Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[SKRADZIONO] ROWER NA RAMIE KROSS LEVEL A4

Zaczęty przez pawas, Marzec 15, 2012, 18:21:10

« poprzedni - następny »

pawas

Ktokolwiek widział ktokolwiek coś wie...
Rower został skradziony 14.03.2012r. o godzinie 13:50 (dokładna godzina znana z monitoringu) z terenu Zespołu Szkół Elektronicznych ul. Karłowicza 20 w Bydgoszczy. Na rowerze odjechał młody mężczyzna w niebieskiej kurtce z białymi elementami, spodniach jeansowych, białych butach, czapce z daszkiem z jasnym napisem z przodu oraz czarnym plecakiem. Z terenu szkoły wyjechał od strony ul. Leona Wyczółkowskiego.

Jeżeli ktokolwiek posiada jakieś informacje proszony jest o kontakt ze mną (796-466-369 e-mail: [email protected]) lub policją...

Rama - Kross Level A4
Amortyzator - Sr Suntour XCR RL 2011 biały z blokadą na manetce
Tylna przerzutka - Shimano Alivio 8 biegów czarna
Przednia przerzutka - Shimano
Manetki - Shimano Alivio 3x8
Korba - Shimano na Octalink czarna
Hamulce - Shimano V-brake czarne
Pedały - SPD Shimano M 520 czarne (inne niż na zdjęciu)
Kierownica i mostek firmy Amoeba czarne


Seba

Jakaś plaga ostatnio ;/ ale to rozumiem, że jego twarzy nie było widać na nagraniu?

pawas

#2
Niestety nagranie nie jest pierwszorzędnej jakości ale jak by policji się tylko chciało to odpowiednim programem są w stanie to poprawić i mieć go jak na zdjęciu bo się nawet w kamerę bezpośrednio spojrzał...

Ale właśnie przed chwilą się dowiedziałem, że dzisiaj kolejny rower z tego samego miejsca ukradli... Masakra jakaś a wygląda na bardzo bezpieczne miejsce bo na same stojaki są dwie kamery jest to w bardzo schowanym miejscu...

Seba

Najwyraźniej złodziej jest głupszy niż ustawa przewiduje... zbierz grupę, podłóżcie dobry rower i na zmianę obserwujcie, żeby go złapać dosłownie za rękę i unieszkodliwić

pawel_RT

a czym zapięte były skradzione rowery?  lokalizacja parkingu moim zdaniem nie ma nic do rzeczy jeśli rower zapięty jest na badziewiastą linkę.

Danielasty

idą święta, pracy brak a prezenty trzeba zrobić dzieciom stąd te kradzieże

mvg (Michu)

#6
Sam używam 3 kg (edit: 2, 5 kg) łańcucha i solidnej atestowanej kłódki z zamkiem wielozastawkowym. Wiem, że na złodziei nie ma mocnych, ale jak sprzęt warty to i w zapięcie trzeba zainwestować.

damianpia

Dwie kamery to dobrze strzeżone miejsce? Dodam fakt że stoją tam wyrwikółka, a nie stojaki rowerowe, wystarczy że ktoś dał cynk że coś ciekawego stoi, i zwinąć stamtąd rower nie jest problemem
;)

Michalecki

Napisałeś o białych elementach na niebieskiej kurtce. Czy to są białe pasy po całych rękawach :?: Jeśli tak to mam pewne podejrzenie, bo z opisu kojarzę pewnego sklepowego "złodziejaszka". Poproś kogoś, żeby dał Ci jpg z monitoringu i wrzuć tutaj. Jestem absolwentem ZSE i przyznam szczerze, że ten monitoring to ma chyba raczej funkcję odstraszającą, bo kto będzie interweniował w przypadku zauważenia czegoś niepokojącego :?:

pawas

Tak jak piszesz białe pasy na rękawach lecz również na reszcie kurtki są białe pasy... Wczoraj 15.03 ukradł kolejny rower... na bezczela wszedł przez tą samą furtkę gdzie jest centralnie na nią skierowana kamera. Tym razem przyszedł z kolegą i nawet razem na jednym rowerze przyjechali... Niestety nie dostanę nawet jpg z monitoringu, ponieważ policja zabezpieczyła nagranie a dyrekcja mówi że jako instytucja publiczna nie może rozprzestrzeniać nagrań... Cud, że w ogóle dopuścili mnie do tego abym oglądał to nagranie...

mvg (Michu)

Ja pierdziele. Co za kraj - i złodziej i policja  :-\

bastek1989

moj tez zginal niestety tydzien minal nie ma sladu allegro tablica prawie jednego gosci zrzucilem z roweru w miescie mial taki sam model ale inne podzespoly moze sie znajdzie

pawas

Michalecki a mógłbyś mi coś bardziej powiedzieć na temat tego sklepikarza... Jeżeli nie chcesz tutaj to albo mail [email protected] albo gg 1506436. Wszystkie informacje będą przydatne bo jestem pewien, że policja nie tknie palcem w tej sprawie więc będzie trzeba się tym samemu zająć...

Michalecki

Nic Ci więcej na mejla nie napiszę. Ew. tylko tyle, że ostatnio miał mocne lima pod oczami, więc odpisuję tu. W policję nie wątp, bo jeśli koleś ukradnie jeszcze kilka to może wpadnie. Tak było z moim. Chłopak kradł, kradł. 8 kradzieży w jednej sprawie sądowej mu zrobili i musi oddać kasę. Może to i marne pocieszenie, bo rower nie wróci, ale można chociaż mieć nadzieję na pieniądze.

Seba

Nieraz się zastanawiam, ile takich bandytów w Bydgoszczy jest... piszesz tu o jednym za3manym, w zeszłym roku zatrzymali tego, co zwinął 30 rowerów w ciągu trzech miesięcy, a mimo to rowery dalej znikają...

Michalecki

Ilu jest to jedno, a jeszcze drugie pytanie - co z tymi rowerami robią? Pewnie komuś sprzedają, więc jeżdżą one po ulicach i policja powinna przy rutynowej kontroli sprawdzać nr ramy. Ciekawe, ilu policjantów potrafi to zrobić i czy numery skradzionych rowerów są w jakieś policyjnej bazie.

bastek1989

a moj dzis dostalem umorzenie sprawy z powodu niewykrycia sprawcy;/

pawas

No czyli standardowa procedura policji... Nic z tym nie robią, a złodzieje czują się bezkarni...

pawas

Dwa tygodnie temu dostałem zawiadomienie od policji o umorzeniu śledztwa...
Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że 30 marca dzwoniłem do policjanta prowadzącego sprawę i zarzekał się, że sprawa jest rozpatrywana... Na zawiadomieniu widnieje data, że 22 marca śledztwo zostało umorzone. Czy to nie absurd??

Mam też dosyć świeże informacje z komendy miejskiej, że wiedzą kto to zrobił ale nie mogą mu nic udowodnić... Tak działa polska policja...