Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed pazdziernikową masą.

Zaczęty przez GUMIS, Wrzesień 28, 2012, 22:32:13

« poprzedni - następny »

karolina


Seba

Jak dla mnie za dużo tych pętli, ostatnio nikt już nie wiedział, gdzie jedziemy :P ja bym odpuścil chociaż tę na Grunwaldzkiej

Olala

Trasa ok, w końcu moje śmiecie (śmieci) :D

buldi.nic

Cytat: Seba w Październik 06, 2012, 11:43:30
Jak dla mnie za dużo tych pętli, ostatnio nikt już nie wiedział, gdzie jedziemy :P ja bym odpuścil chociaż tę na Grunwaldzkiej
Oj, będzie dobrze :P Oczywiście jak wszystkim się przypodoba ;)

Flora

Wydaje mi się, że im więcej kręcimy i poruszamy się poza głównymi trasami tym lepiej dla masy ponieważ może nas zobaczyć więcej osób. Również osoby jadące z masą mają okazję poznać okolice, których wcześniej nie widziały. No może akurat październikowa masa nie jest najlepszą na zwiedzanie, ponieważ będzie już dość ciemno. Założę się, że większość masowiczów nie ma pojęcia jak wygląda deptak nad kanałem bydgoskim, ani że jest tam 'malownicza' ścieżka rowerowa prowadząca za miasto. Myślę, że należałoby uwzględniać takie aspekty podczas planowania kolejnych tras. Możemy też kiedyś spróbować pojechać taką trasą i sprawdzić czy ważniejsza jest łatwość zapamiętania trasy czy może frajda z błądzenia po mieście w grupie. Moim zdaniem najważniejsze żeby trasę znała osoba, która prowadzi resztę. Nie trzeba jej zapamiętywać, wystarczy wydrukować. Ja zerkam na trasę właściwie tylko po to żeby pochwalić się wszystkim znajomym mieszkającym przy trasie, którym nie chce się wsiąść na rower, co może w przyszłości zachęci ich do wzięcia udziału w przejeździe. Jak dla mnie pętli nigdy za dużo i bardzo żałuję, że nie robimy już pętli na rondach. Kiedyś jeździło mniej osób i łatwiej było zakręcić się na rondzie, ale nawet przy 300 rowerzystach można wykorzystać do tego rondo kujawskie, więc jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań prawnych/organizacyjnych moglibyśmy włączyć do przejazdu takie atrakcje.


Lord Golem

Trasa jest super. Trzeba jak najwięcej kręcić się po mieście, bo jak widać dużo w mieście jest zabetonowanego myślenia o samochodach.
Jeśli ktoś ma ochotę niech tu sobie zajrzy i zobaczy ------> http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1026481&page=109
Taki user bdg9999 to nie jest wyjątek.

kris_bdg

Ta, czytałem wypowiedzi tego gościa, potrafi się trzymać swojego zdania :P

jerry

Do trasy to się nie wtrącam w mieście każdą trase przejade,ale podziele się z wami pomysłem na temat masy

jeśli ma być Bądź widoczny, bądź bezpieczny połączmy to coś w stylu Świetlnej Masy

dodatkowo konkurs na najbardziej oświetlony rower

co wy na to?
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Flora

Cytat: jerry w Październik 09, 2012, 13:04:24
Do trasy to się nie wtrącam w mieście każdą trase przejade,ale podziele się z wami pomysłem na temat masy

jeśli ma być Bądź widoczny, bądź bezpieczny połączmy to coś w stylu Świetlnej Masy

dodatkowo konkurs na najbardziej oświetlony rower

co wy na to?





Świetny pomysł, zwłaszcza że teraz jeździmy po zmroku.
Chciałem się wybrać na taką masę do Torunia, ale termin niestety kolidował z innym wyjazdem.

martako

W Toruniu się sprawdziło, było bardzo wiele osób, więc myślę że pomysł jest trafiony.

Moim zdaniem warto jednak zrobić plakat duzo szybciej niż ostatnio, żeby miał szansę dotrzec do większej ilości ludzi.

martako

A może w myśl akcji bądź widoczny.... , warto zaprposić na przejazd np. dzieciaki ze szkół które odwiedzała firma Horus?

Fracek

Tak, zgadzam się z kolegą, że plakat powinien być szybciej. Ja np. mógłbym w szkole powiesić, ale nie 2-3 dni przed MK...
Mam pytanie. Czy jest jakaś szansa na otrzymanie plakatu od stowarzyszenia w większym formacie, niż A4??

Seba

Marto, mamy złe wspomnienia z gromadą dzieci, dlatego unikamy tego ;)
Fracek, nie drukujemy plakatów w ogóle, przygotowujemy jedynie wersję elektroniczną.

GUMIS

Marta może sam pomysł dobry ale: miałem okazję być na jednej z mas toruńskich gdzie uczestniczyły również dzieci ze szkół,byłem swiadkiem jak jedno z dzieci uderzyło w kobietę przchodzącą na pasach,wierz mi że nie wyglądało to fajnie.Firma Horus z którą współpracujemy okleja rowery dzieciom ze szkół poza Bydgoszczą,czasami muszą dojeżdzać kilka kilometrów do szkoły itp. chodzi o to aby były dobrze widoczne.Jeżeli chodzi o plakat,niestety nie zawsze wszystko wychodzi,ale w tym miesiącu mamy plan aby był z ok. 2 tygodniowym wyprzedzeniem.

Mała Mi

z plakatem nie zawsze wszystko wychodzi?
@$#%&

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

GUMIS

NIE CHODZI O  PLAKAT,TYLKO O CALOKSZTALT.W TYM MIESIACU MAM NADZIEJE ZE WCZESNIEJ WSZYSTKO WYJDZIE.

April

Myślę, że Gumiś miał na myśli fakt, że nie zawsze plakaty są drukowane przez Stowarzyszenie.

Zawsze można zrobić to samemu. Ja, jeśli jest wersja czarno biała drukowałam kiedyś sama :)

sabina89

Cytat: zibi_4don w Wrzesień 30, 2012, 23:15:41
Pamiętajcie że nie wszyscy masoni mają przerzutki i wiek do takiego ostrego podjazdu.

Ty o wiek sie nie martw. Sama podjeżdżałam Szubińska i nie jeden starszy człowiek mnie przeganiał na składaku! Respekt i bulwers jednocześnie :D Bardziej zwróciłabym uwagę na to, że sezon, w którym aktywność rowerzystów jest najwyższa, powoli mija :) Nie myślę o tych zamiłowanych, tylko o sezonowych rowerzystów, którzy tez chcieliby przejechać na spokojnie z Masą Krytyczną.
Ale z Ujejskiego to popłynęliście... To może od razu podjedźmy od Nakielskiej Stawową po kocich łbach? Taka ekstrema bez uwzględniania słabszych, bo sama tez już do takich należę, a jak!
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)


buldi.nic


jerry

#71
Pod koniec Masy zostaną zebrane plastikowe nakrętki a środki ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na rehabilitacje chorego Natanka.
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

jerry

Mnie nie będzie na masie niestety praca a nakrętki zbierać będzie gumiś
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

karolusss

Mam pytanie odnośnie trasy ze starego rynku do Fordonu po masie, mianowicie jaką drogę powrotną polecacie? Nie jeżdżę na rowerze po mieście i nie znam tras rowerowych (a tymi chciałbym się najlepiej poruszać w stronę domu). Zastanawiam się czy jest jakaś dobra droga dla rowerów na Jagiellońskiej a potem Fordońskiej (do mostu warszawskiego) czy może lepiej pojechać 3go maja i dalej do Kamiennej bo potem jest praktycznie cały czas DDR aż do Inwalidów, a Inwalidów całkiem fajnie się jedzie, potem wpada znów na DDR na Akademickiej.

Może macie jakieś lepsze propozycje, chętnie się dowiem :)

Pozdrawiam KArol

zibi_4don

Lepiej jedź kamienną i inwalidów. Wzdłuż Fordońskiej i Jagiellońskiej nie ma ścieżki. Dużo osób z masy jedzie do Fordonu więc zgadaj się z kimś.


P.S. nie mosty, a Wiadukty Warszawskie

Danielasty

Po masie zakomunikuje głośno kto się wybiera do fordonu. o ile będzie megafon dam tą informacje komuś do informowania. jakby co to szukaj nietypowego roweru z fotelikiem na leżąco i odblaskową chorągiewką :)

Santa

Dołączam się do pomasowego konwoju fordońskiego ;)

Olala

No chłopaki
To jaka jest w końcu trasa Masy? Ta podana na forum czy ta podana przez akcję (na fejsie) Bądź widoczny, bądź bezpieczny. Trochę się różnią, a ja nie wiem gdzie fanów ustawić? :D

Lord Golem

Cytat: Olala w Październik 25, 2012, 22:50:03
No chłopaki
To jaka jest w końcu trasa Masy? Ta podana na forum czy ta podana przez akcję (na fejsie) Bądź widoczny, bądź bezpieczny. Trochę się różnią, a ja nie wiem gdzie fanów ustawić? :D

tu była podana ostateczna wersja. Czyżby jakieś przekłamanie?


April