Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[Usterki i buble] ul. Szubińska

Zaczęty przez Lord Golem, Październik 11, 2012, 23:06:36

« poprzedni - następny »

Lord Golem

Drugi etap budowy DDR wzdłuż Szubińskiej w zasadzie sie zakończył, dlatego postanowiłem zobaczyć jak to wyszło. Ogólnie można się cieszyć, ze ta DDR-ka powstała. Ale jak to bywa z ZDMiKP niestety bubli i niedoróbek nie uniknęli.

Na początek mamy problem z wjazdem na DDR jadąc do strony ul. Pięknej. Czy naprawdę tak trudno było to zaprojektować z głową. Żeby w jechać na DDR muszę się w zasadzie zatrzymać i skręcić dwukrotnie pod kątem 90 stopni




Potem jechało mnie sie w miarę dobrze. Na przystanku przy ul. Gnieźnieńskiej po stronie północnej zauważyłem brak oznakowania przejścia dla pieszych. To, ze tam mogą przechodzić piesi można się zorientować po przerwach w żółtych płotkach


Po przejechaniu Szubińskiej na stronę południową zobaczyłem to co mnie ucieszyło, zachowaną ciągłość DDR bez przecinania jej przez wyjazdy z posesji, a jednak sie da ;) . Szkoda tylko że nie zaznaczono wyraźnie przebiegu DDR ponieważ niektórzy kierowcy mogą nie zauważyć że to jest DDR




A na Orłowskiego już nie dało się poprowadzić prosto bez tych wygibasów, podobno ze względów bezpieczeństwa (tłumaczenie z ZDMiKP). A teraz jest bezpieczniej?


i do tego wysoki krawężnik - około 3 cm


I dojechałem do słynnego przejazdu przez Żwirki i Wigury, gdzie przejazd trzeba pokonać na dwie fazy a na wysepce rower sie nie mieści


oraz słupy sygnalizacji świetlnej w skrajni DDR, nie z jednej strony ale po obu stronach, w tej sytuacji dwóch rowerzystów nie ma nawet szansy sie minąć


Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się przebudowy tego skrzyżowania.

Dalej jechałem ładną DDR z zachowaną ciągłością. Nawet właściciele posesji postanowili zadbać aby kierowcy bezmyślnie nie parkowali na poboczu


Na Łabiszyńskiej sfrezowano pasy


ale zapomniano o zachowaniu właściwej wysokości krawężnika i nadrobiono to asfaltową plombą


Na Gnieźnieńskiej nie pomyślano o zjeździe do Gnieźnieńskiej aby włączyć się do ruchu


Po minięciu Gnieźnieńskiej DDR obniża się w stosunku do ulicy. Zauważyłem że skarpa się rozmywa choć jeszcze nie zaczęły się na poważnie jesienne deszcze.






Przed Piękną DDR się kończy ale włączenie do ruchu jest bardzo niebezpieczne szczególnie jeśli zamierza się jechać dalej Szubińską w dół do miasta






Piochu

Trzy rzeczy mnie bolą szczególnie:
-brak ciągłości DDR po jednej stronie
-skrzyżowanie z Orłowskiego, toć to ulica typu pipidówka, a dla "bezpieczeństwa" utrudnili życie no kur...a!?@
- sygnalizacja przy Żwirki Wigury "na dwa razy"

Mniej bolące:
- brak odpowiednich wjazdów i zjazdów.
-
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)