrze interpretuję.

admin


kasiakowalska


April

#4

O właśnie dziś o tym samym pomyślałam! Że tour będzie w Bydgoszczy... zbieramy się gdzieś grupą na wspólne oglądanie przejazdu? :]

Cytat: arekm w Lipiec 10, 2014, 13:29:27
Którędy do Curie dojadą? (Fordońska, Łeczycka?) I w którym konkretnie miejscu meta odcinka?

Wg mapki w Bydgoszczy pętla 3x7.2km jeśli dobrze interpretuję.
Na filmie widać, że jadą Fordońską. Pare lat temu robili pętlę, przez most Kazimierza Wielkiego, więc przypuszczam, że nie skręcą w Łęczycką (gdzie jest remont sieci ciepłowniczej) tylko wjadą w Curie dopiero przez Wyszyńskiego (lepsza nawierzchnia). Pętlę zaraz rozrysuję, bo będą jeździć pod prąd. Pewnie bliżej 3 sierpnia się pojawi jakaś dokładniejsza mapka.

Do zdjęć najlepiej się ustawić na pętli, przy wyjściu z zakrętu gdzie będą zwalniać lub z widokiem na prostą, ale będą pędzić i wyjdą ruchome obrazki :) Jak będzie mało ludzi to da się przemieszczać w obrębie swojego stanowiska i na każdej pętli mieć inny kadr. Nie ma co iść na metę na zdjęcia, bo są dzikie tłumy... (zależy też od pogody). Może lepiej na start w Toruniu? :)


edit: dodaję mapkę jak ja to sobie wyobrażam ;)

admin

Oto oficjalna trasa:

April

#6
O to akurat się zepną na pewno z budową tramwaju do Fordonu jak tam Kamienną pojadą ;) Czyli wjazd "górą" na Curie, a nie dołem Fordońską jak żeśmy się spodziewali. I pętla będzie dalej do Powstańców, a nie Skłodowskiej.

Dzięki za trasę! :)  Wiele się wyjaśniło.

arekm

http://nblo.gs/YvhMm:
"Meta etapu, notabene pierwszego, znajdzie się na ulicy Ogińskiego w rejonie nowej biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego."