Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Rower a sprawa Polska (lekko politycznie)

Zaczęty przez w4b, Październik 13, 2011, 09:57:17

« poprzedni - następny »

w4b

CytujCzego brakuje rowerzystom? Oczywiście ścieżek - tak odpowiada 9/10 zapytanych - bez względu na to, czy jeżdżą rowerem,

CytujPrzecież mieliśmy w minionej właśnie kadencji parlamentu spektakularny przykład legislacji, która zupełnie na nowo zdefiniowała miejsce rowerzystów w miastach. Poczuliśmy się bardziej legalni, nieco bardziej poważani, zauważeni. Mieliśmy szczęście - to był przykład zmian na lepsze. Ale czy możemy być pewni, że za tydzień w Sejmie nie znajdą się parlamentarzyści, którzy bezpieczeństwo na drogach rozumieją jako budowę kładek i likwidację przejść naziemnych a wszystkich rowerzystów, najchętniej w kasku i kamizelce, z obowiązkowym OC i gaśnicą wysłaliby do lasu w okresie czerwiec-wrzesień?!

Cytujjeśli spytamy dzisiaj naszego kandydata, co myśli na temat śluzy rowerowej - nawet jeśli będzie wiedział, czym ona jest i odpowie zgodnie ze swoimi przekonaniami - będą one miały bardzo niewielki (o ile jakikolwiek) wpływ na przyszłe rozporządzenie. Dzieje się tak dlatego, że rower nie jest obecnie w Polsce tematem politycznym. Nie kształtują się wokół niego koalicje i grupy interesów zdolne wywierać polityczny wpływ. Politycy nie składają w związku z rowerem żadnych (ani wiążących, ani błahych) obietnic, nie rozpala on debaty.

CytujNie ma to być dokument, który w gładkich słowach na kilku kolorowych slajdach powtórzy jak ważny jest zrównoważony transport i ile gospodarka zyskuje na rowerzystach.

CytujProponuje się też szereg ulg podatkowych i zachęt finansowych dla osób dojeżdżających rowerem do pracy. Np kupując rower ze wspomaganiem elektrycznym francuz będzie mógł liczyć na zwrot 25% kosztu zakupu, a za każdy przejechany do pracy kilometr otrzyma redukcje podatku o 21 eurocentów. (we Francji)

Całość:
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,10398236,Rower__a_sprawa_Polska.html

Polecam
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]