Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Bydgoszcz - Gdańsk

Zaczęty przez lewandziak, Czerwiec 08, 2013, 23:29:54

« poprzedni - następny »

lewandziak

Czy ktoś może polecić jakieś ciekawe miejsca na tej trasie?
Planuję trasę na 1 dzień, chcę ją przejechać w poniedziałek, wrócić pociągiem, trasa ok. 200 km, teren - może być asfalt, las, szuter, cokolwiek, byleby było ciekawie i niemonotonnie.
Wstępna trasa prowadzi przez Czarną Wodę i Kolbudy. Najważniejszy jest mały ruch samochodowy, mile widziane przejazdy przez ciekawe tereny leśne, a przede wszystkim chodzi o zahaczenie o Kaszuby.


Wszelkie wskazówki mile widziane :)

Alex

W maju jechałem do Stegny z sakwami. Trasą jak poniżej.
http://www.bikemap.net/en/route/2135497-bydgoszcz-stegna
Od Osia trasa fajna leśna w pobliżu rzeki Wdy, ale zaraz za Osiem jest dość ordynarny bruk, a później dość słabej jakości asfalt aż do Skórcza.
Fajnie też się jedzie do Tlenia przez Świekatowo i Błądzim.
Ogólnie polecam rozejrzeć się na google street view, bory za bardzo zobrazowane nie są, ale mniej wiecej zobaczysz czego się spodziewać.

Alex

stiki85

Witajcie.


Odświeżam temat, żeby nie tworzyć nowego.
Czy ktoś ma już opracowaną jakąś trasę Bydgoszcz - Gdańsk.
Szukam takiej, która prowadzi jak najwięcej lasami, ewentualnie jakiś wiejskimi uliczkami.
Chcę ominąć jak najwięcej ulic szybkiego ruchu.

agent


Chyba najbardziej optymalna to:

Bydgoszcz > Niemcz > Żołędowo > Nekla > Borówno > Dobrcz > Pruszcz > Gawroniec > Plewno > Drzycim > Osie > Skórzenno > Skórcz > Starogard Gdański > Skarszewy > Trąbki Małe > Rusocin > Pruszcz Gdański > Gdańsk Lipce/Orunia > Gdańsk


Pod Gdańskiem nie ma wiele możliwości jazdy unikając trasy i Traktu Św. Wojciecha, bo teren jest posiekany różnymi kanałami, mokradłami itd. lub po prostu już moreny się zaczynają i kombinacje alpejskie. Po 170km w nogach to raczej odbierze chęć przedzierania się tam w górę i w dół.

stiki85

Lubię wyzwania :)
Poza tym, o to chodzi, żeby trasa nie była najprostsza.
To taki lekki hardcore-trip ma być.


Dzięki za wskazówkę. Poszukam czegoś.