Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Pomoc w wyborze roweru

Zaczęty przez Piotreek, Maj 23, 2015, 10:13:42

« poprzedni - następny »

Piotreek

Hej!

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc w wyborze roweru? Zapewne znacie się na tym dużo lepiej niż ja. :) Zamierzam kupić rower za około 1,5 tys. Myślę o rowerze crossowym lub miejskim. Chciałbym, żeby rower miał już oświetlenie i jakieś błotniki, będzie służył głównie do rekreacji - jazda po mieście i ścieżkach rowerowych, ewentualnie wydeptanych ścieżkach w lesie. Nie będą to długie dystanse.

Z góry dziękuję! :)

mariusz75

Witam, marek rowerowych na rynku polskim jest b. dużo. Jak się zdecydujesz na rower markowy to zapłacisz własnie za nazwę a osprzęt będzie taki jak na rowerze który został wyprodukowany w Polsce, np ROMET, KROSS , MBLANC. Proponuję rower na kołach 28'' osprzęt shimano, koła wzmacniane na kasecie, ilość biegów przy jeździe rekreacyjnej nie jest jaź tak istotna, między 7-9 jest wystarczająca opcją. Dużą zaletą jest amortyzator z blokadą. np wersja http://sklep.rower.expert/pl/p/ROWER-MBLANC-ADLERPAS-28-SHIMANO-HT-BLACK/111 Jeszce jedna ważna rzecz to dobór wysokości ramy, ale to już przy zakupie sprzedawca zaproponuje kilka możliwości doboru ramy według wzrostu np dł. nogi według tabeli http://www.rajubikes.pl/wielkosc.htm
Pozdrawiam  :)

Piotreek