Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed lipcową masą - fordońską

Zaczęty przez Seba, Lipiec 12, 2011, 11:12:49

« poprzedni - następny »

Seba

Lipcowa Bydgoska Masa Krytyczna po raz pierwszy zagości w Fordonie, w którym nie brakuje cyklistów, w przeciwieństwie do dobrej infrastruktury rowerowej. Chcemy w ten sposób pokazać, że przejazd rowerem do Fordonu i z powrotem nie jest wyczynem zarezerwowanym tylko dla zawodowego kolarza, ale leży w granicach możliwości każdego przeciętnego rowerzysty. Myślę, że fordoniacy to potwierdzą :) Mimo tego, że Fordon jest oddalony od centrum Bydgoszczy, miasto nie może zapominać o tworzeniu dobrych warunków do poruszania się na rowerze w tej dzielnicy.  29 lipca, godz. 18, ruszamy spod hali "Łuczniczka". Więcej szczegółów niebawem ;)



Przypominamy, że jak zwykle będzie ognisko, więc prosimy zabrać kiełbaski :) przed i po przejeździe jak zwykle będzie można wejść w posiadanie okolicznościowych szprychówek dzięki wpłacie na cele statutowe kwoty min. 2 zł.

I na koniec trasa -> Trasa:  Trasa przejazdu

Lord Golem

Zakorkowana Fordońska - suuuper. Szkoda tylko że nie w godzinach szczytu, to wtedy byłby efekt :D

Pichulec

Dodam, że koniec przejazdu będzie w Myślęcinku i nastąpi co miesięczna integracja. Będzie przygotowane ognisko (kiełbacha we własnym zakresie) ;)

April

I proszę się nie krępować i brać też bułeczki i ziemniaczki - jak ktoś nie przepada za kiełbaską. Wszystko ognisko przyjmie ;)

GUMIS

Na masę czerwcową niestety zabrałem tylko kiełbasę, na lipcową przygotuję się bardziej.

Seba

CytujFordon jest dzielnicą Bydgoszczy jak każda inna i również potrzebuje dobrej infrastruktury rowerowej. By o tym przypomnieć, lipcowa Bydgoska Masa Krytyczna zawita do największej sypialni naszego miasta.

W ponad 7-letniej historii Masy Krytycznej w Bydgoszczy jeszcze nigdy nie udało się nam przejechać przez Fordon. Postanowiliśmy to zmienić, dlatego w lipcu obierzemy kierunek na największą dzielnicę naszego miasta. Odkładanie w czasie z powodów formalnych budowy ścieżki rowerowej Fordon-Myślęcinek powoduje, że w dalszym ciągu brakuje dobrego połączenia rowerowego na tej trasie. Na próżno też szukać drogi dla rowerów prowadzącej bezpośrednio do centrum miasta. Stan infrastruktury w samym Fordonie również pozostawia wiele do życzenia, o czym najlepiej wiedzą sami mieszkańcy. Przeszkodą jest też przeświadczenie, że przejazd z tej dzielnicy do centrum miasta ze względu na nieco dłuższą odległość jest dla przeciętnego rowerzysty niemożliwy.

Lipcowa Bydgoska Masa Krytyczna ma pokazać, że taką opinie można wsadzić na półkę z bajkami, bo w rzeczywistości większość rowerzystów jest w stanie dojechać do Fordonu i jeszcze z niego wrócić :) Nasz przejazd ma też przypomnieć władzom miasta, że w tej dzielnicy również mieszkają rowerzyści, którzy czekają na poprawę warunków jazdy.

Lipcowa BMK wyruszy 29 lipca o godzinie 18 spod hali ,,Łuczniczka". Czas przejazdu jest szacowany na ok. 2 h. Z Fordonu skierujemy się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie będą już iskrzyły się płomyki ogniska. Serdecznie zapraszamy!

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

PanF4

Prosty ale wymowny!Czy ktoś może wydrukować 20 plakatów i 200 ulotek!Napewno są tacy którzy mogą wykorzystać dobrodziejstwo swoich pracowników!Chciałbym stworzyć grupę do kolportażu w okolicy poniedziałek-środa godziny 16-20 ktoś chętny?Zapraszam wszystkich nowych Masonów do integracyjnego rozdawania ulotek!

GUMIS


mvg (Michu)

To jest plakat. Bardzo minimalistyczny i tym samym inny niż wcześniejsze, które widziałem. Podoba mi się. A gdzie ulotki? Ja bym mógł kilka stronek ulotek druknąć (prywatnie), lecz mam laser monochromatyczny i lepiej drukować na niej tekst. Grafika raczej marnie.

xagusiakx

Teraz mam takie pytanie, w obawie iż nie wyrobię się ze zrobieniem szprychówek, bo na ten weekend wyjeżdzam, zrobiłam bardzo amatorską własną wersję.
http://imageshack.us/f/196/szprychweczka3.jpg/
Może zostać coś takiego, czy robić wersje na podstawie plakatu? (ja raczej jestem za drugą opcją :P)

Pichulec

Może ja spróbuje tym razem zrobić jakąś swoją radosną twórczość :)

April

Ja jestem za tym, żeby DarkaW plakacik przerobić na szprychówkę. Jest najlepszy jeśli chodzi o prostotę formy i możliwości usuwania z niej tekst.

Pichulec

Nie widzę problemu ale mamy z tego tylko jedną stronę. Co na drugiej?


DarekW

Co do drugiej strony była poruszona kwestia 'Tybetu' lecz nie zostało to do końca ustalone co i jak itp itd.
A na front może zamiast pakować żywcem plakat dać coś bardziej pomysłowego związanego z konkretną masą, coś co będzie charakterystyczne, a za razem ciekawe i kreatywne, oczywiście część plakatu może się tam znajdować, ale czy całość ma sens?

xagusiakx wierzę w twoją pozytywną energię i pomysłowość, pamiętaj aby nie był to obowiązek tylko zabawa z "kupą fun'u "

Pichulec

Racja, średnio to wygląda... Z resztą, nie mam umiejętności graficznych hehe :D


Piochu

a mi się podoba! Dobry akcent rowerowy jest
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

Aga - wykorzystaj plakat DarkaW, a nie Witka.

Z drugiej strony Wojtek chciał ten Tybet :/ Ale możemy tradycyjnie zrobić logo :) Okrasiłabym tylko szprychówkę tym, co jest dla mnie na niej ważne, czyli datą :)

Pichulec

Szprychówka z Tybetem niestety raczej nie ma szans się ukazać ze względu na sprzeciw członków stowarzyszenia.

xagusiakx

Podstawowa sprawa dajcie mi jakieś nazwy programów których używacie do tej roboty, bo te które ja posiadam są nastawione na poprawianie zdjęć, a nie robienie grafik + nadal nie wiem gdzie się kierować w sprawie drukowania i laminowania szprychówek, a pan prezes się do mnie nie odzywa od 3 dni.  ;D

DarekW

Do takich zabaw GIMP będzie najodpowiedniejszy ;)

Pichulec

GIMP, INKSCAPE i Photoshop, ale to w wersji trial ;)

mvg (Michu)

Plakat ładniejszy niż poprzedni trzeba przyznać. Mała uwaga - w słowie "Fordońska" brakuje "ń", a w czcionce a'la LCD litera "k" przypomina "h" (tu nie ma sensu zmieniać, bo za dużo roboty; po prostu taki krój). Brawo. Ale mamy zdolnych Masonów :)

DarekW

#25
Poprawione według ww sugestii ;)

sabina89

#26
Eeeeej... Jakże kolorystyczny ten Darkowy plakat :D Powiało mi w nim letnim powietrzem (Pomijając pochmurną pogodę za oknem)!

Propozycja Pichowej szprychóweczki też jest git ^^
Cytat: mvg (Michu) w Lipiec 23, 2011, 15:47:10Brawo. Ale mamy zdolnych Masonów :)
Wyjątkowo zdolnych! Gdzie żeście się ukrywali?! :D
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

Seba

PanF, jak stoimy z akcją kolportażową?

e_RaT

Impossible Is Nothing

Luqas

Będę po jednej masowej przerwie  ;)
Ale na swoją obronę mam to że też wtedy byłem na rowerach, nad morzem  ;D
Znajdzie się Masowa kamizelka dla mnie :P ?

joosephina

Ja też będę ma się rozumieć :)

i dalszą część rodziny też zabieram ze sobą w liczbie: 3-4 sztuk! :)

Seba

no i brawo :) ciężko namówić całą rodzinę na przyjazd, a tu świecicie dobrym przykładem :)

zibi_4don

Nie wiem czy wiecie ale ul. Pod skarpą jest zamknięta. Dowiedzcie się lepiej czy ją do piątku otworzą. Żeby nie było zdziwienia jak masa nagle stanie w miejscu z powodu nieprzejezdnej drogi.


Jeszcze nie wiem czy będę, a jak będę, to najprawdopodobniej dołączę się na ul. Orląt Lwowskich.

MuadDib

nie otworzą, będzie zamknięta do 31 sierpnia - objazd jest piaszczysty uatrakcyjniony dziurami a potem kamienisty

DarekW

Wiemy, wiemy ;)
Nic się nie bójcie wszystko pod kontrolą  8)

zibi_4don

W takim razie powodzenia życzę wszystkim na szosówkach, ostrych, itp rowerach z wąskimi oponami...

MuadDib

Cytat: DarekW w Lipiec 28, 2011, 17:48:39
Wiemy, wiemy ;)
Nic się nie bójcie wszystko pod kontrolą  8)
zdejmą blokady dla nas? :D

zibi_4don

To może masa pojedzie przez Jarużyn, Niwy, Osielsko?

Pichulec

Prawdopodobnie trzeba będzie odwołać ognisko i przejazd do Myślęcinka. Ze względu na pogodę i brak możliwości przejazdu ul pod skarpą.

Seba

Wszystko okaże się jutro, miesiąc temu tez miało padać ;)

Pichulec

Pogoda pogodą ale pod skarpą nie przejedziemy podobno.

Lord Golem

a może zrobić przejazd Fordońską tam i  z powrotem :D

Piochu

Jak to kiedyś Kita powiedział "Jak ty na MTB przejedziesz, to ja na singlu ;) "
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

Żółwik

Jeśli ma ktoś pompkę na wentyl dunlopa którą można dobić koło do 3,5bara to niech przywiezie ze sobą na masę.

Pichulec

DarekW powiedział ze jest objazd pod skarpa wiec chyba dacie rade.

MuadDib

Cytat: Pichulec w Lipiec 28, 2011, 23:46:23
DarekW powiedział ze jest objazd pod skarpa wiec chyba dacie rade.
no objazd jest 100% terenem z najróżniejszymi przeszkodami - tyle dobrego, że po tych opadach nie grozi piach - pozostają nierówności i kamienie (luźne)... ale o ile się nie mylę to wykop jest tylko na małym fragmencie odcinka ulicy wyłączonego z ruchu (a może i w ogóle istnieje teoretyczna możliwość przejazdu kiedy nie są tam prowadzone prace?) więc może z pomocą policji jakoś dałoby się przejechać, albo przynajmniej skrócić objazd?

buldi.nic

Będziemy myśleć na bieżąco z objazdami i pogodą. Na pewno zrobimy tak byśmy nie zmokli i nie jeździli po wertepach :)

MuadDib

a może tak jak w "ET" przelecimy rowerami nad zaporami? ;D

mvg (Michu)

Można rocket jumpem przeskoczyć wykop ;). Wracałem dzisiaj z Fordonu w stronę Myśla i wiało, że japierdziu. Zmachałem się jakbym wracał z Torunia :D. Może być ciężko, ale pojawię się na przejeździe.