Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed wrześniową masą

Zaczęty przez w4b, Sierpień 31, 2011, 07:50:47

« poprzedni - następny »

w4b

Jakie macie propozycje tematu masy wrześniowej ?

Poźniej wrzucę kilka swoich ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

jerry

A jakie macie pomysły na miejsce zakończenia masy?
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

kita

Proponuję zakończyć tę Masę Na Starym Rynku
i zaprosić wszystkich na ostatnią masę tego roku w miesiącu październiku,

pomysły na MK, Masa jesienna więc zaprosić aby wszyscy przywieźli ze sobą lampki, i odblaski.

April

A może ostatnie ognisko w Myślęcinku?
Tylko nie wiem jak to z pogodą wypali.

GUMIS

Też jestem za ostatnim ogniskiem,a może pazdziernikową masę zakończymy na starym rynku.

Blondi

Pewnie,ze ognisko...na białej nie było :(
Viola

kita

tyle ze w październiku mało kogo spotkasz na starówce o tej porze o której masę kończymy,
proponuję skończyć masę we wrześniu na starówce, i skrzyknąć na koniec iż teraz zapraszamy wszystkich na ognisko do Myślęcinka.

Dwie sprawy: wrzesień jest miesiącem należącym raczej do tych chłodnych dlatego proponuję skończyć masę bliżej miasta niż przeciągać masonów do Myślęcinka, plus powrót i nas znienawidzą i nie przyjadą więcej.
pierwsza sprawa, we wrześniu na starówce spotkamy więcej ludzi niż w październiku, więc większe prawdopodobieństwo aby nas zobaczyli.

Lecz, że mam małe doświadczenie w przejazdach masowych to mogę się mylić proszę w razie co proszę o sprostowanie mojej wypowiedzi.

Blondi

W zeszłym roku we wrześniu kończyliśmy masę w Myślu przy ognisku...czy mnie pamięć myli?
Viola

April

Wrześniowa masa była organizowana jako "cała bydgoszcz na rowery" i zakończenie było na Starym Rynku.

VintageElvis

...a ja proponuję by z racji, że to Masa wrześniowa uczynić ją Masą Dobrych Duszków.
  Ogłaszamy wielką zbiórkę przyborów szkolnych, które przywozimy na Masę i wytyczamy trasę tak by znalazł się na niej któryś z Domów Dziecka. Robimy zadymę u dzieciaków, zostawiamy co uda się zebrać i dopiero wtedy na Rynek. Warto uwrażliwiać Masonów na potrzeby dzieci, a wrzesień jest ku temu najlepszy ;)
  Na plakatach podobnie jak w przypadku Białej Masy wyraźnie artykułujemy cel- w tym przypadku zbiórkę przyborów szkolnych,piśmienniczych itd Wydaje mi się, że to najlepszy czas na taką akcję również ze względów finansowych. Markety ogłaszają właśnie wielkie wyprzedaże tego asortymentu i za niewielkie pieniążki można dokonać niemałych zakupów.
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

April

hm... ale to już miesiąc po rozpoczeciu roku. dzieci już dawno maja zeszyty. Nawet te, które właśnie dostały je z różnych akcji.

VintageElvis

#11
Cytat: April w Sierpień 31, 2011, 23:08:51
hm... ale to już miesiąc po rozpoczeciu roku. dzieci już dawno maja zeszyty. Nawet te, które właśnie dostały je z różnych akcji.

...czy tak jest można zapytać kogoś kto ma stały kontakt z taką placówką np.Natalią
Miesiąc po i owszem jednak by zrobić taką akcję w sierpniu trzeba by po pierwsze zrezygnować z Białej po wtóre namówić Masonów do zakupów w okresie najwyższych cen na ten asortyment.\

Każdy z Was który ukończył choć jedną klasę podstawówki wie, że zeszyt na cały rok to starcza jedynie do Religii i to też przy założeniu, że regularnie chodzimy na wagary ;D
Mój syn w tej chwili poza zestawem początkowym ma w zapasie ze 20zeszytów,dwie paczki kredek,dwa pudła farbek itp tylko dlatego, że w trakcie roku szkolnego zwyczajnie się kończą i nigdy nie jest ich za wiele ;)
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

VintageElvis

#12
 ...wycofuję swój pomysł- po "prywatnej" konsultacji z Natalią doszedłem do wniosku, że w DD zwyczajnie się przelewa. Trzeba zorientować się na inną grupę bądź treść  ;)

-zróbmy raweparty w domu spokojnej starości ;D
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

w4b

Cytat: VintageElvis w Wrzesień 01, 2011, 00:51:51
-zróbmy raweparty w domu spokojnej starości ;D

A może by tak powalczyć o przydzielenie kasy na cele rowerowe w mieście? By była odrębna kupka na stojaki, naprawę odwiecznych bubli itd. Szczególnie że zbliżają się wybory, wtedy politycy stają się nagle mili i uczynni... kto wie może w nagłym przypływie dobroci zrobią i coś dla nas.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

dr haos

a może z innej beczki. z czym jeszcze kojarzy się wrzesień , poza nadchodzącą jesienią i faktem kolejnych 10 miesięcy katorżniczej męki dla uczniów. podpowiem 1 wrzesień 72 lata temu - może by zorganizować jakieś spotkanie w muzeum okręgowym a może osoby z "bunkra" mają jakieś ciekawe pomysły jak zapleść wątek rowerowy z historycznym? może każdy by zaopatrzył się w biało-czerwone przepaski na ramieniu i w drogę. wmacniamy ducha patriotycznego i siłę mięsni na rowerze :)

April

Ale to ma się nam kojarzyć 30 wrzesień... więc jakby prawie październik. :-) Jak przywitanie jesieni... czy sprzątanie liści, których na ścieżkach pojawi się tysiące :D

dr haos

no to nie pozostaje nic innego jak odwiedzić Zieleń Miejską ;)

Danielasty

są jakieś nagrody "w zapleczu masy" ? może by tak udekorować rowery na wzór jesieni i zrobić konkurs?

Seba

Nagrody zawsze można znaleźć, ale ja bym optował za bardziej rowerowym tematem niż jesień sama w sobie ;)

kita

Czy musicie już we wrześniu przypominać rowerzystą że idzie jesień i zima??

od razu jak przeczytałem tego posta że może coś o jesieni, to mi się jechać na wrześniową masę odechciało.
i itp.  Jesień kojarzy mi się jak i wielu rowerzystą z kiepską pogodą, deszczami, zimnymi i długimi porankami, niezaciepłymi dniami.

Jednym słowem   "żenada"

w4b

Kita, pogoda na rower jest dobra albo bardzo dobra.... we wrześniu będzie jedna z tych dwóch, zapewniam Cię :D
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Danielasty

Kita, to może wspomożesz pomysłem..?

kita

Tak wspomogę pomysłem,

Proponuję Masę Wrześniową  SZEŚCIU ROND     dalej zwana MASĄ ÓSEMKOWĄ

trasa



BYLE NIE JESIENNA!!!!!

Wiedzcie, że sprzątanie liści bardziej przyda się na wiosnę niż jesień.

April

A jak widzisz trasę z objechaniem tych rond?

Lord Golem

#24
Cytat: kita w Wrzesień 03, 2011, 09:20:03
Tak wspomogę pomysłem,
Proponuję Masę Wrześniową  SZEŚCIU ROND   dalej zwana MASĄ ÓSEMKOWĄ
trasa


bardzo ładna trasa na masę

kita

OBJECHANIEM??   

Na rondach nich tylko będziemy skręcali w prawo lub lewo, zaznaczam nie będziemy na nich robili żadnych kółek

DarekW

Całkiem mi się to podoba. Trochę podniesiemy ciśnienie kierowcom ale cóż :D :D 

April

A no właśnie zastanawiałam się czy chcesz robić "rundki", czyli tylko przejeżdżać, stąd moje pytanie.

Obawiam się, że policja może mieć jakieś zastrzeżenia co do trasy, ale trzeba z nimi zgadać już teraz czy nie mają obiekcji.

kita

April co Ja mogę tobie powiedzieć,  jak nie teraz za masy wrześniowej to spodziewaj się iż taka trasa masy pojawi się na którejś z mas zimowych strikte nielegalnych, a zadbam o to aby było równie wesoło jak za dobrych czasów masowo różnych, i równie bezpiecznie, tyle, ze kółeczka będą i będą kamizelki, i będzie duuuuużoooooo blokowania ronda ;)

Wczoraj jechałem (małym czerwonym lecz blachosmrodem) na miasto to rondo Bernardyńskie było zblokowane przez motocyklistów około godziny 18:30 i powiem Tobie i innym, że się zatrzymali i stali około 1 minuty, na samym środku.

Czy rowerzyści to powtórzą? Czy rowerzyści przeprowadzą takową akcję?  Czy w końcu będziemy zauważeni przez zmotoryzowanych czerto kołowców?   

Postaram się o to zadbać właśnie w tych miesiącach, na obecną chwilę znam kilkanaście osób które się przyłączą z wielką przyjemnością na blokadę miasta.

Pozdrawiam
kita


FN"P"

GUMIS

Jak widza jednego rowerzyste na rondzie to juz im nie pasuje,a co dopiero taka grupe,i jak pisala april czy policja sie zgodzi.Ja myslalem o przejezdzie po glinkach,szwederowo blonie i zakonczyc w myslu na ostatnim ognisku w tym roku.

Nat


kita

GUMIŚ ognisko jak najbardziej,

lecz zakończenie na starówce, krótkie przemówienie i jak pozwolą na to finanse i jak będą nagrody to zaprosić wszystkich do Myślęcinka na ognisko, czyli już nieformalnie przejazd do Myslećinka, każdy jedzie lecz już bez obstawy policji i porządkowych.

Rowerowa Brzoza kończy Rajdy Brdy na pętli w Myslęcinku, oficjalnie, a oficjalnie zakańczane jest wszystko na starówce lub Młyńskiej, wszyscy rowerzyści sami na własną odpowiedzialność zmierzają do punktu docelowego.
Jak pokazują przykłady tak można zrobić.

VintageElvis

#32
Cytat: kita w Wrzesień 03, 2011, 13:11:14
Wczoraj jechałem (małym czerwonym lecz blachosmrodem) na miasto to rondo Bernardyńskie było zblokowane przez motocyklistów około godziny 18:30 i powiem Tobie i innym, że się zatrzymali i stali około 1 minuty, na samym środku.
Czy rowerzyści to powtórzą? Czy rowerzyści przeprowadzą takową akcję? 

-zakładam, że pisząc "rowerzyści" myślisz o Masie Krytycznej poprowadzonej przez Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna

...odpowiedź jest prosta: NIE - strach nie pozwoli ::)

Myślę jednak, że zobaczymy w niedługim czasie "happening statyczny" na jednym z ważniejszych rond zorganizowany przez "inną grupę" rowerzystów  8) 
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

Lord Golem

Cytat: VintageElvis w Wrzesień 03, 2011, 20:28:08
Myślę jednak, że zobaczymy w niedługim czasie "happening statyczny" na jednym z ważniejszych rond zorganizowany przez "inną grupę" rowerzystów  8)

jak znasz tę grupę to daj cynk na PW, chętnie poznam takich ludzi i dołączę się do akcji

buzon

Kita wyczytał mi trochę z myśli moją propozycje - tak powinna wyglądać Masa. Jeździmy po centrum, dodatkowo nie jednym pasem a normalnie - wtedy faktycznie kierowcy mogą nas dostrzec i poczuć. Jak najbardziej popieram Krzyśka i cieszę się że takich osób jest większość.
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

jerry

Kita bardzo dobry pomysł z tematem i trasą masy wrześniowej jestem jak najbardziej za realizacją,pamiętajcie Masa Krytyczna nie blokuje ruchu ulicznego my nim jesteśmy
na rondach dużo więcej osób nas zobaczy.
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

PanF4





Lubię ronda :) a najlepiej w godzinach szczytu :)

jerry

A co myślicie uczestnicy Masy Krytyczej o zakończeniu na pięknej Wyspie Młyńskiej?
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka



Luqas


Fracek

Ja też jestem za rondami...
Czegoś takiego chyba jeszcze nie było  ;D
Tylko oby pogoda dopisała  :)

kasia

Ja też jestem za rondami, wspaniały pomysł.
Jestem również za ogniskiem, nie rozumiem dlaczego ma nie być?, jeśli masa ma się skończyć na starym rynku, to sami możemy dojechać do myślęcinka.

e_RaT

Impossible Is Nothing

mvg (Michu)

Mnie prawdopodobnie nie będzie, bo piątek wypada w tygodniu, kiedy mam na popołudniu. Robotę kończe o 22, a jak wypadną nadgodziny to jeszcze później (następnego dnia wcześnie rano) ;).

Seba

CytujPrzejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej zamknie wrzesień, który w tym roku jest najbogatszym miesiącem pod względem rowerowych imprez. W ostatni piątek miesiąca wykonamy swoistą ósemkę w centrum miasta, by przejechać przez najważniejsze ronda w Bydgoszczy.

Za oknami i w kalendarzu panuje już jesień i chociaż coraz częściej słyszy się o zakończeniu rowerowego, to my zapraszamy na kolejny przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej. Tym razem skupiamy się na centrum miasta, które po upływie niespełna roku od wybrania nowych władz samorządowych cały czas pozostaje nieprzyjazne dla rowerzystów. Rondo Toruńskie, Bernardyńskie, Jagiellonów, Fordońskie,  Grunwaldzkie – przejedziemy przez te wszystkie newralgiczne punkty miasta, by po raz kolejny zamanifestować naszą obecność w centrum Bydgoszczy. Przejazd ten został ochrzczony mianem ósemkowego, bo właśnie w taki kształt trasa ta układa się na mapie.

W dniach 28-30 września w naszym mieście będzie odbywał się Bydgoski Kongres Kultury i Bydgoska Masa Krytyczna wpisuje się w tę akcję. Wbrew różnym stereotypom, kultura rowerowa ma się całkiem dobrze i jest ona związana z dobrymi nawykami na drodze czy poprawnym parkowaniem. Wrześniowy przejazd zakończy się na Starym Rynku, gdzie praktycznie przez cały dzień będą trwały happeningi w ramach BKK. O godzinie 20, kiedy powinniśmy pojawić się w samym centrum miasta rozpocznie się akcja ,,Pokaż się" oraz Potańcówka przy utworach minionej epoki.

Na zakończenie przejazdu planujemy losowanie nagród ufundowanych przez sklep internetowy CTBike. Ruszamy tradycyjnie o godzinie 18 spod hali ,,Łuczniczka". Serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/event.php?eid=119106844862237&pending

Vtomasz

Ja tylko dodam że będę obecny na masie. Inaczej być nie może :-)

Pichulec

#47
Informacja dla wszystkich zainteresowanych ogniskiem. Jutro będe dzwonił do Dyrektora Myślęcinka, prezes przekazał mi pałeczkę aby to załatwić.

Pichulec

#48
Informacje z ostatniej chwili. Ognisko w Myślęcinku odbędzie się jak w większości wypadków k. Jolki (niedaleko źródełka). Zapraszamy wszystkich chętnych. Kiełbaski jak zwykle we własnym zakresie ;) Ognisko organizuje dla masowiczów Bydgoski Alleycat.

kasia

bardzo dziękuję,szkoda, że ognisko organizuje nam nasz człowiek z zagranicy,
jeszcze raz dzięki