Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Piasek i szkła na drogach rowerowych - co robić?

Zaczęty przez admin, Kwiecień 19, 2013, 08:53:50

« poprzedni - następny »

admin

Po zimie jest mnóstwo piasku na niektórych drogach rowerowych. Jeśli chcecie coś z tym zrobić wystarczy zgłosić - napisać e-maila do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ( wgk(małpa)um.bydgoszcz.pl  ) w formie:


[Twoje imię i nazwisko]


Szanowni Państwo, proszę o usunięcie piasku z drogi rowerowej przy ul. XXXX na odcinku od ul. XXXX do ul. XXXX.
Proszę o potwierdzenie otrzymania wiadomości


Z Poważaniem
[Twoje imię i nazwisko]

mort

prędzej zadziała pierwszy wiosenny deszcz niż urzędnicy

Flora

Super wiadomość - poza centrum jest sporo miejsc, gdzie na ścieżkach/chodnikach zalega wszystko co znalazło się tam zimą. Pytanie tylko jak będzie z realizacją.

admin

Po doświadczeniach ze zgłoszeniami mogę potwierdzić ze taki sposób załatwiania spraw i akurat urzędnicy wgk w zeszłym roku byli skuteczni, więc i w tym pewnie się sprawdzą.


Zgłoszenie nic nie kosztuje a na pewno pomoże. Oczywiście organizacje rowerowe tez zgłaszają ale nie są wstanie sprawdzić wszystkich miejsc.

denis88


Flora

Cytat: denis88 w Kwiecień 20, 2013, 16:15:11
a można nie podawać nazwiska?
Oczywiście, że można nie podawać, ale w ten sposób jest... kulturalnie.


Co do sprzątania. Jadąc w czwartek w nocy przez miasto widziałem ogromne wręcz ilości sprzętu sprzątającego, oczyszczającego ulice, a na ścieżkach rowerowych i chodnikach pojawiły się kupki zgarniętego piasku. Wydawało się, że ruszyła jakaś większa akcja porządkowa. Od tego czasu, z dnia na dzień jestem coraz bardziej zawiedziony, ponieważ nic więcej się nie zmieniło. W dodatku można spotkać takie kwiatki:





Spora ilość piachu leżąca na samym środku drogi rowerowej (most nad ulicą Zaświat). Jadąc tędy nocą z większą prędkością można się nieźle zdziwić. Piach leży w tym miejscu właśnie od czwartku.

Flora

Czy ktoś dostał odpowiedź / potwierdzenie z urzędu miasta?

Seba

Nie wiem, czy wysyłają potwierdzenia, raczej tylko sprzątają :) a wysłałeś to zgłoszenie o trasie W-Z? Dzisiaj tam jechałem i jest fatalnie dość sporym odcinku

Flora

Zgłosiłem kawałek Grunwaldzkiej, Ludwikowo i Kamienną, ponieważ te odcinki najbardziej mi przeszkadzają - w pozostałej części miasta poruszam się głównie ulicami. Czekałem na jakąś informację zwrotną potwierdzającą, że 'to działa' i chciałem wysyłać jeszcze kilka lokacji, ale do tej pory jest cisza.


Dziś wielkie sprzątanie przy Castoramie.

AMNM

Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum.
Często jeżdżę do pracy rowerem, więc tematy poruszane na forum nie są mi obce.
W dniu dzisiejszym byłem miło zaskoczony pracami na ul. Ludwikowo a dokładnie na wiadukcie.
Pan z ekipy sprzątającej zapewniał, że mają posprzątać cały odcinek drogi dla rowerów.
Flora myślę, że Twoje pismo poskutkowało :) .


Lord Golem

Niestety na Ludwikowo posprzątali tylko wiadukt do ul. Rynkowo, a dalej jak piach leżał tak leży. :(

Flora

Dziś rano ekipy zmiatały piach na ulicy Ludwikowo tuż przy moście. Najprawdopodobniej tak mają ustaloną kolejność dróg, ponieważ w stronę Grunwaldzkiej jest jeszcze sporo piachu, a sama Grunwaldzka jest tak zasypana, że ciężko znaleźć pas dla rowerów. W stronę Gdańskiej jest już czysto.

Flora

Co ciekawe, również dziś, w dwóch miejscach widziałem wywrotki dostarczające 'świeży piasek' do piaskownic dla dzieci. Ciekawe co dzieje się z piaskiem zebranym z dróg po zimie.

AMNM

Ważne, że coś robią ale czy to musi się odbywać tak późno i tak nieudolnie?
Mamy połowę maja,  a np. ul Nad Torem dalej zasypana piachem.
Funkcje proste jak posprzątanie piachu sprawia poważny problem służbą za to odpowiedzialnym.


Lord Golem

Problem już pozamiatany na trasie Zaświat - Koronowska. :)

kris_bdg

Tak samo w okolicach Multikina piasek na kupkach już leży.


Flora

Czy w podobny sposób i to samo miejsce można kierować prośby o uporządkowanie zieleni? Na DDR przy przystanku tramwajowym Garbary wdziera się dość mocno krzak, który znacznie ogranicza widoczność i utrudnia poruszanie się tą trasą.

Lord Golem

Tak, to ta sama firma się tym zajmuje. Przy okazji: krzaczory na Kamiennej na wysokości przystanku przy Sułkowskiego.

admin

Podobno przetarg na oczyszczanie dróg rowerowych z piasku "już" uruchomiony i niebawem drogi rowerowe oczyszczone zostaną z piasku.
Na razie jednak wiele z nich wygląda jak na zdjęciach. (zdjęcia z dziś)

RobertJez

To jest wręcz okropne... Jak można w ten sposób traktować osoby, które chcą aktywnie spędzać czas? Ktoś powinien się tym zajmować zaraz po tym, jak śnieg topnieje i nie ma ryzyka ponownych mrozów. A wyobrażacie sobie jeździć po takim terenie na rolkach? Wypadek gwarantowanym, tam znaczenie ma każda sekunda... Masakra jak dla mnie.

[Spam firmy IMP Rowery został usunięty]