Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Oddajmy ulicę Gdańską bydgoszczanom

Zaczęty przez Seba, Wrzesień 18, 2011, 09:52:10

« poprzedni - następny »

buldi.nic

Może w między czasie wprowadzą nasze uwagi do projektu :P

mvg (Michu)

#51
Może SBMK się zgłosi? Tak dla jaj :P ?  Szczycą się, że ścieżkę do Myśla zamiast za 6 lmn to za 2,4 mln wykonają, to my za 1 zł przebijemy ;).


Flora

Cytat: Seba w Sierpień 31, 2012, 08:31:58
Jest gorzej niż źle :(

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,12395994,Kontrapas_na_Gdanskiej_sie_nie_oplaca.html

Aż tak źle nie jest:

Cytuj
Jesteśmy zdeterminowani, aby ten kontrapas wyznaczyć. Dlatego spotkaliśmy się już z jedną z firm. Obie strony przedstawiły swoje warunki brzegowe i daliśmy sobie czas do zastanowienia do poniedziałku - wyjaśnia rzecznik. - Wiadomo, że przedsiębiorca chce zarobić, a my za wiele nie chcemy wydać. Mamy nadzieję, że się dogadamy, choć zastrzegamy, że nie za wszelką cenę.

Seba


Lord Golem


Seba

Ciekawe... szczerze mówiąc to nie rozumiem chyba co ten znak oznacza :P tam jeździe się normalnie zgodnie z zasadami ruchu drogowego, kontrapas ma byc po drugiej stronie jezdni

April

#57
Cytat: Seba w Wrzesień 29, 2012, 19:43:21
Ciekawe... szczerze mówiąc to nie rozumiem chyba co ten znak oznacza :P tam jeździe się normalnie zgodnie z zasadami ruchu drogowego, kontrapas ma byc po drugiej stronie jezdni
No właśnie to pokazuje znak - po środku jest podwójna ciągła co oznacza podział jezdni ;)
Mamy kontrapas na Gdańskiej :D

A napis Bus zapewne dotyczy komunikacji zastępczej, która na czas remontu będzie się tamtędy poruszać - pewnie potem zamienią jak na Dworcowej na Tramwaj.

Grzehu

Cytat: Seba w Wrzesień 29, 2012, 19:43:21
Ciekawe... szczerze mówiąc to nie rozumiem chyba co ten znak oznacza :P tam jeździe się normalnie zgodnie z zasadami ruchu drogowego, kontrapas ma byc po drugiej stronie jezdni
Widzę, że trudno będzie wydedukować rowerzystów, skoro nawet przedstawiciel SBMK nie wie, że to oznakowanie jest prawidłowe.  ;)

kris_bdg

Seba chyba od złej strony na zdjęcie spojrzał, widziałem dziś że pojawiły się na Mickiewicza znaki zakaz skrętu w lewo i pod nim tabliczka " nie dotyczy rowerów" :) Tylko pasy wymalować, samochody usunąć i będzie można wypróbować;)

Seba

Cytat: kris_bdg w Wrzesień 29, 2012, 23:39:36
Seba chyba od złej strony na zdjęcie spojrzał,

Tak... teraz się dopatrzyłem, że strzałka jest w przeciwną stronę :P Ale oni jeszcze tam sygnalizację mieli przebudować  niby na skrzyżowaniu, więc mnie trochę to zaskoczyło, że znak ustawili

Lord Golem

Powoli powstaje kontrapas.

Kontrapas na Gdańskiej, stan 07.10.2012

Gdańska - Mickiewicza - Świętojańska




Przystanek Gdańska - Cieszkowskiego


w kierunku Myślęcinka


w kierunku centrum


wyjazd z ul. Słowackiego


wyjazd z ul. Cieszkowskiego


miejsca parkingowe przeniesione na chodnik




nowe miejsca parkingowe








Sygnalizacja dla kontrapasu już zamontowana


Teraz od placu Wolności będzie podwójna ciągła - dzisiaj malowali





Flora

Zapowiada się całkiem nieźle, ciekawe tylko ile czasu zajmie kierowcom przestawienie się na parkowanie z drugiej strony krawężnika.

April

Ciekawe ile czasu zajmie kierowcom dochodzenie o co chodzi z tymi liniami i co to jest kontrapas :)

zibi_4don

A czy kontrapas dostanie czerwony dywanik?

Flora

Pod czerwony dywanik musieliby najpierw wyrównać podłogę  ;)

zibi_4don

Chyba większa część Gdańskiej ma ładną nawierzchnię. Sam jestem kierowcą zawodowym i wiem, że takie czerwone pole daje do myślenia po co to jest.

Grzehu

Cytat: Flora w Październik 08, 2012, 06:58:54
Zapowiada się całkiem nieźle, ciekawe tylko ile czasu zajmie kierowcom przestawienie się na parkowanie z drugiej strony krawężnika.
Cytat: April w Październik 08, 2012, 09:50:13
Ciekawe ile czasu zajmie kierowcom dochodzenie o co chodzi z tymi liniami i co to jest kontrapas :)
Ciekawe ile czasu zajmie rowerzystom nauka korzystania z kontrapasa ;P

Flora

Byłem przed chwilą na Gdańskiej i jeszcze czuć zapach farby  :)  Wydaje mi się, że przy wysepce można było poszerzyć trochę jezdnię ponieważ wjazd na pas dla rowerów jest dość wąski.

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]


Flora

Z miejscami parkingowymi rzeczywiście będzie problem. Na chodniku stoją latarnie, ławki, drzewa, znaki i słupy ogłoszeniowe. Widziałem już samochód, zaparkowany 'po nowemu' właśnie między kwietnikiem, a znakiem i było to jedyne dostępne miejsce w promieniu 20m ponieważ na pozostałej części były przeszkody uniemożliwiające ustawienie samochodu. Prawdopodobnie część przeszkód zostanie usunięta, ale przecież nikt nie będzie przestawiał latarni czy drzewa.

w4b

#72
CytujPo co malują, skoro będą zdzierać?
Na Gdańskiej sytuacja wymknęła się najwidoczniej spod kontroli. Remont ulicy przynosi coraz to nowe niespodzianki.     

http://bydgoszcz24.pl/artykul/po-co-maluja-skoro-beda-zdzierac


CytujKontrapas na ulicy Gdańskiej nie został jeszcze otwarty, a już budzi kontrowersje. Ten nowy element infrastruktury drogowej w Bydgoszczy ma jednak przynieść korzyści nie tylko rowerzystom i pieszym, ale też innym  grupom społecznym.

http://www.zyciebydgoszczy.pl/pas-budzacy-kontrowersje
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

3w1



Lord Golem

To jest w zasadzie nie tylko pierwszy kontrapas w Bydgoszczy ale także pierwszy pas rowerowy. Widać że to budzi emocje jak każda nowość. Dla wielu ludzi będzie wejście w nowy obszar, również myślowy,bo jakże to możliwe że rowerzyści będą tu grupą uprzywilejowaną. Na tak dużym odcinku jak na standardy Bydgoszczy będzie można jeździć rowerem w obie strony. Dworcowa była taką nowością lecz dla kierowców mało zauważalną. Tu dodatkowe oznakowanie nie tylko pionowe ale także poziome.

Postarajmy sie korzystać z kontrapasa właściwie a tych którzy się pogubią grzecznie poprawiajmy.


A przy okazji: zapraszam do przyłączenia sie do akcji http://www.facebook.com/StopNielegalnemuParkowaniuNaUlDworcowejWBydgoszczy?ref=hl
Chodzi o bezpieczeństwo nas rowerzystów poruszających się po Dworcowej "pod prąd"

buldi.nic

Jakiej jest długości kontrapas na Gdańskiej? 600m wg. google maps?
Bo bardzo ładnie wygląda zdanie z tego komentarza: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,12648322,Komentarz__Niech_ZDMiKP_wyciagnie_wnioski_z_kompromitacji.html
Cytuj200 tys. zł, które pochłonie budowa kontrapasa, to stosunkowo nieduża kwota w porównaniu do wszystkich wydatków, które miasto ponosi na roboty związane z infrastrukturą drogową.
Czyli jakby nie patrzeć warto inwestować w rowery bo to tanie i dające dużo korzyści. Więcej niż budowa nowych dróg dla samochodów... ;)

Seba

Dziś o 18:30 będzie materiał w Zbliżeniach

kris_bdg

Zrobiła się już z tego "afera" ogólnopolska, nawet na gazeta.pl na głównej stronie było :P

buldi.nic

Zaciągnęli mnie na Gdańską (telewizja) koło południa, więc urwałem się z zajęć by przyjechać. Rozmawiali ze mną dosłowną chwilę a chcieli głównie bym przejechał kawałek kontrapasem i by to nagrać bo rozmawiali z Pełnomocnikiem, Kosiedrowskim (rzecznik ZDMiKP), sklepikarzami i kierowcami samochodów.
Więc gdy się chwilę wypowiedziałem i jechałem owym kontrapasem przed kamerą (na skrzyżowaniu z Cieszkowskiego) wymusił na mnie pierwszeństwo samochód i kamera to wszystko ładnie sfilmowała :P

Flora



buldi.nic

Za ładnie nie wyszełem  :o


Aaa... i ogólnie uważam, że TVP robi słabe reportaże. W sumie nic nie mówią - nic nie wnoszą ani nic z nich nie wynika.


Sceny gdzie mnie prawie samochód potrącił nie dali :(

Seba

Cytat: buldi.nic w Październik 11, 2012, 19:23:38
Za ładnie nie wyszełem  :o

[size=78%]Mówiłem, żebyś poszedł do fryzjera[/size] ;D


CytujAaa... i ogólnie uważam, że TVP robi słabe reportaże. W sumie nic nie mówią - nic nie wnoszą ani nic z nich nie wynika.


To nie jest reportaż, tylko news przedstawiający fakty i obustronne opinie, które zostały tu zawarte. Reportaży nie zobaczysz w Zbliżeniach ;)

GUMIS


Lord Golem

A o dostawcach czy miejscach parkingowych zastawionych przez samochody sklepikarzy ani słowa.

A to przykłady  z dzisiaj:

Cytuj- Zabierają kolejne miejsca. Komu zależy, żeby Gdańska stała się ulicą wymarłą? - narzekał Stanisław Krajewski, próbował zaparkować przy sklepie rybnym. - A rowerzystom poprzewracało się w głowach. Jak miasto może spełniać takie fanaberie, kiedy tyle innych ważnych problemów jest do rozwiązania? - pytał zdenerwowany.

Więcej... http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,12642787,Kontrapas_na_Gdanskiej_budzi_kontrowersje__A_jeszcze.html#ixzz290fgR6CA

no i skończyło się parkowanie przed sklepem rybnym  :D i po co było narzekać ...



a tak to wyglądało na pozostałej części:

jak widać mimo że kontrapas jeszcze nie jest oficjalnie otwarty to znaki poziome i pionowe już są a kierowcy stawiają samochody po staremu





a jeśli już parkują na nowych miejscach to tak jak "upośledzeni"




Lord Golem

^^^ Prymitywny artykuł i do tego te prostackie komentarze. Tak wygląda odbieranie przywilejów kierowcom. Nie obędzie sie to bez bólu i krzyku.

To tak jakby wyrywać komuś złote zęby. Takie zęby szpecą , ale w mniemaniu właściciela są piękne :P

zibi_4don

Dla mnie ul. Gdańska powinna być zrobiona tak jak ul. Długa i koniec kropka. Zero ruchu samochodowego (nie licząc tramwajów), a sklepikarze i inni niech się przeniosą do galerii handlowych. W końcu po to są budowane, a nie że w każdej jedno i to samo. Każdy nogi ma i może sobie do sklepu dojść. A sklep z art. reh. to już w ogóle lepszego miejsca znaleźć nie mógł. Tłumaczą się tylko bez sensu tymi miejscami parkingowymi.

buldi.nic

Cytat: zibi_4don w Październik 12, 2012, 13:02:47
Dla mnie ul. Gdańska powinna być zrobiona tak jak ul. Długa i koniec kropka. Zero ruchu samochodowego (nie licząc tramwajów),
Otóż to.
Jeżeli właściciele sklepów nie potrafią zachęcić do odwiedzenia ich (zła oferta, zbyt wysokie ceny, słaba obsługa, ect.) to nawet parking na całą ulicę im nic nie da. Prawda jest taka, że większość miejsc zajętych jest albo przez właścicieli sklepów albo przez osoby dojeżdżające do różnych instytucji (szkoły, urzędy), natomiast mieszkańcy wybierający się na zakupy na daną ulicę samochód zostawia gdzieś dalej, dojeżdża komunikacją czy rowerem.
Nie wiem jak wy, ale ja na ulicę Gdańską czy Długą nie zagląda. Why? Bo nie mam po co. Nie ma tam sklepów do którch warto się wybrać. Hmm... no dobra... McDonald jest :P

kobra672

 Hmm... no dobra... McDonald jest :P

O zgrozo! jak można tam cokolwiek zjeść!

Santa

Cytat: Lord Golem w Październik 11, 2012, 22:02:13
a jeśli już parkują na nowych miejscach to tak jak "upośledzeni"


No coż, jak widać parkowanie równoległe nadal jest wyzwaniem dla niektórych ;)

April

Cytat: buldi.nic w Październik 12, 2012, 13:22:16
Cytat: zibi_4don w Październik 12, 2012, 13:02:47
Dla mnie ul. Gdańska powinna być zrobiona tak jak ul. Długa i koniec kropka. Zero ruchu samochodowego (nie licząc tramwajów),
Otóż to.
Jeżeli właściciele sklepów nie potrafią zachęcić do odwiedzenia ich (zła oferta, zbyt wysokie ceny, słaba obsługa, ect.) to nawet parking na całą ulicę im nic nie da. Prawda jest taka, że większość miejsc zajętych jest albo przez właścicieli sklepów albo przez osoby dojeżdżające do różnych instytucji (szkoły, urzędy), natomiast mieszkańcy wybierający się na zakupy na daną ulicę samochód zostawia gdzieś dalej, dojeżdża komunikacją czy rowerem.
Nie wiem jak wy, ale ja na ulicę Gdańską czy Długą nie zagląda. Why? Bo nie mam po co. Nie ma tam sklepów do którch warto się wybrać. Hmm... no dobra... McDonald jest :P

Mi się wydaje, że sklepikarze chcą sprzedawać swoje towary tak jak robili to x lat tamu, nie widząc możliwości w rozwoju swoich sklepów np. w internecie. Stworzyli by jakąś prostą stronę, zainwestowali tak w sprzedaż dodając, że np. na miejscu odbiór 0zł i dużo osób po jakiś sweter by przyjechało, a przy okazji obejrzało 10 innych rzeczy. Może taki pomysł, nie sprawdzi się jeśli chodzi o sklep rybny (w ogóle kto po ryby dojeżdżałby do centrum z np. jednego z osiedli Fordonu - gdy ma je w markecie pod nosem?), ale w innych branżach na pewno.
Jeśli chodzi o sklep rehabilitacyjny, to wszystkie takie w Bydgoszczy są gdzieś "poupychane", że tylko rodzina może pomóc tam coś zakupić...

Lord Golem

Zdjęcia zrobione w sobotę 13.10.2012 o godz 15.30

Ciekawe jak to będzie wyglądać w poniedziałek.








buldi.nic

http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=2268&NrSection=500&NrArticle=232116&IdTag=3790
CytujWielu kierowców i korzystających z ulicy Gdańskiej mówi o swoim pomyśle na kontrapas - niech będzie czynny tylko okresowo, a zimą, kiedy ruch rowerowy jest niewielki, na kontrapasie powinny parkować samochody.
Zamykanie okresowo? Hę? Coś chyba tu nie halo.  >:(

zibi_4don

Cytat: buldi.nic w Październik 16, 2012, 09:21:23
http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=2268&NrSection=500&NrArticle=232116&IdTag=3790
CytujWielu kierowców i korzystających z ulicy Gdańskiej mówi o swoim pomyśle na kontrapas - niech będzie czynny tylko okresowo, a zimą, kiedy ruch rowerowy jest niewielki, na kontrapasie powinny parkować samochody.
Zamykanie okresowo? Hę? Coś chyba tu nie halo.  >:(


Więc ja zasugeruję, żeby w zimę nie sypali dróg solą, piachem i innymi badziewiami. Niech ludzie chodzą na pieszo po mieście w rakietach śnieżnych[size=78%].[/size]

karolusss

I niech na zimę wykładają na DDR jakąś matę, która będzie przeciwdziałać tworzeniu się kolein od kół samochodowych a co za tym idzie powstającym ubytkom po zimie...  ;)


demon

czyż to nie wygląda pięknie  ;D
Bydgoszcz ul. Gdańska sierpień 1929 rok

w4b

CytujW załączniku do komunikatu znajduje się informacja Społecznego Pełnomocnika Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds. komunikacji rowerowej Pana Łukasza Juszczaka na temat kontrapasa dla rowerzystów na ulicy Gdańskiej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią.

http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/aktualnosci/736-kontrapas-na-ulicy-gdanskiej
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]