Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przejście dla pieszych Zygmunta Augusta - Czarna Droga

Zaczęty przez a3, Kwiecień 08, 2015, 11:45:36

« poprzedni - następny »

a3

Witam wszystkich na tym forum, ponieważ to mój pierwszy post tutaj :)


Chciałbym zwrócić uwagę na pewne miejsce wg mnie zapomniane i niedoceniane jakim jest kładka dla pieszych Zygmunta Augusta - Czarna Droga umożliwiająca przejście nad ulicą Żeglarską i rzeką i tym samym znacznie skracająca drogę z centrum na Okole.

Zdaża mi się co jakiś czas korzystać z tego przejścia i tutaj pojawia się pewien problem. Od strony Okola - należy wspiąć się na schody. Są one jednak o tyle uciążliwe, że ciągną się bardziej wzdłuż niż w górę :) W konsekwencji należy unieść rower i przejść z nim ok 40 metrów.
Wg mnie wystarczyłoby gdyby dobudowano tam zwykłą wylewkę betonową np. na dla wózków - dzięki temu można by tam rower chociażby wtoczyć.


Kojarzycie może czy w planowana jest jakakolwiek przebudowa bądź usprawnienie tego miejsca?

Lord Golem

Takie pomysły dobrze jest przedstawić radnym miejskim z odpowiedniej dzielnicy. Potem przedstawić na spotkaniu Zespołu ds. Polityki Rowerowej. Sądzę, ze na taki pomysł będzie zgoda a potem przeznaczenie pieniędzy z budżetu na cele infrastruktury rowerowej.

Świetny pomysł.