Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Akcja "Wnioskuj o stojak" przedłużona

Zaczęty przez bir, Czerwiec 11, 2010, 09:48:11

« poprzedni - następny »

bir

Ważny komunikat ze strony ZDMiKP:
W związku z emocjami, które wywołała akcja Wnioskuj o Stojak przedłużamy termin wysyłania propozycji lokalizacji stojaków do dnia 30 czerwca 2010r. na adres: [email protected]

Pełna treść komunikatu, oraz formularz na który można wysyłać wnioski znajduje się na stronie: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/?id=aktualnosci
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

#1
Może zróbmy akcję wnioskowania - spotkamy się grupą i przjedziemy po mieście w miejsca gdzie zwykle jeżdzimy i tam gdzie jeszcze nie ma stojaków je zgłosimy ?

Proponuję takie miejsca jak uczelnie, szkoły, urzędy (np poczta), przy dużych skupiskach sklepów np w centrum miasta, stary rynek (tak by oko monitoringu patrzalo na stojaki)


Jak zawnioskować ?

Wypełnić wniosek: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/wniosek_stojak.doc

Cytuj
FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO AKCJI "ZAMÓW STOJAK"

IMIĘ I NAZWISKO/ NAZWA FIRMY:

TELEFON KONTAKTOWY/ E-MAIL:
ADRES POŻĄDANEJ LOKALIZACJI STOJAKA:
ILOŚĆ STOJAKÓW:
RODZAJ OBIEKTU, PRZY KTÓRYM MA BYĆ USTAWIONY STOJAK (SZKOŁA, URZĄD, SKLEP ITP.):
INNE INFORMACJE:
TUTAJ WSTAW SCHEMAT, SZKIC BĄDŹ MAPĘ POGLĄDOWĄ Z ZAZNACZONYM MIEJSCEM MONTAŻU STOJAKA

i wysłać na e-mail: [email protected]

i gotowe!
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bir

hmmm urzędy czy szkoły zasługiwać powinny na jedną dużą akcje robiona niezależnie:)
A może każdy osobno z dopiskiem do jakiej organizacji należy?
Choć to już szczegół. na miasto warto jechać i szukać dobrych miejsc. Szczególnie w centrum bo stojaków wiele nie ma (35)

Dla zainteresowanych: poradnik dotyczący parkignów rowerowych. Warto przeczytać!
http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/d53cc6be-3ab1-4b85-be9c-19f4f5fcd31a/Parkingi%20rowerowe%20-%20wytyczne.pdf
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

#3
Jak będzie za mało stojaków to będą mięli wnioski na przyszłość :P

Piszcie też na forum gdzie chcecie stojaki!


1. HSW Łuczniczka, z prawej strony budynku patrząc od stronu ul.Toruńskiej

2. Zespół Szkół Mechanicznych ul. Świętej Trójcy 37  na dziedzińcu szkoły

3. ul. Gdańska, przy Placu Wolności

4. ul. Wojska Polskiego 23, z dwóch krańców pawilonu

5. Opera Nova - zastąpienie "wyrwikólek"

6. ul. Marii Konopnickiej 30, wewnątrz dziedzińca pawilonu handlowo-usługowego

7. Wełniany rynek, przy ul. Długiej

8. Plac piastowski

9. ul. Dworcowa, przy dworcu PKP

10. Przy skrzyrzowaniu ul Podwale, ul Długa (chińska patelnia)

11. ul Jagiellońska 6, przy urzędzie pocztowym

12. ul. Adama Grzymały Siedleckiego 26, przy urzędzie pocztowym

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

Trzeba się tym razem spiąć i to zalać ich masą wniosków :P

w4b

Cytat: buldi.nic w Czerwiec 11, 2010, 11:31:25
Trzeba się tym razem spiąć i to zalać ich masą wniosków :P
Oby tylko wybrali najbardziej potrzebne a nie takie które najłatwiej zrealizować
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bir

przy dworcu podobno z innej kasy ma być realizowany parking.
Odsyłam do odpowiedzi z UM którą SBR dostało w styczniu kiedy to jeszcze nie było szans na dodatkowe stojaki:

http://www.rower.byd.pl/index.php?id=351
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Seba

Słuchajcie, a może zrobić coś takiego - ogłosić, żeby ludzie przyjechali na masę ze swoimi wnioskami i zanieść potem je w kupie do ZDMiKP?

Pichulec

Cytat: Seba w Czerwiec 11, 2010, 12:06:26
Słuchajcie, a może zrobić coś takiego - ogłosić, żeby ludzie przyjechali na masę ze swoimi wnioskami i zanieść potem je w kupie do ZDMiKP?

O 18 to już w zdmikp na pewno nikogo nie ma.

buldi.nic

Sebie chodzi o to by zebrać wnioski od ludzi i zanieść je np. w poniedziałek jako "wnioski od BMK"

Seba

Cytat: buldi.nic w Czerwiec 11, 2010, 13:04:58
Sebie chodzi o to by zebrać wnioski od ludzi i zanieść je np. w poniedziałek jako "wnioski od BMK"

Dokładnie, 30 czerwca jest we wtorek więc zdążymy, zawołamy fotoreporterów jeszcze i nikt nie będzie mógł już zarzucić nam, że organizacje rowerowe się nie starają ;]

April

Mam kolejne miejsce: Połczyńska, chodzi mi o rynek na Bartodziejach.

I z tego co czytałam na www zdmikp to piszą tylko o przesyłaniu wniosków mailowo.
Można każdy wiosek zapisać osobno i wysłać codziennie jeden...

Seba

Rozmawialiśmy dziś z Wojtkiem o tym i wydedukowaliśmy tak - można tam wpisać nazwę fiirmy, a więc wyślemy wszystkie wnioski podpisane Bydgoska Masa Krytyczna. Zbierzemy tu na forum wszystkie propozycje i wyślemy maila, bez zbierania ankiet na masie. Zrobimy to chyba pod koniec miesiąca, bo nie wiadomo, czy będziemy już stowarzyszeniem. Co o tym myślicie?

buldi.nic

A może rzeczywiście wydrukować i zanieść im w formie papierowej do tego "za potwierdzeniem odbioru"? Bo Twój pomysł mi się spodobał :P

Czy będzie stowarzyszenie, czy też nie wpiszemy "Bydgoska Masa Krytyczna" i będzie ładnie ;)

Seba

Tylko, że faktycznie tam jest tylko adres mailowy podany, to byś musiał dowiedzieć się, czy tak można

April

#15
Nawet jeśli nie jest to możliwe, można na kolejną masę wziąć formularz zgłoszeniowy i jeśli ktoś z rowerzystów miałby pomysł mógłby wypełnić, a w razie czego możemy wszystkie wnioski zeskanować i wysłać mailowo. :)

Poza tym napisanie tego i tak jest trudne. Jak mam narysować gdzie dokładnie chce stojak :/ do tego jakoś opisać... nie dziwię się, że tak mało zgłoszeń przyszło...


w4b

#17
Cytat: April w Czerwiec 13, 2010, 21:49:01
Poza tym napisanie tego i tak jest trudne. Jak mam narysować gdzie dokładnie chce stojak :/ do tego jakoś opisać... nie dziwię się, że tak mało zgłoszeń przyszło...
Tak jak narysujesz tak będzie... najważniejsze jest podać maksymalnie szczegółowe informacje na ile to możliwe oczywiście.

Myślę że dobrym pomysłem bedzie zbieranie adresów i miejsc gdzie ludzie chcięli by stojaków na forum.
Ktoś z Masy zorientowany w temacie może podjechać w to miejsce zrobić zdjęcie i narysować schemat oraz sporządzić wniosek.

Wrzucajcie w tym wątku adresy i opisy miejsc gdzie brak stojaka jeśli nie wiecie jak przygotować wniosek lub nie macie na to czasu.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Z mojego osiedla to tylko skrzyżowanie Jurasza-Powst. Wielkopolskich-Lelewela, najlepiej przed BSS-em. Nie zrobię fotki, bo stoją tam teraz rusztowania

Jak w końcu robimy? Wysyłamy wszystko mailem jako BMK czy jaki plan w końcu mamy? :)

w4b

#19
Moim zdaniem lepiej jest osobiście wysyłać i ewentualnie do wiadomości przesyłać na kontakt(małpa)masa.bydgoszcz.pl aby wiadomo było ile w sumie poszło zgłoszeń.
Można też wysłać na kontakt(małpa)masa.bydgoszcz.pl jeśli nie chce się we własnym imieniu wysyłać.
Ważne by wysłać w terminie.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

Przypominam, że zostały tylko 3 dni!

Czy ktoś już wysłał zgłoszenie? Bo mam pytanie, czy pod swoim imieniem i nazwiskiem dopisać "Bydgoska Masa Krytyczna" czy tylko masa bez nazwiska...? Chciałabym wysłać zgodnie z jakimś przyjętym przez nas wzorem, żeby nie było jak poprzednio, że grupy rowerowe nie biorą udziału.

Seba

Ja wysłałem na BMK bez nazwska swojego

buldi.nic

#22
Ja jeszcze nie wysłałem (sesja) ale zamierzam wpisać:
Bydgoska Masa Krytyczna
a w ramach kontaktu:
kontakt(małpa)masa.bydgoszcz.pl

//edit: admin: e-mail masowy podajemy na forum publicznym w wersji antyspamowej by nam go roboty spamowe nie zapchały

April

Dziękuję bardzo, więc podpiszę swoją petycję BMK wraz z mailem masy. Chciałbym o tym poinformować :)

w4b

Proponuję wysyłać do dwóch osób jednocześnie tzn do ZDMiKP i do MK (by wiedzieli że ich mamy na oku  ;))....ale chyba się spóźniłem z tą propozycją  :D
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April


buldi.nic


w4b

#27

.... ja 12  :) ...a Ty ? :P
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Pichulec


April

Ostatni dzień! Ostatni dzień!

Trzeba o tym głośno mówić i przypominać!



Moja jedna, ale wysłałam wiadomość z potwierdzeniem odczytania i coś nie bardzo jeszcze dostałam taką wiadomość, ale może kliknęli "anuluj" :D


buldi.nic


roxy

Ode mnie poszło 5 wniosków, ale tylko z opisem miejsca i nazwą ulicy... Nie wiem, czy to się przyjmie, ale tak to jest, jak sobie człowiek przypomina 10 minut przed końcem akcji :P

bir

"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

April

Przecież wybory się zbliżają :)
Chyba, że też się zmienili... ::)

kris_bdg

Ciekawe na ile skuteczne będzie całe to działanie? czy przypadkiem za chwile nie okaże się że UM nie zrobi nic by poprawić infrastrukturę... Bo zmienią się władze i ktoś inny będzie "debatował" nad poprawą jakości życia w mieście..

bir

Cytat: kris_bdg w Lipiec 01, 2010, 09:59:48
Ciekawe na ile skuteczne będzie całe to działanie? czy przypadkiem za chwile nie okaże się że UM nie zrobi nic by poprawić infrastrukturę... Bo zmienią się władze i ktoś inny będzie "debatował" nad poprawą jakości życia w mieście..

Trzeba plnować spraw. Teraz czekamy na zaproszenie do rozpatrzenia wniosków. Bydgoszcz Rowerowa wystosowała w tej sprawie pismo do ZDMiKP i bydgoskich grup rowerowych. Myślę że i ktoś z SBR i ktoś z Masy i może innych grup chętnie weźmie w tym udział.
A przed wyborami fajnie jest się pochwalić że przez ostatnie 3-4miesiące kadencji "tyle zrobiliśmy dla rowerzystów". Jednak warto patrzeć na ogół kilkuletnich działań....
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

kris_bdg

Albo też braku jakichkolwiek skoordynowanych działań... szkoda że wybory nie odbywają się co rok, mielibyśmy prawdziwy wyścig zbrojeń, a tak trzeba czekać 4-5 lat żeby coś się ruszyło..

w4b

Cytat: kris_bdg w Lipiec 01, 2010, 10:38:10
Albo też braku jakichkolwiek skoordynowanych działań... szkoda że wybory nie odbywają się co rok, mielibyśmy prawdziwy wyścig zbrojeń, a tak trzeba czekać 4-5 lat żeby coś się ruszyło..

Dlatego trzeba w okresie wyborów walczyć o bardzo konkretne deklaracje (łącznie z datą graniczną!) i je weryfikować wspólnie z mediami.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bir

Cytat: kris_bdg w Lipiec 01, 2010, 10:38:10
Albo też braku jakichkolwiek skoordynowanych działań... szkoda że wybory nie odbywają się co rok, mielibyśmy prawdziwy wyścig zbrojeń, a tak trzeba czekać 4-5 lat żeby coś się ruszyło..

Myślę że właśnie kadencyjność jest dużym problemem. Brakuje perspektywicznego i spójnego patrzenia...a są rzeczy których w rok nie zrobisz...ani w pięć...ale zacząć trzeba już wczoraj!:)
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

buldi.nic

Bydgoskiej Masie Krytycznej zostały przekazane wnioski z akcji wnioskuj o stojak.

Mamy z nich wybrać najlepsze lokalizacje pod 35 stojaków.

Proponuję z wnioskami przejechać się po mieście i przeanalizować wszystkie propozycje, są chętni?

Start jutro o 18, Stary Rynek.

Seba



Seba

Mam nadzieję, że nie zajmie to nam tygodnia :)

April

Byłoby fajnie jakby to spisać. Rozumiem, że tego jest sporo, ale pewnie miejsca się powtarzają, więc można od razu do notatnika zapisywać ulice. Możemy nawet tu debatować.

Seba

Pierwsza część akcji BMK pod tytułem "Sprawdź miejsce na stojak" za nami :) Musieliśmy odpuścić uliczki w pobliżu Starego Rynku z tej racji, że w przyszłym roku będą one przebudowane (ok. 10 ich jest chyba). W załączniku macie screeny do wybranych przez nas miejsc - rzuty to takie ogólne oznaczenie tych miejsce, a każdy z plików jest przyporządkowany do poniższej listy. Wiem, że prowizoryczne to bardzo, ale na nic lepszego nie wpadłem... Dostaliśmy tylko 35 stojaków, wniosków ponad 100, dlatego wybieramy najpilniejsze miejsca. Stojaki dla szkół i na terenie firm prywatnych będą załatwiane w inny sposób.

1.Wełniany Rynek – 2 stojaki
2.Wyspa Młyńska (przed Galerią Sztuki Nowoczesnej) – 1
3.Róg Mostowa - Focha – 3
4.Przed Pocztą Główną (od strony Jagiellońskiej) – 2
5.ul. Gdańska 15 (przed Empikiem) – 2
6.Plac Wolności (naprzeciwko restauracji Mc Donald's) – 3
7.Śniadeckich – Gdańska (za pomnikiem M. Rejewskiego) – 2
8.Przed Filharmonią Pomorską – 1
9.Przed Teatrem Polskim – 1
10.róg Gdańska – Chodkiewicza (przed piekarnią) – 1
11.Gdańska 140 (przed Urzędem Pocztowym) – 1
12.róg Sułkowskiego – Czerkaska (naprzeciwko Urzędu Pocztowego) – 1
13.róg Powst. Wielkopolskich – Jurasza (przed sklepem BSS) – 1
14.Skłodowskiej-Curie 1 (przed restauracją Kaprys) – 2
15.Sielanka 8A (przed Urzędem Miasta) – 1
16.ul. Długa 76 (przed Chińską Patelnią) – 2

Pozostałe:
Fordon – 3
Wyżyny – 2
Szwederowo – 2
Błonie - 2

Te pozostałe postaramy się objechać w tym tygodniu. Jakieś uwagi?

http://wyslijto.pl/files/download/j5expxiqbw

w4b

#45
Myślę że aby jakiekolwiek uwagi zgłosić trzeba sie naocznie przekonać gdzie dokładnie stojaki będą stały.  ;)

Dodam jeszcze że w zalączonym pliku stojaki.rar znajdują się lokalizacje stojaków umieszczone na mapie, stojaki zaznaczone czerwoną kreską.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

"Stojaki dla szkół i na terenie firm prywatnych będą załatwiane w inny sposób."
Czy empik nie powinien sam zadbać o stojak? To jednak większy sklep niż osiedlowy warzywniak czy mała gastronomia... Dlatego nad punktem 5 bym się zastanowiła...

A stojak przed pałacem ślubów będzie super :P Hehe :D


w4b

Nie tylko pałac ślubów tam się mieści, kilka innych urzędów również w tym Wydział sportu i kultury fizycznej - wstyd że przed taką instytucją nie ma stojaka rowerowego.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bir

jeszcze kwestia tego czy zostaną zamontowane zgodnie ze sztuką montowania stojaków. bo w najprostszych czynnościach wiele można zepsuć.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

Cytat: bir w Lipiec 13, 2010, 08:48:34
jeszcze kwestia tego czy zostaną zamontowane zgodnie ze sztuką montowania stojaków. bo w najprostszych czynnościach wiele można zepsuć.
Dlatego właśnie mamy Ciebie  ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]