Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed sierpniową Białą masą

Zaczęty przez w4b, Lipiec 13, 2011, 09:37:50

« poprzedni - następny »

w4b

Macie jakieś popozycje trasy?  ;)   Wiem że jest jeszcze sporo czasu ale wcześniej trzeba wszystkie formalności załatwiać związane z przejazdem więc już teraz proponuję rozpocząć dyskusję na temat trasy.

Musi ona spełniać pewne wymagania, być niedługa, możliwie płaska, przebiegać asfaltem (jak najmniej bruku), o ile to możliwe nie paraliżować ruchu, uwzględniać remonty dróg, przebiegać tak by masa była widoczna i słyszalna przez ludzi.

Po prostu rzucajcie propozycje a później wybierzemy  :)   

Wrzucamy linki do http://maps.google.com (ruszamy z hsw Łuczniczka)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

#1
Dodam, że sierpniowa BMK tradycyjnie pojedzie ku pamięci Adama Sztejki, który był jednym z założycieli Masy w Bydgoszczy.

w4b

#2
Cytat: Seba w Lipiec 13, 2011, 11:02:32
Dodam, że sierpniowa BMK tradycyjnie pojedzie ku pamięci Adama Sztejki, który był jednym z założycieli Masy w Bydgoszczy.

Zgodnie z tradycją musimy pojechać w miejsce wypadku (ul Gdańska przy Myślęcinku) zapalić symboliczny znicz.

Myślę że przesłanie tej masy powinno być skierowane do kierowców by pamiętali o tym że w ich rękach jest życie rowerzystów.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Lord Golem

Czy musi zaczynać się na Starym Rynku lub koło Łuczniczki?

w4b

Cytat: Lord Golem w Lipiec 13, 2011, 11:34:23
Czy musi zaczynać się na Starym Rynku lub koło Łuczniczki?
Tak, ruszamy z pod Hali Łuczniczka a przez Rynek dobrze by było przejechać
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Lord Golem

A więc górny taras odpada (Kapuściska, Wyżyny, Wzgórze Wolności, Szwederowo, Błonie).

w4b

Cytat: Lord Golem w Lipiec 13, 2011, 11:38:45
A więc górny taras odpada (Kapuściska, Wyżyny, Wzgórze Wolności, Szwederowo, Błonie).
Niekoniecznie :)  Na razie zbieramy propozycję, później wybierzemy ... jeśli trasa będzie "ciekawa" także górny taras może być.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

dr haos

#7
no to ja proponuję przejechać z Hali do ronda Bernardyńskiego, potem rondo Jagiellonów, objechać drukarnie koło Mózgu, Gdańską (chociaż tam tory) potem w Kamienną (ścieszka rowerową moze chociaż trochę wąsko będzie) do Wyszyńśkiego / Armii Krajowej - zajmujemy prawy pas jezdni - potem do Myślecinka. Moze trasa mało finezyjna i niezbyt długa ale to tylko propozycja wymyslona na poczekaniu. Pamietam kiedyś Masa prowadziła z łuczniczki Toruńską do ronda Toruńskiego - Bełzy do góry , Wojska Polskiego , Kujawską do góry potem Brzozowa, Inowrocławska, żwirki i Wigury, Szubińska wówczas docelowo do wyspy młyńskiej - ale moznaby coś wykorzystać

Seba

Wracamy do dyskusji :) Bydgoszcz jest w fazie remontu generalnego, więc będzie ciężko... jakieś konkretne propozycje trasy?

Fracek

A jaką dzielnicę należało by teraz zaliczyć?

Seba

Nie ma żadnych wytycznych. Ruszamy spod Łuczniczki, kończymy przy Szosie Gdańskiej w miejscu, gdzie został potrącony Adam Sztejka. Tam zostaną zapalone znicze

Lord Golem

Moja propozycja to spod Łuczniczki na Bartodzieje a potem przez rondo Fordońskie na Wyszyńskiego pod wiaduktem do ul. Gdańskiej.

Co do trasy po Bartodziejach to można pomyśleć.

buldi.nic

Nie szkoda jeździć po Wyszyńskiego? Tam jest długi odcinek DDR. Kierowcy nie będą widzieli sensu jeżdżenia rowerami po tej ulicy.

MuadDib

Cytat: buldi.nic w Sierpień 03, 2011, 22:43:21
Nie szkoda jeździć po Wyszyńskiego? Tam jest długi odcinek DDR. Kierowcy nie będą widzieli sensu jeżdżenia rowerami po tej ulicy.
czemu mam wrażenie, że kierowcy nie widzą sensu w naszych przejazdach obojętnie gdzie jeździmy? :P ale mimo to masz rację moim zdaniem

GUMIS

Moja propozycja,można trochę wykorzystać wczesniejszą trase.łuczniczka,bełzy,wojska polskiego koło statoil,rondo planu 6-letniego dalej koło hermesu i wojska polskiego do kujawskiej,waly jagielońskie na stary rynek dalsza trasa mostowa,gdańska,krasińskiego ,markwarta,ogińskiego może byc chodkiewicza lub do końca sułkowskiego.


kris_bdg

Klika wąskich gardeł:
Wojska Polskiego przy kościele, trwa przebudowa związana z budową Trasy Uniwersyteckiej,
Dworcowa, tam też chyba też jest przebudowa.
Gdańska - zamknięta.

April prosi o krótką trasę ;)

karolina

Nie mam teraz wglądu w nasza bydgoską infrastrukturę bo siedzę w UK, ale z tego co wiem to np. Gdańska jest zamknięta na odcinku Śniadeckich - Świętojańska (bez skrzyżowania przy tej pierwszej), a więc w Krasińskiego można spokojnie wjechać.


Termin: od 01.08. do 31.08.
Będzie obejmował zamknięcie ulicy Dworcowej na odcinku od ulicy Sienkiewicza do posesji nr 30. *

http://maps.google.com/maps?q=dworcowa+30+bydgoszcz&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x470313b851ba98fd:0x21526c3b3ddedb4c,Dworcowa+30,+Bydgoszcz,+Polska&ei=V5A9TrmDKoXKhAeU8c2CAg&sa=X&oi=geocode_result&ct=image&resnum=1&ved=0CBcQ8gEwAA

to bezpośrednio nie koliduje z Naszym wjazdem z ulicy Warmińskiego w Dworcową.


Nie mam pojęcia jak z ulicą Wojska Polskiego.


kris_bdg wszystko można poddać modyfikacji ;)


* źródło: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/

GUMIS

Na wojska polskiego jest tylko kawałek do przejechania ale jak nie da rady to przejazd ulicą magnuszewską,glinki,jana pawła i kujawska,jeżeli chodzi o gdańską to do tego momentu można jechać.

Lord Golem

Cytat: GUMIS w Sierpień 06, 2011, 21:26:50
Na wojska polskiego jest tylko kawałek do przejechania ale jak nie da rady to przejazd ulicą magnuszewską,glinki,jana pawła i kujawska,jeżeli chodzi o gdańską to do tego momentu można jechać.

ta mała korekta bardzo mi się podoba

GUMIS

To juz wy musicie zadecydowac,mysle ze trasa jest ok.



VintageElvis

...a może zamiast po raz kolejny forsować Wojska Polskiego pokazać się tam gdzie nas jeszcze nie było- po wjeździe Bełzy wjechać w Szpitalną dalej przez osiedle zawijasem Białogardzkiej do Glinek i dalej już do Kujawskiej? Dystans się nie zmienia a kolejne osiedle "nawiedzone" ;)
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!


DarekW

hmm VintageElvis dał dość ciekawą propozycję trasy alternatywna dal WP

Lord Golem

Cytat: VintageElvis w Sierpień 11, 2011, 09:02:14
...a może zamiast po raz kolejny forsować Wojska Polskiego pokazać się tam gdzie nas jeszcze nie było- po wjeździe Bełzy wjechać w Szpitalną dalej przez osiedle zawijasem Białogardzkiej do Glinek i dalej już do Kujawskiej? Dystans się nie zmienia a kolejne osiedle "nawiedzone" ;)

to jest ciekawa trasa, ale pamiętajmy że masa jest po to żeby nas widziano a tamte ulice są mało ruchliwe i będziemy mało widoczni. Wojska Polskiego to główna ulica i tam musimy się pojawić

VintageElvis

#27
naniósłbym tę propozycję jednak mapa błędnie pokazuje Białogardzką jako ślepą uliczkę bez dojazdu do Glinek na wysokości szkoły podstawowej-zapewniam ślepa nie jest ;)
Zapominasz o promocji samego ruchu jakim Masa jest - tę dokonujemy głównie na przechodniach i zwykłych "okienkowych" gapiach o których na osiedlowych alejkach najłatwiej ;) ale to już kwestia spojrzenia na temat -IMHO bez znaczenia
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

Lord Golem

Cytat: VintageElvis w Sierpień 11, 2011, 11:55:04
naniósł bym tę propozycję jednak mapa błędnie pokazuje Białogardzką jako ślepą uliczkę bez dojazdu do Glinek na wysokości szkoły podstawowej-zapewniam ślepa nie jest ;)
Zapominasz o promocji samego ruchu jakim Masa jest - tę dokonujemy głównie na pieszych przechodniach i zwykłych gapiach o których na osiedlowych alejkach najłatwiej ;) ale to już kwestia spojrzenia na temat -IMHO bez znaczenia

Można i tak na to spojrzeć, lecz trzeba się tam pojawiać gdzie powinny pojawiać się DDRy.
Po co nam DDR na Białogardzkiej albo Glinkach - wystarczy że Białogardzka będzie STREFA 20 a na Glinkach ograniczenie do 40km/h a miejscami do 30km/h

Sądzę, że czas pomyśleć o plakacie na Masę i wykleić kilka plakatów w dobrych sklepach z rowerami i serwisach.

GUMIS

I oczywiscie szprychowki zeby nie byly na ostatnia chwile.Moze ustalic jakies terminy odnosnie tras,plakatow?

VintageElvis

Cytat: Lord Golem w Sierpień 11, 2011, 12:15:30
Po co nam DDR na Białogardzkiej albo Glinkach
DDR są nam w tych miejscach niepotrzebne jednak gdyby do Masy dołączył się choć jeden z każdej dziesiątki rowerzystów którzy mieszkają na tym osiedlu byłoby nas pewnie ze dwa razy więcej  ;)
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

buldi.nic

Elvis - ten rejon odwiedziliśmy już. Było to bodajże w Październiku, ale nie jestem pewien na 100%. Pamiętam jednak, że jechaliśmy już Szpitalną i Białogardzką do Glinki.

Zostańmy przy głównej koncepcji, która wynikła w tym wątku a którą przedstawiłem dosłownie kilka postów wcześniej uwzględniając w niej ewentualne drobne uwagi. Czas na debatowanie, które rejony odwiedzić już raczej się skończył. :P

Lord Golem

Cytat: VintageElvis w Sierpień 11, 2011, 12:29:00
Cytat: Lord Golem w Sierpień 11, 2011, 12:15:30
Po co nam DDR na Białogardzkiej albo Glinkach
DDR są nam w tych miejscach niepotrzebne jednak gdyby do Masy dołączył się choć jeden z każdej dziesiątki rowerzystów którzy mieszkają na tym osiedlu byłoby nas pewnie ze dwa razy więcej  ;)

Myślę że rozwieszenie plakatów informacyjnych w uczęszczanych miejscach z wyprzedzeniem 10-dniowym więcej da, niż chwilowy przejazd po tych ulicach. Takie moje zdanie...

Piochu

Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

VintageElvis

Cytat: buldi.nic w Sierpień 11, 2011, 13:24:10
....w Październiku... jechaliśmy już Szpitalną i Białogardzką do Glinki.
aaa... to ok wycofuję propozycję, na tej Masie mnie nie było
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

tomaszur

#35
Witajcie.

Oczywiście, trasa to ważny element Masy Krytycznej, niemniej jednak sierpniowe Masy mają również inne znaczenie. To właśnie po 8 sierpniowej BMK miał miejsce wypadek w którym pijany kierowca, pracownik Myślęcinka, potrącił ze skutkiem śmiertelnym Adama Sztejkę, inicjatora i organizatora ruchu MK w naszym mieście. Adam zabezpieczał tyły małej kolumny rowerzystów wracających z sprintów w Myślęcinku po MK na szosie gdańskiej, kiedy z tyłu najechał na niego samochód. Nie pomogło oświetlenie, nie pomógł kask.

Po tym wypadku miała miejsce Biała Masa która udała się na miejsce wypadku oraz pod szpital. Biała Masa była dowodem jedności środowiska rowerowego ale przede wszystkim wiary w to, że Adam dojdzie do zdrowia. Niestety, obrażenia okazały się śmiertelne i Adam po kilku dniach odszedł od nas. Kierowca został skazany na 6 lat pozbawienia wolności ale już w 2008 roku wyszedł z więzienia. Adam był w przededniu wyprowadzenia się z Bydgoszczy do Szczecina żeby zamieszkać ze swoją narzeczoną. Miał 25 lat.

Przyjęło się aby sierpniowe MK jeździły nie na czarno, lecz na biało. Białe Masy są bardziej wspomnieniem Adama niż wypadku, Adam był koleżeński, pogodny, uśmiechnięty, ten kolor pasuje do Niego.

Zachęcam zatem do ubrania się na biało (wystarczy T-shirt) i zabrania znicza który można zapalić dla Adama oraz ku przestrodze, że pijani kierowcy wiozą śmierć. Zachęcam również do lektury strony Adama która jest aktualizowana przez jego rodziców: http://strona.awacom.net/sztejkag/masa/index.php Jak widać śledzą nasze poczynania więc dajmy im po raz kolejny powód do dumy, że pomimo tego że Adama nie ma z nami, jego inicjatywa trwa dalej.
Z masowym pozdrowieniem, Tomaszur
Zasady MK, nie mylić z regulaminem przejazdu! http://strona.awacom.net/sztejkag/masa/index.php?menu=1&tekst=2

PanF4

Zgredzik pięknie napisane!Biała Masa da radę i pokaże że o Adamie PAMIĘTAMY!

Pichulec

To nie zgredzik napisał tylko Tomaszur ślepoku :D Ale tobie można wybaczyc ze względu na wysoce niekomfortowy rozmiar ekranu twojego komputerofonu :D

PanF4

Wiem kto to jest Tomaszur i to o niego chodzi!Ale nie w tym sedno tematu!Pamiętajcie Ś W Adam Sztejka-Biała Masa Krytyczna!!!DUŻO DUŻYCH ZNICZY NIECH SIĘ ZAPALI

Pichulec

I nie zapomnijcie ubrać się na biało!!

MuadDib

#40

"Kierowco, Twój samochód może zabić"? ja zawsze myślałem, że to winni są kierowcy a nie samochody, szczególnie w tym konkretnym przypadku wina całkowicie chyba leżała po stronie kierowcy a nie samochodu? więc czemu nie "Kierowco, Twoja głupota/nieodpowiedzialność może zabić"?  :-\

April

To tylko tymczasowa plansza, gdyż plakat nadal jest w przygotowaniu.

bir

Cytat: MuadDib w Sierpień 12, 2011, 12:12:40

"Kierowco, Twój samochód może zabić"? ja zawsze myślałem, że to winni są kierowcy a nie samochody, szczególnie w tym konkretnym przypadku wina całkowicie chyba leżała po stronie kierowcy a nie samochodu? więc czemu nie "Kierowco, Twoja głupota/nieodpowiedzialność może zabić"?  :-\

widząc newsa to samo chciałem napisać.... w większości przypadków nie samochód jest winny. Przyczyny wypadków mogą być różne (zachowanie kierowcy, stan drogi, stan pojazdu itp). Ale chyba jednak ważniejsze jest zwrócenie uwagi na to, że wielu wypadkom można było uniknąć....gdyby ktoś dostosował prędkość do warunków, przestrzegał znaków itp.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

PanF4

Kto stworzył ten 'plakat'proszę na  PW w jpg.w przyszłości mam zamiar stworzyć nalepki w tym kroku!czy mogę?

Pichulec

Łukasz wstrzymaj się, to nie jest plakat. Nie docelowy bynajmniej.

w4b

Cytat: Pichulec w Sierpień 12, 2011, 20:45:02
Łukasz wstrzymaj się, to nie jest plakat. Nie docelowy bynajmniej.

Dokładnie, to jest tylko tymczasowa "zaślepka", gdy będzie właściwy plakat zostanie zastąpiona.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Piochu

Pytanie, czy w tym miesiącu robimy jakieś after? Tylko się pytam, bo mogę nie pojawić się, a jak pojawię się to pewnie spóźniony mocno.
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

DarekW

Z tego co mi wiadomo nie będzie żadnego after(czytaj ognisko itp)


buldi.nic

Cytat: Krasiak96 w Sierpień 15, 2011, 18:22:42
Siemka mam pytanie ponieważ jestem tu nowy o co chodzi z tą BMK
"Z tą" czyli z Białą?
Tutaj cytuje Tomka:

Cytat: tomaszur w Sierpień 11, 2011, 20:47:50
Witajcie.

Oczywiście, trasa to ważny element Masy Krytycznej, niemniej jednak sierpniowe Masy mają również inne znaczenie. To właśnie po 8 sierpniowej BMK miał miejsce wypadek w którym pijany kierowca, pracownik Myślęcinka, potrącił ze skutkiem śmiertelnym Adama Sztejkę, inicjatora i organizatora ruchu MK w naszym mieście. Adam zabezpieczał tyły małej kolumny rowerzystów wracających z sprintów w Myślęcinku po MK na szosie gdańskiej, kiedy z tyłu najechał na niego samochód. Nie pomogło oświetlenie, nie pomógł kask.

Po tym wypadku miała miejsce Biała Masa która udała się na miejsce wypadku oraz pod szpital. Biała Masa była dowodem jedności środowiska rowerowego ale przede wszystkim wiary w to, że Adam dojdzie do zdrowia. Niestety, obrażenia okazały się śmiertelne i Adam po kilku dniach odszedł od nas. Kierowca został skazany na 6 lat pozbawienia wolności ale już w 2008 roku wyszedł z więzienia. Adam był w przededniu wyprowadzenia się z Bydgoszczy do Szczecina żeby zamieszkać ze swoją narzeczoną. Miał 25 lat.

Przyjęło się aby sierpniowe MK jeździły nie na czarno, lecz na biało. Białe Masy są bardziej wspomnieniem Adama niż wypadku, Adam był koleżeński, pogodny, uśmiechnięty, ten kolor pasuje do Niego.

Zachęcam zatem do ubrania się na biało (wystarczy T-shirt) i zabrania znicza który można zapalić dla Adama oraz ku przestrodze, że pijani kierowcy wiozą śmierć. Zachęcam również do lektury strony Adama która jest aktualizowana przez jego rodziców: http://strona.awacom.net/sztejkag/masa/index.php Jak widać śledzą nasze poczynania więc dajmy im po raz kolejny powód do dumy, że pomimo tego że Adama nie ma z nami, jego inicjatywa trwa dalej.
Z masowym pozdrowieniem, Tomaszur
A traska ciekawa, do dyskusji, tyle że już trochę późno bo wysłałem już propozycję trasy na sierpień do konsultacji z Policją. Więc może Twoją poropozycję wykorzystamy w innym miesiącu? ;)