Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Jak się ubrać na rower gdy jest zimno (filmik)

Zaczęty przez w4b, Październik 17, 2011, 11:11:07

« poprzedni - następny »

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Piochu

Fajny poradnik, choć dziewczyna raczej zapomina, że przez bawełne wiatr przechodzi niczym szpilka przez drzwi, ale co tam  ;) Zeszłą zimą przy -17 jak pamiętam  jeździłem z:

Nogi -> zimowe getrami na to jeansy, buty to były normalne cywilne ocieplane skórzane, ze skarpetami Rogelli na nich,
Korpus ->  zakładałem normalne ciuchy bawełniane bluzy itd, a ostatnia warstwa to kurtka przeciwdeszczowa chroniąca przed wiatrem,
Dłonie -> rękawice narciarskie ( ciężko się operowało hamulcem ze względu na ich wymiary),
Głowa to czapka bawełniana ( ciepła, ale zapewniała pewną przewiewność przez co nie pociłem się)
Szyja -> była chroniona wysokim kołnierzem przeciwdeszczówki i czasem jakimś wypełniaczem ( buff, arafatka, ).

Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

bastek1989

powoli sie szykuje do zimy;)
i tu pytanie jakim samarem łańcuch smarowac przy minusowych temperaturach teflonowy suchy czy bardziej jakis mokry??
ubior:
kominiarka BRAUBECK
korpus koszulka termiczna jakas zwykla bluza i kurtka zastanawiam sie nad zakupem Berkner-FUNCTIONAL czy moze polecicie cos lepszego w podobnej badz tanszej cenie
spodnie odziez termiczna plus spodnie Berkner
buty hmm zastanawiem sie czy zakupic jakies za kostke rowerowe spd czy tez zwykle zwykle do kostki czy tez moje wojskowe desanty tzw Stefany;D
skarpety no wlasnie musze jakies zakupic zimowe;)
a rekawiczki zakupilem z LIDLA sa calkiem niekomfortowe polecice jakies na zime?

dam RADE!
ZAPAS BATERII KUPILEM DO OSWIETLENIA NA ALLEGRO;) RZECZ NAJWAZNIEJSZA W CIEMNE ZIMOWE DNI.

mvg (Michu)

Oprócz chłodu bawełna chłonie pot i trudno wysycha, co powoduje późniejsze marznięcie ciała. W poprzednią zimę zaliczyłem najniższą temperaturę -13 i byłem ubrany w:
- na rękach rękawice narciarskie
- na nogach podwójne skarpety bawełniane lub jedną parę grubszych bawełnianych (trochę słabo, bo robiło się zimno w paluchy).
- kurtka narciarska + polar, bluza bawełniana pod spód + t-shirt.
- getry kolarskie ocieplane zimowe  + 3/4 szorty endury (to raczej słaba ochrona, ale liczyły się kieszenie)
- głowa: czapka pod kask z windstopperem i kask
- szyja: buff

Niedawno dokupiłem kurtkę zimową rogelli z membraną i dzisiaj wypróbowałem przy -5. Miałem oprócz niej na klacie t-shirt i longsleve bawełniany. Czułem chłód, ale zimno nie było. W zestawie z narciarką powinno starczyć w zupełności na mrozy.

Czeka mnie jeszcze zakup jakiś getrów, bo stare opchnąłem i na razie ubieram kalesony ;). Na długo to nie wystarczy. 

April

Bardzo ładny, szykowny strój na zimę. Tak jak pani wspomniała na wyprawę do biura, holenderką, pewnie na dość krótkim odcinku (jak się rozbierała to już wyłączyłam - wspominała jak daleko jedzie?).

agent

Cytat: bastek1989 w Październik 17, 2011, 16:33:37
powoli sie szykuje do zimy;)
i tu pytanie jakim samarem łańcuch smarowac przy minusowych temperaturach teflonowy suchy czy bardziej jakis mokry??
Zawsze uzywałem FinishLine'a zielony mokry, jest dobry i w miare cenowo dostępny, chroni dobrze. Tylko syfi napęd strasznie, jezeli dla kogoś to wada, dlatego w warunkach suchych w warunkach suchych nie warto go używać, w mokrych jak najbardziej. Rolhof, żółty gęsty, bardzo dobry smar o uniwersalnym zastosowaniu, drogi niestety, używam go tylko do serwisu i nawilżania uszczelek w w klamkach hamulcowych magury.
W tym roku dostałem w prezencie Brunox'a w spreju. Jest naprawdę dobry i dość uniwersalny jezeli chodzi o warunki. Mój napęd SLX'a w jednym z rowerów nie oszczędzam, a wygląda jeszcze dobrze. Zaliczył zimę tegoroczną.

bastek1989

prosze o polecenie mi jakis rekawic najlepiej kolor czarny jednolity bez zbednych napisow

zibi_4don

Ciężko będzie o czyste rękawice nadające się na rower. Muszą być w miarę cienkie aby dobrze trzymać kiere i żeby dobrze łapać za klamki. Jednocześnie muszą być ciepłe i bardzo dobrze chronić przed wiatrem. Ja osobiście czaję się na rękawiczki PRO X-PERT http://ctbike.pl/pro-rekawiczki-zimowe-x-pert-wp-10-5.html

buzon

Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

Muminek

Ja się zaopatrzyłem w odzież termoaktywną z https://extremehobby.eu/ i powiem Wam, ze nawet przy przymrozkach aż przyjemnie wsiąść na rower i pojeździć. Teraz tylko pozostała mi kwestia dokupienia jakiejś kominiarki bo za nic w świecie nie wiem gdzie swoja posiałem...