Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

25 marca - KujawiaXC w Myślęcinku

Zaczęty przez w4b, Styczeń 31, 2012, 09:56:29

« poprzedni - następny »

w4b

Cytuj[...]Mamy nadzieję, że rozpoczniecie ten sezon razem z nami 25 marca 2012. To tradycyjnie jedne z pierwszych zawodów w sezonie i zarazem doskonała okazja, żeby zbadać swoją formę, przed kolejnymi startami. Areną tych zmagań będzie oczywiście kultowy Myślęcinek. Mimo, że objeżdżaliście razem nami, ten teren już wielokrotnie to jesteśmy pewni, że ponownie zaskoczymy Was konfiguracją i poziomem trudności trasy.

Więcej na http://kujawiaxc.pl/


[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

luke_

#1
po zawodach Kujawia XC w Myślęcinku, straż leśna wjechała na ścieżki i zaczęła równać z ziemią wszystkie przeszkody.
Nie wyrażono zgody na kolejne zawody jakie miały się tam odbyć i planowane jest przez straż leśną zakazanie wjazdu do lasu jakimkolwiek rowerem.

Nie wiem co się dokładnie stało, ale niezły burdel się zrobił.
Wiem tylko że pretekstem do akcji są zniszczenia ściółki leśnej przez zawody kujawi.

Generalnie cofamy się cywilizacyjnie, wszędzie na świecie stara się ludzi z miasta wyciągnąć, u nas najlepiej lasy zostałyby ogrodzone drutem kolczastym a reszta zabetonowana.

April

A czy planowe jest może zrobienie trasy w innym miejscu?

luke_

#3
April, nie przeczytałaś co napisałem :)
Leśnicy nie wyrazili zgody na przeprowadzenie jakiejkolwiek trasy jakichkolwiek zawodów w myślęcinku.
Mało tego, wyrazili opinię że będą starali się wprowadzić całkowity zakaz wjazdu rowerem czy konno do lasu.

Była przeprowadzona wizja lokalna w związku z planowanymi zawodami mistrzostw polski i leśnicy nie wyrazili zgody na ich organizację, ze względu na uszkodzenia ściółki przez zawody kujawi.
więc w lesie zawodów nie będzie.

Lord Golem

A Myślęcinek to w końcu park czy las???

Co z tego że Myślęcinek ma drzewa jak nie będzie można do nich się zbliżać?

Wydaje mnie sie, że tu znów chodzi o jakaś kasę...

Danielasty

można isć na pieszo do lasy, nikt nie powiedział że nie będzie można się zbliżać :) Chyba sobie mtb odpuszczę bo na glinkach to już nie to samo

mvg (Michu)

Szkoda, że taką decyzję podjęli - już nigdy i kropka. Natura też jest ważna, ale Myślęcinek na tym straci. Nie jestem leśnikiem, ale las regeneruje się i zastanawiam się, czy zakaz musi być stały.

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]