Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

WiFi szkodliwe ?

Zaczęty przez w4b, Listopad 25, 2010, 16:02:49

« poprzedni - następny »

w4b

CytujIlość bezprzewodowych sieci Wi-Fi rośnie w szybkim tempie. W miastach nie ma już chyba miejsc, gdzie nie ,,łapało" by się kilku punktów dostępowych. Tymczasem ich promieniowanie okazuje się szkodliwe, jak pokazują to badania holenderskich uczonych
Podejrzenia pojawiły się już pięć lat temu, kiedy w mieście Alphen aan den Rijn w Południowej Holandii zauważono pogarszanie się stanu drzew. Rada miejska zleciła zbadanie sprawy naukowcom z Wageningen University. Ci zaczęli obserwację trzydziestu drzew wystawionych na promieniowanie sieci bezprzewodowych. Okazało się, że badane jesiony już po trzech miesiącach poważnie cierpią - radiacja powoduje mikropęknięcia kory połączone z wyciekami soku, zaś wierzchnia warstwa naskórka liści obumiera na znacznej ich powierzchni. Obserwowano też zakłócenia tempa wzrostu nie tylko drzew, ale też kolb kukurydzy. W ciągu pięciu lat od rozpoczęcia badań odsetek drzew cierpiących w wyniku promieniowania wzrósł z dziesięciu do siedemdziesięciu procent. Drzewa w regionach niezurbanizowanych nie wykazują podobnych uszkodzeń. 

źródło: http://kopalniawiedzy.pl/Wi-Fi-sieci-bezprzewodowe-wplyw-promieniowania-na-roslinnosc-Wageningen-University-11898.html
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

agent

Słyszałem o tym jakiś czas temu, ale twedy mówiono o telefonii komórkowej i sieciach EDGE/UMTS/HSDPA, ze jest szkodliwa dla drzew, dochodzi do kompletu jeszcze WiFi. Ciekawe czy Bluetooth tez.. a wlasnie, moze to jakas prowokacja zwolenników tej technologii? ;)

w4b

Bluetooth działa dokładnie na tym samym paśmie co WiFi, różni się jedynie samą technologią transmisji i mocą więc podobnie.
Co do szkodliwości telefonów komórkowych też czytałem dość niepokojące wieści. Jak trafię na nie ponownie to wrzucę.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

mvg (Michu)

O takim oddziaływaniu na drzewa nie wiedziałem, ale o ogólnej szkodliwości WiFi tak. Akurat wtedy przymierzałem się do kupna routera bezprzewodowego, więc zrezygnowałem i pozostałem przy kablu :).