Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przyczepka

Zaczęty przez buldi.nic, Czerwiec 04, 2010, 22:35:26

« poprzedni - następny »

Pichulec

#150
To może sprecyzuj jakich (i ile) przełączników gniazdek i innych rzeczy potrzebujemy?? Opisałeś to zbyt ogólnie. I połącz ten temat z tematem przyczepki.

w4b

Taa sam rozłaczył a teraz połącz :P

... ok, pomyślę ile tego trzeba i napiszę
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

w4b

#152
Skoro nie ma zastrzeżeń to zamawiam wzmacniacz, 70zł + 15zł za przesyłkę = 85zł, mamy 77zł więc brakujące 7zł dorzucę.
Potrzebny bedzie jeszcze:

- gniazdo duży jack stereo do obudowy (na mikrofon)
- wtyk duży jack stereo (mikrofon)
- potencjometr 10 - 20 k, mono lub stereo, może być używany byle nie "chwaszczał" (do regulacji mikgofonu)
- potencjometr 10 - 20 k, mono lub stereo, może być używany byle nie "chwaszczał" (do regulacji ogólnego poziomu glośnosci) - opcjonalnie
- przewód ekranowany, 2 żyłowy, giętki z wtykiem mini-jack z jednej strony (do podłączenia mp3-ki)
- zaciski na akumulator
- bezpiecznik 10A na przewód do akumulatora
- kostki kablowe, skręcane, w sumie na 6 przewodów (2 głośniki + zasilanie)
- cześci do mocowania płytki wzmacniacza
- radiator do wzmacniacza (powinienem mieć)
- obudowa do wzmacniacza
- jeden lub 2 kanaly bass reflex - kwestia ustaleń (to możemy zostawić na później, można się chwilowo bez tego obyć)
- głośnik wysokotonowy, najlepiej kopułkowy, mały, wydajny,  (to możemy zostawić na później, można się chwilowo bez tego obyć)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

kris_bdg

Ładna lista ;) Ja wciąż poza światem wirtualnym, więc jakoś wypadłem z rytmu, ale cały czas czekam za informacją że coś trzeba będzie podłączyć. Chętnie pomogę przy "piździprądkach" ;)

w4b

#154
Jeszcze zapomniałem o

- Wełna mineralna lub wata (może być też wełniany sweterek od babuni  :D) jako wytłumienie wnętrza
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

Mam problem z logo. Ma za dużo elementów "wiszących" i chyba nie dam rady go zrobić bo już czwarta próba nie wyszła...

PanF4

Ej April jest wyjście tylko będzie potrzebne dużo rąk i trochę rozpuszczalniku :) Tłumacze i objaśniam:poukladamy te wszystkie elementy na przyczepce  tak jak powinny być każdy paluchami przytrzyma elementy a ty będziesz czynić zaszczyty i sikniesz farbą :) na koniec wszyscy umyja lapki i będzie ok :)

April

Tylko, że mi to ciężko wyciąć... Zastanawiam się czy nie byłoby prościej tego... nakleić? Zrobić po prostu z logo naklejkę? Czy to jednak nie najlepszy pomysł...

PanF4

Za twoje starania kwiatek dla ciebie @)-->---- Skoro takie problemy z tym są to nalepa była by chyba najlepszym rozwiązaniem do tego dodatkowo polakierować bezbarwnym i będzie trzymać dla potomnych :) a masz namiar gdzie i za ile można to wykonać?

April

Jutro już nic nie załatwię, bo sklepy pozamykane. W poniedziałek przejadę się po papier fotograficzny, taki właśnie do naklejek i mam nadzieję, że dostanę transparentny a nie biały. Chociaż biały w ostateczności też mógłby być. Wówczas wydrukuję u siebie logo razy dwa (na dwa boki przyczepki). Jeśli to się uda to zastanawiam się, czy warto wówczas kombinować z napisem jako szablon (to już dużo łatwiejsze i wykonalne), żeby się nie "gryzło" - tu naklejka, tam sznureczek, tu farbka itp. Żeby nam się odpust nie zrobił ;) To na lipiec na pewno będzie gotowe.
Ew. na górę (chciałam zrobić nutki, pięciolinie i melodię narysować - tu szablon też jest prosty, chociaż trzeba będzie robić to etapami) zrobiłoby się na masę sierpniową.

Oczywiście nie obarczę masy kosztami papieru i druku. To biorę na siebie, bo się zadeklarowałam i zrobię! :)

w4b

#160
Posznupałem w piwnicy i znalazłem:

- gniazdo stereo duży jack
- gniazdko na bezpiecznik topikowy duży
- radiator od procesora pentium II (procesor też mam  8)) :D
- radiator od procesora Athlon XP z wentylatorem
- obudowa plastikowa do wzmacniacza
- gniazda chinch
- zaciski do przewodów głośnikowych
- kondensatory 3x 4700uF 25V (mogą dać dodatkowego "kopa" wzmacniaczowi)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Pichulec

No to już bliżej niż dalej :)

April

Jeszcze się nie zajęłam tym. Wybaczcie, ale miałam pilne sprawy dentystyczne i w poniedziałek byłam tylko u siebie w sklepie, a tam nie mieli takiego... a dziś zapomniałam :-[

Pichulec

W4b wzmacniacz już dotarł?

w4b

#164
Buldiego się o to pytaj do niego ten wzmacniacz przyjdzie, myślę że na początku tego tygodnia jeszcze.
Jest sporo roboty z samą obudową jeszcze ...
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

Buldi mówi: Wzmacniacz jeszcze nie przyszedł.

Roboty już mało - damy radę :)

Pichulec

Jak coś to przypominam, że mam wyrzynarkę.

April

O jeny... nie macie wiertełek do drewna? :D
Masz pewnie Wojtek w domu i nawet nie wiesz... (a jakiej mają być średnicy otworki?)

w4b

Cytat: April w Lipiec 17, 2010, 20:43:19
O jeny... nie macie wiertełek do drewna? :D
Masz pewnie Wojtek w domu i nawet nie wiesz... (a jakiej mają być średnicy otworki?)
Duuuuże - największy średnica 20cm  8)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

Aaaa... na głośniczek :)

kris_bdg

Spróbuje poszukać wśród znajomych w firmach CAR AUDIO, może po godzinach wycięli by te otwory.. Oczywiście za "Bóg zapłać" ;)
Odezwę się niebawem :)

w4b

Wzmacniacz zmontowany i gotowy do zamocowania w obudowie. Konieczne jest jeszcze polutowanie przewodów i gniazdek, przełączników, zrobienie otworów wentylacyjnych (wzmacniacz jest chłodzony wentylatorem), zamocowanie w obudowie itd
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Pichulec

Cytat: w4b w Lipiec 18, 2010, 11:38:31
Wzmacniacz zmontowany i gotowy do zamocowania w obudowie. Konieczne jest jeszcze polutowanie przewodów i gniazdek, przełączników, zrobienie otworów wentylacyjnych (wzmacniacz jest chłodzony wentylatorem), zamocowanie w obudowie itd

Radiator nie starcza??

w4b

Na przyczepe potrzeba jeszcze 10zł ... (2 kanały bass reflex każdy po 5zł), być może jeszcze coś wyjdzie..
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

w4b

Radiator starczał by gdyby to nie miało pracować na granicy swoich możliwośći - a tak właśnie będzie. Obciążenie 2 głośnikami w kiepsko chłodzonej obudowie. Więc lepiej by wzmacniacz miał za zimno niż miał się przegrzewać.

Na przyczepe potrzeba jeszcze 10zł ... (2 kanały bass reflex każdy po 5zł), być może jeszcze coś wyjdzie..
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

PanF4

Cytat: w4b w Lipiec 19, 2010, 08:28:15
Na przyczepe potrzeba jeszcze 10zł ... (2 kanały bass reflex każdy po 5zł), być może jeszcze coś wyjdzie..
10 pln'ów moge dać.Dziś będe krążył po okolicy to moge gdzieś  podrzucić.

w4b

April też zadeklarowała... to może po 5zł ?

btw tak to wygląda http://eltronix.pl/products/1605
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

Damy po 10 i gdy coś zostanie będzie na inne wydatki... Czy na ten mikrofon czy na inne jakieś rzeczy.

PanF4

I słusznie Lady April :)

w4b

Tunele basowe kupione.... zapomniałem jednak zabrać rachunku wiec płacę ze swoich.
Kto nie ma w głowie ten za to płaci :P
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Pichulec

Kiedy ostateczny montaż i uruchomienie?? Chciałbym przy tym być.

PanF4

Też bym chciał usłyszeć jak pyka,cyka i dudni najlepsza jeżdżąca dyskoteka w mieście!a do tego trzeba symbolicznie opić :) Jak co pikolo stawiam :)

kris_bdg

Cytat: Pichu w Lipiec 20, 2010, 18:13:54
Kiedy ostateczny montaż i uruchomienie?? Chciałbym przy tym być.
Planujemy na czwartek, jeszcze pewnie w4b i buldi coś ustalą. :)

buldi.nic

W czwartek akurat jestem wolny :D

Pichulec

To dajcie tu znać w tym topiku.

Seba

W zapowiedzi na stronie mogę wtedy pisać, że nastąpi debiut przyczepki? :P

buldi.nic

Oczywiscie ze mozesz :-)

w4b

#187
Hola hola... może najpierw ją uruchommy aby falstartu nie zrobić :P
... ale zapowiedź już możesz napisać, gdy przyczepa ruszy tylko się ją klepnie i będzie na stronie
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

A otworki już są wycięte?

PanF4

Jaki jest ostateczny termin i godzina odpalania przyczepki?

buldi.nic

Ile pytań... i wszystkie bez odpowiedzi :D

April

Cytat: buldi.nic w Lipiec 21, 2010, 21:02:43
Ile pytań... i wszystkie bez odpowiedzi :D
To czas odpowiedzieć :)

Pichulec

Właśnie, może Jaśnie Pan Prezes raczy odpowiedzieć??  :P

PanF4

#193
Zagadki proszę zostawić na inny termin

buldi.nic

Otwory nie są wycięte.
Termin nie znany ale uprzedze.

Pichulec

Cytat: buldi.nic w Lipiec 22, 2010, 11:29:08
Otwory nie są wycięte.
Termin nie znany ale uprzedze.

To za przeproszeniem na co jeszcze czekamy?? Przecież pisałem już, że mam wyrzynarkę i wiertarkę, jaki to problem wyciąć otwory??

Może zobrazuje jeśli nie wiecie jak to zrobić:



Na początek rysujemy cyrklem dwa koła o odpowiednich rozmiarach, następnie nawiercamy całość po okręgu (jak na obrazku, żółte kółka) i na koniec przecinamy przerwy pomiędzy nawierconymi otworami (zielone linie) po okręgu wyrzynarką. Sposób prosty, szybki i sprawdzony. Sorki za ton posta ale ciutkę się zdenerwowałem, szczególnie, że już raz oferowałem swoją pomoc i nikt nie raczył nawet odpisać na mojego posta!!

w4b

Racja Pichu, tylko trzeba pamiętać że głośniki muszą być dość precyzyjnie spasowane dlatego okrąg na którym wiercone będą otwory powinien być o kilka (4-6) mm mniejszy. No i jako wykończenie trzeba by użyć grubego półkolistego pilnika.

Myślę że można by to nawet dziś wykonać pod warunkiem sensownego rozdzielenia pracy.
Pogadam z Buldim i dam znać... no chyba że sam wcześniej to przeczyta i się odezwie.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Pichulec

No to dajcie znać, ja jestem dziś cały dzień dyspozycyjny.

Piochu

Za opóźnienia winien jestem fakt faktem ja, ale zjawię się jutro i postaram się zakończyć moją część roboty. Bardzo przepraszam, ale mam natłok obowiązków.
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

w4b

#199
Raport z wczoraj:
Przywieziona cała elektronika, przewody, wtyki itd, zamocowany wzmacniacz w obudowie wzmacniacza (potrzeba 2-4 długie śruby z nakrętką), polutowany wtyk, docięte przewody, podładowany akumulator(trzeba naładować porządnie) [ rozkręcone koło (?)   :D ]

Przewody głośnikowe 4szt muszą być przeprowadzone pod płytą oddzielającą cześć głośnikową od techniczno-ładunkowej

Jeszcze sporo pracy zostało zarówno mechanicznej jak i elektrycznej, musieliśmy kończyć szybko bo zrobiło się ciemno
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]