Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Wislana trasa rowerowa (doswiadczenia z przejazdu)

Zaczęty przez PAWEL, Lipiec 02, 2014, 09:08:49

« poprzedni - następny »

PAWEL

Witam. Prosze napiszcie czego doswiadczyliscie, uwagi, sugestie, podczas przejazdu wislana trasa rowerowa w kujawsko-pomorskim.

pawlutek

Zaliczyłem odcinek od torunskiego dworca PKP do Ciechocinka.
Trasa oznakowana bardzo dobrze, to sztuka sie zgubić.
Bardzo malownicze okolice Brzozy. Reszta taka sobie.
Trasa momentami prowadzi przez piaszczyste i nieprzejezdne dla zwyklego roweru wydmy. Lasy w okolicy Rudaka to wysypisko śmieci


pauszal

Ciekawe opinie, będę musiała w końcu się tam wybrać:-) Mam nadzieję, że zdążę jeszcze w te wakacje.

Robert

Przejechałem odcinek od Bydgoszczy do mostu na Wiśle, dalej przez Chełmno i wracałem WTR przez Ostromecko. Ogólnie jak już ktoś wcześniej napisał, trasa jest dobrze oznaczona, odcinki leśne były przejezdne (jechałem na MTB), po drodze mijamy wiele zabytków, punkty widokowe, także polecam jako wycieczkę całodniową. Jedyne czego mi brakowało na Wiślanej Trasie Rowerowej to...Wisły, miejscami szlak prowadzi daleko od niej. W wielu miejscach trasa mogłaby prowadzić po wałach.

Ale i tak polecam się przejechać ;)

Konrad90

Czasowo ile Ci zajęła ta trasa? Chciałbym pojechać z mniej doświadczoną osobą.

Robert

Łącznie z odpoczynkiem 5 godzin 50 min., dystans całkowity - 109 km, ale jest to dystans z dojazdem do domu, realnie cała trasa to ok. 95 km :)