Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed białą sierpniową masą

Zaczęty przez Seba, Lipiec 28, 2012, 09:33:08

« poprzedni - następny »

Seba

Sierpień jest miesiącem, w którym Bydgoska Masa Krytyczna przywdziewa biały kolor i jedzie ku pamięci Adama Sztejki, który zginął osiem lat temu potrącony przez pijanego kierowcę w czasie powrotu z BMK. Wszyscy przyjeżdżamy w białych koszulkach. Było sporo zastrzeżeń do trasy lipcowej Masy, więc rozpoczynamy już dyskusję o trasie na sierpień. Pamiętajcie, że trzeba omijac wszelkie remonty. Propozycje?

Termin: 31 sierpnia

Flora

#1
Propozycja  :)

Lesnik

Z Królowej Jadwigi nie da rady skręcić w dworcowa chyba ?? Bo jest remont

Flora

Cytat: Lesnik w Lipiec 28, 2012, 11:28:48
Z Królowej Jadwigi nie da rady skręcić w dworcowa chyba ?? Bo jest remont

Racja, nie da się również przejechać prosto przez Kujawską, a Filarecka kończy się bez połączenia ze Stromą. Mapa podmieniona.

kita

podjazd Ujejskiego i przez 80% uczestników organizatorzy są powieszeni, ponieważ ten podjazd jest męczący dla dużej większości osób na rowerach.

Alejami Jana Pawła jest zakaz poruszania się na rowerach polecam zapoznać się z przepisami Ruchu Drogowego  ;)

Przejazd z Tucholskiej w Ujejskiego przecinając stację jest bardzo niebezpieczny i oficjalnie tak za bardzo nie można robić ponieważ jest to dojazd do stacji pomijając to, ciężko jest stamtąd wyjechać (jednemu rowerzyście) przeciąć trzy pasy aby wjechać w Konopnicką.

Na ulicy zjeżdżając Stromą na ul. Kruszwicką wbijamy się pod prąd to raczej nie przejdzie ...

Nakielską też jedziemy pod prąd.

Przejazd z Dworcowej w Warszawska/Śniadeckich   tam nie ma drogi którą można przejechać ponieważ: od zawsze jest tam krawężnik i z tej strony w ten przesmyk nie można wjeżdżać (dojazd w niego tylko od Śniadeckich),  aktualnie tam jest wszystko rozkopane i pozastawiane barierkami bo remontują to skrzyżowanie

Ktoś narzekał na bruk po masie lipcowej, na Jana Matejki taki się znajduje.

Powstańców Wielkopolskich/Ogińskiego już jest przejezdne normalnie, bo widziałem tam wszędzie barierki ostatnio i roboty drogowe.

Zakończenie trochę za daleko ale będzie w Myślenicku.


Czy zapoznałaś się z tą trasą ? Przejechałaś ją chociaż raz?   Czy ją po prostu na stukałaś na  mapie siedząc przez monitorem komputera.  NIE ODBIERZ TO JAKO ATAKU NA CIEBIE lecz powyższe błędy nie mogą się pojawić. 

link do mapy
Pozdrawiam
Krzysztof

Seba

Cytat: kita w Lipiec 28, 2012, 12:37:51
Zakończenie trochę za daleko ale będzie w Myślenicku.

Tak, zakończenie jest przy krzyżu. Wjeżdżamy przy pętli tramwajowej i jedziemy kawałek DDR wzdłuż Gdańskiej


Flora

#7
Cytat: kita w Styczeń 16, 1970, 14:11:11
...
Podjazd Ujejskiego byl sposobem na dostanie sie do Kujawsiej inna droga niz Belzy, ktora to powtarzana jesst za kazdym razem gdy chcemy dostac sie na gore. Pamietam, ze na 17 masie wtaczalismy sie Sloneczna, ktora z pewnoscia ma wieksze nachylenie niz ten odcinek Ujejskiego.
Wiem, ze Jana Pawla jest niedostepna dla ruchu rowerow ze wzgledu na dozwolona predkosc, ale z obstawa policji chyba jest to do zrobienia.
Na Rondzie Kujawskim zjadlo mi kropke dlatego trase pokierowalo przez stacje (tak, to waska i zawila uliczka).
Co do Kruszwickiej i Nakielskiej, chodzilo jedynie o kierunek. Gdyby scisle trzymac sie map to w lipcu jechali bysmy Jagiellonska pod prad.
Jezdze sporo po miescie i znam przedstawiona trase (no moze poza ostatnimi zmianami w obrebie Dworcowej, gdzie nie poruszbm sie bocznymi uliczkami)

Z tego co dzis udalo mi sie sprawdzic w ciagu miesiaca powinna byc mozliwosc skretu z Krolowej Jadwigi w Dworcowa

kita

#8
Czy to nie była masa 18 jak był podjazd Słoneczną ??  wiem iż w tamtym czasie opuściłem jedną Masę i była to właśnie czerwcowa masa 18 kiedy pojechaliśmy na Warszawską Masę Krytyczną. 
Nie przypominam sobie bym wjeżdżał słoneczna dlatego uważam iż była to 18  ;)   

Parę miesięcy a może i lat temu było powiedziane iż staramy się nie wjeżdżać stromymi podjazdami dlatego na dostanie się na górę został Bełzy, plany 6 letniego, Nasypowa te trzy ulice są łagodne na wjazd choć długie. 

Flora skoro pamiętasz masę 17 to czemu by nie odwiedzić dzielnicy miasta po której MK nie jeździła jeszcze

Moja nie codzienna propozycja trasy na miesiąc sierpień
lub
Moja nie codzienna propozycja trasy na miesiąc sierpień

Seba

Też kiedyś myślałem o Osowej, dlatego przychyliłbym się do drugiej propozycji Kity ;)

Lesnik

Ja jestem z Osowej i jestem jak najbardziej za ;) Ale nie wiem czy nie odstraszają nas tzw. leżący policjanci znajdujący się na ulicy Mińskiej i Kormoranów.

Seba

Co to są leżący policjanci ;> Progi czy co?

Lord Golem

Zawsze myślałem, że Masa ma na celu zaznaczenie naszej obecności na ulicach miasta, szczególnie tych dużych arteriach. Dlatego proszę @Kita wyjaśnij jaki cel na przejazd przez dzielnice domków jednorodzinnych i kilkukilometrowe blokowanie leśnego odcinku Grunwaldzkiej?

kita

Jakie to już tłumaczę.

Wiele lat mieszkałem w Fordonie i ubolewałem nad tym ze nie ma tam ścieżki rowerowej łączącej go z miastem.

To samo jest z Osową Górą nie ma do niej wyznaczonej ścieżki rowerowej, poza ul.Mińską którą można dojechać ale jedziemy po ulicy lub na Czyżkówko i dalej przebić się przez las dojeżdżając do Osowej.
Natomiast tuż za Osową górą zaczyna się Gmina Sicienko która jest bardzo Pro Rowerowo nastawiona dla rowerzystów i na jej ziemiach (że tak powiem) są wzdłuż ulic wyznaczone ścieżki rowerowe.

Na Osowej Górze mieszkają również rowerzyści którzy dojeżdżają do miasta właśnie przez Leśny odcinek Grunwaldzkiej na którym jest bardzo niebezpiecznie.

Kolejna kwestia jeszcze tam nie byliśmy jak wspomniałem wcześniej i potwierdził Seba

Leśnik dlatego są dwa warianty trasy, wiem o leżących policjantach na Mińskiej.


Parę lat temu wzdłuż ulicy Gdańskiej na wysokości Myślęcinka również nie było ścieżki rowerowej  przy lesie.  Dlatego po raz kolejny w sierpniu będziemy jechali Białą Masę Krytyczną.

w4b

Jeśli chcemy mieć dużą frekwencję to długość trasy nie może odstraszać. 15 km to max który jest akceptowalny przez wszystkich.
Przy dłuższej trasie zaczyna panować znużenie.

Kolejna kwestia - muzyka. Warto by dostosować playlistę do klimatu tej upamiętniającej Adama Sztejkę masy.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Masa do Fordonu - 30 km - 220 osób
Masa kobieca - 12 km - 280 osób

60 osób to jest widoczna różnica, ale nie aż taka, żeby powiedziec, że długa trasa powoduje o wiele niższą frekwencję.

kita

mówisz ferkfencja na 60 którejś masie w Warszawie choć trasa miała blisko 40km  pojawiło się 2400 osób.
owszem miasto ze 3 razy większe więc liczbę  2400 dzielimy na 3 i mamy 800 osób :)
to co trasę też trzeba podzielić ?? też na 3  to mamy 13,3km   dziwna kalkulacja Witek ;) 

Choć przy setnej MK mieli coś pod 3tyś osób ;)  jak nie więcej 

Czy długość trasy wpływa na frekwencję ??   (tak wpływa jak są miesiące chłodniejsze, sierpień należy do ciepłych)
Czy jakość trasy wpływa na frekwencję??    (tak jak jest dużo wzniesień, czytaj podjazdów)
Moja propozycja jest płaska, proponuję wjazd pod ul.Ujejskiego jak przy pierwszej propozycji i też będzie duże jak nie większe niezadowolenie przy dużo większym wysiłku niż po trasie dłuższej i bardziej płaskiej.

NIE upieram się przy trasie na Osową tylko dałem taką propozycję pod dyskusję.

Na Masie Sierpniowej również mnei nie będzie ze względu iż będę w tym czasie na weselu. 

kita

Masa do Fordonu -> zapowiadał się ze będzie padać   220osób
Masa Kobieca -> nie zapowiadali żadnych opadów     280osób

3w1

No widzę Kita, że ta masa kobieca jest  Ci solą w oku. Osobiście uważam, że pojawienie się 100 pań na masie za sukces, kiedy tyle kobiet pojawiło się na wcześniejszych masach?, bo ja jeżdżę z masą prawie 4 lata i takiej ilości kobiet nie widziałam.
A skoro o pogodzie to dużo osób upałów nie lubi, taki upał był podczas lipcowej masy. Poza tym długość trasy w km na znaczenie, bo jak jest za długa to ludzie się nudzą i narzekają. Osobiście sensu w jeździe na Osową Górę nie widzę, ale zdecyduje większość, a poza tym owszem bruk jest niewygodny to jazdy to fakt, ale również długie i strome podjazdy podczas wcześniejszych mas,  jak chociażby podjazd ul. Planu 6-letniego dla osób nie mających kondycji też stanowi wyzwanie. 

Lord Golem

Jestem za tym, aby sierpniowa masa była wyznaczona jak najwięcej w centrum. Ważne, żeby jak najwięcej ludzi wiedziało, że sierpniowa, Biała Masa jest na cześć naszego kolegi. Nie róbmy jakiś rajdów na koniec Bydgoszczy. To można zrobić we wrześniu.

kita

3w1  nie jest mi solą w oku to była moja pierwsza Masa na jakiej się pojawiłem w tym roku w stosunku do poprzednich lat jestem zaskoczony ilością kobiet, ale i nagłośniona była bardzo dobrze. Dziewczyną należą się wielkie podziękowania za jej reklamę.

Masa Sierpniowa jak już powiedziałem nie jest mi sprzyjająca ponieważ mnie nie będzie. Za to jest mi najbliższa memu sercu i pojawię się na miejscu pamięci po śp. Adamie na gdańskiej jak i na cmentarzu (jak co roku to robię)

Lord Golem zawsze jest jakiś powód by jeździć w centrum by jak najwięcej ludzi nas zobaczyło.
zadajmy sobie pytanie: Czy chcemy by nas widzieli ludzie? Czy kierowcy samochodów?
Jak zablokujemy Grunwaldzką to wież mi że większość osób które Nas zobaczą to będą kierowcy samochodów i będą się zastanawiali czemu blokuje ich 300rowerzystów w białych koszulkach.

Moim celem nie jest bojkotowanie masy a jej dalszy rozwój dlatego zaproponowałem trasę i poparłem ją argumentami czy przejdzie czy też nie to zostawiam do oceny ludowi.
Czy się odbędzie teraz czy za parę lat, pokaże przyszłość.

ps. Masa Fordońska też się w końcu odbyła a zabiegałem o nią od długich lat, a już dwa razy Masa do Fordonu pojechała :)

Pozdrawiam
kita


Lord Golem

Tak sie składa,że ostatnio każda masa ma swoją nazwę. Proponuję aby wrześniowa była o ddr do Osowej Góry. Z tego co mi się kojarzy to w zeszłym roku wrześniowa masa była tą fordońską. To mogłaby być taka kontynuacja.

Fracek

A może na część naszego kolegi zrobić trasę BMK taką jaka była sprzed 8 lat.


w4b

#24
Cytat: Seba w Lipiec 30, 2012, 19:02:13
Masa do Fordonu - 30 km - 220 osób
Masa kobieca - 12 km - 280 osób

60 osób to jest widoczna różnica, ale nie aż taka, żeby powiedziec, że długa trasa powoduje o wiele niższą frekwencję.

Nie da się w taki sposób porównać bo ilość uczestnikow zależy od wielu czynników: pogody, ilości poinformowanych osób, daty (wakacje+urlopy = wyjazdy = mniej osób), nagród, tematu, trasy, innych imprez konkurencyjnych itd.... 
Myślę że możemy spytać ludzi choćby na FB w formie ankiety jak długo chcą jechać i to będzie dość wiarygodne ;) (po uwzględnieniu osób starszych którzy nie siedzą na FB)


Biała masa ma szczególny charakter i warto by jak najwięcej kierowców napotkanych zadawało sobie pytanie dlaczego jedziemy.
Jeśli cel tej masy dotrze do nich to jej cel zostanie spełniony. Dotrze do nich wtedy gdy zauważą jak wielu nas jest, dotrze gdy będziemy tam gdzie jest duże skupisko ludzi, ulic, samochodow.
Nie jestem przekonany jak wpływa długość trasy na frekwencję, jednak na pewno powyżej pewnej odległości ilość osób spada, jadąc trasę (zbyt) krótką nie utracimy uczestników.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Flora

Może zebrać wszystkie wymagania jakie powinna spełniać trasa masowa w jakimś tutorialu, dzieki czemu nie byłoby problemów w późniejszym czasie. Ułatwiłoby to również odrzucanie/poprawianie tras, które nie spełniają danych wymagań.

madziaa

Witam,

byłam na masie zaledwie kilka razy ale stałam się jej fanką od pierwszego przejazdu. Rowerem jeżdżę rekreacyjnie od czasu do czasu więc nie jestem wyczynowcem.
Jeśli chodzi o trasę to nie przeszkadzają mi km. Myślę, że 20km to max jaki powinien być na Masie jeśli finish jest w Myślęcinku. Z Myśla do domu mam 8,5km czyli wychodzi prawie 30km a to już może odstraszać.  Z kolei trasa 12km mogłaby być ciut dłuższa bo zbyt szybko dojeżdżamy do celu.
Myślę, że argument o znużeniu podczas jazdy jest wyssany z palca! Po to jeździ się na rowerze aby się nie nudzić :P
Jednak przyznam się, że ilość km mnie nie przeraża to wjazd pod górkę natomiast odstrasza całkowicie. Nie chciałabym całą trasę sapać jak pies więc im mniej stroma tym lepiej, nawet kosztem tego, że jeździmy ją za każdym razem.
Co się tyczy tras jakimi jeździ trasa to myślę, że powinna uwzględniać ona również dzielnice nie znajdujące się w centrum. Masa oprócz pokazania nas na ulicy ma również promować jazdę na rowerze a na obrzeżach miastach jest wiele osób co posługuje się tym środkiem lokomocji. Myślę, że często nie chce im się dojeżdżać do centrum aby wziąć udział w Masie ale jeśli Masa przejedzie przez ich dzielnice np. Osową Górę to mogą dołączyć się po drodze.
Pamiętajcie, że Masa jest dla ludzi w każdym wieku a nie tylko dla młodych.
Mnie osobiście podobała się druga propozycja z Osową Górą. Wyjeżdżając z Łuczniczki przejeżdżamy przez miasto więc jesteśmy widoczni i jedziemy tam gdzie nas jeszcze nie było.
Ps. Sama mieszkam w centrum więc problem omijania mojej dzielnicy mnie nie dotyczy :P

w4b

Dzięki za cenną subiektywną ocenę ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

xum

Hej,

Jest u was w mieście opcja wypożyczenia roweru? Akurat przypadkiem będę w Bydgoszczy w piątek, przyłączyłbym się do masy a nie chce mi się wozić grata :>

jerry

Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

buldi.nic

Przeczytałem, aż łezka w oku się zakręciła więc postanowiłem tu zacytować ze strony ś.p. Adama:
Cytuj25.06.2004                                                                   
|    I po VI MK! Było zaledwie (w porownaniu do V MK) 98 osób, ale mimo to bawi
|  liśmy się setnie, szczególnie ja, ponieważ udało mi się wygrać po zaciętej   
|  walce II Masowe Mistrzostwa w Sprincie!! :) relacja z VI MK jest tutaj.     
Cytuj16.07.2004                                                                   
|    Od wczoraj możecie mi mówić Panie magistrze inżynierze :), co wyjaśnia dla
|  czego strona nie była ostatnimi czasy aktualizowana tak często jak powinna.
Cytuj03.08.2004                                                                   |
|    Choroba zwana OstrymKolem zatacza coraz większe kręgi. Trafiła i mnie.     |
|  A tu możecie przez jakiś czas podziwiać jej efekt. Jeśli spotkacie takie cus |
|  na ulicach Bydgoszczy, to to będę ja :).               
Cytuj23.08.2004                                                                   
|    Czas letniej kanikuły nastał i dla mnie :), więc proszę wybaczcie zaleg- 
|  łości. Strona ruszy po sierpniowej masie, na którą serdecznie zapraszamy.   
|  Zapowiadam ostrą walkę w sprincie, Tomaszur wyzywam Cię na OK ;P. W sprincie
|  może startować każdy, dziewczęta rownież :), a rozegramy go jak zwykle pod   
|  torem dualowym w Myślęcinku po zakończeniu masy.                   
Cytuj30.08.2004                                                                   
|  "List ten powstaje aby wspomóc Adama Sztejkę w jego walce o życie.           
|  "W piątek 27 sierpnia 2004 o godzinie 20:15 Adam Sztejka wracał z Bydgodskiej
|  "Masy Krytycznej* razem z grupką rowerzystów. Jechali szosą gdańską, On na   
|  "końcu. Słychać huk, w tylnie koło roweru Adama wjeżdża samochód, on sam     
|  "uderza o przednią szybę, odbija się od niej i lecąc wyprzedza kilku         
|  "rowerzystów. Jego ciało leży około 8 metrów od roweru. Auto staje, kierowca
|  "tłumaczy: "Wyjechał mi.". Inny kierowca zastawia drogę, włącza awaryjne.   
|  "Wszycy dzwonią na pogotowie, linia jest zajęta. Koleżanka Gosia siada przy 
|  "Nim i mówi do Niego. Po kilku minutach pogotowie jest na miejscu, Adam jest
|  "nieprzytomny, jest plama krwi, dziwnie charczy przy oddychaniu. Trafia do   
|  "szpitala, jest cały czas nieprzytomny. Ma obrzęk mózgu. W tym momencie     
|  "walczy o życie, jest w stanie sztucznej śpiączki.                           
|  "Kierowca jechał z prędkością 60 km/h, miał 1,5 promila alkoholu we krwi.   
|  "To są dwa najważniejsze dni jego walki o życie. Jego dziewczyna wierzy, że 
|  "myśląc o Nim, pomagamy mu."                                     
Cytuj09-14.09.2004                                                               
|  Dziewiątego września Adam zmarł nie odzyskawszy przytomności.               
|  Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy przybyli by Go pożegnać.     

http://strona.awacom.net/sztejkag/masa/index.php?rocznik=2004


xum

Cytat: jerry w Sierpień 23, 2012, 22:19:26
Hej jest u nas opcja wypożyczenia roweru

Dzięki za informację i do zobaczenia w piątek!

Michalecki

Która trasa jest/będzie zgłoszona policji :?:

dr haos

3 strony tekstu a ja nadal nie wiem jaka będzie trasa, ze względów brakoczasowych dołączę się w trakcie przejazdu, tylko chciałbym wiedzieć którędy ostatecznie przebiegała będzie, ponieważ będę z małym dzieckiem, i nie będę miał możliwości pościgu za Masą po całym centrum ;)

kris_bdg

Trasa jest już zgłoszona do policji lada chwila i tu się pojawi :)

Seba


Flora

Między Warszawską, a Ogińskiego będzie kilka okrążeń? ;-)

martako

Podoba mi się taki przejazd przez ścisłe centrum ;)

dr haos

wielkie dzięki za informację o trasie  :)

kris_bdg

Cytat: Flora w Sierpień 29, 2012, 08:16:10
Między Warszawską, a Ogińskiego będzie kilka okrążeń? ;-)

Planowane są lotne premie  na pętli :P (żart) :P

jerry

Myśle niestosowne będzie na dzisiejszej masie puszczanie muzyki z przyczepki

Przypominam o zabraniu nakrętek plastikowych,które zostaną zebrane pod koniec masy
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Lord Golem

Cytat: jerry w Sierpień 31, 2012, 06:23:32
Myśle niestosowne będzie na dzisiejszej masie puszczanie muzyki z przyczepki

Niekoniecznie niestosowne. To Biała masa, pamięci Adama - chyba nie był on mrukiem i miał radość z jazdy rowerem z innymi
To nie orszak pogrzebowy, a jeśli taki ma być to następnym razem proponuję Czarną masę i czarne koszulki.

kris_bdg

Jestem tego samego zdania jak Kolega, można oczywiście trochę spokojniejszą muzykę puścić. W każdej grupie jest jakiś sposób na upamiętnienie tych których już z nami nie ma, np, poprzez syreny Straży Pożarnej. Oczywiście przyczepka przed samym końcem będzie wyłączona, tak by każdy mógł w ciszy przeżyć tę chwilę.

Seba

No tak, to nie będzie orszak żałobny. Dlatego też ubieramy białe koszulki, a nie czarne. Odpuściliśmy tylko ognisko i konkursy