Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Interwencja: tam nie wolno parkować

Zaczęty przez bir, Styczeń 28, 2011, 13:37:33

« poprzedni - następny »

bir

O zakazie parkowania na drogach rowerowych czasem trzeba niektórym przypominać.....
oto treść kolejnego pisma: http://www.rower.byd.pl/index.php?id=456

"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

sabina89

Tam to często widzę jak parkują, bo to mały odcinek ale jednak jest. Ciekawe z jakim skutkiem zostanie to rozpatrzone.
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

bir

to pismo miało na celu jedynie zwrócenie uwagi. nie słaliśmy go do straży miejskiej która by mogła coś faktycznie egzekwować. Wszystko w dobrej woli firmy energetycznej.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Piochu

JEdno pytanie "Czy pracownicy wykonywali jakieś prace?" bo mi to wygląda na pojazd stojący blisko miejsca pracy tych Gazowników co akurat jest zrozumiałe, co więcej gdzie mieli zostawić oni samochód z narzędziami ? 300m dalej i biegać po każde narzędzie? Myślę, że tak jednoznacznie nie można tego oceniać, poza tym to samochód wyposażony w "żółty kogut" a to oznacza, że "może się nie stosować do kierunku jazdy i obowiązku jazdy po odpowiedniej stronie jezdni".
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

mariw

Cytat: Piochu w Luty 03, 2011, 01:17:57
JEdno pytanie "Czy pracownicy wykonywali jakieś prace?" bo mi to wygląda na pojazd stojący blisko miejsca pracy tych Gazowników co akurat jest zrozumiałe, co więcej gdzie mieli zostawić oni samochód z narzędziami ? 300m dalej i biegać po każde narzędzie? Myślę, że tak jednoznacznie nie można tego oceniać, poza tym to samochód wyposażony w "żółty kogut" a to oznacza, że "może się nie stosować do kierunku jazdy i obowiązku jazdy po odpowiedniej stronie jezdni".

Prawdopodobnie właśnie tak by się tłumaczyli, a żaden z tych argumentów nie daje prawa do postoju na drodze rowerowej!  :P

Z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym

Art. 46. 1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

Wygoda pracowników nie jest tu żadnym argumentem.

Art. 54. 1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.
2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju(...)


Ani nie wykonywali żadnych prac na drodze, ani nie wysyłali sygnału.

Właśnie o to chodziło w tej interwencji żeby zwrócić uwagę, że nie każdy pojazd służbowy z kogutem jest pojazdem uprzywilejowanym.

Piochu

Oki, masz rację zwracam honor. Ku jasności nie chciałem byśmy postępowali metodą "Ścieżki rowerowe lub śmierć!" ponieważ doprowadziłoby to do tego, że radiowozy, karetki pogotowia, byśmy przeganiali ze ścieżek rowerowych, a wówczas byśmy byli postrzegani nie lepiej niż "Banda Moherów Rydzykowych"
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

bir

pojazdy uprzywilejowane to inna bajka.
ale kilka miast miało już problem z policją która robiła sobie parking na drodze rowerowej bo tak im było wygodniej....wtedy trzeba było interweniować.
Ale zgadzam się z Tobą że zdrowy rozsądek to podstawa.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

mariw

Cytat: Piochu w Luty 03, 2011, 18:07:56
Ku jasności nie chciałem byśmy postępowali metodą "Ścieżki rowerowe lub śmierć!" (...), a wówczas byśmy byli postrzegani nie lepiej niż "Banda Moherów Rydzykowych"

Zdecydowanie nie o to nam chodzi ;) Dobrze, że podałeś te argumenty, bo zmotywowały mnie do skonfrontowania moich domniemań z kodeksem ;)

buldi.nic

Ale ja sie będę kłócił :P
Cytat: mariw w Luty 03, 2011, 14:13:05
Art. 54. 1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.
2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju(...)


Ani nie wykonywali żadnych prac na drodze, ani nie wysyłali sygnału.
"Art. 2 ust. 1 droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, droga dla pieszych lub droga dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczonym do ruchu pojadów lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdu wierzchem lub pędzenia zwierząt"

Więc prace na drodze prowadzili, tyle że nie nadawali sygnału i tu leży ich wina?

mariw

Cytat: buldi.nic w Luty 05, 2011, 10:18:27
Więc prace na drodze prowadzili, tyle że nie nadawali sygnału i tu leży ich wina?

??? Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz. Nikogo na drodze, ani w pobliżu samochodu nie było. Po prostu tam zaparkowali. Nie mieli do tego prawa i tyle w temacie.

buldi.nic

Cytat: mariw w Luty 06, 2011, 22:49:26
Cytat: buldi.nic w Luty 05, 2011, 10:18:27
Więc prace na drodze prowadzili, tyle że nie nadawali sygnału i tu leży ich wina?

??? Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz.
Przecież na zdjęciu widać jakieś prace drogowe?

Że chyba poszli kontrolować kogoś mieszkanie to wtedy inna sprawa.

mariw

Cytat: buldi.nic w Luty 06, 2011, 22:51:57
Że chyba poszli kontrolować kogoś mieszkanie to wtedy inna sprawa.

Buldi, nie wiem, gdzie poszli, ale przy samochodzie nikogo nie było.  Przecież nie interweniowalibyśmy gdyby sprawa nie była ewidentna.

w4b

Cytat: mariw w Luty 07, 2011, 08:49:04
Cytat: buldi.nic w Luty 06, 2011, 22:51:57
Że chyba poszli kontrolować kogoś mieszkanie to wtedy inna sprawa.

Buldi, nie wiem, gdzie poszli, ale przy samochodzie nikogo nie było.  Przecież nie interweniowalibyśmy gdyby sprawa nie była ewidentna.

Z prawnego punktu widzenia:
Zdjęcie sugeruje że barierka na jezdni jest związana z ich pracami ale w takiej sytuacji powinni nadawać sygnał błyskowy, nie zrobili tego więc są traktowani jak każdy inny pojazd parkujący na drodze rowerowej - mandat 100zł :P

Z mojego punktu widzenia:
Miejsce to jest szczególnie upodobane przez "pseudokierowców" jako miejsce parkingowe. Pojazd gazownictwa nie jest właściwie zaparkowany ale nie blokuje zupełnie możliwości przejazdu, tamtejszy urywek drogi rowerowej prowadzi do nikąd, mało kto tamtędy rowerem jeździ bo po prostu tą drogą nie dojedzie się nigdzie. Ekipa gazownictwa powinna zostać ostrzeżona by nie traktowali tej pseudo drogi rowerowej jak parkingu i tyle - BR napisała słuszne pismo.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bir

Przypomne że pismo nie było skierowane do straży miejskiej by ta wystawiała mandat. miało tylko zwrócić uwagę na fakt złego parkowania.
Nawet jeśli mało osób tamtędy jeździ to trzeba sie liczyć że wyjeżdżając z za pojazdu można zaliczyć czołówkę z rowerzystą jadącym z naprzeciwka.
poza tym jest jeszcze jeden aspekt dlaczego pojazdy nie powinny parkować na DDR: wiele z nich jest marnej jakości. mają słabą podbudowę....i grozi to tym, że nielubiana przez nas kostka zacznie pracować....
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn